Tri od četiri prijenosna računala prodana 2027. bi

poruka: 9
|
čitano: 2.240
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tri od četiri prijenosna računala prodana 2027. bi".
15 godina
offline
Tri od četiri prijenosna računala prodana 2027. bi

Ne želim nikoga uvrijediti, ali bojim se da ćemo odgojiti generaciju koja neće razvijati osobne vještine, budući da neće morati trošiti vrijeme na razmišljanje, kreativnost ili donošenje odluka. 

Have you tried turning it off and on again?
 
6 0 hvala 1
5 godina
offline
Tri od četiri prijenosna računala prodana 2027. bi

nitko te ne pita za zdravlje, dobit ćeš AI laptope htio ili ne, jedini problem u tom zacrtanom planu koji bi se mogao pojaviti, su stariji laptopi koji su jelte još uvijek dobri sada i biti će 2027 godine.

 

 

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Tri od četiri prijenosna računala prodana 2027
Kupim laptop i pregazim UI-ja i M$ formatiranjem, pa metnem Ubuntu 😜
 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Tri od četiri prijenosna računala prodana 2027. bi

gen ai, ai, ai gen, umjetna inteligencija......

 

mislim, denis..... sta to znaci za kucnog korisnika?

 

teraflopsi, gpu, bupuuu, razbacuju se nazivima ali nitko ni rijec, a sta to meni treba, sto cu ja moci s time, a sad ne mozem? sto ce to pokretati, ta ejaj racunala i priienosnici?

 

bloatware i reklame? 

 

kompjuter, napisi mi lektiru? generiraj mi sliku sa slonovskim pen....pardon, surlom..... sve se to moze i sad.

 

sve dok ne budem mogao reci "computer.... earl gray, hot", ili "computer run simulation Xxy in toilet"..... neeee,  nije to to.....

 

 

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
6 0 hvala 4
6 godina
online
Re: Tri od četiri prijenosna računala prodana 2027

Jedan postotak, možda. Trenutno je "biznis" na zapadu u "prljavim" zanimanjima. Za prosječnog čovjeka poput mene, jako lijepo to izgleda. Naime, ljudi koji imaju svoj obrt/doo u građevinskom sektoru, uređenju interijera, kupaona... su preplavljeni poslom. Naplate jako lijepu cifru. Prije 20 godina to nije bio slučaj, danas itekako je. Iako je umjetnost dobro postavit pločice, to sa vremenom postane uhodana špranca. Pisat program u bilo kojem jeziku nikada neće bit jer je svaka mušterija drugačija i ima svoje zahtjeve. Da ne idem u off previše, jednostavno dio populacije neće imat vremena kao i sada, dio će bit kao i sada. Ne vidim da će imat ogroman utjecaj na smanjenje kognitivnih mogućnosti i razvoj svijesti veći nego sada. Koga zanimaju matematika, fizika, kemija, medicina, toga zanimaju. Koga zanimaju ova gore "prljava" zanimanja, toga zanimaju. Treba kao roditelj postupat odgovorno u smislu da ako ne ide u akademskom smjeru, probat sa fizičkim smjerom. Odgojit čovjeka, ne dopustit da ga odgaja "AI" odnosno obična, jako dobro utrenirana mreža.  

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2024 0:49 (cvaja997).
8 godina
offline
Tri od četiri prijenosna računala prodana 2027. bi

Nećeš trebat toliko misliti o algoritmima kao do sada, ali ta jačina će biti itekako potrebna. Tko je jak u matematici, jak je i u programiranju, nisu bezveze PMF-ovci među najboljima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tri od četiri prijenosna računala prodana 2027
EricCartman kaže...

Nećeš trebat toliko misliti o algoritmima kao do sada, ali ta jačina će biti itekako potrebna. Tko je jak u matematici, jak je i u programiranju, nisu bezveze PMF-ovci među najboljima.

Samo što prosječan korisnik ne razmišlja o algoritmima i zato postavlja pitanja što JA mogu napraviti na računalu od xxxxx€, a ne mogu na računali od XXX€. Ili... što mogu napraviti sa AI, a ne mogu bez njega?

5 godina
offline
Tri od četiri prijenosna računala prodana 2027. bi

Uh, strasna vijest...jer kao OS se ne moze promijeniti na laptopima? 

73 DE 9A3BGG
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tri od četiri prijenosna računala prodana 2027
3 od 4 racunala sa AI a 999 od 1000 ljudi nece znati iskoristiti.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice