Izrada laboratorijskog napajanja

poruka: 18
|
čitano: 13.278
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Izrada laboratorijskog napajanja

evo ovako ljudovi

 

trebao bi napraviti ovaj izvor lab. napajanja od starog atx napajanja

sve komponente imam, samo imam jedan problem

imam shemu i izgled tiskane ali nez gdje sta ide pa ako bi mogli uz prilozene slike u paintu samo nacrtat di koja komponenta ide na tiskanoj

bio bi vrlo zahvalan ;)

 

 

shema shema
tiskana tiskana
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Izrada laboratorijskog napajanja

get EAGLE and draw...

potpis :D
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Izrada laboratorijskog napajanja

Najlakše ti je pratit ovaj široki kabel, odnosno di je puno utora.

 

Također obrati pažnju da je samo jedan element sa tri nožice, ovaj tranzistor, pa njemu i idu tri rupice, negdi po sredini sheme je to.

http://about.me/antesirkovic
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Izrada laboratorijskog napajanja

jeli moze itko pomoci ??

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada laboratorijskog napajanja
Hacker-ri kaže...

get EAGLE and draw...

 

Section31 kaže...

jeli moze itko pomoci ??

sta ti nisam pomogao?

EAGLE

ako ces iskreno, ja sam pogrijesio u pocetnim godinama skole gdje sam sve trazio gotovo, ali sam kasnije shvatio, pa ti po mom iskustvu dajem i savjet...

 

potpis :D
14 godina
offline
Izrada laboratorijskog napajanja

i moj savjet ti je EAGLE... nema boljeg programa za tu namjenu... i jos si mozes napravit puno bolju (manju) pločicu!

..jedino je malo problem ako nisi nikada radio s eagleom to sto ne vrijede "windowsove kratice" tipa ctrl+c za copy... i npr ako hoces pomac neki element, moras odabrat funkciju move... ali nakon malo koristenja covjek se privikne :)

 

ako bas hoces ovu plocicu.. pokusat cu sada u paintu oznacit di sta ide.. ali neznam hocu li ju zavrsiti veceras!

Tko se zadnji smije, nije skužio!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Izrada laboratorijskog napajanja

Može se iz atx napajanja napraviti lab. napajanje, samo dodaš, ovisno o PWM kontroleru u napajanju, potenciometar i to je to. Malo središ feedback za stabilniji napon i imaš odlično napajanje. Preradio sam si jedno takvo ide od 0-15 V (može i više, al onda je duty cycle povisok, a neželim skurit tranzistore) i 15 A. Možeš dobiti veče napone ako premotaš trafo iz napajanja.

[URL=http://www.speedtest.net][IMG]http://www.speedtest.net/result/1225775843.png[/IMG][/URL]
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada laboratorijskog napajanja
hazz kaže...

Može se iz atx napajanja napraviti lab. napajanje, samo dodaš, ovisno o PWM kontroleru u napajanju, potenciometar i to je to. Malo središ feedback za stabilniji napon i imaš odlično napajanje. Preradio sam si jedno takvo ide od 0-15 V (može i više, al onda je duty cycle povisok, a neželim skurit tranzistore) i 15 A. Možeš dobiti veče napone ako premotaš trafo iz napajanja.

covjek ne zna slozit elemente na plocicu a ti mu savjetujes da ide prckat po napajanju :D

ili da premota trafo :p

potpis :D
14 godina
offline
Re: Izrada laboratorijskog napajanja
Section31 kaže...

evo ovako ljudovi

 

trebao bi napraviti ovaj izvor lab. napajanja od starog atx napajanja

sve komponente imam, samo imam jedan problem

imam shemu i izgled tiskane ali nez gdje sta ide pa ako bi mogli uz prilozene slike u paintu samo nacrtat di koja komponenta ide na tiskanoj

bio bi vrlo zahvalan ;)

 

 

mozes li mi molim te reci gdje si nasao tu shemu i plocicu?? daj LINK!

 

ja sam pokusao oznaciti u paintu gdje sta ide ali sam zapeo na jednom dijelu:

nemogu skuzitu cemu sluzi osigurač f2 i ulaz 12V (ocito da je ulaz po tome sto vodi na "IN" intergrirca) tj na plocici nesto nije dobro napravljeno:

prema ovoj plocici osigurac f2 ide na oznaceno mjesto ali je malo ne logično jer to mjesto spaja "IN" sa "minusom" (-) izlaza

 

.. reci mi u koju skolu ides... ako ides u elektrotehnicu, u 3.god bi trebao učiti raditi sa EAGLE-om

Tko se zadnji smije, nije skužio!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada laboratorijskog napajanja
sisko93 kaže...

.. reci mi u koju skolu ides... ako ides u elektrotehnicu, u 3.god bi trebao učiti raditi sa EAGLE-om

bas radim ispitivac dioda za 4. razred ETS u Rijeci (elektrotehnicka skola)...

da ne pricam kako nisu nikad culi za jetkanje ili foto postupak...

potpis :D
14 godina
offline
Re: Izrada laboratorijskog napajanja
Hacker-ri kaže...
sisko93 kaže...

.. reci mi u koju skolu ides... ako ides u elektrotehnicu, u 3.god bi trebao učiti raditi sa EAGLE-om

bas radim ispitivac dioda za 4. razred ETS u Rijeci (elektrotehnicka skola)...

da ne pricam kako nisu nikad culi za jetkanje ili foto postupak...

srećom pa ja valjda idem u jednu od najtežiju ETŠ u hrvatskoj...

sada u 3. raz smo radili rucno flomasterom plocice (impulsni generator i malo slozenija plocica, ekvilajzer).. naravno radimo i u EAGLE-u, a i imamo "homemade" osvjetljivač pločica za fotopostupak (s kojim sam napravio plocicu za vu-metar - plocicu sam DOBIO besplatno od profesora na kojoj sam napravio vodove - naravno u EAGLE-u

...još + sve to svaki tjedan imamo 4 sata obaveznih dodatnih sati koje zovemo "vjezbe"

 

..jbg malo sam otisao u offtopic.. da se vratim u on:

@Hacker-ri posto kazes da si 4.god.. znas li mozda ti sto bih predstavljao ovaj 12V ulaz... koji se na plocici neobjasljivo povezuje sa GND??

Tko se zadnji smije, nije skužio!
14 godina
neaktivan
offline
Izrada laboratorijskog napajanja

idem u etš split 2 razred

pa smo sad iz prakse radili sklop(prvi), socijalni led voltmetar

a za drugi mogu proizvoljno odabrati koji zelim sklop raditi

pa evo ja sam u bug-u naisao na ovaj projekt pod samogradnja sekcija

a sto se tice osiguraca primjetio sam poslije da u tekstu sastrane pise da osigurac F1 se nalazi na sasiji pa lemne tocke za njega nisu potrebne na tiskanoj plocici.Izlaz s regulatora napona se direktno lemi na izvod na kucistu osiguraca(koje je na sasiji) a drugi izvod osiguraca se spaja na buksnu.Umjesto F1 na tiskanoj plocici zalemite kratkospojnik. eto to pise u okviru sastrane teksta.

hvala na pomoci

 

evo i slike

 

 

1 1
2 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada laboratorijskog napajanja
Hacker-ri kaže...
hazz kaže...

Može se iz atx napajanja napraviti lab. napajanje, samo dodaš, ovisno o PWM kontroleru u napajanju, potenciometar i to je to. Malo središ feedback za stabilniji napon i imaš odlično napajanje. Preradio sam si jedno takvo ide od 0-15 V (može i više, al onda je duty cycle povisok, a neželim skurit tranzistore) i 15 A. Možeš dobiti veče napone ako premotaš trafo iz napajanja.

covjek ne zna slozit elemente na plocicu a ti mu savjetujes da ide prckat po napajanju :D

ili da premota trafo :p

Valjda zna zalemiti dvije žice na određena mjesta na pločici i zalemiti potenciometar :D Al imaš pravo, nema dosta iskustva, a napajanja su opasna ako nezna kaj radi (naponi do 320V)

Jednom kad skupiš dosta znanja, baci se u modifikaciju napajanja od kompa :D

[URL=http://www.speedtest.net][IMG]http://www.speedtest.net/result/1225775843.png[/IMG][/URL]
13 godina
neaktivan
offline
Izrada laboratorijskog napajanja

evo vidio sam slucajno ovu temu i htijeo bih napraviti to....

no medutim ne vidim bas najbolje ove stranice sta je skenirano sta sve treba itd....

pa ako mi moze neko skinirat ako ima neko te 2 stranice malo bolje ili slikat bio bih jako zahvalan :D

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Izrada laboratorijskog napajanja

i mene zanima u kojem broju buga je bila ova tema o samogradnji lab napajanja

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Izrada laboratorijskog napajanja
josip291 kaže...

evo vidio sam slucajno ovu temu i htijeo bih napraviti to....

no medutim ne vidim bas najbolje ove stranice sta je skenirano sta sve treba itd....

pa ako mi moze neko skinirat ako ima neko te 2 stranice malo bolje ili slikat bio bih jako zahvalan :D

 

agent orange kaže...

i mene zanima u kojem broju buga je bila ova tema o samogradnji lab napajanja

Evo veće slike.

Prva, druga, treća, četvrta.

 

Inače je broj 216, studeni 2010.

Swedish latin super funk.
15 godina
neaktivan
offline
Izrada laboratorijskog napajanja

hvala na slikama{#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Izrada laboratorijskog napajanja

Hvala :))

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice