Windows problem - 2 računala 1 ip adresa

poruka: 5
|
čitano: 648
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Windows problem - 2 računala 1 ip adresa

Pozdrav

Dobio sam poruku na računalu koja kaže "Windows has detected an IP address conflict" 2 computers share same ip adress.

 

Ja imam samo jedno računalo. Da li je to ruter nešto pobrkao?

 

Na računalo sam spojen samo ja, a osim računala na istom ruteru je 5 sigurnosnih kamera trenutno i tv (koji je ugašen), inače kad je supruga doma spojena je i preko svojeg mobitela ili laptopa  na kucni wifi. To je sve. Trenutno nije doma i ja sam sam, a ova greška mi je iskočila već 3x danas. Osim restarta rutera što drugo mogu napraviti?

 

Probao sam network diagnose troubleshot, ništa nije pronađeno.

 

Zatim sam ušao u A1 ruter i tamo piše da mi je na kućni A1 ruter spojeno 7 uređaja, znači moje pc računalo, 5 sigurnosnih kamera i 1 bazna stanica koja je spojena kablom na ruter i od koje dalje ide wifi na 5 solarnih nadzonih kamera oko kuce i dvorista.

No niti jedna nemaju isti IP, znaci imaju ono 192 isto, zatim imaju opet 3 broja ista, ali zadnja 2 su na svakom razliciti.

 

Da mi je netko spojen na wifi mrežu i koristio isti ip onda bi to bilo očito vidljivo i u A1 ruter postavkama?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2024 9:05 (crocro23).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows problem - 2 računala 1 ip adresa

cmd -> run as admin

ipconfig /release

ipconfig /renew

Don Quichotte is Not Dead
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows problem - 2 računala 1 ip adresa
livi batak kaže...

cmd -> run as admin

ipconfig /release

ipconfig /renew

Ovo je slučaj, isao sam u event log, znači ip 00 - 00, sad zašto se to krenulo događati od danas nemam pojma. Ne želim da si pobrkam nešto na kompu pa sad nisam siguran koja bi od preporučenih opcija bila najbolja. U A1 ruteru ne mogu pronaći nigdje da blokiram duple IP adrese.

 

https://learn.microsoft.com/en-us/troubleshoot/windows-server/networking/event-4199-windows-client-cannot-get-ip-address-dhcp-server

5 godina
offline
Re: Windows problem - 2 računala 1 ip adresa
crocro23 kaže...

Pozdrav

Dobio sam poruku na računalu koja kaže "Windows has detected an IP address conflict" 2 computers share same ip adress.

 

Ja imam samo jedno računalo. Da li je to ruter nešto pobrkao?

 

Na računalo sam spojen samo ja, a osim računala na istom ruteru je 5 sigurnosnih kamera trenutno i tv (koji je ugašen), inače kad je supruga doma spojena je i preko svojeg mobitela ili laptopa  na kucni wifi. To je sve. Trenutno nije doma i ja sam sam, a ova greška mi je iskočila već 3x danas. Osim restarta rutera što drugo mogu napraviti?

 

Probao sam network diagnose troubleshot, ništa nije pronađeno.

 

Zatim sam ušao u A1 ruter i tamo piše da mi je na kućni A1 ruter spojeno 7 uređaja, znači moje pc računalo, 5 sigurnosnih kamera i 1 bazna stanica koja je spojena kablom na ruter i od koje dalje ide wifi na 5 solarnih nadzonih kamera oko kuce i dvorista.

No niti jedna nemaju isti IP, znaci imaju ono 192 isto, zatim imaju opet 3 broja ista, ali zadnja 2 su na svakom razliciti.

 

Da mi je netko spojen na wifi mrežu i koristio isti ip onda bi to bilo očito vidljivo i u A1 ruter postavkama?

 

 

 

Želiš li otkriti koji uređaj ima istu IP adresu ili samo riješiti poruku?

Ako želiš samo riješiti poruku, onda izmijeni IP adresu, ignoriraj, ... Problem se uz malo sreće možda nikada više neće pojaviti.

 

Ako želiš otkriti koe dvije NIC kartice imaju istu IP adresu. Zašto ima istu IP adresu? i riješenje. Stvar je malo kompliciranija.

 

 Neke naredbe koje mogu pomoći :

arp -a # izlista arp tablice

ipconfig # prikaz mrežnih sučelja

ping 

tracert # prikaz rute do ip adrese

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2024 11:07 (gpd).
14 godina
offline
Re: Windows problem - 2 računala 1 ip adresa

jos mi pada napamet da postavis sam na kompjuteru staticku ip adresu

Don Quichotte is Not Dead
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice