Neki ljudi vide svijet pri većom broju sličica u s

poruka: 20
|
čitano: 2.951
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Neki ljudi vide svijet pri većom broju sličica u s".
15 godina
online
Neki ljudi vide svijet pri većom broju sličica u s

Ma to je zavjera proizvođača monitora da bi prodali što više monitora visoke frekvencije osvježavanja slike.

Moj PC  
4 0 hvala 2
16 godina
online
Neki ljudi vide svijet pri većom broju sličica u s

Primećujem da skicirana kriva ima ozbiljan pad između 54 i 60fps. Mislim da do 75 ne bude ostalo mnogo ljudi, a kamoli do 144+.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Neki ljudi vide svijet pri većom broju sličica u s

Ništa banat te sve cheatere koji imaju prirodno bolji refreash rate.

 
14 0 hvala 0
8 godina
offline
Neki ljudi vide svijet pri većom broju sličica u s

Tako se to radi. Istražuješ već istražene stvari samo promijeniš naslov. Sredstva, objavljivanje i napredovanje u karijeri sigurni 100%.

 

A sad da se vratimo natrag - misli li netko da su filmski i TV prikaz postavljeni na 50/60 Hz pali s neba? 

Ja rekoh
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
online
Neki ljudi vide svijet pri većom broju sličica u s

Nisam siguran šta želiš da kažeš, ali mislim da brkaš pojmove. Ako pričaš o framerateu koji imaju filmovi, on je 24 (podatak i diskusija - Adobe). Ako pod 50/60Hz TV prikazom misliš na PAL i NTSC standarde, te frekvencije su prilagođene CRT ekranima i pre svega imaju veze sa njihovom tehnologijom: kada mlaz elektrona pobudi fosforescentni premaz, on zasvetli i postepeno potamni. Da bi se izbeglo da prikaz CRT ekrana prividno treperi, potrebno ga je osvežavati dovoljno često. Koliko često zavisi od konkretnog premaza i toga koliko brzo on gubi svetlinu. Postoje premazi koji gube svetlinu sporije, ali oni nisu dobri za TV, zato što kod CRT-a ti možeš da upališ pixel, no ne možeš ga ugasiti (ugasi se sam kad izgubi svetlinu, a ti ga ne pobudiš ponovo) i ako on prirodno drži jako dugo, dobijaš ghosting (ovo imaš kod nekih jako starih računarskih monitora koji su bili namenjeni isključivo poslovnoj primeni, tj pre svega tekstu ili statičkoj grafici). Da bi pokretna slika dobro funkcionisala, bilo je potrebno duplo brže osvežavanje od broja sličica u sekundi koje TV prikazuje i tako se u evropi završilo sa 25fps/50Hz (PAL), a u Americi sa 30fps/60Hz (NTSC). Zašto tako? Opet razlog koji nema veze sa "framerateom koji vidi oko", u Evropi naizmenična struja ima 50Hz, a u Americi 60.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2024 13:24 (Ivan(4)).
Moj PC  
11 0 hvala 1
15 godina
offline
Neki ljudi vide svijet pri većom broju sličica u s

tako je, primjerice, jedan od glavnih uzroka razvoda brakova u tome što ljudi vide ono čega objektivno nema 

 

 

ili 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neki ljudi vide svijet pri većom broju sličica
Ivan(4) kaže...

Nisam siguran šta želiš da kažeš, ali mislim da brkaš pojmove. Ako pričaš o framerateu koji imaju filmovi, on je 24 (podatak i diskusija - Adobe). Ako pod 50/60Hz TV prikazom misliš na PAL i NTSC standarde, te frekvencije su prilagođene CRT ekranima i pre svega imaju veze sa njihovom tehnologijom:

E vidiš, to je samo pola istine. 24 i 25 Hz su frekvencije snimanja, ali ne i prikaza a mi baš govorimo o prikazivanju i kako to oko percipira. Ovo je dovoljno jer prosječno oko već na 15 Hz percipira promjene u slici kao kontinuirano kretanje "fuzija". Međutim, oko je puno osjetljivije na varijacije u svjetlini, a one se događaju prilikom zatamnjenja prikaza da bi se film pomaknuo na sljedeću sliku.

 

Stoga filmski projektori nisu prikazivali 24 sličice, već su svaku sliku nekoliko puta osvjetlili (48 ili 72 Hz) da bi se izbjeglo treperenje. Ista tehnika je prenesena na TV, a 50 ili 60 Hz je odabrano samo da se izbjegne dodatni efekt treperenja kad se frekvencije mreže i prikaza krivo poklope - interferencija. Eto, to ti je standard od prvog svjetskog rata naovamo pa sad zamisli koliko je osvježvajuće istraživanje provedeno u ovoj studiji. Čudesno. Otkriveno je da smo različiti što je stvarno iznenađujuće za Gen Z jer oni vjerojatno misle da se ljudi proizvode u tvornici ljudi kao i sve drugo, tamo negdje u Kini.

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2024 14:12 (Feudalac).
5 godina
offline
Neki ljudi vide svijet pri većom broju sličica u s

onda za demonstraciju razlike izmedu 60 i 120 fps-a stave video od 60 fps-a 

 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neki ljudi vide svijet pri većom broju sličica
ne znam za vas ali 60 vs 120 je brutalna razlika neusporediva za bilo kakvu pokretnu sliku, bilo to skrolanje na mobitelu ili fps igra na pc
fićo vs ferrari
možda to netko stvarno ne vidi...
Moj PC  
1 1 hvala 1
8 godina
offline
Re: Neki ljudi vide svijet pri većom broju sličica
digitall kaže...
ne znam za vas ali 60 vs 120 je brutalna razlika neusporediva za bilo kakvu pokretnu sliku, bilo to skrolanje na mobitelu ili fps igra na pc
fićo vs ferrari
možda to netko stvarno ne vidi...

 To je točno. U stvarnom životu i prirodnom okolišu nam to ne treba, ali na ekranu koji prikazuje pravilne objekte dolazi do "trganja" slike prilikom brzih pokreta, skrolanja jer i tekući kristali trebaju vremena za uspostavljanja stanja piksela; tu je korištenje tzv ditheringa da se dobiju određene nijanse (i LCD i OLED) pa stvarni refresh rate nije ni tih 60 već manje, slika ostane zamućena zbog toga.

Ja rekoh
15 godina
offline
Neki ljudi vide svijet pri većom broju sličica u s

.. čekam istraživanje za hifi entuzijaste koji čuju razliku hifi certificirne sd kartice i obične, neovisno o fileu u mp3 ili flacu na mediju.. naravno uz pozlaćene konektore.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
14 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: Neki ljudi vide svijet pri većom broju sličica
digitall kaže...
ne znam za vas ali 60 vs 120 je brutalna razlika neusporediva za bilo kakvu pokretnu sliku, bilo to skrolanje na mobitelu ili fps igra na pc
fićo vs ferrari
možda to netko stvarno ne vidi...

Čovjeku mozak radi brzinom od cca 12ms sto daje da vec na 90fpsa(8.3ms) previše za naš mozak

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2024 19:24 (Boris grozni).
7 godina
offline
Re: Neki ljudi vide svijet pri većom broju sličica
digitall kaže...
ne znam za vas ali 60 vs 120 je brutalna razlika neusporediva za bilo kakvu pokretnu sliku, bilo to skrolanje na mobitelu ili fps igra na pc
fićo vs ferrari
možda to netko stvarno ne vidi...

 drugo je pc koji reagira na input i ima veci input lag šta je veci frame time, nego ovo šta su testirali. kruške vs jabuke.

9 godina
offline
Re: Neki ljudi vide svijet pri većom broju sličica
encoding kaže...

onda za demonstraciju razlike izmedu 60 i 120 fps-a stave video od 60 fps-a 

 Ali je zato ovaj od 60 fps-a sniman u 480p kvaliteti a ovaj od 120 fps-a u 1080p... isto kao one reklame za keramičke tave... prvi dio sa starom tavom crno-bijeli za uznojenom i frustriranom domaćicom, a onda poslije sve u boji i s osmijehom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2024 20:05 (miki_the_pirat).
9 godina
offline
Re: Neki ljudi vide svijet pri većom broju sličica
dabar_solta_V2 kaže...
digitall kaže...
ne znam za vas ali 60 vs 120 je brutalna razlika neusporediva za bilo kakvu pokretnu sliku, bilo to skrolanje na mobitelu ili fps igra na pc
fićo vs ferrari
možda to netko stvarno ne vidi...

 drugo je pc koji reagira na input i ima veci input lag šta je veci frame time, nego ovo šta su testirali. kruške vs jabuke.

 mob i skrolanje nema veze s input lagom

uglavnom, što više hz to bolje, slika oštrija i preciznija, nema zamućenja i to je to, da je 1000hz svi ekrani to bi bilo ok

15 godina
offline
Neki ljudi vide svijet pri većom broju sličica u s

A zato ja, iz nekog razloga, ponekad vidim scanlines na TV-u

K
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neki ljudi vide svijet pri većom broju sličica
Korky kaže...

A zato ja, iz nekog razloga, ponekad vidim scanlines na TV-u

 Ima neka fora, ako trepneš u nekom trenutku ili okrećeš glavu i pogodi ti se s treperenjem rasvjete...

Ja rekoh
14 godina
offline
Neki ljudi vide svijet pri većom broju sličica u s

a vele da nekih 3-4% žena ima 4 tipa foto receptora (dodatni za nijanse zelene) pa zbilja vide više boja od muškinja...

 

iako, moja žena definitivno ne zna razliku između kestenjaste metalik i ljubičaste na autima...

 

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neki ljudi vide svijet pri većom broju sličica
Feudalac kaže...
Korky kaže...

A zato ja, iz nekog razloga, ponekad vidim scanlines na TV-u

 Ima neka fora, ako trepneš u nekom trenutku ili okrećeš glavu i pogodi ti se s treperenjem rasvjete...

 I na supruginom LCD-u vidim onaj dithering, kada fejka 24 bitni prikaz

K
8 godina
offline
Re: Neki ljudi vide svijet pri većom broju sličica
Korky kaže...
Feudalac kaže...
Korky kaže...

A zato ja, iz nekog razloga, ponekad vidim scanlines na TV-u

 Ima neka fora, ako trepneš u nekom trenutku ili okrećeš glavu i pogodi ti se s treperenjem rasvjete...

 I na supruginom LCD-u vidim onaj dithering, kada fejka 24 bitni prikaz

 LCD je prilično teško natjerati da prikazuje ispravne boje i da podržava veće brzine osvježavanja jer se radi o mehaničkom, fizičkom okretanju molekula unutar uređaja. Nevjerojatno koliko je istraživanja i trikova bilo potrebno da bi se dobili današnji ekrani iako je u teoriji, način funkcioniranja smiješno jednostavan.

Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice