Rasprava o grafičkim karticama izdvojena tema

poruka: 2.896
|
čitano: 612.126
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

To je GF 6600, ona je više za uspomenu. Predstavljena je davne 2004. A evo i fotografija GTX 960 nakon promjene paste. Htio sam provjeriti samo to da daje sliku. Mogao bih tako spojiti i staru GF 6600. Čisto da vidim.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2024 16:29 (Izzy).
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

pretjerao si sa pastom

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Kod RTX-ice? Ma, ok. Ako je previše, višak će iscuriti po ostatku čipa. Biti će slično kao što me dočekao prizor kada sam skinuo hlađenje i zatekao stvrdnutu pastu, što se vidi na slici.

16 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...

pretjerao si sa pastom

 Namazao pastu ko ja LinoLadu na kruh 

 

A gle ovog patnika OnTime i onaj Cryo nešto, lupaju td da ni ne znaju zašta, već sam se pitao gdje ste...sad će ti i kolega navalit 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.4.2024 11:27 (Wiz3m4n).
13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Kao miševi stalno lupaju 😂

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...

pretjerao si sa pastom

 Okrutan si, a Boris je baš grozan. Drugi puta kupujem kanticu od kila i umačem cijelu karticu u nju. Da se bolje hladi. Onda ćete moći reći da sam pretjerao.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2024 22:05 (Izzy).
3 godine
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Izzy kaže...
dery kaže...

pretjerao si sa pastom

 Okrutan si, a Boris je baš grozan. Drugi puta kupujem kanticu od kila i umačem cijelu karticu u nju. Da se bolje hladi. Onda ćete moći reći da sam pretjerao.

 haha, baš ti hvala! No pasta se maže skoro do rubova i amen, kad stisnes hladnjak to se razvuce do ruba i bok, najucinkovitije a ovako kad pretjeras ode ti na okolne elemente pa to poslje isus nebi pocistio a i riskiras kidanje nekog elementa!m2c

16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Evo ljudi testirali da nemorate vi

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

 Razmazati što tanje to izvesti koliko god je moguće na cijelu površinu. Izzy-ja je povuklo zamislio da je pašteta.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.4.2024 14:25 (dery).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Gore u videu se i vidi da je "X" metoda najbolja i pasta se tada ravnomjerno razmaže. U biti, taj video sam i gledao prije nekoliko godina i od onda koristim taj način nanošenja termalne paste.

Druga stvar je što znam staviti više nego što bi realno trebalo. Najbitnije mi je to da je temperatura pala i da su ventilatori puno tiši. Značajna buka ventilatora je i bila razlog zašto sam to sve radio.

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ja je mažem uvijek kak ja želim

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Evo, radi. Drevna GeForce 6600.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

E, sve se mislim sada... Dobro dođe imati ovako višak računalnih komponenti za isprobati nešto brzinski. Ovo na slici je AM3+ matična i FX-8320 sa 8 GB RAM-a.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Tražim novu grafu. Da ne otvaram novu temu, budem ovdje stavio pitanje.

 

RTX 3060 12gb Gigabyte windforce

Gainward GeForce RTX 3060 Ghost 12GB

ili

XFX 7600 XT

 

0 Gigabyte RTX 3060
0 Gainward RTX 3060 Ghost
12 XFX 7600 XT
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
tonik kaže...

Tražim novu grafu. Da ne otvaram novu temu, budem ovdje stavio pitanje.

 

RTX 3060 12gb Gigabyte windforce

Gainward GeForce RTX 3060 Ghost 12GB

ili

XFX 7600 XT

 

 7600xt ja jača 20% i skuplja oko 50 eur pa vidi šta ti paše

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
13 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Rješeno, Uzeo sam RX 7600XT.

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

pozdrav ekipa, imam jedno pitanje...nisam stručnjak ali bi htio već kad ulažem potrošiti novac u pravom smjeru...planiram upgrade starijeg sistema, prvenstveno nekom od novijih nvidija rtx grafičkih kartica pa mi je upalo u oko da neke nove ploče (DDR5) imaju na sebi PCI express utor 5. generacije...isplati li se potrošiti više i nabaviti takvu ploču ili taj dobitak ne opravdava skuplju ploču i RAM...namjena računala je 3d modeliranje, rendering i unreal engine (archviz)...unaprijed hvala na odgovorima

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Nova matična ploča znači i novi procesor. O kakvom starijem sistemu se radi, pa da se onda da preporuka grafičke (ako uopće ima smisla)?

16 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

stari proc, matičnu i grafu ne treba spominjati jer u svakom slučaju ide sve to u upgrade...ono što me zaista kopka je ta razlika propusnosti između PCI Express slota 4. i 5.generacije da li je to vrijedno ekstra novca za DDR5 ploču ili se mogu okrenuti jeftinijoj opciji sa DDR4 memorijom...nemam još definiran procesor jer razmatram i opcije polovnih komponenti...siguran sam jedino u količinu rama (32G) i RTX grafu 30xx ili 40xx uz uvjet da ima više od 8GB vrama

3 mjeseca
offline
Rasprava o grafičkim karticama

jedno brzo, isplati li se mijenjati trenutnu graficku (jamstvo do kraja godine) za non-Ti 4060 (jamstvo jos 2 god) bez doplate, bi li se osjetio ikakav boost? taktovi na 4060 su visi, ali me buni 128-bitna sabirnica, je li to malo....malo za 2024-u?

 

monitor je 1440, za nesto malo sto igram ne sramim se skresati detalje po potrebi :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
SmallGuy kaže...

jedno brzo, isplati li se mijenjati trenutnu graficku (jamstvo do kraja godine) za non-Ti 4060 (jamstvo jos 2 god) bez doplate, bi li se osjetio ikakav boost? taktovi na 4060 su visi, ali me buni 128-bitna sabirnica, je li to malo....malo za 2024-u?

 

monitor je 1440, za nesto malo sto igram ne sramim se skresati detalje po potrebi :)

 Izgubio bi jer je 4060 slabija od 3060ti za 20%

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2024 12:24 (dery).
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
SmallGuy kaže...

jedno brzo, isplati li se mijenjati trenutnu graficku (jamstvo do kraja godine) za non-Ti 4060 (jamstvo jos 2 god) bez doplate, bi li se osjetio ikakav boost? taktovi na 4060 su visi, ali me buni 128-bitna sabirnica, je li to malo....malo za 2024-u?

 

monitor je 1440, za nesto malo sto igram ne sramim se skresati detalje po potrebi :)

 

4060 je sporija od 3060ti, radije skupi nesto love, prodaj tu 3060ti i uzmi si neku jacu grafu kad vec mjenjas da ides na upgrade a ne downgrade

3 mjeseca
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
ibme74 kaže...

 

4060 je sporija od 3060ti, radije skupi nesto love, prodaj tu 3060ti i uzmi si neku jacu grafu kad vec mjenjas da ides na upgrade a ne downgrade

 koliko se 3060ti cijeni kao polovna i ima li smisla uzimat nesto jace iz Ampere linije ili ipak ciljati neku 4070?

13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

 Može se dobiti oko 250eura, više od toga je ono ako netko zaluta pa kupi bez da zna šta kupuje. Za upgrade, ako si ograničen da hoćeš samo Nvidia, onda nemaš šta nego minimlano RTX 4070 i to bolje RTX 4070 SUPER a ako nisi ograničen, onda ti je best deal RTX 7800 XT kojih se iz njeme može kupit za nešto preko 500 eura. Ta grafa ti je osjetno jača od RTX 3060 Ti koju imaš. 

 

Od Ampere linije ti je minimum RTX 3080 po meni. RTX 3070 nije toliko brža od tvoje da ima smisla upgrade. Na RTX 3080 ima i to ide za nekih možda oko 500 eura. Sve preko toga je krađa a i to je previše realno. 

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
scaramanga kaže...

stari proc, matičnu i grafu ne treba spominjati jer u svakom slučaju ide sve to u upgrade...ono što me zaista kopka je ta razlika propusnosti između PCI Express slota 4. i 5.generacije da li je to vrijedno ekstra novca za DDR5 ploču ili se mogu okrenuti jeftinijoj opciji sa DDR4 memorijom...nemam još definiran procesor jer razmatram i opcije polovnih komponenti...siguran sam jedino u količinu rama (32G) i RTX grafu 30xx ili 40xx uz uvjet da ima više od 8GB vrama

 PCIe 5.0 je tu više za vrlo brze SSD-ove u ovom trenu. Verzija 4.0 će biti dovoljna za još par generacija najjačih grafičkih kartica u svojoj seriji. Možeš slobodno na jeftiniju opciju.

 

Osim ako nemaš namjeru dugo godina mijenjati matičnu ploču. Ako je misliš koristiti dokle ide po pitanju podržanih procesora (i u jednom trenu staviti neki jači) i sve dok radi, onda uzmeš što modernije. Da ti podržava što više najnovijih tehnologija, sučelja, utora i portova.

15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ekipica,

ja se eto kompletno obnovio.

Došao Odyssey g9 pa sam mijenjao gpu 7900xt i to je sljakalo super s 10700k no eto danas sam se prebacio kompletno na amd uzeo skroz novu platformu, novu maticnu, novo vodeno, novi PSU

Komponente su iduce

 

Ryzen 5 7600x 

Bq Quite Loop2 240mm

Seasonic Focus 850w gold

Kingoston 2x16 ddr5 2x16gb 6000mhz

Gigabyte X670 GAMING X AX

Gigabyte 7900xt

 

E sada sama ja to lijepo slozio i naravno imam pristup SAM i samim time i vise frejmova, no međutim pojavio mi se facking coil whine na 7900xt kojeg nisam imao s starim napajanjem 7 godina i više Zalman 650w i 10700k ddr4 4000mhz Asus Tuf plocom.

Zna li netko zasto ?

 

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
toxic kaže...

Ekipica,

ja se eto kompletno obnovio.

Došao Odyssey g9 pa sam mijenjao gpu 7900xt i to je sljakalo super s 10700k no eto danas sam se prebacio kompletno na amd uzeo skroz novu platformu, novu maticnu, novo vodeno, novi PSU

Komponente su iduce

 

Ryzen 5 7600x 

Bq Quite Loop2 240mm

Seasonic Focus 850w gold

Kingoston 2x16 ddr5 2x16gb 6000mhz

Gigabyte X670 GAMING X AX

Gigabyte 7900xt

 

E sada sama ja to lijepo slozio i naravno imam pristup SAM i samim time i vise frejmova, no međutim pojavio mi se facking coil whine na 7900xt kojeg nisam imao s starim napajanjem 7 godina i više Zalman 650w i 10700k ddr4 4000mhz Asus Tuf plocom.

Zna li netko zasto ?

 

 One word, Gigabyte, moja 3070 je bila na reklamaciji upravo zbog coil whine, jučer je preuzeo i kažu da su je popravili, al trenutno nema komp da testiram, to je već druga 3070 sa istim problemom. A i matičnu sam dao na reklamaciju zbog istog razloga, isto Gigabyte, kod otpakiravanja velikih rar fajlova čuo se coil whine abnormalno. Nikad više ništa od te firme.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2024 22:35 (Cryogenic).
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Cryogenic kaže...
toxic kaže...

Ekipica,

ja se eto kompletno obnovio.

Došao Odyssey g9 pa sam mijenjao gpu 7900xt i to je sljakalo super s 10700k no eto danas sam se prebacio kompletno na amd uzeo skroz novu platformu, novu maticnu, novo vodeno, novi PSU

Komponente su iduce

 

Ryzen 5 7600x 

Bq Quite Loop2 240mm

Seasonic Focus 850w gold

Kingoston 2x16 ddr5 2x16gb 6000mhz

Gigabyte X670 GAMING X AX

Gigabyte 7900xt

 

E sada sama ja to lijepo slozio i naravno imam pristup SAM i samim time i vise frejmova, no međutim pojavio mi se facking coil whine na 7900xt kojeg nisam imao s starim napajanjem 7 godina i više Zalman 650w i 10700k ddr4 4000mhz Asus Tuf plocom.

Zna li netko zasto ?

 

 One word, Gigabyte, moja 3070 je bila na reklamaciji upravo zbog coil whine, jučer je preuzeo i kažu da su je popravili, al trenutno nema komp da testiram, to je već druga 3070 sa istim problemom. A i matičnu sam dao na reklamaciju zbog istog razloga, isto Gigabyte, kod otpakiravanja velikih rar fajlova čuo se coil whine abnormalno. Nikad više ništa od te firme.

 Nema mi ovo smisla. Jer kao što sam rekao s starim komponentama ista ta Gigabyte 7900xt nije imala coil whine.

 

Bnet: mNik987#2148
14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ja sam prije ove što sad imam, imao Gigabyte Gaming OC verziju RTX3070, nikad problema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

BTW Coil Whine iliti cvrčanje zavojnica se ne popravlja, ukoliko prihvati se reklamacija što je jako rijetko sljedi zamjena za novu karticu, za matičnu ploču još nisam čuo da cvrči....prvi glas 

 

Ovo više sve naginje na lovačke priče

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2024 22:58 (Wiz3m4n).
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice