Bonbon usluge

poruka: 441
|
čitano: 237.241
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Bonbon usluge
Kako je osjetno poskupljenje? Do sad sam plaćao srednji internet i male razgovore 9.50€, a od sad ću prijeći na mali internet i male razgovore koje ću plaćati 8€. Ista količina interneta (6GB) i razgovora (550 minuta), a cijena manja za 1.5€. Ispravi me ako griješim?
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2024 18:22 (kipo).
15 godina
offline
Re: Bonbon usluge
kipo kaže...
Kako je osjetno poskupljenje? Do sad sam plaćao srednji internet i male razgovore 9.50€, a od sad ću prijeći na mali internet i male razgovore koje ću plaćati 8€. Ista količina interneta (6GB) i razgovora (550 minuta), a cijena manja za 1.5€. Ispravi me ako griješim?

 Ja sam na malom paketu razgovora i malom paketu interneta (3GB), više od toga mi ni ne treba. Do sada sam plaćao 6.5€, a sad ću 8€. Mislim da je to značajno poskupljenje, tim više ukoliko se to poskupljenje uspoređuje sa stopom inflacije koja je nekoliko puta niža.

4 godine
offline
Bonbon usluge

Po tome je za istu cijenu pretplata (kombinacije) dobila 3GB više. Super.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Bonbon usluge

Eto,

 

Meni odgovara jer imam samo mali internet i sad ce mi biti jeftinije 0,5 eura a dobiti cu dvostruko Gb, mada niti ovih 3GB ne potrosim kroz mjesec. Trenutno imam (sa prenesenim iz proslog mjeseca) cca 5.2Gb

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Bonbon usluge

ugasio sam tkz podaktovni promet, da li znaci da mogu koristiti internet u Austriji u romingu ??? ili ga moram upaliti i kako se pali ako moram...uzeo flat rate tjedni, imam kazu 10 GB u romingu..HVALA

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bonbon usluge
dadotb kaže...

ugasio sam tkz podaktovni promet, da li znaci da mogu koristiti internet u Austriji u romingu ??? ili ga moram upaliti i kako se pali ako moram...uzeo flat rate tjedni, imam kazu 10 GB u romingu..HVALA

 Nek me netko ispravi ako griješim, ali iz mojeg iskustva, EU nije roaming i troši se "domaći" net. Barem je meni tako u SLO.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.4.2024 18:36 (mjaneci3).
9 godina
offline
Re: Bonbon usluge

odlicno, ako je tako, ne vidim opciju ukljucenja podakt. prometa sem onog bez kontrole potrosnje

12 godina
offline
Re: Bonbon usluge
dadotb kaže...

odlicno, ako je tako, ne vidim opciju ukljucenja podakt. prometa sem onog bez kontrole potrosnje

 Provjeri sa SZK za svaki slučaj. :)

4 godine
offline
Re: Bonbon usluge
mjaneci3 kaže...
dadotb kaže...

ugasio sam tkz podaktovni promet, da li znaci da mogu koristiti internet u Austriji u romingu ??? ili ga moram upaliti i kako se pali ako moram...uzeo flat rate tjedni, imam kazu 10 GB u romingu..HVALA

 Nek me netko ispravi ako griješim, ali iz mojeg iskustva, EU nije roaming i troši se "domaći" net. Barem je meni tako u SLO.

 Sve preko granice je roaming.

 

Troši se "domaći" net do jedne granice, ovisno o tome koliko mjesečno plaćaš tarifu i koliko ta tarifa ima GB, a zna se koliko sada dogovorno košta 1GB na razini EU. To je RLAH - roam like at home. Imaš sve detalje na europskim stranicama, pa i malu formulu kako se to računa.

 

Napisao sam prije par dana. Doma imam 35GB, u EU imam 17,1GB. Tako da nemam punu kvotu mjesečnih GB iz mjesečne pretplate nego manju.

 

https://www.europarl.europa.eu/RegData/etudes/BRIE/2021/662599/EPRS_BRI(2021)662599_EN.pdf

 

 

14 godina
offline
Bonbon usluge

Evo došlo vrijeme da se i ja okušam u drugoj mreži, nakon godina i godina na A1.

Jednostavno više ne želim platit to što traže, pa da vidim kako ću biti zadovoljan na bon bonu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Bonbon usluge
zabranjeniples kaže...

Evo došlo vrijeme da se i ja okušam u drugoj mreži, nakon godina i godina na A1.

Jednostavno više ne želim platit to što traže, pa da vidim kako ću biti zadovoljan na bon bonu.

 Ako si u području dobrog signala, sve će biti ok. To je HT-ova mreža, dobro je posložena i sve radi. A cijene su pristojne.

9 godina
offline
Re: Bonbon usluge
zelenapaprika kaže...
mjaneci3 kaže...
dadotb kaže...

ugasio sam tkz podaktovni promet, da li znaci da mogu koristiti internet u Austriji u romingu ??? ili ga moram upaliti i kako se pali ako moram...uzeo flat rate tjedni, imam kazu 10 GB u romingu..HVALA

 Nek me netko ispravi ako griješim, ali iz mojeg iskustva, EU nije roaming i troši se "domaći" net. Barem je meni tako u SLO.

 Sve preko granice je roaming.

 

Troši se "domaći" net do jedne granice, ovisno o tome koliko mjesečno plaćaš tarifu i koliko ta tarifa ima GB, a zna se koliko sada dogovorno košta 1GB na razini EU. To je RLAH - roam like at home. Imaš sve detalje na europskim stranicama, pa i malu formulu kako se to računa.

 

Napisao sam prije par dana. Doma imam 35GB, u EU imam 17,1GB. Tako da nemam punu kvotu mjesečnih GB iz mjesečne pretplate nego manju.

 

https://www.europarl.europa.eu/RegData/etudes/BRIE/2021/662599/EPRS_BRI(2021)662599_EN.pdf

 

 

 na bonovima sam, kazu za flat rate 7 dana imam 10,4 GB u romingu

4 godine
offline
Bonbon usluge

Može biti od koristi, cijene gigabajta prema kojima se računaju razgovori, SMS-ovi i podatkovni promet u roamingu u EU i EEA, prema godinama.

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Bonbon usluge

Mohuće da ipak neću prelazit na bonbon, jer mi je A1 u medjuvremenu ponudio popriličan popust na trenutnu tarifu.

Još ću razmislit, jer bih trebao potpisat ugovor na 24mj, ali obzirom da je cjenovno slično ponudi bonbona, moguće da i odustanem od prelaska.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Bonbon usluge
zabranjeniples kaže...

Mohuće da ipak neću prelazit na bonbon, jer mi je A1 u medjuvremenu ponudio popriličan popust na trenutnu tarifu.

Još ću razmislit, jer bih trebao potpisat ugovor na 24mj, ali obzirom da je cjenovno slično ponudi bonbona, moguće da i odustanem od prelaska.

 Na Bonbonu nema obaveze od 24 mjeseca. Samo za usporedbu s A1. Ali su ti na A1 vjerojatno ponudili neku unlimited tarifu za malo više od 20 EUR-a, dok Bonbon nema takvu unlimited tarifu. Odaberi što ti više odgovara.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.4.2024 11:40 (zelenapaprika).
14 godina
offline
Re: Bonbon usluge
zelenapaprika kaže...

 Na Bonbonu nema obaveze od 24 mjeseca. Samo za usporedbu s A1. Ali su ti na A1 vjerojatno ponudili neku unlimited tarifu za malo više od 20 EUR-a, dok Bonbon nema takvu unlimited tarifu. Odaberi što ti više odgovara.

Ne, radi se o tome što je bonbon poslao ovima zahtjev za prijenos broja (jer drugog objašnjenja nema), pa su ovi praktički izjednačili cijenu, s tim da je sve unlimited (tarifa koju sam do sada koristio).

Stara poznata stvar kod operatera, podneseš zahtjev za prijenos broja, pa onda slijedi nemoralna ponuda za ostanak.

Jedina razlika je što moram ić na 24mj ugovornu obvezu, ali mi to čak i nije toliki problem obzirom na 10€ manju cijenu u odnosu na sad.

4 godine
offline
Re: Bonbon usluge
zabranjeniples kaže...
zelenapaprika kaže...

 Na Bonbonu nema obaveze od 24 mjeseca. Samo za usporedbu s A1. Ali su ti na A1 vjerojatno ponudili neku unlimited tarifu za malo više od 20 EUR-a, dok Bonbon nema takvu unlimited tarifu. Odaberi što ti više odgovara.

Ne, radi se o tome što je bonbon poslao ovima zahtjev za prijenos broja (jer drugog objašnjenja nema), pa su ovi praktički izjednačili cijenu, s tim da je sve unlimited (tarifa koju sam do sada koristio).

Stara poznata stvar kod operatera, podneseš zahtjev za prijenos broja, pa onda slijedi nemoralna ponuda za ostanak.

Jedina razlika je što moram ić na 24mj ugovornu obvezu, ali mi to čak i nije toliki problem obzirom na 10€ manju cijenu u odnosu na sad.

Ja sam mijenjao mobilne mreže, pa nitko nikada nije nazvao. :-) S tom unlimited tarifom za oko preračunato 190 kuna A1 drži ljude kod sebe.

 

Barem znaš da postoji povoljna i kvalitetna alternativa, a to je Bonbon. Jasno, bez unlimited tarife.

9 godina
offline
Bonbon usluge

podrska bonbon operatera je za q. 3x ih kontaktiram oko nemanja neta u Austriji i nista

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bonbon usluge

https://www.bonbon.hr/podrska/novosti-u-bonbonu

 

Prema ovom novom, mali SMS se neće ni naplaćivati?

 

Onda će me sve zajedno ispast 11€ s gigom neta više, naspram dosadašnjih 10.50€. To je OK.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Bonbon usluge
dadotb kaže...

podrska bonbon operatera je za q. 3x ih kontaktiram oko nemanja neta u Austriji i nista

Prije par dana si napisao: "na bonovima sam, kazu za flat rate 7 dana imam 10,4 GB u romingu".

 

Opet nemaš pristup internetu?

 

3. Kako mogu provjeriti potrošene megabajte u roamingu?

Ako želiš provjeriti koliko si megabajta potrošio dok si u roamingu, pošalji SMS poruku sadržaja roaming na 13977 ili unesi kod *136#

 

3.4. Iznos količine podatkovnog prometa u roamingu bez dodatne roaming naknade za Internet pakete na bonove od 28.9.2023.:

 

 

Tjedni flat

10,4

 

Trebalo bi raditi.

 

Ili kupi lokalnu austrijsku SIM karticu.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice