T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.404
|
čitano: 6.358.910
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Yunfy-man kaže...
Naravno da imam korisničke podatke za pristup t com mail serveru (i dolaznom i odlaznom). Jučer radilo. Danas ne radi.

 Probaj s tim podacima njihov webmail.

 

http://servisi.tportal.hr/webmail/

 

15 godina
offline
T-Com Internet

-da.. (ako se netko pita..) .. radi, tcom-acc-mail.

-tako da problem nije na tcom serverskoj strani, promjeni.. nego ili client-pc ili operater-linija koja nije tcom tj autorizacija a oboje ovisi i o winver-ažuriranjima kao i office-verziji tj gašenje supporta, pa usputno, najava za w10, ove godine će ms jače tjerati na w11, iduće godine gašenje (tad ne radi npr mbanking i sl, sve što ovisi o certifikatima-ažuriranjima-standardima-protokolima... tj ovisi kad tko u lancu implementira izmjene koje tad slijede i to može biti dan ili duuuugo-bilo kad..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Yunfy-man kaže...
Naravno da imam korisničke podatke za pristup t com mail serveru (i dolaznom i odlaznom). Jučer radilo. Danas ne radi.

 Probaj Webmail.

 

http://servisi.tportal.hr/webmail/

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
ihush kaže...

-da.. (ako se netko pita..) .. radi, tcom-acc-mail.

-tako da problem nije na tcom serverskoj strani, promjeni.. nego ili client-pc ili operater-linija koja nije tcom tj autorizacija a oboje ovisi i o winver-ažuriranjima kao i office-verziji tj gašenje supporta, pa usputno, najava za w10, ove godine će ms jače tjerati na w11, iduće godine gašenje (tad ne radi npr mbanking i sl, sve što ovisi o certifikatima-ažuriranjima-standardima-protokolima... tj ovisi kad tko u lancu implementira izmjene koje tad slijede i to može biti dan ili duuuugo-bilo kad..).

 Sad si nabrojao hrpu toga što nema veze s čovjekovim problemom. Ništa se bitnoga neće dogoditi do listopad 2025., pa nemoj plašiti čovjeka. Tada će MS ugasiti podršku za Win 10 i Office 2016. i 2019. Što ne znači da neće raditi i dalje, samo neće dobivati zakrpe.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...
Yunfy-man kaže...
Naravno da imam korisničke podatke za pristup t com mail serveru (i dolaznom i odlaznom). Jučer radilo. Danas ne radi.

 Probaj Webmail.

 

http://servisi.tportal.hr/webmail/

 -ako nije korisnik tcom linije (a nije jer nije na tcom liniji..) tad nema id, tj ako je bio tcom korisnik i raskinuo, promijenio operatera.. tad je time izgubio i taj support kao i email.. (osim za one prastare-prve koji su išli na jmbg.. oni su trajni-vječni.. dok ih ipak ne ugase ako odluče).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Yunfy-man kaže...
Pitanje radi li vama t-com e mail.
Od jutra outlook neće primati mail.
Kaže da se nemože povezati saulaznim poslužiteljem.
Probao sam poslati testni mail.
sada kaže da se ne može povezati ni s izlaznim poslužiteljem.
Nisam na to com infrastrukturi.

 Idemo razbistriri ovo o čemu piše ihush. Jesi li korisnik usluga pristupa internetu T-coma (ako nisi na t-com infrastrukturi, onda vjerojatno nisi)? Ako više nisi, otkad nisi?  Jesi li zvao SZK i pitao?

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.4.2024 14:30 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
ihush kaže...
zelenapaprika kaže...
Yunfy-man kaže...
Naravno da imam korisničke podatke za pristup t com mail serveru (i dolaznom i odlaznom). Jučer radilo. Danas ne radi.

 Probaj Webmail.

 

http://servisi.tportal.hr/webmail/

 -ako nije korisnik tcom linije (a nije jer nije na tcom liniji..) tad nema id, tj ako je bio tcom korisnik i raskinuo, promijenio operatera.. tad je time izgubio i taj support kao i email.. (osim za one prastare-prve koji su išli na jmbg.. oni su trajni-vječni.. dok ih ipak ne ugase ako odluče).

 Problem s opisom problema je u nedostatku detalja. U temi o uslugama Bonbona trebalo je puuuuno poruka da tip konačno napiše što zapravo koristi, jer bez toga nije bilo moguće išta shvatiti. Pa smo mic po mic došli do toga što je on koristio i zašto su mu nešto dodatno naplatili.

 

Tako i ovdje, ne znamo sve.

 

A mene čudi da HT i dalje ima e-mail uslugu. Ja ju koristim već 20 godina i samo čekam kada će ju onemogućiti, a tamo primam dosta važne privatne mailove (jer mi se sve ostalo gadi, ovako je mail bar ostajao u Hrvatskoj).

16 godina
offline
T-Com Internet

Dakle...

Ako ćemo u detalje. Tehnički na t-com infrastrukturi sam. Žice su od t koma. 

Nisam korisnik T-coma nego Telemacha > (optime) > (H1) od stoljeća sedmog.

Jutros nije bilo usluge (zna se desiti) upalio ugasio router (klasika). 

Međutim odbija mi se spojiti preko outlooka na POP i SMPT. U temematchu kažu sve je ok. U t comu smo s borili da vidim što se događa sa i nisu znali. Dakle jučer radi danas ne radi.

Probali smo promijeniti sa pop.t-com.hr na pop.ht.hr i slično ali spojiti se nemogu. 

 

Pokušao sam i preko mobitela 

pop.hr.hr sigurnost ništa port 110 i piše mi Couldn't phrase smtp reponse code...

Praise the sun
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.4.2024 14:45 (Yunfy-man).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

-zovi szk, traži podatke.. (mada postoji dobra šansa da nitko ništa ne zna, da je agent bezveznjak na telefonu..) to je tako, odnos dvaju biznisa, promjene, sys.. pri čemu ne miješati vlasništvo žice, linije, operatera, kupoprodaje.. i to kako se oni međusobno 'vole' .. tcom nije telemach, optima je bila vlasništvo jednog pa već godinu drugog, sudskom odlukom.. a ako je do sad radilo, sad su odlučili promijeniti.. možda proradi opet, možda nikad, sve to ti treba znati-odgovoriti szk operatera kojem plaćaš i imaš korisnički-ugovorni odnos, tj ako on to ne riješi, hakom-kazna.. (pa i zarada-penali, dan 30€..).

 

-port 110.. 995, 587, ovisi koji mail-client-outlook korisiš, što podržava, što od tls-a itd.. to su sve podatci koje s ugovorom dobiješ od operatera i koje ti szk može i mora u svakom trenu znati, kao i google ako tražiš sam..

 

+ ali ili važno?

-raskidom ugovora s tcomom, vjerojatno si izgubio i e-mail-acc.. tj to je duuuugo već povezano, dio usluge-paketa koji dobiješ ugovaranjem usluge, no jednako gubiš raskidom.. to nije 'stari-trajni' email koji se vadio na jmbg.. taj traje do daljnjeg... (teoretski vječno).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.4.2024 15:22 (ihush).
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Yunfy-man kaže...

Dakle...

Ako ćemo u detalje. Tehnički na t-com infrastrukturi sam. Žice su od t koma. 

Nisam korisnik T-coma nego Telemacha > (optime) > (H1) od stoljeća sedmog.

Jutros nije bilo usluge (zna se desiti) upalio ugasio router (klasika). 

Međutim odbija mi se spojiti preko outlooka na POP i SMPT. U temematchu kažu sve je ok. U t comu smo s borili da vidim što se događa sa i nisu znali. Dakle jučer radi danas ne radi.

Probali smo promijeniti sa pop.t-com.hr na pop.ht.hr i slično ali spojiti se nemogu. 

 

Pokušao sam i preko mobitela 

pop.hr.hr sigurnost ništa port 110 i piše mi Couldn't phrase smtp reponse code...

 Jesi probao Webmail adresu koju sam dao? Da vidiš možeš li uopće do svojih poruka.  To je ujedno test tvojih korisničkih podataka.

 

Ovdje su objavljeni podaci za POP i SMTP prije nekog vremena:

 

https://forum.bug.hr/forum/post/povezivanje-internet/t-com-internet/6707568.aspx

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.4.2024 15:57 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
ihush kaže...

-zovi szk, traži podatke.. (mada postoji dobra šansa da nitko ništa ne zna, da je agent bezveznjak na telefonu..) to je tako, odnos dvaju biznisa, promjene, sys.. pri čemu ne miješati vlasništvo žice, linije, operatera, kupoprodaje.. i to kako se oni međusobno 'vole' .. tcom nije telemach, optima je bila vlasništvo jednog pa već godinu drugog, sudskom odlukom.. a ako je do sad radilo, sad su odlučili promijeniti.. možda proradi opet, možda nikad, sve to ti treba znati-odgovoriti szk operatera kojem plaćaš i imaš korisnički-ugovorni odnos, tj ako on to ne riješi, hakom-kazna.. (pa i zarada-penali, dan 30€..).

 

-port 110.. 995, 587, ovisi koji mail-client-outlook korisiš, što podržava, što od tls-a itd.. to su sve podatci koje s ugovorom dobiješ od operatera i koje ti szk može i mora u svakom trenu znati, kao i google ako tražiš sam..

 

+ ali ili važno?

-raskidom ugovora s tcomom, vjerojatno si izgubio i e-mail-acc.. tj to je duuuugo već povezano, dio usluge-paketa koji dobiješ ugovaranjem usluge, no jednako gubiš raskidom.. to nije 'stari-trajni' email koji se vadio na jmbg.. taj traje do daljnjeg... (teoretski vječno).

 Na SZK-u nemaju pojma što je POP i SMTP. To je uglavnom Gen Z ekipa i možda malo stariji (ali studenti), koji za to nisu čuli niti to koriste, jer je njima Webmail (gmail) sve što znaju.

 

Portovi: https://forum.bug.hr/forum/post/povezivanje-internet/t-com-internet/6707568.aspx ovo provjereno radi. Meni.

 

Ovo zadnje: toga se i ja bojim, ako išta počnem čačkati po ugovorenoj obavezi.

 

"što od tls-a itd" - Na Webmailu je TLS 1.2, ali kod POP-a sam u Thunderbirdu srušio podršku na 1.0 u njegovim settinzima jer mi inače ništa nije radilo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.4.2024 16:09 (zelenapaprika).
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

-szk zna, mora znati, imaju 'špranjcu' s pitanje-odgovorima kao i svi potrebni podatci za spajanje, podešavanje itd.. tj ne moraju imati, zna google, brže, točnije, kao i svaki juzer koji ako ima osnovna znanja računala i internet to već mora moći sam pronaći tj brže-lakše nego čekati operatera-agenta-szk na telefonu dok playa liftmuzika.. juzer ako traži hranu za psa, žarulju fara auta, pinkaste tenesice.. zna kako će to pronaći, pa tako i ove podatke, za svoju uslugu, tj mail klijent, operater-server i mogućnosti koje može imati kao izbor npr pop3 i-ili imap.. dok pogledom u opcije na gmailu može vidijeti gdje se i kako to omogućava pa tako 'povezati' potrebne podatke za njegove potrebe, što mu operater neke usluge-linije nije ni dužan dati-znati-reći, tj operater mora osigurati samo ono što se tičen njegovih usluga, njegovog emaila, njegove linije.. pa szk telca ne mora dati odgoovr kako se povezati na tcom email, no imaju, znaju, mogu.. pri čemu je recimo google brži nego u temi na forumu pronaći traženi podatak i za sekundu imamo odgovor, opet, ovisno o tome što juzer treba-ima, npr koji office i dovoljno je da u google tražilici počne utipkavati tih par ključnih riječi pa da već tražilica ponudi samodovršetkom ono što traži-treba.. (probajte, lako je.. riječi, podešavanje, email, outlook ili thunder, .. prvih par linkova daju odogovor).

 

edit: .. upravo zbog googlea, brzine, traženja.. lakše-brže je da juzer utipka traženo-riječi nego da pronađe u nekoj temi tražene podatke, kao u gornjem postu link na temu, npr samim listanjem teme treba više vremena nego pronaći googleom + podatci mogu biti zastarjeli + različiti mso-verzije imaju različite mogućnosti postavki, ssl-tls kao i portovi koji se koriste, 465-587, tj besmisleno je to pisati kao telefonski broj ako google trenutno zna točno + naše postavke možda rade nama ili za neku verziju-kombinaciju no ne mora za ostale-razno + promjene pa će za koju godinu biti neki novi podatci moža aktualni a google zna sve, točno...

+najveća razlika ili razlog zašto 'nije dobro' pisati odgovore u postovima je zastarjevanje pri čemu prosječan juzer ne gleda datum teme nego koristi prvo što je pronašao.. dok će u budućnosti točan odgovor ovisiti o budućim standardima, npt tsl1.2 će postati 1.4 ili 2.0.. a tad juzer ne razmišljaljući o vremenu-standardu-kompatibilnosti kad se što koristilo može napraviti nešto pogrešno, tj bez tog vremenskog zastarjevanja google može dati isti-točan i važnije aktualan odgovor, dok naš u postovima može biti točan ali može i zastariti, ne važiti više... postane beskorisna hrpa texta (kao i dio ovog posta) :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.4.2024 17:46 (ihush).
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
ihush kaže...

-szk zna, mora znati, imaju 'špranjcu' s pitanje-odgovorima kao i svi potrebni podatci za spajanje, podešavanje itd.. tj ne moraju imati, zna google, brže, točnije, kao i svaki juzer koji ako ima osnovna znanja računala i internet to već mora moći sam pronaći tj brže-lakše nego čekati operatera-agenta-szk na telefonu dok playa liftmuzika.. juzer ako traži hranu za psa, žarulju fara auta, pinkaste tenesice.. zna kako će to pronaći, pa tako i ove podatke, za svoju uslugu, tj mail klijent, operater-server i mogućnosti koje može imati kao izbor npr pop3 i-ili imap.. dok pogledom u opcije na gmailu može vidijeti gdje se i kako to omogućava pa tako 'povezati' potrebne podatke za njegove potrebe, što mu operater neke usluge-linije nije ni dužan dati-znati-reći, tj operater mora osigurati samo ono što se tičen njegovih usluga, njegovog emaila, njegove linije.. pa szk telca ne mora dati odgoovr kako se povezati na tcom email, no imaju, znaju, mogu.. pri čemu je recimo google brži nego u temi na forumu pronaći traženi podatak i za sekundu imamo odgovor, opet, ovisno o tome što juzer treba-ima, npr koji office i dovoljno je da u google tražilici počne utipkavati tih par ključnih riječi pa da već tražilica ponudi samodovršetkom ono što traži-treba.. (probajte, lako je.. riječi, podešavanje, email, outlook ili thunder, .. prvih par linkova daju odogovor).

 

edit: .. upravo zbog googlea, brzine, traženja.. lakše-brže je da juzer utipka traženo-riječi nego da pronađe u nekoj temi tražene podatke, kao u gornjem postu link na temu, npr samim listanjem teme treba više vremena nego pronaći googleom + podatci mogu biti zastarjeli + različiti mso-verzije imaju različite mogućnosti postavki, ssl-tls kao i portovi koji se koriste, 465-587, tj besmisleno je to pisati kao telefonski broj ako google trenutno zna točno + naše postavke možda rade nama ili za neku verziju-kombinaciju no ne mora za ostale-razno + promjene pa će za koju godinu biti neki novi podatci moža aktualni a google zna sve, točno...

+najveća razlika ili razlog zašto 'nije dobro' pisati odgovore u postovima je zastarjevanje pri čemu prosječan juzer ne gleda datum teme nego koristi prvo što je pronašao.. dok će u budućnosti točan odgovor ovisiti o budućim standardima, npt tsl1.2 će postati 1.4 ili 2.0.. a tad juzer ne razmišljaljući o vremenu-standardu-kompatibilnosti kad se što koristilo može napraviti nešto pogrešno, tj bez tog vremenskog zastarjevanja google može dati isti-točan i važnije aktualan odgovor, dok naš u postovima može biti točan ali može i zastariti, ne važiti više... postane beskorisna hrpa texta (kao i dio ovog posta) :))

 Nađi mi ovo što sam dao u linku u poruci prije, a da je na HT-ovim stranicama.

16 godina
offline
T-Com Internet

Hvala svima na pomoć,i dan je bio dug. Ovo je kao da sam uklet...

Doslovce uklet...

Webmail radi...

Mailovi su gore...

Nakon Telemacha poslali su me na T com tamo je smo imali školu pop i SMTP protokola.

I dalje ne radi iako je radilo jučer. Tehničar kaže da upišem korisničke podatke od svog maila kao dodatni mail na gmailu...

Što sam na kraju napravio na mobitelu. (t com mi je poslovni mail). Poslovni mail sam odbijao imati na mobitelu jer onda se otvara pandorina kutija. 

Kada sam na 4G maliovi dolaze i odlaze...

kada sam na WI FIu mail server ne ostvaruje spajanjei.

 

Teta u korisničkoj pordšci mi je rekla da napišem mail na što sam je ja upitao da li je svjesna apsurdnosti njezinog prijedloga.

Pa je vrlo spretno rekla pošaljite to s nekog drugog maila.

 

Sad čekam.

 

Praise the sun
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Yunfy-man kaže...

Hvala svima na pomoć,i dan je bio dug. Ovo je kao da sam uklet...

Doslovce uklet...

Webmail radi...

Mailovi su gore...

Nakon Telemacha poslali su me na T com tamo je smo imali školu pop i SMTP protokola.

I dalje ne radi iako je radilo jučer. Tehničar kaže da upišem korisničke podatke od svog maila kao dodatni mail na gmailu...

Što sam na kraju napravio na mobitelu. (t com mi je poslovni mail). Poslovni mail sam odbijao imati na mobitelu jer onda se otvara pandorina kutija. 

Kada sam na 4G maliovi dolaze i odlaze...

kada sam na WI FIu mail server ne ostvaruje spajanjei.

 

Teta u korisničkoj pordšci mi je rekla da napišem mail na što sam je ja upitao da li je svjesna apsurdnosti njezinog prijedloga.

Pa je vrlo spretno rekla pošaljite to s nekog drugog maila.

 

Sad čekam.

 

 Čime čitaš i šalješ e-mail na kompjuteru? Možda mi je promaknuo taj podatak.

 

I čiji je WiFi? Tvoj ili negdje na nekom poslu? Možda je u routeru blokiran neki port ili u Windowsima. Mada su to sve standardni portovi.

 

I još nešto. Kakav poslovni mail na HT-u? Onaj stari ili Microsoft 365?

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jutros je sve magično proradilo.
ono što mi smrdi da je telematch nešto zbrljao u postavkama linije/routera i blokirao e mail servere t - coma.
Jer npr ni speed test od okle mi nije radio.
Za pojašnjenje radim od doma.
Moja kućna infrastruktura sastoji se od iskratelovog v80 đubra. Wi fi daje archer c80 da se iskra ne muči previše.
Na mobilnoj mreži mogao sam primati i slati mailove preko t com servera, dok na zemaljskoj liniji bilo putem kabla, bilo putem wi fi ja bacalo bi timeout.
Praise the sun
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2024 11:02 (Yunfy-man).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Yunfy-man kaže...
Jutros je sve magično proradilo.
ono što mi smrdi da je telematch nešto zbrljao u postavkama linije/routera i blokirao e mail servere t - coma.
Jer npr ni speed test od okle mi nije radio.
Za pojašnjenje radim od doma.
Moja kućna infrastruktura sastoji se od iskratelovog v80 đubra. Wi fi daje archer c80 da se iskra ne muči previše.
Na mobilnoj mreži mogao sam primati i slati mailove preko t com servera, dok na zemaljskoj liniji bilo putem kabla, bilo putem wi fi ja bacalo bi timeout.

 Ok.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...
..

 Nađi mi ovo što sam dao u linku u poruci prije, a da je na HT-ovim stranicama.

-stvarno trebaš link-stranicu? .. problem, takvu dokumnetaciju iz nekog razloga (ne žele).. nemaju kao web nego kao file-pdf.. slično kao što skrivaju ugovore, pakete i sl. ..

-google ne radi?

 

-kao što iz ostalih postova možeš zaključiti, szk zna-pomaže tim podatcima.. dok je vjerojatni uzrok u telemachovom blokiranju i tad nemaš što čačkati-popraviti nego čekati da proradi. Juzer je mogao u početnom infu spomenuti i to da ni speedtest nije radio, tad bi ovaj odgovor-uzrok tj mjesto problema pa tako i gdje-tko ga može-mora riješiti možda bili predloženi, mada juzer ne može baš natjerati-požuriti operatera u nekim radovima, no zgodno je znati u slučaju problema prijavom hakomu i možda naplatom 30€ po danu ukoliko se to ponovi-produži i sl. 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
ihush kaže...
zelenapaprika kaže...
..

 Nađi mi ovo što sam dao u linku u poruci prije, a da je na HT-ovim stranicama.

-stvarno trebaš link-stranicu? .. problem, takvu dokumnetaciju iz nekog razloga (ne žele).. nemaju kao web nego kao file-pdf.. slično kao što skrivaju ugovore, pakete i sl. ..

-google ne radi?

 Nisam te bez veze pitao da mi nađeš postavke koje sam sam napisao u ovoj temi. Probaj ponovno. Točno one podatke koje sam ja napisao u ovoj temi i čovjeku dao link.

 

U pdf-u, docx-u, txt-u... U bilo kojem formatu. HT na svojim stranicama ima prastare upute za pop 110 i smtp 25 za prastara e-mail programe.

 

Dakle, nađi mi točno podatke koje sam napisao u ovoj temi (portovi, SSL/TLS) ili samo napiši da toga nema online na HT-ovim stranicama. To je to. Ništa drugo ne tražim.

 

15 godina
offline
Re: T-Com Internet

-prvo, to su korisnički podatci koje dobiješ u ugovoru, dolazni-odlazni mail server itd. i svaki szk za svoje postavke to zna, mora znati i na traženje korisnika daju informacije.

-ti si tražio za thunder.. to nikog ne zanima, snađi se.. :) i ekšli je sve isto, tj pitanje samo port-protokol-autentifikacija.. i tad radi.

 

-link 1, pdf 1, 2, 3..

 

bolji primjeri, uredniji-sve, msov i hosting..

i kaže na kraju rečenice-odlomka..

Za više detalja molimo Vas da kontaktirate Vaš ISP.

POP3 portovi: 110 ili 995 (SSL)
IMAP portovi: 143 ili 993 (SSL)
SMTP portovi: 25, 26, 465 (SSL) ili 587 (TLS)

itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
ihush kaže...

-prvo, to su korisnički podatci koje dobiješ u ugovoru, dolazni-odlazni mail server itd. i svaki szk za svoje postavke to zna, mora znati i na traženje korisnika daju informacije.

-ti si tražio za thunder.. to nikog ne zanima, snađi se.. :) i ekšli je sve isto, tj pitanje samo port-protokol-autentifikacija.. i tad radi.

 

-link 1, pdf 1, 2, 3..

 

bolji primjeri, uredniji-sve, msov i hosting..

i kaže na kraju rečenice-odlomka..

Za više detalja molimo Vas da kontaktirate Vaš ISP.

POP3 portovi: 110 ili 995 (SSL)
IMAP portovi: 143 ili 993 (SSL)
SMTP portovi: 25, 26, 465 (SSL) ili 587 (TLS)

itd..

 Da, zaključim, HT na svojem Webu ne nudi kompletne važeće moderne podatke za spajanje na SVOJE POP i SMTP servere u skladu sa sadašnjim praksama sigurnog komuniciranja i to svojim korisnicima za svoju staru uslugu e-maila. Nudi podatke za gmail i polovične podatke (samo za SMTP) za account u e-mail klijentu za Android.

 

"-ti si tražio za thunder.. to nikog ne zanima, snađi se.. :) i ekšli je sve isto, tj pitanje samo port-protokol-autentifikacija.. i tad radi.2" - nisam ja tražio Thunderbird, tražio je drugi forumaš, a ja sam mu napomenuo da sam konkretne parametre upisao u Thunderbird i da sam se time uspješno spojio. I da, sve je isto u svakom klijentu, starom i novom  koji ima mogućnost ručnog podešavanje parametara.

 

Svoj ugovor sam potpisao s HPT-om koji već odavno ne postoji i ti podaci stri 20+ godina više nisu relevantni jer su se mijenjale i domene i certifikati s kojima HT ima problema, a time i sigurnosni protokoli. Sve to HT ne nudi kao cjelovitu ili kompletnu informaciju na svojem Webu. Zašto? Zato jer samo najstariji njihovi korisnici imaju @grad.ht.hr (ranije htnet i t-com) adrese, dok mnogi noviji imaju adrese drugdje (gmail, outlook itd.). I meni nije jasno zašto HT i dalje ima živu tu uslugu. Ali kad već ima, neka i pruži podršku za nju.

 

Sve ovo što si ti napisao ne može pomoći nikomu. Ako se čovjek utapa, ne nabrajaš mu mogućnosti spašavanja.

 

Da ponovim, jer će nekome opet trebati:

"Doma:

 

smtp.ht.hr 465 SSL/TLS
pop.ht.hr 110 bez sig. protokola jer sam doma na HT-ovoj mreži

 

 

Na poslu:


smtp.ht.hr 465 SSL/TLS
mail.ht.hr 995 ssl/tls

 

Oba slučaja se odnose na najnoviji Thunderbird.

I mislim da ćeš morati srušiti podršku za TLS protokol na 1.0 jer su HT-ovi serveri, prema mojem iskustvu, zapušteni, pa ne podržavaju TLS 1.2 ili 1.3."

 

Ako netko ima KONKRETNE promjene u odnosu na napisano, neka napiše ovdje, da Google to uhvati.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2024 14:47 (zelenapaprika).
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

-naprotiv, to su pravila, kao i portovi-protokoli, pravilno podešeno mora raditi, kao što vidimo radi.. tj problem je vjerojatno bio u telemachu što nema nikakve veze s ovim što ti tražiš, kao da nema struje .. tad nije to stvar postavke servera ili operatera nego tad ne radi ništa ili da zbog radova u kvartu bager isčupa žice .. kraće, ispravne postavke moraju raditi, ako ne rade tad nije stvar u postavkama nego liniji ili nešto treće, odnosno odgovarajuće postavke svaki klijent ima za sebe, ovisno koju uslugu želi npr pop3 ili imap, kao i autorizaciju ako koristi domenu treće strane ili specifične potrebe-ograničenja kao s i bez enkripcije-autorizacije kao ssl-tls .. to je kao točiti gorivo za auto, dizel ili benzin, to znaš, moraš znati .. i to zna svatko za automobile, dok se eto ljudi muče s emailom, mada radi i problem uopće nije u postavkama nego u liniji-operateru kao međukarikom koja je stvorila problem i otklonila pa sad sve opet radi.

 

-što bi ti pomogao tom konkretnom juzeru s postavkama ako je problem tememach-server-posrednik? kakve tad ima veze pop3 ili 993 port ili outlook ili thunder ili tcom i to što si ti sklopio ugovor s hptom koji više ne postoji.. podatci su isti, nepromjenjeni-stalni, dok su protokoli stvar sigurnosti-standarda i uvjetovani ne tvojom željom nego komunikacijskim pravilima kao i zakonom, pa zbog spama-terorizma itd mora postojati autentifikacija za slanje tj osoba se mora moći locirati kao pošiljatelj..

-kako si ti konkretno pomogao da si daješ pravo prigovarati ostalima? pomogao si spominjanjem hpt-a? tls 1.2 ili 1.3? ljut si na nešto? kave to veze ima s mojim postovima?

 

-tražio si linkove i prihvatio pdf-dokumente, jesam li ih dao? postoje li podatci? pri tome je nevažno za koju generaciju officea, jer je pravilo-standard i dalje isti, kao što i dalje vrijedi dizel-benzin kriterij za točenje goriva i to su podatci koje svaki szk ima i po potrebi daje korisniku, dok to svaki korisnik ima u ugovoru kao jedan od podataka koje dobije uz acc-mail tog operatera na njegovoj domeni neovisno hoće li ga koristiti.. i unutar tih 20-30 godina si sigurno dobio neki komad papira tcoma koji upravo to navodi nakon što su preuzeli telekomunikacije od pošte, no možeš li pronaći taj papir i koliko su podatci zastarjeli jer se tamo ne može naći uputa za tls1.2-1.3 prije nego je postojao je sporedno, tj samo stvar tvoje frustracije i problema koji si imao s thunderom za mail postavke no ljutnju usmjeravaš na mene, tražiš konkretno da ti ja dam takve podatke itd.. pa eto ti podatci, zovi szk, dobit ćeš iste, googlaj ili čitaj pdf.. ljutnja ne pomaže, dok u ovom slučaju probelm nije u postavkama mail kijenta, u računalu, u mail serveru tcoma, nego u telemachu-posredniku, tj promjeni vlasništva optime.. time i mail postavki a kao usput-slučajno tele zablokira mrežni promet, možda stvarno slučajno a možda upravo da bi prcao korisnike kao i stvorio problem tcomu kojeg tad korisnik zove za problem itd.. pa je možda pravilnije ljutnju usmjeriti prema takvom operateru, no i dalje je beskorisno.. nhf. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
ihush kaže...

-naprotiv, to su pravila, kao i portovi-protokoli, pravilno podešeno mora raditi, kao što vidimo radi.. tj problem je vjerojatno bio u telemachu što nema nikakve veze s ovim što ti tražiš, kao da nema struje .. tad nije to stvar postavke servera ili operatera nego tad ne radi ništa ili da zbog radova u kvartu bager isčupa žice .. kraće, ispravne postavke moraju raditi, ako ne rade tad nije stvar u postavkama nego liniji ili nešto treće, odnosno odgovarajuće postavke svaki klijent ima za sebe, ovisno koju uslugu želi npr pop3 ili imap, kao i autorizaciju ako koristi domenu treće strane ili specifične potrebe-ograničenja kao s i bez enkripcije-autorizacije kao ssl-tls .. to je kao točiti gorivo za auto, dizel ili benzin, to znaš, moraš znati .. i to zna svatko za automobile, dok se eto ljudi muče s emailom, mada radi i problem uopće nije u postavkama nego u liniji-operateru kao međukarikom koja je stvorila problem i otklonila pa sad sve opet radi.

 

-što bi ti pomogao tom konkretnom juzeru s postavkama ako je problem tememach-server-posrednik? kakve tad ima veze pop3 ili 993 port ili outlook ili thunder ili tcom i to što si ti sklopio ugovor s hptom koji više ne postoji.. podatci su isti, nepromjenjeni-stalni, dok su protokoli stvar sigurnosti-standarda i uvjetovani ne tvojom željom nego komunikacijskim pravilima kao i zakonom, pa zbog spama-terorizma itd mora postojati autentifikacija za slanje tj osoba se mora moći locirati kao pošiljatelj..

-kako si ti konkretno pomogao da si daješ pravo prigovarati ostalima? pomogao si spominjanjem hpt-a? tls 1.2 ili 1.3? ljut si na nešto? kave to veze ima s mojim postovima?

 

-tražio si linkove i prihvatio pdf-dokumente, jesam li ih dao? postoje li podatci? pri tome je nevažno za koju generaciju officea, jer je pravilo-standard i dalje isti, kao što i dalje vrijedi dizel-benzin kriterij za točenje goriva i to su podatci koje svaki szk ima i po potrebi daje korisniku, dok to svaki korisnik ima u ugovoru kao jedan od podataka koje dobije uz acc-mail tog operatera na njegovoj domeni neovisno hoće li ga koristiti.. i unutar tih 20-30 godina si sigurno dobio neki komad papira tcoma koji upravo to navodi nakon što su preuzeli telekomunikacije od pošte, no možeš li pronaći taj papir i koliko su podatci zastarjeli jer se tamo ne može naći uputa za tls1.2-1.3 prije nego je postojao je sporedno, tj samo stvar tvoje frustracije i problema koji si imao s thunderom za mail postavke no ljutnju usmjeravaš na mene, tražiš konkretno da ti ja dam takve podatke itd.. pa eto ti podatci, zovi szk, dobit ćeš iste, googlaj ili čitaj pdf.. ljutnja ne pomaže, dok u ovom slučaju probelm nije u postavkama mail kijenta, u računalu, u mail serveru tcoma, nego u telemachu-posredniku, tj promjeni vlasništva optime.. time i mail postavki a kao usput-slučajno tele zablokira mrežni promet, možda stvarno slučajno a možda upravo da bi prcao korisnike kao i stvorio problem tcomu kojeg tad korisnik zove za problem itd.. pa je možda pravilnije ljutnju usmjeriti prema takvom operateru, no i dalje je beskorisno.. nhf. :)

 Rasprava o tome je završila. Nisi pomogao.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
ihush kaže...

-tad imašdva moguća odgovora.. mjesto-uzrok problema..

-ili na server strani, tcom, gašenje supporta, pop-imap, verzija officea i porta, promjene na ssl verziji itd..

-ili na tvojoj strani, povezano sa recimo supportom, vijekom trajanja recimo msofficea, certifikata.. pa do tog kao banalnost da imaš pogrešno vrijeme-sat-datum ili malware..

 

-kako znati gdje, tu-ili-tamo.. .

 -ovo je uvod :) i ispravak, nisu dva moguća problema-odgovora, nego treći, posrednik-telemach.. + sad mu mail radi, dakle ne treba 'popravljati' ispravno tj staro pravilo vrijedi, prije popravka moramo prvo utvrditi kvar, mjesto kvara, karika koja je pukla.. u ovom slučaju to nije mail-server, nije clijent-postavke, nego linija-operater-telemach dok se popravak svodi na to da čekaš pa proradi ili zoveš szk-telemacha koji kaže da je sve ok no nakon nekog vremena tehničar otkloni problem koji je bio kod njih mada su rekli da problema nema.. s takvim stanjem se možemo ljutiti no to je sve, nije dovoljno za neku prijavu hakomu, pa čak da je opet ništa, nema posljedica, nema penala osim ako to potraje duže od 15 dana i to je jedina stvar koju juzer može pokušati, naplatiti takvu grešku operateru pri čemu je sporedno radi li to operater slučajno-šlamperajem ili namjerno kako bi prcao juzere.

 

-znaš što je najbolja pomoć u takvom primjeru problema? -ne popravljati, tj svaka postavka je ispravna i svaka promjena samo rezultira da tad ne može raditi, čak ako linija proradi, tj tad juzer samo čačka i tone dublje.

-za kvalitetnu pomoć, ponovo, važno pravilo.. prvo otkriti uzrok, mjesto, konkretno.. tek tad se kreće s idejama za fixanje, pokušajima ovisno gdje je uzrok i time tko to treba obaviti ili može li juzer bilo što osim prijaviti nadležnima što uključuje szk operatera na kojem se nalazi i hakom ako ima prigovor. Ostalo je ćorava koka nabadanje i neće dati riješenje jer ne može dati riješenje ako je problem posrednik-linija tj neće tad neki čarobni broj porta otvoriti nepostojeću liniju, nismo hakeri u filmovima.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice