I Vatikan ima što reći o izazovima u razvoju umjet

poruka: 10
|
čitano: 10.423
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "I Vatikan ima što reći o izazovima u razvoju umjet".
8 godina
offline
I Vatikan ima što reći o izazovima u razvoju umjet

Sveta jakna punjena najboljim perjem sa anđeoskih krila za maksimalno svetu termoizolaciju.

Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
offline
I Vatikan ima što reći o izazovima u razvoju umjet

Ne. Nemaju se oni kaj petljatati u progres. Sada je AI/ML mainstream, pa i popovi oće da se njihova čuje. 

Ionako, žive na tuđoj grbači, a niš ne rade.

 

Vatikan je kontra svakoga napretka, blagostanja ljudi, ...da je po njima, ljudi bi još morali kmetovi.

Međutim imali smo Francusku revolicuji, Oktobarsku, NOB,....izborili se ljudi za svoje dostajnstvo.

 

Dragi mladi ne nasjedajete na provokacije, te laži sumnjivih tipova u crkvenim haljama.

Igonirajte poltičare koji pričaju o AI. A, pojam nemaju. Držite svoj pravac.

 

Učite jezike, budite invidiaulci, učite tehnologiju, živite život kako želite.

Vatikan i vatikanisti nisu vam prijatelji.

 

 

 

 

SF-SN!!

dzg
Moj PC  
4 6 hvala 0
8 godina
offline
Re: I Vatikan ima što reći o izazovima u razvoju u
Nema tu crkva sto reci, samo se pokusava prikrpati, pa ostaviti dojam da se i nju treba nesto pitati. Jer kakav bi to bio svijet bez uplitanja i uticaja crkve na njega.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: I Vatikan ima što reći o izazovima u razvoju u
@damir22
Nije mi baš jasna teorija da ako je netko svečenik, a priori nema pojma i nije školovan. Svečenici iz redova Isusovaca i Dominikanaca su redovno bolje obrazovani od većine populacije. Znanstvenici kao Ruđer Bošković, Nicolaus Copernicus, itd. bili su svećenici. Problem je krutost crkve a ne kvaliteta ljudi. Pljuvati po crkvi radi lgbt mode i osobnog neznanja/animoziteta ne vodi nikamo. Svaki rad, članak, teorija, djelo, imaju pravo biti razmotreni. Podižu li opće ljudsko znanje/kvalitetu života, ne ovisi o pripadnosti autora ičemu.
Moj PC  
3 3 hvala 0
2 godine
offline
Re: I Vatikan ima što reći o izazovima u razvoju u
UniqueBug kaže...
@damir22
Nije mi baš jasna teorija da ako je netko svečenik, a priori nema pojma i nije školovan. Svečenici iz redova Isusovaca i Dominikanaca su redovno bolje obrazovani od većine populacije. Znanstvenici kao Ruđer Bošković, Nicolaus Copernicus, itd. bili su svećenici. Problem je krutost crkve a ne kvaliteta ljudi. Pljuvati po crkvi radi lgbt mode i osobnog neznanja/animoziteta ne vodi nikamo. Svaki rad, članak, teorija, djelo, imaju pravo biti razmotreni. Podižu li opće ljudsko znanje/kvalitetu života, ne ovisi o pripadnosti autora ičemu.

 Je, lgbt moda, a tijekom par tisućljeća prije te mode su ih bacali u bunar, škopili i kamenovali, ako je moda čovječnost onda sam sav modni dandy.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.7.2023 10:10 (notloB).
8 godina
offline
Re: I Vatikan ima što reći o izazovima u razvoju u
@uniquebug

Nisam siguran kako se to dalo iscitati iz mojih rijeci, no, nisam rekao da su crkvenjaci neobrazovani, naprotiv, jedan od glavnih problema je upravo to sto jesu. Danas to mozda nije toliko ocito, no, do prije 100-200 godina je bilo itekako.

Samo sam htio reci, da crkva na tu temu jednostavno nema sto reci, bas kao i na mnoge druge teme, no, uplicu se, u pokusaju da koliko toliko zadrze svoju prisutnost i utjecaj.

Jer, kroz povijest, crkva je bila svasta, no, mislim da se ne moze reci da je bila promotor i usvajac novih ideja, stavova ili opcenito nekog napretka na bilo kojem polju.

Sto je sasvim razumljivo, jer, opus im je poprilicno ogranicen, i tesko je u moderno doba bas sve sazeti i zaokruziti s "bozja volja" i " cudni su putevi gospodnji".

Da, papirnato, sve podrzavaju, sve poticu, za sve ce se moliti, ali to je otprilike sve na sto trose svoje vrijeme, resurse i enormno bogatstvo.

To nije do ljudi, pojedinacnih, koji mogu biti ovakvi ili onakvi, htjeti ovo ili ono, opcenito crkva kasni koju stotinu godina, ma koliko oni zeljeli to prikazati u drugom svjetlu.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
I Vatikan ima što reći o izazovima u razvoju umjet

Vatikan se ukljucio u AI utrku,zasto ne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
I Vatikan ima što reći o izazovima u razvoju umjet

Zato sto je netko odabrao put za svecenika nuzno ne znaci da nezna vladati naprednom tehnologijom a uz sve to budimo malo realni mnogi od tih svecenika osim teoloskog fakulteta ima jos najmanje 1 do 2 drugih zavrsenih fakulteta pa to sto samo prate ustaljenu doktrinu ne znaci da su glupani, ortodoksni ili slicno. Kako postoje interna pravila u svakoj tvrtki tako postoje interna pravila i u crkvi kojih su se svecenici duzni pridrzavati kao sto se svaki radnik je duzan pridrzavati pravila u tvrtki a da li je to nama laicima pravo ili krivo je sasvim drugi par cipela.

veni vidi didici
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
I Vatikan ima što reći o izazovima u razvoju umjet

Ne treba praviti zamenu teze, jer se ne radi se o postavljanju pitanja da li bi bilo koja tehnologija trebalo postojati, te se ne radi o "protivljenju napretku". Umetničke vizije tehnološki napredne mogućnosti su oduvek mogle biti i utopije i distopije, a ako pogledamo primere iz istorije, nije teško pogoditi zašto. Nuklearna energija se može upotrebiti i za izradu nuklearnog oružja (što je bila prva praktična primena!), a i za proizvodnju obilne i jeftine energije. Pri tom, i "dobre" primene se mogu iskvariti nesavesnošću, pohlepom itd (u slučaju niklearne energije - Černobilj). Isto tako, big data, IoT i druge savremene tehnologije se mogu koristiti za gomilu dobrih stvari, a mogu se koristiti i za masovni nadzor, sisteme "društvenog kredita" i slično. AI i AI-olike tehnologije? Mogućnosti su beskrajne. Utoliko ima smisla raditi na etičkim kodeksima za njihovu primenu. Najbezazleniji primer: treniranje generativnih modela na autorskim delima, nakon čega su ti modeli u stanju beskrajno i jeftino proizvoditi plagijate i derivate originalnih dela. Pri tom su realne etičke smernice nešto što će teško doći od korporacija i start upova koji rade na ovim tehnologijama. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
I Vatikan ima što reći o izazovima u razvoju umjet


Vatikan je dovoljno inteligentan da prati izazove vremena za vjerske dogme, inače bi odavno spao na još jednu sektu zatucanih fanatika poput mase onih po Americi.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice