Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovina k zaključana tema

poruka: 53
|
čitano: 6.778
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovina k".
15 godina
offline
Re: Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovi
ajimerej kaže...
Koliko komentatora zadojenih kapitalističkom propagandom! Jedan kolega mi uze riječ iz usta, Austrija! Ali kako vidim balkanski brđani ne fermaju kolegu nego baljezgaju rečenice kojima su zadojeni od agenata Todorić, Lidl i kaufland kompanije 🤑

Kako jedna Austrija, koja je napredna i ispred Balkana u svemu, a radno vrijeme je do 20, subotom se radi do 18, a nedjelje NE RADI ( i točka).

Ali ne balkanski "dušebrižnik" mora u 21:45 po margarin i nedjeljom u šoping. Jer njemu je kao bitno da trgovkinja zaradi više... kakve bikove kakice čoek pročita. A imamo zdrav primjer u susjedstvu, AUSTRIJA!

 

"U Austriji rad nedjeljom nije zabranjen, ali je broj radnih sati trgovina ograničen na 72 tjedno pa nedjeljom uglavnom ne rade."

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
offline
Re: Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovi
Kakvih sve lenjivaca i odmaraca ima oko nas - strasno
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovina k

Lepo. Test civilizacijskog dosega, a pošto smo balkanci uopće me ne iznenađuju komentari. Evo zašto sam ja objeručke dočekao ovu zabranu rada nedjeljom. Kad čitavo djetinjstvo roditelje viđaš samo u prolazu jer oni rade vikendom drugačije gledaš na sve to. Dok si ti doma sam tvoji roditelji poslužuju "sretnije" ljude koji su novce zaradili od pon. do petka pa se nedjeljom španciraju po dućanima. Ni med cvetjem ni pravice, to je jasno ko dan - uvijek će netko morati raditi vikendom jer policija, vatroprasci, hitna... pa razne dežurne službe itd.

Ja ne mogu utjecati na to da se nekom ne zapali kuća vikendom, da ne pukne dalekovod, da netko nekoga ne upuca, strefi herc itd, itd. Al mogu utjecati da blagajnica Spara provede nedjelju sa svojom djecom tako da nedjeljom ne idem u dućan. Ne mogu "spasiti" sve koji rade vikendom, al zašto ne one koje mogu?

Ova tema vrvi narcisoidnošću, kratkovidnošću i totalnom bezosjećajnošću za druge ljude. I nije to nikakav "virtue signalling". Perice, ljudi su svinje (#meToo).

Moj PC  
10 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovi

Točno to. Kao što sam napisao ranije - neke profesije mogu priuštiti neradnu nedjelju (pa i cijeli vikend, i subotu dakle) ili neki drugi dan, ali složimo se da je to nedjelja, a neke ne mogu.

 

I zašto sada ne bi trebalo trgovcima i trgovkinjama dopustiti da se uopće ne radi nedjelja? Zbog empatije prema onima koji to ne mogu priuštiti? Ma dajte, molim vas, poštedite me lažne empatije!

Ionako su većinom slabo plaćeni, pa izađi im u susret s barem nekom "olakšicom".

 

Ako jednoj skupini ljudi možeš olakšati i nešto im pružiti, onda im to i daj. Daj im neradnu nedjelju. Nemoj se bezobrazno i gadljivo pravdati da to nije u redu prema strukama koje to ne mogu priuštiti.

 

Hoćemo se voditi tom logikom? Onda "ukinimo" bogataše. One sumanuto bogate, najviše njima treba oduzeti i dati onima koji nemaju. Što će im milijuni ili milijarde? To im realno ne treba. Toliko bogatstvo im je nepotrebno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2024 12:11 (Izzy).
15 godina
offline
Re: Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovi
Izzy kaže...

Točno to. Kao što sam napisao ranije - neke profesije mogu priuštiti neradnu nedjelju (pa i cijeli vikend, i subotu dakle) ili neki drugi dan, ali složimo se da je to nedjelja, a neke ne mogu.

 

I zašto sada ne bi trebalo trgovcima i trgovkinjama dopustiti da se uopće ne radi nedjelja? Zbog empatije sa onima koji to ne mogu priuštiti? Ma dajte, molim vas, poštedite me lažne empatije!

Ionako su većinom slabo plaćeni, pa izađi im u susret s barem nekom "olakšicom".

 

Ako jednoj skupini ljudi možeš olakšati i nešto im pružiti, onda im to i daj. Daj im neradnu nedjelju. Nemoj se bezobrazno i gadljivo pravdati da to nije u redu prema strukama koje to ne mogu priuštiti.

 

Hoćemo se voditi tom logikom? Onda "ukinimo" bogataše. One sumanuto bogate, najviše njima treba oduzeti i dati onima koji nemaju. Što će im milijuni ili milijarde? To im realno ne treba. Toliko bogatstvo im je nepotrebno.

 

Zato danas svi živi rade. Jer eto, praznik je, nije nedjelja :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovi
Bitanga kaže...
ajimerej kaže...
Koliko komentatora zadojenih kapitalističkom propagandom! Jedan kolega mi uze riječ iz usta, Austrija! Ali kako vidim balkanski brđani ne fermaju kolegu nego baljezgaju rečenice kojima su zadojeni od agenata Todorić, Lidl i kaufland kompanije 🤑

Kako jedna Austrija, koja je napredna i ispred Balkana u svemu, a radno vrijeme je do 20, subotom se radi do 18, a nedjelje NE RADI ( i točka).

Ali ne balkanski "dušebrižnik" mora u 21:45 po margarin i nedjeljom u šoping. Jer njemu je kao bitno da trgovkinja zaradi više... kakve bikove kakice čoek pročita. A imamo zdrav primjer u susjedstvu, AUSTRIJA!

 

"U Austriji rad nedjeljom nije zabranjen, ali je broj radnih sati trgovina ograničen na 72 tjedno pa nedjeljom uglavnom ne rade."

 Kad dosegnemo standard Austrije, onda bi zabrana rada nedjeljom bila dobrodosla. 

 

Ovako je populisticka pizdarija.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
15 godina
offline
Re: Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovi
Bitanga kaže...
Izzy kaže...

Točno to. Kao što sam napisao ranije - neke profesije mogu priuštiti neradnu nedjelju (pa i cijeli vikend, i subotu dakle) ili neki drugi dan, ali složimo se da je to nedjelja, a neke ne mogu.

 

I zašto sada ne bi trebalo trgovcima i trgovkinjama dopustiti da se uopće ne radi nedjelja? Zbog empatije sa onima koji to ne mogu priuštiti? Ma dajte, molim vas, poštedite me lažne empatije!

Ionako su većinom slabo plaćeni, pa izađi im u susret s barem nekom "olakšicom".

 

Ako jednoj skupini ljudi možeš olakšati i nešto im pružiti, onda im to i daj. Daj im neradnu nedjelju. Nemoj se bezobrazno i gadljivo pravdati da to nije u redu prema strukama koje to ne mogu priuštiti.

 

Hoćemo se voditi tom logikom? Onda "ukinimo" bogataše. One sumanuto bogate, najviše njima treba oduzeti i dati onima koji nemaju. Što će im milijuni ili milijarde? To im realno ne treba. Toliko bogatstvo im je nepotrebno.

 

Zato danas svi živi rade. Jer eto, praznik je, nije nedjelja :-)

 Svaki slobodan dan čovjeku znači. Nevezano povodom čega je taj dan neradni. Čim više ako ne umanjuje plaću. A ne umanjuje. Osim naravno, ako je poslodavac velikodušno ponudio da će taj dan višestruko platiti u odnosu na ostale dane. Je'l, ono baš velikodušno.

 

Nego... Nisam nešto vidio da se buniš, "Bitanga" i drugi, protiv godišnjeg odmora. A red je onda da ukinemo godišnje odmore - zašto bi itko odmarao na dan kada netko drugi radi? Odmarao i još mu je taj dan ili dani plaćeni? Ma vidi ti nepravde prema onima koji rade. Eeeee, ne smije to tako biti!

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2024 12:10 (Izzy).
15 godina
offline
Re: Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovi
Izzy kaže...

 Svaki slobodan dan čovjeku znači. Nevezano povodom čega je taj dan neradni. Čim više ako ne umanjuje plaću. A ne umanjuje. Osim naravno, ako je poslodavac velikodušno ponudio da će taj dan višestruko platiti u odnosu na ostale dane. Je'l, ono baš velikodušno.

 

Nego... Nisam nešto vidio da se buniš, "Bitanga" i drugi, protiv godišnjeg odmora. A red je onda da ukinemo godišnje odmore - zašto bi itko odmarao na dan kada netko drugi radi? Odmarao i još mu je taj dan ili dani plaćeni? Ma vidi ti nepravde prema onima koji rade. Eeeee, ne smije to tako biti!

 

  Fest je smiješno.

 

Ne bunim se ja radi slobodnih dana i godišnjih. Bunim se radi zabrane rada jednoj grupi ljudi, jedan dan u tjednu koji je kao i svaki drugi dan u tjednu.

Bunim se radi licemjerja koje misli da spašava ljude, a ustvari im brani da zarade novce. 

Bunim se što se na pogrešan način rješava problem nepoštivanja zakona i ponižavanja radnika u trgovini i od poslodavaca i od njihovih šefova.

 

I onda imaš jedan kvartovski dućan ili pekaru, koji isto ne smiju raditi nedjeljom, a poštuju sve zakone i dobro plaćaju ljude, jer eto, zbog druge đubradi koja ne poštuje zakone.

 

Ja bih evo recimo bio sretan da danas ili u nedjelju radimo. Šef bi mi platio 1.5 puta više za te dane što mi nije mala para.

Nedavno sam radio duplu smjenu u nedjelju jer smo puštali jedan sustav u produkciju. Ni žena ni djeca me nisu vidjeli cijeli dan. Dobio sam finu plaću za taj dan.

I ne, nisam dobio slobodan dan u tjednu niti sam ga tražio.

 

I danas bih radio da mogu dobit plaću. Ovako ću cijeli dan gledati Netflix i čitati knjigu. Kad se vratim s kave i glasanja. Yey.

Kad ću raditi ako ne sad kad još mogu. Uz to, nemaju svi malu djecu da za njih pali ona patetika "biti doma s obitelji". Ljudi su različiti.

 

Neki kolega bi radije nešto drugo radio, normalno, i to je isto dobro. I meni dođe period kad ne bih ni radne dane radio ništa, a kamoli prekovremeno da moram.

Ali nikome od nas nije ZABRANJENO raditi.

 

Ali takva smo firma da ne radimo praznike i vikende i to mi je super. No ponekad kad treba radi projekta radim i onda je to dobro plaćeno. 

Bilo bi suludo da mi država zabrani to. Ali ne bi niti mogli, jer mene ne mogu tako kontrolirati kad radim. No imam šefa koji ima mozak i koji zna da ne može gaziti radnike.

U trgovini to često nije tako i ne kontrolira se.

 

No, ok, već sam rekao da mi je ok ova priča o N neradnih nedjelja.

Ionako su se svi raspodijelili tako da uvijek netko negdje radi. Živim u malom gradu i uvijek nedjeljom ima jedan dućan u okolici koji radi. 

Manji broj prodavača radi nedjeljom, veći se odmara i to je to. Ne znam kakve plaće sad imaju, niti me to posebno zanima.

 

Ako im je ovo konačno riješilo sve probleme koje imaju sa svojim poslodavcima i voditeljima smjena onda super, to je onda to. No ne vjerujem.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2024 12:34 (Bitanga).
16 godina
online
Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovina k

@Izzy Ne znam odakle si izvukao argument o "lažnom saosećanju sa onima koji moraju tada raditi" koji pobijaš, nije u tome stvar. Činjenica da postoje brojna zanimanja koja se obavljaju smenski, pa i noću, a slobodni dani im padaju jednako često u utorak kao u nedelju (i to je neophodno) su dokaz da takav raspored može biti karakteristika radnog mesta i da to nije ni kazna ni osuda, a ljudi koji obavljaju te poslove nisu ni osuđenici, ni kažnjenici, ni jadnici koje društvo sažaljeva, naprosto im je posao takav, izabrali su ga, obavljaju ga, često sa ponosom, a mimo posla generalno žive normalnim životom (imaju slobodno vreme, porodice itd) i uklapaju ga sa radnim rasporedom. 

 

Drugo pitanje je koja zanimanja moraju, mogu ili je logično da funkcionišu na taj način. Postoje polja kod kojih je to apsolutno neophodno (npr medicinske i bezbednosne službe). Postoje druge, kod kojih to nije u tolikoj meri neophodno, ali apsolutno ima smisla. Ako se delatnost koju obavljaš odvija na fiksnoj lokaciji na koju mušterije moraju fizički doći, onda je logično da si otvoren onda kada su drugi u mogučnosti da dođu. To jest, da objekat radi onda kada je najveći broj ljudi slobodan. Ovde spadaju ugostiteljstvo, maloprodaja i razne šalterske službe.

 

Treće, ne pričamo o omogućavanju da zaposleni u ovim granama ne rade nedeljom, već o zabrani da tada rade. Već sada je takvim objektima omogućeno ne raditi nedeljom. Jedan od mojih omiljenih restorana, praktično jedini indijski u gradu koji sam probao a da valja, ne radi nedeljom. Često mi to ne odgovara, no odlazim kod njih, jer su dovoljno posebni (iako je takođe činjenica da bih im češće dolazio da rade i nedeljom, ali to trenutno nije poenta). Isto tako, znam više pekara sa "starinskim" radnim vremenom: ustanu ujutru, ispeku hleb i burek, rasprodaju to do 11 i oko podneva već zatvore. Radnim danom! Našli su modus operandi, imaju ciljnu grupu i stvar funkcioniše. Čak sam nedavno primetio i da dosta prodavnica računarske opreme ne radi nedeljom, a neretko ni subotom. Ali je činjenica da većina mesta o kojima govorimo nije tako posebna i onda rade, jer će, ako su zatvoreni, mušterija otići i odneti svoj novac onome ko je otvoren. 

 

Četvrto, već sam pisao "Svaki posao ima svoje karakteristike: koliko je fizički naporan, koliko je intelektualno zahtevan, koliko su (ne)udobni uslovi u kojima se obavlja (čisto/prljavo/hladno/toplo...) i, naravno, kakvo je i koliko predvidljivo je radno vreme". Rad u maloprodaji nije fizikalija, ne treba ti puno škole, posao je relativno siguran (ne vidim da se nešto puno zatvaraju supermarketi), u zatvorenom si, zimi toplo, leti klimatizovano, znaš kad ti je smena i kad se završi izađeš i gotov si, nema nošenja posla kući, mejlova koji stižu, poziva... Plata nije neka, ali i to varira, recimo, kod nas je Idea (Konzum) među najgorima i zato mahom zapošljavaju starije (deca im odrasla, stambeno pitanje rešeno, već imaju neki prihod, pa kad nedovoljnoj penziji dodaju nedovoljnu platu, njima ok), dok sa druge strane Lidl plaća dosta bolje (kažu dvostruko, mada nemam pouzdane informacije) i tu su zaposleni u proseku mnogo mlađi (i efikasniji i bolje raspoloženi). Malo ko ima idealan posao. Neću da kukam da je meni teško, ali npr moj otac je geodetski inženjer i čovek bi pomislio gospodski posao, inženjer, državne jasle itd, a  je uključivao i teren i povremene "avanture" kao što je prevrtanje čamca i upadanje u reku u januaru (i to ne mnogo pre penzije), a i plata je bila daleko od svemirske (kod nas su u državnom sektoru do pre neku godinu plate generalno bile loše).

 

Dakle, to što neko nalazi nešto kod svog posla što mu se ne sviđa mi ništa ne znači samo po sebi. Možemo da pričamo o zaštiti na radu, o zaštiti od mobinga, o poštovanju broja radnih sati i pravilnom vrednovanju prekovremenog rada i rada nedeljom i praznicima, ali o tome da nije idealno? Idealnog nema, barem za nas 99%. Gledaš šta možeš raditi, s kojim poslodavcem se možeš dogovoriti i je li ti bitnija plata, ili sigurnost posla, ili udobnost radnog okruženja, ili raspored, ili da ti je radno mesto blizu doma, i tražiš prema prioritetima.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2024 13:00 (Ivan(4)).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovina k

 

Ljudi trebaju biti solidarni jedni sa drugima. Danas imamo 0 solidarnosti. Pogotov radni ljudi.
Kapital je danas sve. Potrošački mentalitet postao je dominatan među našim narodima.


Radni ljudi se trebaju držati zajedno, šef vam nije prijatelj.

dzg
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
suspendiran
offline
Re: Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovi
PzKpfw kaže...

 

Ljudi trebaju biti solidarni jedni sa drugima. Danas imamo 0 solidarnosti. Pogotov radni ljudi.
Kapital je danas sve. Potrošački mentalitet postao je dominatan među našim narodima.


Radni ljudi se trebaju držati zajedno, šef vam nije prijatelj.

 Nemoguće, prije dve godine ovdje su tvrdili kako su poslodavci svetinja  kad sam rekao da treba pokušat pokrenut bilo koji biznis da se čovjek/radnik makne od izrabljivačke stoke poslodavca.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2024 17:01 (Cryogenic).
16 godina
offline
Re: Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovi

Dragi Hrvati i kršćani katolici što se s Vama zbilo da forsirate rad nedjeljom, a Bog Vam ju je stvorio za odmor.

16 godina
online
Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovina k

Zapravo, još su u najranijem dobu crkveni oci govorili da se Bog ne slavi dokoličarenjem i suprotstavljali hrišćanski i jevrejski način obeležavanja Božijeg dana. Na primer, Ignjacije Antiohijski još u prvom veku:

 

Ignatius, cautioning against "Judaizing" in the Epistle of Ignatius to the Magnesians,[35] contrasts the Jewish Shabbat practices with the Christian life which includes the Lord's Day:

Let us therefore no longer keep the Sabbath after the Jewish manner, and rejoice in days of idleness. [...] But let every one of you keep the Sabbath after a spiritual manner, rejoicing in meditation on the law, not in relaxation of the body, admiring the workmanship of God, and not eating things prepared the day before, nor using lukewarm drinks, and walking within a prescribed space, nor finding delight in dancing and plaudits which have no sense in them. And after the observance of the Sabbath, let every friend of Christ keep the Lord's [Day, Dominicam] as a festival, the resurrection-day, the queen and chief of all the days.[36]

 

link

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2024 18:26 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovi
hudibitek kaže...


Ja ne mogu utjecati na to da se nekom ne zapali kuća vikendom, da ne pukne dalekovod, da netko nekoga ne upuca, strefi herc itd, itd. Al mogu utjecati da blagajnica Spara provede nedjelju sa svojom djecom tako da nedjeljom ne idem u dućan. Ne mogu "spasiti" sve koji rade vikendom, al zašto ne one koje mogu?

 Tvoj naivno-ružičasti pogled na svijet je zbilja dirljiv. Realnost je međutim ovakva: blagajnica Spara koja tvrtki više nije potrebna jer su nedjelje neradne, neće doma uživati u slobodnim danima nego će dobiti otkaz. Također, ta ista blagajnica nije radila 24/7, pa joj je nedjelja bila jedina prilika da predahne. Imala je svoj raspored i slobodne dane, baš kao i svaki radnik. Ako je radila nedjeljom, to znači da je bila slobodna neki drugi dan u tjednu. Nemaju svi birokratsko radno vrijeme pon-pet, 7-15h i takvih poslova je sve manje.

Ruhe im Puff
6 godina
offline
Re: Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovi
Ajde šta trabunjate, pitajte koju god hoćete blagajnicu u Sparu dali bi radila nedjeljom, rekla bi ne i da ima rizika za otkaz. Nemojte više kakiti (svi dušebrižnici za male plaće blagajnica) , koji vam je, idite i volontirajte u kauflandu nedjeljom a blagajnice ostavite na miru da odmore nedjeljom i dajte im zarađeni novac!

Radio sam nedjeljom baš kad sam morao i bio sam plaćen 200% ali ne hvala, jeb'o vas taj novac. Taj tempo je neizdrživ.
8 godina
offline
Re: Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovi
A da pitamo baustelce jel bi radili u blatu? Ili frizere sa zapetljanom kosom? APIS IT sa nekim ko nije drzavna firma? Bageristu da zamjeni kašiku? Knaufera bez lasera?
Sta cemo sa šabatom?
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.4.2024 10:26 (Umbel).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovina k

To je čudo koliko ovdje ima pokvarenih ljudi. Ali baš pokvarenih. Igrate na kartu logike i u biti u stanju ste tada gaziti po drugima. Ne znam koliko ste toga svjesni i vidite li to... Opet kažem tj. pišem, ne može se tako gledati je li to (nerad nedjeljom) fer prema nekom drugom. Založi se za ljude jer i ti cijeniš odmor i treba ti, i ljudi ako mogu dobiti i ostvariti to pravo, a tebi u biti ne čini nikakvu štetu, onda se, jebem mu mater, založi za tu skupinu ljudi! Podrži ih! Ne budi ljubomoran ili što već. Koji vam je k da se tako izrazim!?

 

Ono što je specifično za ovaj forum već godinama, je obitavanje ljudi koji se kunu u ljudska prava, slobode, znanost vam je religija figurativno govoreći (i opravdanje često!), a u svemu tome redovito zaboravljate na ili bolje rečeno gubite čovječnost. I to je ono meni fascinantno, kako govorite jedno (s barem naoko humanim ciljem i nastojanjima), onda na drugoj strani "gazite" nekog drugog i ne razumijete ga.

Zalažete se za jedan (ali nakaradni u biti), ne znam kako da kažem... ...socio-ekonomski mod rada (lažno pravedan), a u srži kapitalističko i materijalno orijentiran gdje se nema razumijevanja za čovjeka. I to zdušno podržavate, pa to mi je nevjerojatno! Sve dok vas ne "stisne", nećete razumijeti drugog. To je uvijek tako bilo. A jako često se u životu sve u konačnici vrati čovjeku i onda se dobro zapita što je podržavao i kako je razmišljao.

 

U biti, doslovno razmišljate računalno i isključivo - 0 ili 1. Ili će imati svi ili neće nitko. I mislite da je to pravedno, što je žalosno. Nema između po vama. Ali ima. Itekako ima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.4.2024 23:51 (Izzy).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovi

Oprosti sto koristimo logiku i razum pri donosenju zivotnih odluka.

Gledam te!
8 godina
offline
Re: Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovi
BroccDaRock kaže...
hudibitek kaže...


Ja ne mogu utjecati na to da se nekom ne zapali kuća vikendom, da ne pukne dalekovod, da netko nekoga ne upuca, strefi herc itd, itd. Al mogu utjecati da blagajnica Spara provede nedjelju sa svojom djecom tako da nedjeljom ne idem u dućan. Ne mogu "spasiti" sve koji rade vikendom, al zašto ne one koje mogu?

 Tvoj naivno-ružičasti pogled na svijet je zbilja dirljiv. Realnost je međutim ovakva: blagajnica Spara koja tvrtki više nije potrebna jer su nedjelje neradne, neće doma uživati u slobodnim danima nego će dobiti otkaz. Također, ta ista blagajnica nije radila 24/7, pa joj je nedjelja bila jedina prilika da predahne. Imala je svoj raspored i slobodne dane, baš kao i svaki radnik. Ako je radila nedjeljom, to znači da je bila slobodna neki drugi dan u tjednu. Nemaju svi birokratsko radno vrijeme pon-pet, 7-15h i takvih poslova je sve manje.

 Jel ima slobodan dan ? Ja sam cuo da im rastepu 40 radnih sati kroz 7 dana kad je nedjelja radna. 

 

Dosao nam je jedan radnik iz spara nedavno. 

Veli nema ljudi pa se tak radi kak im se sprdne.Radis ujutro pa dođi u 9 navecer na inventuru pa onda opet drugi dan ujutru normalno na posao.

Prekovremeni se ne placaju. Mozes dobit slobodan dan u 2. mjesecu

Placa ispod 800€ + gablec i prijevoz

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Re: Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovi
Santana kaže...

 Jel ima slobodan dan ? Ja sam cuo da im rastepu 40 radnih sati kroz 7 dana kad je nedjelja radna. 

 

Dosao nam je jedan radnik iz spara nedavno. 

Veli nema ljudi pa se tak radi kak im se sprdne.Radis ujutro pa dođi u 9 navecer na inventuru pa onda opet drugi dan ujutru normalno na posao.

Prekovremeni se ne placaju. Mozes dobit slobodan dan u 2. mjesecu

Placa ispod 800€ + gablec i prijevoz

 

Prijavit ih novinama, inspekcijama, ministarstvima, dati otkaz... sve su to rješenja. Nema radnika jer su oni hrabriji i mlađi dali otkaze. I šogi mi je radio u Intersparu pa je isto nedavno dao otkaz radi sličnih sranja.

Nije rješenje zabranit svima rad nedjeljom jer Spar ne poštuje zakon. Mislim, je i to rješenje, ali potpuno pogrešno. Jer i dalje će gaziti radnike sa neplaćanjem prekovremenih kroz tjedan, i uništavat ih s takvim kombinacijama sa smjenama samo sad u 6 dana tjedno.

A cijene hrane najskuplje u EU.

 

Ima potpuno normalnih biznisa koji eto nesrećom spadaju u istu kategoriju pa više ne smiju poslovati nedjeljom iako bi im se isplatilo uz svo poštivanje zakona.

Ne znam da se netko iz npr. DM-a bunio na uvjete. E, ali tamo su malo skuplje cijene.

 

I onda dolazimo do te priče... svi bi htjeli najjeftinije dobiti sve, od hrane u trgovini gdje onda radnik radi za siću, pa do patika za koje radi mali kinez kojeg niti ne vidimo i nije nas niti briga u kakvim uvjetima radi.

Pa hajdemo u dućan koji cijeni radnike, a ne tamo di je nama najjeftinije. Ali to se neće dogoditi jel, jer je nama na štetu. Bolje da je nekom drugom na štetu. To je ta ljudska psihologija.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2024 9:54 (Bitanga).
10 godina
offline
Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovina k

Neradna nedjelja bi trebala biti prioritet za sve radne ljude. Logično je da su mnogi ljudi skloni biti zločesti, jer ih to režimu odgovara.


Čovjek je čovjeku neprijatelj. Moramo pomoći ljudima da ne idu kontra sebe. Kada smo zločesti, kada želimo napakostiti drugome, mi ustvari uništavamo sebe. A, kada čovjek čini dobro, kada se zalaže za dobre stvari, samim time postaje bolji. Ne možete na silu ništa dobiti u životu, a na dobrotu mnogo toga. Ste kada pomogli kojoj studentici koja radi na blagajni u nekome dućanu??

 

Dobra je stvar, što radnici za kojima ne postoji realna potreba da rade nedjeljom to ustvari i ne rade. Čak, i kada bi to i oni htjeli.

 

Vjerujte, neće profiteri, buržoazija, šefovi raznorazni slobodno i dragovoljno otići sa svojih pozicija.

 

Moramo im pokazati otpor. Organizirajte se u sindikate, radne organizacije kako bi kolektivno i artikulirano pokazali da ozbiljno mislitese borit za svoja prava. Taj aktivizam mora biti kod radnih ljudi puno jači. Pojedinac je osuđen na propast, al zajedno se ipak može nešto može učiniti.

 

Šef vam nije prijatelj.

dzg
Moj PC  
2 1 hvala 1
7 godina
offline
Re: Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovi
Bitanga kaže...

 

Ima potpuno normalnih biznisa koji eto nesrećom spadaju u istu kategoriju pa više ne smiju poslovati nedjeljom iako bi im se isplatilo uz svo poštivanje zakona.

Ne znam da se netko iz npr. DM-a bunio na uvjete. E, ali tamo su malo skuplje cijene.

Pa i nisu baš, tu i tamo poneka varijacija od par posto, ali u prosjeku isti brend manje-više svugdje košta isto (te cijene ionak regionalni distributer dogovara s nabavom dućana), a i njihove robne marke nisu nekaj skuplje od iste kategorije u konkurentskim dućanima.

DM ti je zapravo primjer dobro organizirane trgovine, po načelima naprednijih tržišta od našega (iznimka u RH).

I svi koji se hvataju za plaće radnika, pogledajte samo koliko zapravo u rashodima pojedinih trgovina nose plaće radnika (relativno mali postotak)  i ta cifra se lako kompenzira boljom organizacijom rada (u cijelosti).

I u ovoj situaciji, gdje su apsolutno svi trgovački lanci prijavili povijesno rekordne dobiti, i svi od reda imali postotno veći rast plaća od DM-a (od početka pandemije), i sam taj rast dobiti je opet bio veći od rasta plaća, kaj im je dalo dodatnog manevarskog prostora da krenum putem DM-a, ali nisu.

To ti govori u kojem zecu leži grm: mentalni sklop uprave == homo balkanikus.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2024 13:42 (fer-de-lance).
16 godina
moderator
offline
Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovina k

Zalutali ste s teme...

 
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice