Rasterećenje RAM memorije

poruka: 33
|
čitano: 9.216
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Rasterećenje RAM memorije
fromcelltohell kaže...
Boris grozni kaže...

 na koju foru, evo ja trenutno imam otvoren 4 taba i zauzece ram meorije mi je na 8.1gb žena mi koristi vjerovatno jedno 20 tabova i 10 aplikacija nije joj dosta 128gb

 Na koju foru, evo ja trenutno imam otvoreno duplo više tabova (8) i zauzeće memorije je 

 

     ↓

 Hm

 

Prvo, nije isto kad radiš i kad samo otvoriš 8 tabova i napraviš pregled zauzeca memorije. Prvom prilikom kad surfaš i otvaraš i pišeš i u pozadini se vrti nešto na tom tabu potrošnja ide duplo gore

 

Drugo, ja sam rekao 2 preglednika, na 2 monitora, svaki od preglednika ima 3-4 taba, ne brojim pri tome i uštekan hdd koji prebacuje podatke, tipkanje na programu unutar google docs i skype otvoren di se ispisuju grupne poruke više osoba koja radi skupa (recimo) dok uz sve to na jednom od tabova je u pozadini neka glazba sa youtubea (znači video se vrti, glazba radi).

 

Treće, ne zauzima svaka stranica isto memorije, nije isto kad vrtiš recimo bug forum ili recimo 24 sata i jutarnji list online, reklame skacu, u pozadini tona stvari koja jede memoriju, još ako je i njuškalo ili index oglas otvoren :D

 

Uglavnom, nije isto otvoriti nekoliko tabova i reći to je to. Ja sam i naveo photoshop, Midjourney, Voice AI (koji sam troši 4gb memorije ako otvoriš aplikaciju), ma kakvih 16gb, to danas nije dosta za ništa. Sa razlogom tablet i mobitel dolazi sa 12gb+ rama po defaultu bilo kojeg mid range uređaja.

14 godina
offline
Re: Rasterećenje RAM memorije
Posmatrač kaže...
Boris grozni kaže...
.....

 Ovo ti govori da je 64 potpuno nepotrebno i neiskoristeno. Sve ovo bi ti radilo identicno i  na 16 gb a vjerovatno i na 8. I ne bi primijetio nikakvu razliku....

 na koju foru, evo ja trenutno imam otvoren 4 taba i zauzece ram meorije mi je na 8.1gb žena mi koristi vjerovatno jedno 20 tabova i 10 aplikacija nije joj dosta 128gb

 Na koju foru šta? Sve će raditi i na 8 ili 16 GB? Zar vi stvarno ne razumijete šta je RAM i kako on funkcioniše??????

 Šta ti misliš da se desi kad se ram napuni a aplikacija traži još? Komp blokira? Ugasi se? Izvrši harakiri?

Jednostavno koristi HDD kao RAM.... 

 Pitaj stručnjake za ram, ja to nisam, ali sigurno će 99.9999% njih reći, da - KOMP BLOKIRA i dobiješ i poruku da nemaš memorije, to je normalna poruka i problem koji oduvijek postoji. Kad se "potroši slobodna memorija", komp odmah uspori, blokira na kratko i izbaci mu poruku da ima manjak virutalne memorije slobodne, a to sa tvojim grebanjem po hardu vrijedi samo do određene minimalne granice, ne možeš ti prebaciti na ssd sve svoje probleme oko memorije. Ti možda možeš, ali otvori firefox + chrome, po 5 tabova, ajmo reći jutarnji, 24 sata, youtube neka radi, otvori steam u pregledniku, zatim otvori ajmo reći Canvu ili Befunky i uradi dok je to sve otvoreno i projekt neki, ili otvori lagano photoshop aplikaciju, ode 16gb, ima da ti smrzne cijeli komp samo tako :D

 

Jedna obična Canva radi sa trzanjem na 8gb laptopu koji je nov, znači nema tu spike o virusima o ne znam ja cemu, jednostavno nema dovoljno memorije.

 

Za obične smrtnike 8gb rama je dosta, za bilo koga tko je naprednik internet korisnik i multitaska, 32gb ili više je standard.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.9.2023 12:27 (crocro23).
2 godine
offline
Re: Rasterećenje RAM memorije
Boris grozni kaže...
Normalno da je 16 pod minimum za bilo kakav posao, naravno treba tu i ok procesor nije sve u ramima. Kad nemas dovoljno rama cim ti pc pocne kopat po hdd tu vec riskiras podatke da ce nesto zastekat kad tad.

 Pa u principu ne riskiraš ali je sporo i mogao bih reći i da je sve u ramima, pogotovo za današnji uredski posao gdje je otvorenih 20 tabova u browseru, nekoliko wordovih dokumenata, nekoliko tablica i prezentacija, temviewer u pozadini, teams, skype i zoom + neka specijalizirana aplikacija... to mora negdje stajati i za to ti je dovoljno 4 do 6 jezgri, ne trebaš više ali i dosta rama.

Ja uopće više ne gledam laptope koji nemaju barem 16gb rama za firmu, niti mogu, niti mi se da zezati sa zaposlenicima i svirati im qurcu kako trebaju zatvarati tabove i dokumente koje su završili.

Lap im je spor i doviđorno, nisu komotni a i boli ih ona stvar za preporuke, u biti u pravu su, ne drižimo ih kao roblje, neka im je ugodno i komotno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.9.2023 13:19 (notloB).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice