Amazon Titan - novi model za generiranje slika pom

poruka: 8
|
čitano: 3.392
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Amazon Titan - novi model za generiranje slika pom".
Amazon Titan - novi model za generiranje slika pom

Za razliku od Chat-GPT alata, AI generatori slike su iako vrlo interesantni, u većini slučajeva (meni) posve beskorisni. Ne samo da stvaraju slike koje su previše surealistične (konj s 8 nogu a svaka noga je stablo isl.) te osim početnog "wow cool" često postaju "da, ne mogu ništa s time napraviti" već ih u dosta slučajeva i nije dozvoljeno koristiti nigdje osim za osobne potebe.
Npr. imao sam želju napraviti puzzle igru koju bih stavio na steam. Bilo je dobar dio posla gotov, krenuo sam raditi grafiku (pozadina, asseti, isl.) i sve je ispalo super, do trenutka kad nisam pročitao da Steam ZABRANJUJE igre s AI generiranim sadržajem. Razlog - ne zna se autorsko pravo.

 

Moguće da ima i drugih distributera, ne znam kakav je Amazon po tom pitanju (slikovnice ili knjige npr.), i spada li to sve trenutačno u nekakvu sivu kategoriju...

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 mjeseci
online
Re: Amazon Titan - novi model za generiranje slika
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Za razliku od Chat-GPT alata, AI generatori slike su iako vrlo interesantni, u većini slučajeva (meni) posve beskorisni. Ne samo da stvaraju slike koje su previše surealistične (konj s 8 nogu a svaka noga je stablo isl.) te osim početnog "wow cool" često postaju "da, ne mogu ništa s time napraviti" već ih u dosta slučajeva i nije dozvoljeno koristiti nigdje osim za osobne potebe.
Npr. imao sam želju napraviti puzzle igru koju bih stavio na steam. Bilo je dobar dio posla gotov, krenuo sam raditi grafiku (pozadina, asseti, isl.) i sve je ispalo super, do trenutka kad nisam pročitao da Steam ZABRANJUJE igre s AI generiranim sadržajem. Razlog - ne zna se autorsko pravo.

 

Moguće da ima i drugih distributera, ne znam kakav je Amazon po tom pitanju (slikovnice ili knjige npr.), i spada li to sve trenutačno u nekakvu sivu kategoriju...

 

 

 

 Epic games dozvoljava. Amazona boli kiki, imaju i fejk imena autora i ne baniraju ih.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.11.2023 12:45 (Bob Boss).
14 godina
offline
Amazon Titan - novi model za generiranje slika pom

Znaci ispada da Steam zaostaje za konkurencijom

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Amazon Titan - novi model za generiranje slika
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Za razliku od Chat-GPT alata, AI generatori slike su iako vrlo interesantni, u većini slučajeva (meni) posve beskorisni. Ne samo da stvaraju slike koje su previše surealistične (konj s 8 nogu a svaka noga je stablo isl.) te osim početnog "wow cool" često postaju "da, ne mogu ništa s time napraviti" već ih u dosta slučajeva i nije dozvoljeno koristiti nigdje osim za osobne potebe.
Npr. imao sam želju napraviti puzzle igru koju bih stavio na steam. Bilo je dobar dio posla gotov, krenuo sam raditi grafiku (pozadina, asseti, isl.) i sve je ispalo super, do trenutka kad nisam pročitao da Steam ZABRANJUJE igre s AI generiranim sadržajem. Razlog - ne zna se autorsko pravo.

 

Moguće da ima i drugih distributera, ne znam kakav je Amazon po tom pitanju (slikovnice ili knjige npr.), i spada li to sve trenutačno u nekakvu sivu kategoriju... 

 

Korisni su, ali ne svima

Evo npr. Berecki ih koristi da ne bi morao plaćati stock fotke (bar se nadam da ove nije platio jer su AI generirane)

 

Što se tiče objave na Steamu, kako će oni znati koje je porijeklo fotografija? Proglasiš sebe kao autora (ako to zaista jesi), teret dokazivanja je na tužitelju

 

Misliš da bi netko pixel peepao assete random indie igre na Steamu da provjeri jesu li AI generirani?

Re: Amazon Titan - novi model za generiranje slika
encoding kaže...

 

Korisni su, ali ne svima

Evo npr. Berecki ih koristi da ne bi morao plaćati stock fotke (bar se nadam da ove nije platio jer su AI generirane)

 

Što se tiče objave na Steamu, kako će oni znati koje je porijeklo fotografija? Proglasiš sebe kao autora (ako to zaista jesi), teret dokazivanja je na tužitelju

 

Misliš da bi netko pixel peepao assete random indie igre na Steamu da provjeri jesu li AI generirani?

 

 

da, rade to. Svaka igra prolazi provjeru, uzimaju assete i provlace ih kroz svoj algoritam za provjeru da li je slika AI ili nije. Vec postoje alati na internetu za to.

ako je AI, moras pruziti informacije odakle se uzimao referentni materijal i da imas autorsko pravo na njega.

niti dalle, niti midjourney a niti stable diffusion ugradjeni modeli ne dolaze s mogucnoscu "zakupljivanja" autorskog prava ili slicno. Mozes pokusati trenirati svoj model na vlastitim slikama (ili platiti nekom umjetniku za 100njak slika), to bi proslo. Ali ako imas znanja raditi slike onda uglavnom i neces koristiti AI generator, pa nekako pada u vodu to sve...

5 godina
offline
Re: Amazon Titan - novi model za generiranje slika
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
encoding kaže...

 

Korisni su, ali ne svima

Evo npr. Berecki ih koristi da ne bi morao plaćati stock fotke (bar se nadam da ove nije platio jer su AI generirane)

 

Što se tiče objave na Steamu, kako će oni znati koje je porijeklo fotografija? Proglasiš sebe kao autora (ako to zaista jesi), teret dokazivanja je na tužitelju

 

Misliš da bi netko pixel peepao assete random indie igre na Steamu da provjeri jesu li AI generirani?

 

 

da, rade to. Svaka igra prolazi provjeru, uzimaju assete i provlace ih kroz svoj algoritam za provjeru da li je slika AI ili nije. Vec postoje alati na internetu za to.

ako je AI, moras pruziti informacije odakle se uzimao referentni materijal i da imas autorsko pravo na njega.

niti dalle, niti midjourney a niti stable diffusion ugradjeni modeli ne dolaze s mogucnoscu "zakupljivanja" autorskog prava ili slicno. Mozes pokusati trenirati svoj model na vlastitim slikama (ili platiti nekom umjetniku za 100njak slika), to bi proslo. Ali ako imas znanja raditi slike onda uglavnom i neces koristiti AI generator, pa nekako pada u vodu to sve...

 nisam to znao. To je tako distopijski, podsjeća me na situaciju gdje policija lupa kazne Mati i Šimi jer nisu nosili osobnu, a TodorićVidošević i slični rade što hoće

 

Mislim pitanje je vremena kada će postojati open source scrambler njihovog fingerprintanja AI generiranih sadržaja ili jednostavno platforme poput Epica koje ne mare za to. Uostalom, šta ne postoje već sada AI generatori koji ti omogućuju da zadržiš autorska prava?

 

Ili ako koristiš Adobe Firefly, šta nisu njegovi outputi komercijalno iskoristivi?

16 godina
offline
Amazon Titan - novi model za generiranje slika pom

Zato je Getty images pokrenuo svoj generator slika i garantiraju da nema problema s licencama, više na linku.

That means if a customer downloads and uses an AI-generated Getty image, and a Getty contributor points out that it looks a lot like their original artwork, Getty is promising the customer that they’re covered by Getty’s royalty-free licensing agreements.

Gledam te!
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Amazon Titan - novi model za generiranje slika pom

Pa kod Steama nije problem s licencama. Ti mozes generirati AI svojim alatom i biti 100%tni vlasnik autorskih prava - oni imaju problem s time što je riječ o AI generiranom sadržaju

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice