Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea

poruka: 63
|
čitano: 7.593
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea".
8 godina
offline
Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea

 

Pitanje dana bitno za entuzijaste u regionu kao i svakog dzepnog Napoleona:

 

Meteor (DA/NE)

 

Jerbo Also spracht Vucic, ne tako davno:

 

"Vučić je prilikom obilaska u razgovoru sa pomoćnikom ministra Miloradovićem u jednom trenutku pitao: „Hoće li Hrvatima da daju Meteor rakete ili neće?“, na šta mu je pomoćnik ministra odgovorio: „Kažu da neće“. Ova razmena može indikovati da je Srbiji, neko treći, da li kompanija MBDA ili Francuska, dao uveravanja da će hrvatski Rafali, kao i eventualni srpski, moći da se nadaju samo raketama nove generacije MICA."

 
0 8 hvala 0
14 godina
online
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea
Gebirgs kaže...

 

Pitanje dana bitno za entuzijaste u regionu kao i svakog dzepnog Napoleona:

 

Meteor (DA/NE)

 

Jerbo Also spracht Vucic, ne tako davno:

 

"Vučić je prilikom obilaska u razgovoru sa pomoćnikom ministra Miloradovićem u jednom trenutku pitao: „Hoće li Hrvatima da daju Meteor rakete ili neće?“, na šta mu je pomoćnik ministra odgovorio: „Kažu da neće“. Ova razmena može indikovati da je Srbiji, neko treći, da li kompanija MBDA ili Francuska, dao uveravanja da će hrvatski Rafali, kao i eventualni srpski, moći da se nadaju samo raketama nove generacije MICA."

gluposti.
 Naravno da će im reći da neće dati Hrvatskoj. Na taj način Francuzi sebi popravljaju položaj u eventualnim pregovorima. Sad ponuda za Meteore Srbima više vrijedi. Tu onda dolazi ne samo platit ćete nam toliko već i prepustit ćete nam koncesiju za ovo i ono, plesat ćete kako mi sviramo. A i cijela komunikacija je igrokaz za javnost, možeš mislit kako se slučajno pred kamerama i novinarima postavljaju takva pitanja (s poželjnim odgovorima), sad i srpsko glasačko tijelo zna kako je Vučić ubermensch ako se dogovori za Meteore (po kojoj god cijeni), a Hrvatska ih nije dobila.
Zaboravlja se da je RH članica NATO saveza pa su joj Meteori nesumnjivo dostupni.

8 godina
offline
Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea

Nek smo mi spizdili milijardu eura. Ima se, može se. 

A ako krene prava tarapana neće nam pomoći ni rafali ni rakete. Ni molitve. 

 

Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
10 26 hvala 0
15 godina
offline
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea

Ne treba nama nikakav neprijatelj pokraj naših političara domoljubnih poštenih.Imamo mi i marvelove superjunake alemku,davora,vilija,krunoslava, nema straha. Jači smo i od sudbine pa kad danas slete te ptice rafalne zakucat će domoljubno srce hrvatsko a neprijatelji će da seru gaće od grmljavine.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
2 godine
offline
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea
Macumba kaže...

Nek smo mi spizdili milijardu eura. Ima se, može se. 

A ako krene prava tarapana neće nam pomoći ni rafali ni rakete. Ni molitve. 

 

 ako nekome još nije jasno.... MORALI smo, ili kupiti avione, ili početi plaćati susjednoj državi da nam pruža zračnu zaštitu avijonsku.

tako kaže NATO, nije to dilema hoću-neću

合氣道
5 godina
online
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea
Zaporožac kaže...
Macumba kaže...

Nek smo mi spizdili milijardu eura. Ima se, može se. 

A ako krene prava tarapana neće nam pomoći ni rafali ni rakete. Ni molitve. 

 

 ako nekome još nije jasno.... MORALI smo, ili kupiti avione, ili početi plaćati susjednoj državi da nam pruža zračnu zaštitu avijonsku.

tako kaže NATO, nije to dilema hoću-neću

 Sad više neće rakete na Zagreb / Jarun, ne ?

 

Mislim da je i drugi razlog što treba potrošiti 2% BDP-a za NATO, a to nije lako. 

Kad je potražnja velika nema toliko tvornica da zadovolje potražnju.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.4.2024 11:04 (gpd).
11 godina
offline
Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea

Kad si u takvom društvu moraš i ti okrenut rundu...po meni smisao NATOa je da se pare obrću...

Sama spremnost te ekipe je bila vidljiva kad je onaj dron pao na Zagreb...ili su stvarno kao u vrhunskom Hollywoodskom blockbusteru procjenili da pada na parking gdje u tom trenutku nema ni mačke...

 

 
15 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea
gpd kaže...
Zaporožac kaže...
Macumba kaže...

Nek smo mi spizdili milijardu eura. Ima se, može se. 

A ako krene prava tarapana neće nam pomoći ni rafali ni rakete. Ni molitve. 

 

 ako nekome još nije jasno.... MORALI smo, ili kupiti avione, ili početi plaćati susjednoj državi da nam pruža zračnu zaštitu avijonsku.

tako kaže NATO, nije to dilema hoću-neću

 sad više neće rakete na Jarun, ne ?

 

Mislim da je i drugi razlog što treba potrošiti 2% BDP-a za NATO, a to nije lako. Nemamo tu sposobnost nabave. pa uzmeš nešto skupo da pokrije.

 

 naravno da je jako lako potrositi 2%bdp-a za vojsku

no avioni su dosli iz razloga jer su morali, MIG-ovi su davno svoje odsluzili, te im je NATO vec produzivao life cycle (neopravdano)
napokon imamo avione za ozbiljan air policing i obranu.

sto se tice pada drona, da, svejedno bi opet dron pao, dok god se ne nabavi PZO 
sto bi isto trebao biti potez od drzavnog interesa ako smo iti malo ozbiljna drzava.

15 godina
offline
Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea

Jesmo li dobili za ove ptice kakvo naoružanje ili idemo u pir bez kurza? Hoče li biti garažirani, ima li za njih goriva i možda je trebalo uzet el avione kad vidimo kako su e vozila krenila. Ali mi smo dali izraelu podršku za njihov rat što će nama rafalj, će nam pošalju malo svog pzo-a.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
online
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea
sporttest kaže...
gpd kaže...
Zaporožac kaže...
Macumba kaže...

Nek smo mi spizdili milijardu eura. Ima se, može se. 

A ako krene prava tarapana neće nam pomoći ni rafali ni rakete. Ni molitve. 

 

 ako nekome još nije jasno.... MORALI smo, ili kupiti avione, ili početi plaćati susjednoj državi da nam pruža zračnu zaštitu avijonsku.

tako kaže NATO, nije to dilema hoću-neću

 sad više neće rakete na Jarun, ne ?

 

Mislim da je i drugi razlog što treba potrošiti 2% BDP-a za NATO, a to nije lako. Nemamo tu sposobnost nabave. pa uzmeš nešto skupo da pokrije.

 

 naravno da je jako lako potrositi 2%bdp-a za vojsku

no avioni su dosli iz razloga jer su morali, MIG-ovi su davno svoje odsluzili, te im je NATO vec produzivao life cycle (neopravdano)
napokon imamo avione za ozbiljan air policing i obranu.

sto se tice pada drona, da, svejedno bi opet dron pao, dok god se ne nabavi PZO 
sto bi isto trebao biti potez od drzavnog interesa ako smo iti malo ozbiljna drzava.

 

To sam i rekao, kupi 12 Rafaela i riješio si tu godinu svoje obveze.

 

 

 

2 godine
offline
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea
gpd kaže...
 sad više neće rakete na Zagreb / Jarun, ne ?

 Mislim da je i drugi razlog što treba potrošiti 2% BDP-a za NATO, a to nije lako. 

Kad je potražnja velika nema toliko tvornica da zadovolje potražnju.

 

 imaju Hungary bolju protuzračnu obranu, pa je nisu roknuli, a preko njihovog teritorija se je vozila duže.

 

nema u ratu garancije,oće neće...

 

možeš potrošiti 2% za -Nato i da im uplatiš na tekući račun to se ne odnosi na avione..

 

za godinu dana ćemo morati kupiti protuzračnu obranu zemlja-zrak, poslije tomahawke, razne haubice, tenkove..

 

točno se zna koliko koje vrste oružja u pojedinoj Nato članici treba biti. (pretpostavljam, za točnije podatke pitat Kolindu)

合氣道
8 godina
offline
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea
Macumba kaže...

Nek smo mi spizdili milijardu eura. Ima se, može se. 

A ako krene prava tarapana neće nam pomoći ni rafali ni rakete. Ni molitve. 

 

 

To stoji, al' mi draze da bar imamo neke situaciji dorasle letjelice nego da se para baca u farbanje tunela i ostale plemenu i stranackom drugu ugodne aktivnosti.

5 godina
online
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea
Zaporožac kaže...
gpd kaže...
 sad više neće rakete na Zagreb / Jarun, ne ?

 Mislim da je i drugi razlog što treba potrošiti 2% BDP-a za NATO, a to nije lako. 

Kad je potražnja velika nema toliko tvornica da zadovolje potražnju.

 

 imaju Hungary bolju protuzračnu obranu, pa je nisu roknuli, a preko njihovog teritorija se je vozila duže.

 

nema u ratu garancije,oće neće...

 

možeš potrošiti 2% za -Nato i da im uplatiš na tekući račun to se ne odnosi na avione..

 

za godinu dana ćemo morati kupiti protuzračnu obranu zemlja-zrak, poslije tomahawke, razne haubice, tenkove..

 

točno se zna koliko koje vrste oružja u pojedinoj Nato članici treba biti. (pretpostavljam, za točnije podatke pitat Kolindu)

 Nisam to znao,to je i najpametnije.

Evo ti 2% BDP, ti se pobrini za procurement.

8 godina
offline
Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea

Za razliku od većine napisanih komentara, ja se veslim svakom novom poglavlju koja se dešava u našoj zemlji, pa tako i za nas novoj eskadrili borbenih aviona. Svi rodovi u vojsci se moderniziraju i tako treba biti. Rat je neizbježan, i tog smo manje više svi bili svjedoci, to je ciklus koji se ponavlja i za slijedeći treba biti koliko toliko spreman i opemljen. Sve košta i koštat će, ali u sigurnost zemlje se treba ulagati.

Taraba WoW
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.4.2024 11:31 (Taraba).
Moj PC  
20 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea
Zaporožac kaže...

 imaju Hungary bolju protuzračnu obranu, pa je nisu roknuli, a preko njihovog teritorija se je vozila duže.

 

nema u ratu garancije,oće neće...

 

možeš potrošiti 2% za -Nato i da im uplatiš na tekući račun to se ne odnosi na avione..

 

za godinu dana ćemo morati kupiti protuzračnu obranu zemlja-zrak, poslije tomahawke, razne haubice, tenkove..

 

točno se zna koliko koje vrste oružja u pojedinoj Nato članici treba biti. (pretpostavljam, za točnije podatke pitat Kolindu)

 

PZO i radari su rak rana, tenkovi takodjer.

 

Svasta se pise, od Merkave, Leclerca, Leoparda 2 itd. Bome se godinama sjedilo na starznjici i maznjavala lova, sada je vrijeme da se nesto i napravi za HV

5 godina
online
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea
Taraba kaže...

Za razliku od većine napisanih komentara, ja se veslim svakom novom poglavlju koja se dešava u našoj zemlji, pa tako i za nas novoj eskadrili borbenih aviona. Svi rodovi u vojsci se moderniziraju i tako treba biti. Rat je neizbježan, i tog smo manje više svi bili svjedoci, to je ciklus koji se ponavlja i za slijedeći treba biti koliko toliko spreman i opemljen. Sve košta i koštat će, ali u sigurnost zemlje se treba ulagati.

Misliš ono 90-ih kad smo nenaoružani pod embargom i obranili RH.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.4.2024 11:45 (gpd).
7 godina
offline
Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea

Hrvatska je za oporavak od korona krize trebala dobiti 5,5 milijardi Eura ali je izlobirala 6,5 što je najviše po glavi stanovnika u EU. Kad dobiješ millijardu više red je da kupiš ''domaći'' avion. Ima još jedan razlog zašto nije kupila F35 kojem cijena nije veća od rafala a bolji je avion. F35 za razliku od gripena, F16 i rafala nema dvosjed. To znači da bi za svakog novog pilota trebala slati vani na obuku što je skupo. Sa dvojedom možemo obučavati buduće piliote u hr. Svi piloti u Francujskoj su obučavani kao piloti instruktori a ne samo kao piloti. Tu se otvara mogućnost za obuku pilota i trećih država koje kupe avione rafale kao npr. Indonezija naravno kroz ugovor sa Francuskom. Uz avione ide paket naoružanja i u našem slučaju pvo kratkog dometa za obranu aerodroma. Je li Meter raketa uključena u paket naoružanja vjerovatno će mo vidjeti danas.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.4.2024 12:09 (Nadimak_forumaša).
Moj PC  
3 0 hvala 1
5 godina
offline
Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea

Super za Rafale, nego mene zanima tko je sastavio ovaj trailer, je li to netko iz Oružanih snaga u svoje slobodno vrijeme ili jedna od "agencija" koje su nakačene na državnu sisu. Kako je izgledao javni poziv, koliko je koštala izrada itd.... vidim da imaju tranzicije,, glazbu pa čak i cool izraze na hrvatskom i engleskom (za Nepalce koji ne pričaju hrvatski)

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea
Gebirgs kaže...
Zaporožac kaže...

 imaju Hungary bolju protuzračnu obranu, pa je nisu roknuli, a preko njihovog teritorija se je vozila duže.

 

nema u ratu garancije,oće neće...

 

možeš potrošiti 2% za -Nato i da im uplatiš na tekući račun to se ne odnosi na avione..

 

za godinu dana ćemo morati kupiti protuzračnu obranu zemlja-zrak, poslije tomahawke, razne haubice, tenkove..

 

točno se zna koliko koje vrste oružja u pojedinoj Nato članici treba biti. (pretpostavljam, za točnije podatke pitat Kolindu)

 

PZO i radari su rak rana, tenkovi takodjer.

 

Svasta se pise, od Merkave, Leclerca, Leoparda 2 itd. Bome se godinama sjedilo na starznjici i maznjavala lova, sada je vrijeme da se nesto i napravi za HV

 radari u hrv su jako dobri
hrv doslovno nema crnu tocku na karti, primarci isto nisu u losem stanju

medutim pzo prakticki ne postoji, a pzo na sebe veze i neke nove radarske sustave za detekciju 

4 godine
offline
Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea

Meni je osobno drago da su stigli. Neki će reći da je trošak koji smo mogli uložiti drukčije. Ali, ima nekoliko razloga zašto je dobro da smo ih kupili:

 

1) što god više imaš oružja, opreme, vojske, objekata, vježbi itd. manja je šansa da te netko želi napasti. To se zove sredstvo odvraćanja. Dakle, ako spriječi samu pomisao na ratovanje s nama, to je najbolja investicija jer su troškovi i gubici u ratu drastično veći i često nepovratni

2) ne gasimo rod vojske koji je bio pred izumiranjem

3) u slučaju (ne daj Bože) rata, imaš nešto što ti je već tu, a ne nešto što trebaš čekati

4) zadržavamo kvalitetan visokostručni kadar u HR (jer netko treba primjerice servisirati svu tu opremu)

5) ispunjavamo NATO obveze približavajući se 2% BDP-a godišnje trošenja na ulaganja u obranu

...

 

Naravno da avioni nisu dovoljni. Moderno ratovanje zahtijeva puno više (izrazito dobru i rasprostranjenu PZO, sustave radara, velike količine topničkog i ostalog streljiva, izviđačke i nadzorne sustave, uvježbanu vojsku, kvalitetno i integrirano upravljanje, političko jedinstvo i vanjsku politiku itd.), ali nešto se očito i na ostalim poljima radi. Vidimo da su došle Kiowe (kao laki napadački helikopteri izrazito pogodni za uništavanje neprijateljskih oklopnjaka) i Black Hawk-ovi. Ulaže se u Patrie itd. Pa neka nastave niz.

 

Bilo bi puno bolje da imamo proizvodnju barem nečega na svom teritoriju da budemo što više samodostatni. Ali to ne ide bez dogovora s državom jer je rijetko kad ekonomski isplativo. A što ta činjenica znači u modernom ratovanju, možete vidjeti na primjeru Ukrajine gdje bi ih Rusi pregazili davno da nisu stizali izrazito bogati paketi opreme, naoružanja, municije, rezervnih dijelova itd. od zapadnih zemalja.

 

Ako mislite da je ulaganje u vojsku suludo, proguglajte što sve Švicarska ima i nabavlja.

 
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea
Hrabar.Dabar kaže...

Bilo bi puno bolje da imamo proizvodnju barem nečega na svom teritoriju da budemo što više samodostatni. Ali to ne ide bez dogovora s državom jer je rijetko kad ekonomski isplativo. A što ta činjenica znači u modernom ratovanju, možete vidjeti na primjeru Ukrajine gdje bi ih Rusi pregazili davno da nisu stizali izrazito bogati paketi opreme, naoružanja, municije, rezervnih dijelova itd. od zapadnih zemalja.

 pa proizvodnju 'bar nečega' imamo na svojem teritoriju - puške i pištolje za sve vojnike sami proizvodimo, odore i čizme također, kacige su nam u samom vrhu... vjerojatno ima toga još

dal je realno da proizvodimo avione koji bi konkurirali rafalima - ofkors da nije

 

proizvodiš ono što možeš, ostalo kupuješ 

13 godina
offline
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea
Macumba kaže...

Nek smo mi spizdili milijardu eura. Ima se, može se. 

A ako krene prava tarapana neće nam pomoći ni rafali ni rakete. Ni molitve. 

 

 Za usporedbu, dodatnih milijardu  eura je u 2023. dodatno država uprihodila od PDV-a na temelju povećanja cijena u odnosu na planiranih 9, ja bih zaključio da se ima. Sad, kak se raspoređuje, to je druga tema.

4 godine
offline
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea
picajzla0707 kaže...

 pa proizvodnju 'bar nečega' imamo na svojem teritoriju - puške i pištolje za sve vojnike sami proizvodimo, odore i čizme također, kacige su nam u samom vrhu... vjerojatno ima toga još

dal je realno da proizvodimo avione koji bi konkurirali rafalima - ofkors da nije

 

proizvodiš ono što možeš, ostalo kupuješ 

 

Slažem se kolega. Ja bih sretniji bio da imamo još proizvodnju i još nečega, ne mislim na avione jer za to nismo kapacitirani. Ali municije (npr. za artiljeriju što se pokazao kao veliki deficit u Ukrajini), zašto ne?

 

Dodatno, Srbi će do kraja godine imati tvornicu kineskih dronova na svom teritoriju. Mi smo sa izviđačkim i napadačkim dronovima slabi. Izviđački još nešto malo ajde, ali napadački koliko znam skoro pa ništa. A dodatno, nemamo neku čvrstu obranu protiv dronova.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.4.2024 14:00 (Hrabar.Dabar).
5 godina
online
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea
Hrabar.Dabar kaže...
picajzla0707 kaže...

 pa proizvodnju 'bar nečega' imamo na svojem teritoriju - puške i pištolje za sve vojnike sami proizvodimo, odore i čizme također, kacige su nam u samom vrhu... vjerojatno ima toga još

dal je realno da proizvodimo avione koji bi konkurirali rafalima - ofkors da nije

 

proizvodiš ono što možeš, ostalo kupuješ 

 

Slažem se kolega. Ja bih sretniji bio da imamo još proizvodnju i još nečega, ne mislim na avione jer za to nismo kapacitirani. Ali municije (npr. za artiljeriju što se pokazao kao veliki deficit u Ukrajini), zašto ne?

 

Dodatno, Srbi će do kraja godine imati tvornicu kineskih dronova na svom teritoriju. Mi smo sa izviđačkim i napadačkim dronovima slabi. Izviđački još nešto malo ajde, ali napadački koliko znam skoro pa ništa. A dodatno, nemamo neku čvrstu obranu protiv dronova.

 Kako to da nemamo obrane protiv dronova? To je bar lako,  Ako bude "napad dronova", odeš tamo i operatoru vritnjak. 

 

8 godina
offline
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea
Hrabar.Dabar kaže...

 

Dodatno, Srbi će do kraja godine imati tvornicu kineskih dronova na svom teritoriju. Mi smo sa izviđačkim i napadačkim dronovima slabi. Izviđački još nešto malo ajde, ali napadački koliko znam skoro pa ništa. A dodatno, nemamo neku čvrstu obranu protiv dronova.

 

Kad vec usporedjujemo s komsilucima, Komarac i sl dronovi dronovi su zanimljivi. A i investicije u radare idu u ozbiljnom smjeru

"Srbija je od francuske kompanije naručila ukupno 22 osmatračka radara. Ministarstvo odbrane je tada potvrdilo i da je Srbija prvi inostrani kupac unapređene verzije GM400α (Alfa), odnosno GM403α.

Radari GM200 imaju domet do 250 kilometara i ta pokrivenost se garantuje izuzetno brzom mehaničkom rotacijom samog radara. Najnovija Alfa verzija radara GM400 može dostići domet i više od 500 kilometara. "

10 godina
offline
Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea

Neke su zastave danas na pola koplja. Ne žalim ih, nikad nisam, nikad neću. 

Your mind is like a parachute! Useless unless its open
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea
Gebirgs kaže...
Hrabar.Dabar kaže...

 

Dodatno, Srbi će do kraja godine imati tvornicu kineskih dronova na svom teritoriju. Mi smo sa izviđačkim i napadačkim dronovima slabi. Izviđački još nešto malo ajde, ali napadački koliko znam skoro pa ništa. A dodatno, nemamo neku čvrstu obranu protiv dronova.

 

Kad vec usporedjujemo s komsilucima, Komarac i sl dronovi dronovi su zanimljivi. A i investicije u radare idu u ozbiljnom smjeru

"Srbija je od francuske kompanije naručila ukupno 22 osmatračka radara. Ministarstvo odbrane je tada potvrdilo i da je Srbija prvi inostrani kupac unapređene verzije GM400α (Alfa), odnosno GM403α.

Radari GM200 imaju domet do 250 kilometara i ta pokrivenost se garantuje izuzetno brzom mehaničkom rotacijom samog radara. Najnovija Alfa verzija radara GM400 može dostići domet i više od 500 kilometara. "

 gdje ti tocno nalazis ove informacije o dometu i preciznosti radara 

15 godina
offline
Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea

razumljivo je da moramo kupovati avione, kad su nam ceste užas 1. 

 

p.s. sva sreća pa sam pročitao ovu knjigu o ovima s palcem nadolje i naučio lekciju 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2024 6:55 (Ajar).
Moj PC  
3 6 hvala 0
9 godina
offline
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea
Zaporožac kaže...
Macumba kaže...

Nek smo mi spizdili milijardu eura. Ima se, može se. 

A ako krene prava tarapana neće nam pomoći ni rafali ni rakete. Ni molitve. 

 

 ako nekome još nije jasno.... MORALI smo, ili kupiti avione, ili početi plaćati susjednoj državi da nam pruža zračnu zaštitu avijonsku.

tako kaže NATO, nije to dilema hoću-neću

 Hmmm ne znam kaj je bilo s onim dronom iz Ukrajine ili odakle veckoji je pao na Zagreb.... takvu zastitu bi trebali placati  hmmmm

Battlenet - TheProdigy#2234
15 godina
offline
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea
Gebirgs kaže...

 

Pitanje dana bitno za entuzijaste u regionu kao i svakog dzepnog Napoleona:

 

Meteor (DA/NE)

 

Jerbo Also spracht Vucic, ne tako davno:

 

"Vučić je prilikom obilaska u razgovoru sa pomoćnikom ministra Miloradovićem u jednom trenutku pitao: „Hoće li Hrvatima da daju Meteor rakete ili neće?“, na šta mu je pomoćnik ministra odgovorio: „Kažu da neće“. Ova razmena može indikovati da je Srbiji, neko treći, da li kompanija MBDA ili Francuska, dao uveravanja da će hrvatski Rafali, kao i eventualni srpski, moći da se nadaju samo raketama nove generacije MICA."

 Koliko se piše - Hrvatska je dobila Meteore. Navodno i SCALP je u paketu opreme.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice