Koliko građani EU-a koriste Internet za sadržaje kulture?
U 2024. godini, građani u EU su široko koristili internet u kulturne svrhe. Najčešća aktivnost bila je online gledanje TV ili videa, što je prijavilo 79% korisnika interneta, podaci su Eurostata

Slijedilo je čitanje online stranica s vijestima, novina ili časopisa (70%), slušanje ili preuzimanje glazbe (65%) i igranje ili preuzimanje igara (34%).
Najveći udjeli korisnika interneta koji gledaju TV ili videozapise online zabilježeni su u Nizozemskoj i Finskoj (obje po 96%) te na Cipru (94%), dok su najniži uočeni u Rumunjskoj (44%), Bugarskoj (55%) i Slovačkoj (63%).
Čitanje vijesti na internetu (s web-stranica, novina ili časopisa) prijavilo je 91% korisnika interneta u Češkoj, 90% u Finskoj i 89% na Cipru. Nasuprot tome, najniži udjeli zabilježeni su u Rumunjskoj (50%), Francuskoj (56%) i Italiji (62%).
Više od trećine korisnika kupilo je kulturna dobra i usluge putem interneta
U 2024. godini 36% korisnika interneta u EU kupilo je neku vrstu kulturnih dobara i usluga putem interneta.
Pretplate su bile popularne, posebno one za usluge streaminga filmova, serija i sportskih događaja (30%) te za usluge streaminga glazbe (21%).
Četvrtina korisnika interneta (25%) kupila je ulaznice za događaje.
Što se tiče čitalačkih navika, tiskane knjige, časopisi i novine (16%) bili su popularniji od e-knjiga i audioknjiga (7%).
Osim toga, korisnici interneta plaćali su za preuzimanje softvera (11%), igara (10%), a manji dio kupovao je fizičke kopije drugih audiovizualnih sadržaja poput glazbe i filmova ili serija (6%).