Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.028
|
čitano: 10.951.072
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 mjeseci
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Memphis kaže...
millennial kaže...
Memphis kaže...
Armor kaže...
Dal se isplati uzeti A55 za 310€ odmah i 7€mj + tarifa od 11.9€?

 na pretplatu se više ništa ne isplati

 ovisi, mene je Xiaomi 14 došao oko 370 eura + pretplata, sve skupa daleko povoljnije nego u trgovini.

 

Korny1603987 kaže...

Čovjek kupi premium mobitel i nakon godine dana traži novi? Čovječe, a ja kupim 200 Eura mobitel i imam ga 4 godine bez problema.

 koja je poanta? bolje biti škrtav ili siromašan pa ne moraš mijenjati mob svake godine? 

 A kolika ti je pretplata? Meni se jedino isplati ako uzimam kao poslovni na više linija ali i to u zadnje izbjegavam. 

 25 eura, kad odbijem pdv je 20 eura. poslovne linije i tarife.

 

ID2502 kaže...
millennial kaže...
Memphis kaže...
Armor kaže...
Dal se isplati uzeti A55 za 310€ odmah i 7€mj + tarifa od 11.9€?

 na pretplatu se više ništa ne isplati

 ovisi, mene je Xiaomi 14 došao oko 370 eura + pretplata, sve skupa daleko povoljnije nego u trgovini.

 

 Koja mreža i tarifa ???

 A1, perfect biz.

 

Wiz3m4n kaže...

Jutro svima, eto nakon kratkotrajnog druženja od tipa pola dana sa X100 pro mogu reći da me kamera izula iz cipela u svakom pogledu....Funtouch OS mi je dobar, imao sam i Viva x51 pro mislim da se tako zvao model iz 2020. Nemam zamjerki nikakvih. Mobitel se u bilo kojem režimu rada nije niti malo zagrijao da se osjeti toplina, fluidan je naravno i ne nalazim mu probleme nikakve. Obavijesti sve uredno dolaze i automatska svjetlina je skroz ok/ na prijašnjem x51 pro je bila premala u mrklom mraku pa sam morao sam štelati što me ubijalo i bio jedan od vodečih razloga za mijenjati telefon.

 

Obzirom da sam ga uzeo za više no prihvatljivu cijenu jako sam zadovoljan.

 

Minusi.....samo 4 obavijesti na Alwayes On dsply....znači poruke telefon viber ili whap ili pak gmail i drugo....meni bi trebalo 5 jbga.....

Ekran je bolji u S24Ultra, ne znam za Pixel 8 pro i Xiaomi 14, nisam ostao oduševljen ekranom no i moje oči nisu baš kao nekad  Gabariti možda kao minus....volio bi da je manji no teško je sve to stisnuti u manje gabarite jasno....

1god. garancije

 

 

Ostalom nemam nikakve zamjerke. Da ne zaboravim veliki plus....baterija....mučio sam ga i danas sam sada na 45% punjač je opak I za punit laptop bi poslužio gamerski 

Wifi dobar, zvuk jako dobar no ne preglasan, nema šumova i distorzija niti na najjačem nivou.

 ako imaš volje i vremena mene kod njega jedino zanima kakva je kvaliteta snimljenog zvuka. često snimam koncerte pa mi je to bitno, a nekoliko recenzenata se žalilo na lošiju kvalitetu zvuka. ostalo je koliko sam vidio top od kamere do baterije, a i ti si to potvrdio. 

 

zelenapaprika kaže...
ZdravkoZ kaže...
Ovisi šta je kome važno u životu, neko na jedno putovanje potroši 1000 e koje završi za tjedan dana, tako da ima smisla ako voliš novi telefon dati isto 1000 e.
Stroj za kućno cijepanje drva košta 700e a sjekira 30 e. oboje rade isti posao...

 Putovanja se sjećam cijeli život i prepričavam ih s prijateljima, rodbinom i kolegama jer je to bitno životno iskustvo, još od malih nogu. A diviti se i trošiti na mobitel je jednako zanimljivo kao da obožavam cjepanice u dvorištu ili gume na autu. Prva agencija koja mi je izletjela na Googleu nudi "Berlin, Potsdam, Dresden i Prag 5 dana/4 noćenja" već od 349 EUR-a (cijena raste ovisno o datumu putovanja). Pa ću radije platiti takvo putovanje nego smrdljivi mobitel koji mi sutra netko može ukrasti, može krepati ili ga mogu potrgati i koji mi neće omogućiti nikakvo bitno životno iskustvo. A sjećanje na putovanje ostaje dok sam živ ili dok me ne strefi demencija ali svakako duže od trajanja smrdljivog mobitela.

 vjerovao ti ili ne ima nas koji možemo sebi priuštiti putovanja i skupe mobitele, ne znam zašto svi misle da jedno automatski isključuje drugo. putujem stalno, ali volim na tim putovanjima imati kvalitetan fotić, a danas je to flagship mobitel s kojim memoriram meni lijepe i drage kadrove.

 

usporedba ti je potpuno besmislena, mobitel je multifunkcionalni alat, a kako će se koristiti je na onome u čijim je rukama. dalje ideš opet u besmislen monolog, što je nekome super zabavno i ispunjava ga srećom i veseljem drugome je totalno besmisleno i uzaludno trošenje vremena. i što ćemo sad? suditi sve prema osobnim kriterijima i stavovima?

 

zelenapaprika kaže...
millennial kaže...

Korny1603987 kaže...

Čovjek kupi premium mobitel i nakon godine dana traži novi? Čovječe, a ja kupim 200 Eura mobitel i imam ga 4 godine bez problema.

 koja je poanta? bolje biti škrtav ili siromašan pa ne moraš mijenjati mob svake godine? 

 Poanta je da mobitel nije nešto što ti je bitno za život. Baš suprotno. Ljudi će živjeti kvalitetnije bez mobitela koji ima oduzima vrijeme zobg većinom debilnih stvari. I zapravo je vrlo zanimljivo kako su proizvođači mobitela uz pomoć psihologa uspjeli uvjeriti znatan dio planeta da su mobiteli bitni u našim životima. Tako da toj osobi koja nakon godinu dana (ili manje) kupuje novi premium mobitel fali daska u glavi. Nema veze koliko zarađuje mjesečno jer i siromašni kupuju skupe mobitele (na rate). Nešto mu gadno fali kada tu rupu ispunjava mobitelima. To čak ne može biti niti hobi. A proizvođači i trgovci trljaju ruke.

 možda tebi nije, i to je ok, ali zašto misliš da je tvoje mišljenje "sveto"? svi smo mi različiti, nauči se to poštovati. ti sudiš po većini, isto tako možeš reći da je umjetnost poput glazbe i filma nepotrebna i da će većina živjeti kvalitetnije bez nje jer ti je uzorak opet većina koja sluša i gleda komercijalni pop ili "trash" sadržaj koji je pretežno niske umjetničke kvalitete.

 

domac5 kaže...
Cryogenic kaže...
ZdravkoZ kaže...
Ovisi šta je kome važno u životu, neko na jedno putovanje potroši 1000 e koje završi za tjedan dana, tako da ima smisla ako voliš novi telefon dati isto 1000 e.
Stroj za kućno cijepanje drva košta 700e a sjekira 30 e. oboje rade isti posao...

Kakva usporedba. . Aj da si reko s24 ultra i nokia 3310 ajd nekak bi prožvakal tvrdnju, ali usporedjivat 150-300 eura mobitele sa flagšipom kao što si već usporedio je van pameti, ajd navedi šta nemože moj magic 5 lite za 110 eura prek njuške, a može tvoj od 1000 eura.

 Sta ne moze nova dacia naspram novog audija a4?

I jedan i drugi te doveze di treba, uzitak i kvaliteta koristenja su nesto potpuno drugo, a da bi se moglo srat o tome prvo treba kupit i jedan i drugi i koristit neko vrijeme, a ne uvjeravat sebe da je sve isto jer je tako nekome psihicki lakse.

 

Kupio sam za 50e dobar redmi note 9 pro kao rezervu sa strane ako se nesto desi s nasim primarnim mobitelima, da imamo s cim funkcionirat, mobitel nam je i fotic i banka i navigacija i nacin komunikacije i sredstvo s kojim placamo posvuda, bez njega bi sve bilo teze.

I znate kaj? Taj od 50e sve to moze uredno odradit, cak i ne steka u radu, baterija traje. Kao nov izgleda.

 

To sto ja sebi dam oduska pa uzmem skuplji telefon i itekako uzivam u svemu sto pruza, to sto ne vozim nesto od 2000e tek tolko da me doveze di treba, to sto nosim bolje carape a ne one za 15 kn 3 para je sve moj osobni uzitak i zadovoljstvo koje si placam jer eto mogu si to omogucit, ako nekoga zadovoljava manje od toga meni drago da je zadovoljan, ne diram u takve ljude, to je njihova osobna stvar. Bilo bi lijepo kad bi takvi jednako razmisljali.

 

upravo tako 

 

 nije pitanje što može, jer jedno i drugo je vozilo i ispuniti će svoju osnovnu namjenu, ali onaj tko je vozio jedno i drugo zna jako dobro razliku. isto tako tko je koristio jeftini mob i flagship jako dobro zna razliku. e sad može netko sebi prodavati razno razne priče i uvjeravati druge da je to sve isto, ali nije. isto može biti jedino sa gledišta korisnika, ali nikako sa gledišta uređaja.

 

OnTime kaže...

Prije svega koristio sam i Samsung note 9, i samsung note 10 plus. To je moj zadnji flagship koji sam uzeo jer sam skužio da sve mogu i na jeftinijem.  Uzeo magic 6 lite, u ruci osječaj fenomenalan, dizajn top, izgleda premium, amoled ekran, 120 hz, sve fluidno, bez štekanja, kamera/video čist zadovoljavajuće. Nije 1000 nego 260 eura. 

 

Šta to točno dobiješ više ili bolje za 750 eura više? Možda jedino ako si attention whore, onda razumijem, taj osječaj opravdano košta 750 eura više. . Mislim da je pravilnija upotreba metafore audi q5 vs q3 ili tome slično, ovakve extremne usporedbe su van pameti, tipa dacia i audi i stroj za drva vs sjekira.  Sve mi se čini da se tješite što se bacili previše para na nepotrebno skupe mobitele, dobili ste točno ništa a napunili tuđe džepove bespotrebno. Imati mindset da je skuplje bolje je van pameti. 

 

 

 odlično, očito si dobro odabrao za sebe. no čemu vrijeđanje onih koji žele kupiti nešto skuplje? mene taj magic 6 lite ne zadovoljava na meni najbitnijim stvarima kod mobitela. sad sam ja attention whore jer želim bolje i mogu si to priuštiti? 

4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Wiz3m4n kaže...
zelenapaprika kaže...

Tko želi neka kupuje u kineskim online trgovinama. Samo neka se onda ne buni zbog problema. Toga je uvijek bilo i bit će.

 

 

 Nije bolest sve što boli vidim....boli te ona stvar tko šta kupuje, ili bi barem trebala da si normalan 

 Nisam vidio beskorisnijih komentara nego ovdje na ovom forumu. Kažeš nekome - nemoj kupiti taj mobitel u toj trgovini jer ćeš imati xx problema. On odgovara - a što tebe briga što ja kupujem! Baš smo primitivno društvo.

 

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
millennial kaže...

 25 eura, kad odbijem pdv je 20 eura. poslovne linije i tarife.

 

ID2502 kaže...

 ovisi, mene je Xiaomi 14 došao oko 370 eura + pretplata, sve skupa daleko povoljnije nego u trgovini.

 

 Koja mreža i tarifa ???

 A1, perfect biz.

 

To ne računam jer je poslovna linjia. Tak i ja mogu dobit mobitel full povoljno za više linija ali to nije dostupno svima. Znači kod privatnih korisnika koji uzimaju tarife sa PDV-om. I dalje po meni to nije isplativo jer novi kupim za 780€.

Tak da se po meni ne isplati. Kupiš ga 780€ pa sad neka računa kako je kome ispaltljivije.

2 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
millennial kaže...

 

 

 odlično, očito si dobro odabrao za sebe. no čemu vrijeđanje onih koji žele kupiti nešto skuplje? mene taj magic 6 lite ne zadovoljava na meni najbitnijim stvarima kod mobitela. sad sam ja attention whore jer želim bolje i mogu si to priuštiti? 

 Ja sam koristio flagshipove i prestao ih kupovat kad je izašao realme 8 ja mislim prije tri godine, jeftin mob a može sve ko i flagship. Skonto da bacam pare na flagship bespotrebno, sve šta mogu na flagshipu mogu i na puuuno jeftinijem mobitelu. Vi kupujte šta oćete ali ovo je forum i imam pravo komentirat šta ja oću, ja nikoga nisam vrijedjao, napisao sam "ako si" attention whore, ako si se prepoznao tvoj problem. Navedi zbog čega te magic 6 lite ili Xiaomi 12 pro 5g nebi zadovoljili? Po čemu je mob od 1000 eura bolji od ta dva ajd.

4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
millennial kaže...

 vjerovao ti ili ne ima nas koji možemo sebi priuštiti putovanja i skupe mobitele, ne znam zašto svi misle da jedno automatski isključuje drugo. putujem stalno, ali volim na tim putovanjima imati kvalitetan fotić, a danas je to flagship mobitel s kojim memoriram meni lijepe i drage kadrove.

 

Uopće nije u pitanju tko si što može priuštiti.

 

 

 

2 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zelenapaprika kaže...
millennial kaže...

 vjerovao ti ili ne ima nas koji možemo sebi priuštiti putovanja i skupe mobitele, ne znam zašto svi misle da jedno automatski isključuje drugo. putujem stalno, ali volim na tim putovanjima imati kvalitetan fotić, a danas je to flagship mobitel s kojim memoriram meni lijepe i drage kadrove.

 

Uopće nije u pitanju tko si što može priuštiti.

 

 

 

 Samo sa flagshipom si moze priuštit lijepe kadrove.  Takve kao on obožavaju u Samsungu. Jedva ih dočekali. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2024 16:28 (OnTime).
4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
millennial kaže...

 možda tebi nije, i to je ok, ali zašto misliš da je tvoje mišljenje "sveto"? svi smo mi različiti, nauči se to poštovati. ti sudiš po većini, isto tako možeš reći da je umjetnost poput glazbe i filma nepotrebna i da će većina živjeti kvalitetnije bez nje jer ti je uzorak opet većina koja sluša i gleda komercijalni pop ili "trash" sadržaj koji je pretežno niske umjetničke kvalitete.

Jesmo, različiti smo. Neki razumiju što im se piše, a neki ne. Moje mišljenje nije sveto niti ga ja guram kao jedino ispravno. Napišem ga i onda se vaš dvojica, trojica uhvatite za to kao pijanac za plot / ogradu. Zašto? Nemam pojma. Pročitaj tuđe mišljenje i vozi dalje. Nemoj bit Memphis.

 

Već sutra ujutro ovdje će osvanuti 99999. ista poruka - preporučite mi mobitel do 200 EUR-a. I život ide dalje.

15 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Koji mobitel preporučate do 100€ za stariju osobu? Treba za pozive, poruke i fotke. Razmišljam o Realme C25Y. Što kažete?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Alfredo nr.2 kaže...

Koji mobitel preporučate do 100€ za stariju osobu? Treba za pozive, poruke i fotke. Razmišljam o Realme C25Y. Što kažete?

 Meni je ovo čisto pristojno...

 

https://aloalo.hr/alcatel-1se-2020-6-64gb-sivi-proizvod-18074/?

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Zašto? Jer ima 6GB RAM?

Ima prastari i slabi SoC, microUSB lol, Android 10 lol...

Baš da se moram izraziti odron od mobitela

 

20 eura iznad i uzme 5x bolji mob

 

https://www.instar-informatika.hr/mobitel-motorola-moto-g24-656-90hz-8gb-ram-128gb-memorija-matte-/231440/product/

 

A ako je baš to daleko iznad budžeta, nešto tipa Redmi 12

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2024 22:06 (zuper).
Moj PC  
2 2 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

To je samo prijedlog, šta si se odmah uzjogunio? Za osnovno korištenje sasvim dovoljno. Čemu razmetanje specifikacijama kad osoba koristi samo pozive, Viber i ono najosnovnije....Nebitna je verzija Androida ili bilo šta drugo. Imam Huawei P30 na Androidu 10 i sve radi super.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nisam se uopće uzjogunio, krivo si shvatio.

Samo velim, preloš je to mob i za 100 eura i za basic stvari.

A P30 je flagship svog vremena, ipak je razlika

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Hvala svima na preporukama, no odlučio sam se za Realme C30 za 71,03€ s dostavom. To mi se čini kao odličan deal. Na mobu će se pisati i čitati poruke, gledati fotke i eventualno malo fotografirati.

Osobno imam dvije godine Realme telefon i dosad mi je daleko najbolji od svih mobitela koje sam imao. Ažurira se često, nema nikakvih mušica, radi perfektno, baterija kao prvog dana. 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

Koji mobitel preporučate do 100€ za stariju osobu? Treba za pozive, poruke i fotke. Razmišljam o Realme C25Y. Što kažete?

 Meni je ovo čisto pristojno...

 

https://aloalo.hr/alcatel-1se-2020-6-64gb-sivi-proizvod-18074/?

Ima mi susjed taj uvalili mu ga u HT, mobitel je baš njesra.

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Kažeš nekako bi prožvakao tvrdnju da je S24 ipak bolji od 3310?!
Malo je ali ne puno, to govori široka publika korisnika Nokie...
Sve da i imam,otkud mi
9 mjeseci
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Memphis kaže...
millennial kaže...

 25 eura, kad odbijem pdv je 20 eura. poslovne linije i tarife.

 

ID2502 kaže...

 ovisi, mene je Xiaomi 14 došao oko 370 eura + pretplata, sve skupa daleko povoljnije nego u trgovini.

 

 Koja mreža i tarifa ???

 A1, perfect biz.

 

To ne računam jer je poslovna linjia. Tak i ja mogu dobit mobitel full povoljno za više linija ali to nije dostupno svima. Znači kod privatnih korisnika koji uzimaju tarife sa PDV-om. I dalje po meni to nije isplativo jer novi kupim za 780€.

Tak da se po meni ne isplati. Kupiš ga 780€ pa sad neka računa kako je kome ispaltljivije.

 ne znam što računaš, a što ne, napisao si u startu "na pretplatu se više ništa ne isplati". To je isto pretplata pa sam zato spomenuo. Još kad odbijem PDV mene taj mob dođe skoro pa "mukte". 

a ove klasične ponude su pretežno loše, slažem se, ali tu i tamo naleti dobra prilika samo treba pratiti.

 

OnTime kaže...
millennial kaže...

 

 

 odlično, očito si dobro odabrao za sebe. no čemu vrijeđanje onih koji žele kupiti nešto skuplje? mene taj magic 6 lite ne zadovoljava na meni najbitnijim stvarima kod mobitela. sad sam ja attention whore jer želim bolje i mogu si to priuštiti? 

 Ja sam koristio flagshipove i prestao ih kupovat kad je izašao realme 8 ja mislim prije tri godine, jeftin mob a može sve ko i flagship. Skonto da bacam pare na flagship bespotrebno, sve šta mogu na flagshipu mogu i na puuuno jeftinijem mobitelu. Vi kupujte šta oćete ali ovo je forum i imam pravo komentirat šta ja oću, ja nikoga nisam vrijedjao, napisao sam "ako si" attention whore, ako si se prepoznao tvoj problem. Navedi zbog čega te magic 6 lite ili Xiaomi 12 pro 5g nebi zadovoljili? Po čemu je mob od 1000 eura bolji od ta dva ajd.

 je kako da ne. imam taj Realme 8 u kući i uspoređivati njega i nekakav Samsung/iPhone/Xiaomi/Vivo... flagship je potpuno besmisleno, osim ako ti mob ne služi samo za pozive, poruke i malo surfanja, u tom slučaju ok tebi ne treba flagship. kupim flagship jer ima ono što mi treba, a *ebe mi se hoće li netko gledati što imam u ruci ili ne.

 

Magic 6 Lite ima loše kamere, nema brzo punjenje, nema bežično punjenje, i meni manje bitno, ali nekome više, nema stereo zvučnike, nema dolby vision i atmos, type c samo 2.0. Xiaomi 12 Pro je flagship, to sam uspoređuješ kruške i jabuke.

 

zelenapaprika kaže...
millennial kaže...

 vjerovao ti ili ne ima nas koji možemo sebi priuštiti putovanja i skupe mobitele, ne znam zašto svi misle da jedno automatski isključuje drugo. putujem stalno, ali volim na tim putovanjima imati kvalitetan fotić, a danas je to flagship mobitel s kojim memoriram meni lijepe i drage kadrove.

 

Uopće nije u pitanju tko si što može priuštiti.

 

 

 

 a što je onda u pitanju? što je netko spreman platiti mob 1500 eura? što to ovdje nekoga briga?

 

zelenapaprika kaže...
millennial kaže...

 možda tebi nije, i to je ok, ali zašto misliš da je tvoje mišljenje "sveto"? svi smo mi različiti, nauči se to poštovati. ti sudiš po većini, isto tako možeš reći da je umjetnost poput glazbe i filma nepotrebna i da će većina živjeti kvalitetnije bez nje jer ti je uzorak opet većina koja sluša i gleda komercijalni pop ili "trash" sadržaj koji je pretežno niske umjetničke kvalitete.

Jesmo, različiti smo. Neki razumiju što im se piše, a neki ne. Moje mišljenje nije sveto niti ga ja guram kao jedino ispravno. Napišem ga i onda se vaš dvojica, trojica uhvatite za to kao pijanac za plot / ogradu. Zašto? Nemam pojma. Pročitaj tuđe mišljenje i vozi dalje. Nemoj bit Memphis.

 

Već sutra ujutro ovdje će osvanuti 99999. ista poruka - preporučite mi mobitel do 200 EUR-a. I život ide dalje.

 možda da ne pišeš u stilu "ja sam Bog i jedino ja znam što valja i što je ispravno" bi i drugi drugačije reagirali na tvoje pisanje. prvi neću nekome preporučiti flagship ako napiše da mu treba nešto za poruke, razgovore, surfanje... ali to ne znači da nitko neće imati koristi od flagship moba. pljuvati po ljudima koji kupe skuplji mobitel je glupo.

3 godine
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Jedna zanimljiva vijest za one koji su pod UO ili planiraju uzet pretplatu zbog mobitela. 

 

Od 1. lipnja navodno ponovno poskupljuju telekom usluge zbog usklađivanja s inflacijom
Hrvatski operateri bi 1. lipnja 2024. mogli ponovno podići cijene usluga kako bi ih uskladili sa stopom inflacije. Navodno su čekali izbore kako bi nakon njih objavili vijest

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Koristim Realme 8 i ne vidim jedan razlog zašto sam si trebao prije 3 godine kupiti bolji mobitel. Cijena je bila spuštena s 210 EUR na 150 EUR i bio je to best buy što se dalo u tom trenutku.

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Za početak nema OIS. Ja si nikad ne bi uzeo mobitel bez OIS-a.

Svatko ima svoje preferencije za kupovanje uređaja. 

9 mjeseci
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Korny1603987 kaže...

Koristim Realme 8 i ne vidim jedan razlog zašto sam si trebao prije 3 godine kupiti bolji mobitel. Cijena je bila spuštena s 210 EUR na 150 EUR i bio je to best buy što se dalo u tom trenutku.

 ti ne vidiš, ja vidim. što ćemo sad? 

osobna iskustva, ne govore ništa o samom mobitelu.

 

ti ćeš možda biti sretan i zadovoljan s njim sjljedećih 10 godina, a netko neće niti 1 dan. opet ništa nismo rekli.

11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Uvijek bilo i ostalo: sirotinja kupuje jeftino jer može, bogati kupuju skupo jer mogu... a sve varijacije proizlaze iz toga :-)
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Mislim da je izreka: Jaki rade ono što žele, a slabi trpe ono što moraju.

3 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Fulir1987 kaže...

Jedna zanimljiva vijest za one koji su pod UO ili planiraju uzet pretplatu zbog mobitela. 

 

Od 1. lipnja navodno ponovno poskupljuju telekom usluge zbog usklađivanja s inflacijom
Hrvatski operateri bi 1. lipnja 2024. mogli ponovno podići cijene usluga kako bi ih uskladili sa stopom inflacije. Navodno su čekali izbore kako bi nakon njih objavili vijest

 

 

hahah. Kao što rekoh:
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/neugodno-iznenadenje-jutro-nakon-izbora-pogledajte-kakvu-su-poruku-dobili-korisnici-a1-15451505

 

Odmah su se i ogradili da se ne može raskinut Ugovor bez penala. 

3 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Isprike administratoru ako je kriva tema, ali čini mi se da je ovo najčitanija pa ću tu stavit. Možda nekome pomognu ove informacije. 

 

Poslao sam odmah upite na T com (jer s njima imam UO za Mobilnu pretplatu do 12. mjeseca ove godine) i na A1 jer s njima imam UO za fiksne uluge do 2025g do 10. mjeseca. S time da sam tada uzeo PS5 za 279 eura, dobio slušalice na poklon, jednu godinu 11.5 eura mjesečno, i poklon bon od Konzuma za 50 eura.

Od T coma, nisam još dobio odgovor, od A1 u roku 5 min su mi odgovorili i poslali izraćun.  

Jako mi je zanimljva stavka: "Naknada za prijevremeni raskid ugovora izračunata prema povoljnijem od navedena dva iznosa"

 

Moj upit:

U ovim izvještajima se također navodi da A1 Hrvatska ne nudi mogućnost raskida ugovora bez naknade zbog ovog poskupljenja.

U svjetlu navedenog, zanima me sljedeće:

Postoji li mogućnost prijevremenog raskida ugovora bez naknade zbog podizanja cijena?
Ako ne, kakve su opcije koje mi stoje na raspolaganju u vezi s ovom situacijom? Koliko bi morao platit penala?
Postoji li mogućnost prelaska na jeftiniji paket usluga bez dodatnih troškova?
Molim Vas da mi pošaljete sve relevantne informacije o ovim pitanjima.

 

 

Šaljem odgovor od A1:

dostavljamo Vam informativni i okvirni izračun naknade za prijevremeni raskid pretplatničkog ugovora
za broj ........ na dan 18.04.2024.

Naknadu za prijevremeni raskid ugovora izračunali smo iz:
- Preostalih mjesečnih naknada: 220,99 EUR
- Popusta na uređaj i usluge: 448,1 EUR
Naknada za prijevremeni raskid ugovora izračunata prema povoljnijem od navedena dva iznosa je:
220,99 EUR.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.4.2024 14:22 (Fulir1987).
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Uskoro bude i ovaj mobitel u ovoj temi:

https://www.bug.hr/recenzije/motorola-edge-50-pro-pristupacna-moc-40178

Osobno mi se jako dopada, samo da ga neko od naših operatera ponudi u ok pretplati...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
millennial kaže...

 ako imaš volje i vremena mene kod njega jedino zanima kakva je kvaliteta snimljenog zvuka. često snimam koncerte pa mi je to bitno, a nekoliko recenzenata se žalilo na lošiju kvalitetu zvuka. ostalo je koliko sam vidio top od kamere do baterije, a i ti si to potvrdio. 

 

 

Eto me....snimljen zvuk je čist no ne pre glasan, malo zatomljen no nisam neki stručnjak jer ne snimam inače takve scene sa mobitelom....snimio sam audio sa Youtube pušten kod sebe u boravku na solidno ozvučenje te zabilježio.....onako ništa prespecijalno no za razliku od starog Samsunga puno bolji i čišči zvuk bez nekih šumova 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2024 7:42 (Wiz3m4n).
16 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Neko čudo se desilo sa citiranim te mi nije dao upisat normalno moj tekst gdje bi trebao biti, no ide.....

 

Eto me....snimljen zvuk je čist no ne pre glasan, malo zatomljen no nisam neki stručnjak jer ne snimam inače takve scene sa mobitelom....snimio sam audio sa Youtube pušten kod sebe u boravku na solidno ozvučenje te zabilježio.....onako ništa prespecijalno no za razliku od starog Samsunga puno bolji i čišči zvuk bez nekih šumova 

 

 

Ja imam pitanje za Vas.,..kako puniti ga, konstantno sa 120W punjačem ili pak koji put tu i tamo ga napuniti samo sa kebelom na usb od pc možda....???

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2024 7:45 (Wiz3m4n).
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Fulir1987 kaže...

Isprike administratoru ako je kriva tema, ali čini mi se da je ovo najčitanija pa ću tu stavit. Možda nekome pomognu ove informacije. 

 

Poslao sam odmah upite na T com (jer s njima imam UO za Mobilnu pretplatu do 12. mjeseca ove godine) i na A1 jer s njima imam UO za fiksne uluge do 2025g do 10. mjeseca. S time da sam tada uzeo PS5 za 279 eura, dobio slušalice na poklon, jednu godinu 11.5 eura mjesečno, i poklon bon od Konzuma za 50 eura.

Od T coma, nisam još dobio odgovor, od A1 u roku 5 min su mi odgovorili i poslali izraćun.  

Jako mi je zanimljva stavka: "Naknada za prijevremeni raskid ugovora izračunata prema povoljnijem od navedena dva iznosa"

 

Moj upit:

U ovim izvještajima se također navodi da A1 Hrvatska ne nudi mogućnost raskida ugovora bez naknade zbog ovog poskupljenja.

U svjetlu navedenog, zanima me sljedeće:

Postoji li mogućnost prijevremenog raskida ugovora bez naknade zbog podizanja cijena?
Ako ne, kakve su opcije koje mi stoje na raspolaganju u vezi s ovom situacijom? Koliko bi morao platit penala?
Postoji li mogućnost prelaska na jeftiniji paket usluga bez dodatnih troškova?
Molim Vas da mi pošaljete sve relevantne informacije o ovim pitanjima.

 

 

Šaljem odgovor od A1:

dostavljamo Vam informativni i okvirni izračun naknade za prijevremeni raskid pretplatničkog ugovora
za broj ........ na dan 18.04.2024.

Naknadu za prijevremeni raskid ugovora izračunali smo iz:
- Preostalih mjesečnih naknada: 220,99 EUR
- Popusta na uređaj i usluge: 448,1 EUR
Naknada za prijevremeni raskid ugovora izračunata prema povoljnijem od navedena dva iznosa je:
220,99 EUR.

 Šta ti je zanimljivo? To što je neisplativo?

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
millennial kaže...
Memphis kaže...
millennial kaže...

 25 eura, kad odbijem pdv je 20 eura. poslovne linije i tarife.

 

ID2502 kaže...

 ovisi, mene je Xiaomi 14 došao oko 370 eura + pretplata, sve skupa daleko povoljnije nego u trgovini.

 

 Koja mreža i tarifa ???

 A1, perfect biz.

 

To ne računam jer je poslovna linjia. Tak i ja mogu dobit mobitel full povoljno za više linija ali to nije dostupno svima. Znači kod privatnih korisnika koji uzimaju tarife sa PDV-om. I dalje po meni to nije isplativo jer novi kupim za 780€.

Tak da se po meni ne isplati. Kupiš ga 780€ pa sad neka računa kako je kome ispaltljivije.

 ne znam što računaš, a što ne, napisao si u startu "na pretplatu se više ništa ne isplati". To je isto pretplata pa sam zato spomenuo. Još kad odbijem PDV mene taj mob dođe skoro pa "mukte". 

a ove klasične ponude su pretežno loše, slažem se, ali tu i tamo naleti dobra prilika samo treba pratiti.

 

Ne računam jer nije ponuda koju može uzet svaki smrtnik. Poslovni su druga priča. Ne kužim te spike sa odbijanjem PDV-a kao da će taj PDV susjed platit. Pa ti ga plaćaš i ovak ionak sam kaj ga tu kompenziraš.

Moja priča je bonbon 8,90€ + OP11 za 490€. I ako je bitno još si odbim PDV na tih 9€.

4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
millennial kaže...

 

 a što je onda u pitanju? što je netko spreman platiti mob 1500 eura? što to ovdje nekoga briga?

 

 možda da ne pišeš u stilu "ja sam Bog i jedino ja znam što valja i što je ispravno" bi i drugi drugačije reagirali na tvoje pisanje. prvi neću nekome preporučiti flagship ako napiše da mu treba nešto za poruke, razgovore, surfanje... ali to ne znači da nitko neće imati koristi od flagship moba. pljuvati po ljudima koji kupe skuplji mobitel je glupo.

 Čovjek ti je lijepo napisao: ovo je forum, imam pravo napisati svoje mišljenje. Slažem se s tom njegovom rečenicom.

 

Smeta ti stil, ha? Za krepat. Oni koji imaju novca šute i kupuju što ih je volja. Oni koji toliko raspravljaju o flagshipima po forumima u svijetu, obično nemaju za nove gaće.

 

Samo par minuta prije mene, dok sam još pisao ovaj svoj komentar, osvanulo je ovo: "Moja priča je bonbon 8,90€ + OP11 za 490€. I ako je bitno još si odbim PDV na tih 9€.". Eto ti trulog bogataša koji ovdje diže buku svakih par dana. Case closed.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2024 9:27 (zelenapaprika).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice