Apple se žali na Microsoftove reklame zaključana tema

poruka: 561
|
čitano: 232.191
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple se žali na Microsoftove reklame".
16 godina
neaktivan
offline
RE: Apple se žali na Microsoftove reklame
klimama kaže...
Hrvoje.B kaže...

Navodno zvao Apple

Navodno (kampanja) daje rezultate.

 

Ovo je kao da čitam tekst na Indexu ili 24sata

 

Kevin Turner iz Microsofta izjavio da su ga zvali iz Applea i tražili da maknu ove reklame.

 

"You know why I know they're working? Because two weeks ago we got a call from the Apple legal department saying, hey -- this is a true story -- saying, 'Hey, you need to stop running those ads, we lowered our prices.' They took like $100 off or something," Turner said during his Worldwide Partner Conference keynote. "It was the greatest single phone call in the history that I've ever taken in business."

Microsoft Claims Apple Wanted to Silence Laptop Hunter Ads 

 

A zašto onda piše navodno ovo navodno ono?

I baš izgleda logično da su zvali "hej, morate prekinuti reklame, smanjili smo cijenu za 100 usd"? Pa nisu pravnici glupi da misle da mogu na taj način natjerati MS da ukine reklame

Drugo je ako imaju neke pravne osnove ta tužbu, onda sigurno ne bi zvali već bi poslali pismo...To je toliko nategnuto da samo djeca mogu to povjerovati

 

Sve mi se čini da je to više prank call preko neke američkog ekvivalenta naše Zezalice, Microsoft sam sebe bodri jer nakon one blamaže s 300 milijuna dolara za serijal "Bill Gates i Sainfield", još jedan takav promašaj i Balmer će ih sve razbucati da više nikada neć moći niti prismrditi IT industriji, niti ovi njegovi niti mktg agencija koju su unajmili

 

 

p.s. Pojašnjenje za kraj

Uopće ne zagovaram priču da je Apple jeftiniji niti želim da bude. Upravo je dobro ovako kako je sada, da ga ne može imati bilo tko, jer onda to više ne bi bilo cool proizvodi već masovka, pod dnenvim napadom trojanaca i virusa...

S Macom mogu napraviti sve što želim, lakše i brže nego na Windowsima, a već 10+ godina nisam instalirao nikakav antivirus niti ikada hoću... I gdje god izvadiš 17" MacBook Pro i pokreneš Keynote prezentaciju klijenti promatraju s respektom jer vide da si drugačiji od drugih. A u kreativnom poslu to je upravo što trebam. 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2009 15:28 (Hrvoje.B).
15 godina
neaktivan
offline
Apple se žali na Microsoftove reklame

ma microsoft uvjek low udarce zadaju

http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Apple se žali na Microsoftove reklame
Hrvoje.B kaže...
p.s. Pojašnjenje za kraj

Uopće ne zagovaram priču da je Apple jeftiniji niti želim da bude. Upravo je dobro ovako kako je sada, da ga ne može imati bilo tko, jer onda to više ne bi bilo cool proizvodi već masovka, pod dnenvim napadom trojanaca i virusa...

S Macom mogu napraviti sve što želim, lakše i brže nego na Windowsima, a već 10+ godina nisam instalirao nikakav antivirus niti ikada hoću... I gdje god izvadiš 17" MacBook Pro i pokreneš Keynote prezentaciju klijenti promatraju s respektom jer vide da si drugačiji od drugih. A u kreativnom poslu to je upravo što trebam. 

 

 

 

 

 Ovakve sminkere Aplle obema rukama pozdravlja

15 godina
neaktivan
offline
RE: Apple se žali na Microsoftove reklame

Svaka čast, mislim da bi svatko trebao odabrati računalo koje mu je najbolje.

 

Iako, i ja nekad zaglibim u ovakvim raspravama, ali čisto iz gušta, jer nema smisla (niti interesa) nagovarati nekoga da pređe na Win/Mac/Lin. Često mi se događa da me Macovci kao Jehovini svjedoci gnjave: Pređi na Mac, pređi na Mac! U najmanju ruku, nemam pojma zašto me pokušavaju nagovoriti na to i zašto gube energiju na to, nemaju nikakve koristi.

 

Ja koristim Windows 7, meni je super, i barem ću još neko vrijeme govoriti: I am PC. A vidjet ćemo za budućnost, što se više bore Microsoft/Apple/OpenSource, nama će kao krajnjim korisnicima biti bolje.

http://www.brajkovic.info
 
3 0 hvala 0
15 godina
online
Apple se žali na Microsoftove reklame

Ako ćemo sad gledat cijene po meni je alienware ispred svih gdje za 8000kn dobiješ alumijusko kučište sa 2,4ghz dualcem 1GB nvidine grafike,4GB 1333mhz meme te 250GB hard na 7200 okretaja sa 17'' ekranom.A za nekih 10-12 tisča već se može stavit 6GB rama 2GB grafike(dvije garefe u sli)3,0ghz dualac ili čak četverojezgreni proc i 2 harda od 160GB na 7200 rpm spojeni u raid 0.Naravno ima čak osvjetljenu tipkovnicu a možeš i boju birat kad god očeš(to mac nemaBelji se)

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Apple se žali na Microsoftove reklame
Stoja kaže...

Ako ćemo sad gledat cijene po meni je alienware ispred svih gdje za 8000kn dobiješ alumijusko kučište sa 2,4ghz dualcem 1GB nvidine grafike,4GB 1333mhz meme te 250GB hard na 7200 okretaja sa 17'' ekranom.A za nekih 10-12 tisča već se može stavit 6GB rama 2GB grafike(dvije garefe u sli)3,0ghz dualac ili čak četverojezgreni proc i 2 harda od 160GB na 7200 rpm spojeni u raid 0.Naravno ima čak osvjetljenu tipkovnicu a možeš i boju birat kad god očeš(to mac nemaBelji se)

E to je to ali tu je problem što baterija kratko traje, ali da se mene pita ne bih uzeo niti Alienware nego neki drugi, npr. Voodoo, jer nema toliko šminke, i zato mi se sviđa MAC (nema šminke) ali je preskup tako da sve dok nebudem u garaži imao Mercedes neću ni na stolu MAC

EVERYBODY LIES
15 godina
neaktivan
offline
RE: Apple se žali na Microsoftove reklame
Stoja kaže...

Ako ćemo sad gledat cijene po meni je alienware ispred svih gdje za 8000kn dobiješ alumijusko kučište sa 2,4ghz dualcem 1GB nvidine grafike,4GB 1333mhz meme te 250GB hard na 7200 okretaja sa 17'' ekranom.A za nekih 10-12 tisča već se može stavit 6GB rama 2GB grafike(dvije garefe u sli)3,0ghz dualac ili čak četverojezgreni proc i 2 harda od 160GB na 7200 rpm spojeni u raid 0.Naravno ima čak osvjetljenu tipkovnicu a možeš i boju birat kad god očeš(to mac nemaBelji se)

Daj mi reci koliko traje baterija tome alienware,sigurno pola sata.

Fedora 11 Leonidas Kde 4.2
16 godina
neaktivan
offline
Apple se žali na Microsoftove reklame
Magsafe opasan? Neznam, nekom je nešto izgorilo? Po toj logici mogli bi nać zamjerke za gotovo svaku vrst priključaka, kabela, utora i standarda ... moje iskustvo i činjenica je da je to vrlo dobra i korisna stvar koja olakšava život. Meni je genijalan i u par navrata se pokazao vrlo koristan.

Razvoj firewirea je najvećim dijelom financirao, gurao i podržavao apple, zato mnogi uzimaju zdravo za gotovo da je to isključivo appleov patent. Apple jest i uzimao, koliko mi je poznato najveći dio kolača od licenciranja standarda. Imali su fw standard kada je još i usb1 bio u povojima i kojeg je btw također apple ( neinventivna i neoriginalna kompanija, po nekima ) spasio od zaborava i intelove nemogućnosti da ga nametne kao standard .. .iako inferioran firewireu.

Činjenice su da su svi appleovi laptopovi napravljeni od bloka aluminija, sa minimalno pokretnih dijelova i maksimalno ufino obrađeni. Činjenica je da su laptopovi drugih brandova koji su usporedivi po kvaliteti izrade kučišta najčešće skuplji i od applea ( ako ih uopće i nađeš )

Od ostalog ... osvjetljenje tipkovnice je zgodan dodatak i standard kod applea. Kao i:

sudden motion sensor ( koji prepoznaje nagle pokrete i čuva hd od kvara u istom slučaju )
ambient light sensori
baterija koja traje 7 ili 8 sati i ima dvostruki ili trostruki vijek trajanja i broj ciklusa u odnosu na većinu drugih baterija.
kvalitetan ekran i kvalitetne komponente
fw 400 i 800
trackpad koji je ujedno i botun te podržava gesture ( prepoznaje jedan , dva ili tri prsta te setove pokreta, što je sjajna stvar i neznam da li ikoji pc laptop to uopće podržava? )
led pokazatelj istrošenosti baterrija koji radi i kad je lap ugašen ... etc etc

A poanta zašto bi kupio uvijek mac lap prije jeftinijeg ili jednako skupog pc laptopa je:

bolja izrada i pomno odabrane komponente
inventivne i praktične tehnologije koje olakšavaju život
trajanje baterije ( boli me kita što je moram mijenjat kod ovlaštenog ako mi traje 3-5 godina i 7 ili 8 sati )
dienzije i težina
moderan i siguran OS
dizajn i prestiž

ovdje mac lap ima sve pluseve, ako ti na mcsft reklamama i nađu usporedivi lap koštat će ih puno više od 1000 ili 700 dolara ... sretno im sa nalaženjem.

u ovom smislu ova izjava u naslovu jedino i ima smisla ( ako je uopće istinita ili prenesena vjerodostojno ) jer je čitava kampanja i reklama velika laž. Appleove kampanje su sarkastične i izazivaju ali upiru prstom u dokumentirane mane microsofta i pc-ja.

Ako je jedina mana applea njegova cijena ... bez obzira na ponuđeno za tu cijenu, kampanja je namijenjena budalama i gubitnicima i kao takva dugoročno će napraviti microsoftu samo štetu a appleu samo podići image.

A.


 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Apple se žali na Microsoftove reklame

Ne moram zapravo ništa komentirati protiv Applea i Appleove klijentele, tvoj post je komentar sam za sebe.

Hrvatska je oligarhijska partitokracija s primjesama patokracije.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2009 17:59 (naxeem).
15 godina
offline
RE: Apple se žali na Microsoftove reklame
artfull kaže...
..
Ako je jedina mana applea njegova cijena ... bez obzira na ponuđeno za tu cijenu, kampanja je namijenjena budalama i gubitnicima i kao takva dugoročno će napraviti microsoftu samo štetu a appleu samo podići image.

A.


-upravo zato se ljubitelji nagrižene jabuke nebi trebali uzrujavati...

Suprotan primjer je npr potreba za com-portom... zbog tog razloga određeni klijenti moraju kupiti HP/IBM (da znam, Lenovo) s dckingom.. bez obzira na cijenu cca 11k kn, njihove potrebe su u razini ee-ja, samo da ima comport (naravno -neradi preko USBa...). Svako neka kupi ono što mu treba ili što može.

-Naravno da onaj telefonski poziv mora biti pod 'navodno' jer je u suprotnom kažnjivo, -dogovaranje cijena? -zakon...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
RE: Apple se žali na Microsoftove reklame
artfull kaže...
 Appleove kampanje su sarkastične i izazivaju ali upiru prstom u dokumentirane mane microsofta i pc-ja.

Every hole is a goal!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Apple se žali na Microsoftove reklame

Ja iz vlastitog iskustva sam skužio da skuplji pc laptopi se bolje kvare od mac prijenosnika. Ja ču na ovu reklamu gledati pozitivno, ne kažem da sam na microsoftovoj strani no izgleda da će  zbog ovoga macovi biti jeftiniji pa si budem mogel priustiti koji po pristojnoj cijeni.

Znam neke frendove kojis u kupili maca u americi i donjeli ovamo (tamo ih je stajao recimo macbook 6000kuna a ovdje bi isti takav dosao bar preko 10000kuna) i donjeli su ga kao rucnu prtljagu i nisu nis platili carinu, pa kad budem kupovao dat cu frendici novce da mi kupi macbook i donese ovamo pa na njega stavim linux uz dualbot  OSX

 

Fedora 11 Leonidas Kde 4.2
16 godina
neaktivan
offline
Apple se žali na Microsoftove reklame

Ne mogu vjerovati koliko se neki PC-jasi bore za PC-e, a nikad nisu niti probali Mac. Ja ga osobno nemam, ima ga supruga i kcer, a ja ga nemam jer igram jednu igru koja postoji samo na PC-u i to je moj jedini razlog zasto sam na njemu.

Ali cu reci samo jedno, kad sam kupovao Maca za kcer, jedva sam nasao jedan oglas za rabljeni Mac, nazvao sam covjeka (koji se na kraju pokazao moj poznanik) i tip mi kaze da je oglas dao nekoliko sati prije (dakle, prodao je Maca za nekoliko sati). On je dugogodisnji korisnik Maca i kaze da je razlog zasto nema starih Macova taj jer oni koji jednom probaju Mac ti ga ne prodaju.

Za dokaz pogledajte na ebayu broj oglasa za mac i usporedite ih sa brojem oglasa za PC.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Apple se žali na Microsoftove reklame

Broj korisnika Mac-a i broj korisnika PC-a = broj oglasa za Mac i broj oglasa za PC!

 

Matematika je vrlo jednostavna!

I'm so tired...
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2009 19:01 (kizo2703).
16 godina
offline
RE: Apple se žali na Microsoftove reklame
bsdgroup kaže...
1. koliko sam upoznat niti jedan PC (laptop) nema osvjetljenje tipkovnice (znam da nije neka stvar, ali itekako je vrlo korisno ako korisnik radi u mraku sa svojim laptopom),
2. nisam siguran ali velika većina PC-a (laptopa) nekoristi 802.11n standard već su zaglibili na a/b/g standardu (također nekome je to sitnica, ja to gledam kao predstavljanje nove tehnologije na računalu),
3. niti jedan laptop osim Apple-a nema firewire 800 (zato što je to apple-ov standard) to je po meni velika stvar, prijenos podataka koji je brži od usb 2.0 i fw 400...
4. nisam siguran ali dobar dio laptopa ima "šasiju" od jeftine plastike, Apple ih radi od aluminija, a to možete provjeriti na spesifikacijama...
5. trajanje baterije kod većine laptopa je do nekih 3sata rada (ali efektivnog), apple macbook pro ima trajanje (efektivnog rada) 5-5.30h i to potpisujem jer sam osobno testirao to...,
 6. u cijenu PC-a dobije se i besplatan OSX dok pri kupnji laptopa se ta cijena povećava ovisno o operativnom sustavu XP/Vista(:P)/SEVEN... i da, nemoram se zajebavati sa firewall-ima već mi je dovoljan integrirani ipfw u OSX-u, a da nekažem antivirus/antispyware programi...

 

moja procjena je relativno objektivna obzirom da sam radio na Dell, IBM, Toshiba, Apple mašinama, (Ubuntu/Debian i ostalim linux distribucijama, MS Windows i Apple OSX-u), ipak vjerojatno će biti ljudi koji ne djele moje mišljenje, ali za cijenu koju sam dao za svoj Macbook Pro ja sam i više nego zadovoljan, te mi nije žao niti jedne lipe, a vi kupite Apple računalo pa prosudite sami ... Cheers!

 

Iako se u nacelu slazem s nekim stvarima, i iako je naxeem uglavnom "ispravio netocne navode", kao korisnik i Maca i PC-a, nekako sam se osjetio pozvanim prokomentirati tvoje navode.

 

Ad.1

Prvu osvijetljenu tipkovnicu na notebooku je predstavio IBM na seriji ThinkPad sada vec davne 2000. godine. Godinama nakon toga (prvenstveno zbog patentnih prava) niti jedan proizvodjac nije imao tu tehnologiju, vec su se "krpali" s raznim USB gadgetima koje si nakacio na ekran. Apple je prvu osvijetljenu tipkovnicu predstavio s prethodnom generacijom MacBook Pro strojeva.

 

Ad.2

802.11n je jos u svom prvom draft izdanju vec bio prisutan na pojedinim notebookovima u PC svijetu, i iako jos uvijek nije postao defacto standard, vecina notebooka danas koristi uobicajenu Intel Centrino 2 platformu koja je 802.11n integrirala u chipset. Obzirom da Centrino 2 vec postoji dulje vrijeme na trzistu, imas posve krivo. Takodjer, 802.11n jos uvijek nije implementiran na svim razinama Apple produkcije, stoga ne pretjeruj.

 

Ad.3

Firewire nije Apple standard, vec ga Apple od prve generacije preferira kao standard za brzu komunikaciju s eksternim uredjajima. Cinjenica jest da je Apple vrlo cesto ispred drugih proizvodjaca u usvajanju standarada (primjer je USB koji je bio izravna zamjena za dotadasnji Appleov proprietary standard naziva Apple Desktop Bus kada PC nije niti znao sto je to USB), ali cinjenica je i da je velika vecina rjesenja koje je Apple pokusao progurati uglavnom zavrsila na margini dogadjaja. To da se Apple cak i pretjerano pozurio s FW800 govore ti upravo forumi Apple korisnika koji su bijesni na Apple sto je jednostavno ukinuo FW400 na vecini aktualnih modela notebooka, cime su korisnici "izvisili" s brojnim uredjajima koji jednostavno ne mogu raditi na brzem FW800. A obzirom da je FW prvenstveno namijenjen funkcijama koje su uglavnom poprilicno zapostavljene ili vrlo lose rijesene na PC platformi (video produkcija, prije svih) u odnosu na Appleu namijenjene softverske pakete, PC jednostavno i nema neku osobitu potrebu za istim. No, to da ga nema na PC-u je apsolutno netocno. Vecina notebookova namijenjenih kucnim korisnicima opremljena je barem FW400 standardom.

 

Ad.4

Sasija od jeftine plastike je prilicno nepotrebna ocjena s tvoje strane. Naravno, ako kupujes masinu od 3 tisuce Kn s FreeDOS instalacijom, ne ocekuj kvalitetu od koje padas u nesvijest (u pozitivnom smislu). Apple takodjer nije imun na jeftinu plastiku, pa cu te podsjetiti na MacBook strojeve koji su bili obuceni u razne polutransparentne boje kucista od iznimno lose plastike. A da aluminij ne rjesava problem ni kod skupih modela najbolje ti dokazuju kronicni problemi inace fenomenalnog MacBook Air stroja kojem kopce koje povezuju ekran s tijelom notebooka pucaju kao od sale. Na zalost, u vecini slucajeva Apple se pravi blesav i ne priznaje jamstvo na takva ostecenja.

No, u svemu tome uputiti cu te i na cinjenicu kako je IBM ThinkPad jos 1998. godine svoj legendarni notebook serije 600 kao prvog u svijetu opremio kucistem koje je kombiniralo magnezij i karbonska vlakna, cime je otvorio sasvim novo poglavlje u prijenosnicima. Takodjer, isti taj notebook uveo je novost u vidu posebne boje kojom je cijelo kuciste premazano a koja sadrzi elemente gume, kako bi se sprijecilo klizanje notebooka iz ruku. Probaj znojnom rukom drzati neko vrijeme MacBooka od anodiziranog aluminija? Appleu svaka cast na unibody kucistu, doista je fenomenalno, ali nije bez mana.

Netko je u medjuvremenu spomenuo i Appleov Sudden Motion Sensor. I evo mene opet s IBM pricom. ThinkVantage Active Protection System (APS) predstavljen je 2003. godine na ThinkPad T41 stroju. APS je bio vec tada u stanju za 17 milisekundi parkirati glave diska kako bi disk zastitio od ostecenja. Pri tome je zadrzano i dotadasnje patentirano rjesenje tkz. Shock Absorbera, pa su ove dvije tehnologije zajedno povecale sigurnost podataka u slucaju udaraca za do 7 puta u odnosu na notebookove, odnosno njihove diskove, bez ugradjene zastite. :-)

 

Eh, da, u pauzi te podsjecam da sam svakodnevni korisnik obaju svjetova - OSX-a i Windowsa, ako si kojim slucajem to zaboravio. ;)

 

Ad. 5

Trajanje baterije je iznimno nezahvalna tema. MacBook Pro istina moze na bateriji izdrzati navedenih 4-5-6 sati ali uz par "sitnica".

1. Baterija je sastavljena od 10 celija, a notebookovi u PC svijetu standardno dolaze s baterijama od 4 ili 6 celija. Opremi kvalitetan notebook s baterijom od 9 ili 10 celija, pa pogledaj tog "cuda" od autonomije. Osobno posjedujem notebook ThinkPad X300 s baterijom od 6 celija (dakle, nista ekstra) koji uredno s jednim punjenjem baterije odradi 4 sata uz normalan rad.

2. Pri radu na bateriji Magsafe punjac nije u stanju puniti bateriju i hraniti MacBook PRO ukoliko ukljucis diskretnu grafiku. Dapace, s ukljucenom diskretnom grafikom MacBook sise toliko struje da uz MagSafe smanjuje brzinu procesora jer ne moze isporuciti toliko energije!

3. 5 sati na bateriji dolazi u obzir ISKLJUCIVO uz koristenje integrirane grafike, a nikako diskretne nVidie.

 

Ad.6

OSX je sve samo nije besplatan. To da Apple za razliku od Microsofta ima itekako fer i korektne cijene (99$) i bez prenemaganja s razlicitim Home/Pro/Ultimate pricama je samo po sebi notorna cinjenica. Uz to, u bilo kojoj izvedbi Windowsa jednom kada si ih instalirao mozes se samo diviti (ili "diviti") njihovom izgledu, ali nesto osobito raditi - ne mozes. OSX ipak ukljucuje niz sjajnih alata koji se kriju iza naziva iLife za kojima, budimo realni, okorjeli PCjasi uz malo objektivnosti mogu samo plakati. A da ne govorim o doista neusporedivoj usability komponenti OSX-a u odnosu na bilo koju verziju Windowsa. No, bez brige, Apple je cijenu OSXa ukljucio u cijenu stroja koji si kupio, u to nemoj sumnjati.

 

Na kraju svega osobno mogu zakljuciti samo jedno.

Oni koji nisu radili (dakle, ne oni koji su 3 puta kliknuli misem po jednom ili drugom desktopu) neko vrijeme na jednoj ili drugoj platformi jednostavno ne mogu biti objektivni ocjenjivaci kvalitete platforme. Moj osobni stav je da bih bio puno sretniji da je danas situacija na trzistu posve obrnuta, odnosno, da je OSX na trzistu onoliko jak koliko su Windowsi. Na zalost to nije tako, ali eto...

No, to samo po sebi ne znaci da treba negirati dostignuca jednog ili drugog svijeta. Windowsi su ucinili neusporedivo vise dobrih stvari za danasnji IT nego onih losih, ali su sve samo ne savrseni. Isto tako, bez Appleovih ideja i ostvarenja ne zelim niti pomisliti na sto bi licila danasnja informatika. Nekako sumnjam da bih sada uopce i pisao ovaj komentar na BUG Online forumu. Isto tako, bez zdrave konkurencije, vjerojatno bi i danas gledali u crno-bijele Apple monitore unutar neke evolucije prvih Macintosha, jer sjetimo se - prvi Mac u boji bio je Macintosh II 1987. godine, DEBELO nakon sto je PC vec davno imao Windowse u boji s CGA i EGA grafickim adapterima (tako se to tada zvalo jer ionako je vecinu posla obavljao CPU). :-)))

U svakom slucaju, Apple definitivno i bez imalo zadrske apsolutno stavljam ispred PC-a u svakom pogledu.

 

I samo jos jedna sitnica. Postoji ona legendarna izjava Steve Jobsa koja, iako pomalo pretjerana, u velikoj mjeri opisuje Microsoftova postignuca... "They earned their success... The problem is that they just don't have a taste, they make 3rd rate software". I to je u velikoj mjeri istina.

 

Eto, toliko. Hvala na paznji :-)

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2009 19:23 (ChrisB).
16 godina
offline
Apple se žali na Microsoftove reklame

Mac vs PC - jooj kako ljudima nije jasno da Mac neče moči držati bezobrazne cijene koje ima. A Microsoft s ovom reklamom dao šamar da se Apple probudi i uredi cijene. A tu je i Linux kojeg dosta njih ne cijeni kako spada. Na PC barem imam izbor kada ga kupim. A na MAC sam osuđen na ono što s njime dolazi i još to masno platim. Vidi se da sam korisnik PC, ali neka. Ja sam ponosan s time što sam korisnik PC-a i neče mi ga mjenjati ni konzola, ni neke jabuke koje se prodaju pod zlato.

Sometime the best defense is to attack!
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2009 20:30 (Hummer).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Apple se žali na Microsoftove reklame
ChrisB kaže...
Moj osobni stav je da bih bio puno sretniji da je danas situacija na trzistu posve obrnuta, odnosno, da je OSX na trzistu onoliko jak koliko su Windowsi. Na zalost to nije tako, ali eto...

No, to samo po sebi ne znaci da treba negirati dostignuca jednog ili drugog svijeta. Windowsi su ucinili neusporedivo vise dobrih stvari za danasnji IT nego onih losih, ali su sve samo ne savrseni. Isto tako, bez Appleovih ideja i ostvarenja ne zelim niti pomisliti na sto bi licila danasnja informatika. Nekako sumnjam da bih sada uopce i pisao ovaj komentar na BUG Online forumu. :-)))

U svakom slucaju, Apple definitivno i bez imalo zadrske apsolutno stavljam ispred PC-a u svakom pogledu.

 

I samo jos jedna sitnica. Postoji ona legendarna izjava Steve Jobsa koja, iako pomalo pretjerana, u velikoj mjeri opisuje Microsoftova postignuca... "They earned their success... The problem is that they just don't have a taste, they make 3rd rate software". I to je u velikoj mjeri istina.

 

Eto, toliko. Hvala na paznji :-)

A tko je kriv za status OSX-a? Apple! Svojom bezobraznom elitističkom politikom. Tko je kriv za popularnost OSX-a i Mac računala? Opet Apple svojom bezobraznom elitističkom politikom. Kako? - Pokušaj instalirati OSX na PC? - Ne ide. Pokušaj razvijati za OSX na PC-u? - Ne ide.

Vlasnik sam i iPhonea i poželio sam razvijati za tu odličnu platformu, ALI, Apple traži da kupim Mac i doniram $100 Jobsu za kavu ako želim biti legalni developer! - WTF?! Za Windowse i Linux mogu razvijati gdje hoću, s hrpom besplatnih alata. Windowse i Linux mogu instalirati skoro svugdje.

 

Kada pogledam najnovije Windowse 7, već dugo vrhunski Office paket, Visual Studio, Dynamics, SQL Server... mogu samo konstatirati da je to o trećerazrednom softveru notorna glupost. Uostalom, drugo ni ne vidim jer Apple nije ni u stanju napraviti dovoljno robustan OS koji će raditi na bilo čemu osim pomno odabranog hardvera.

Hrvatska je oligarhijska partitokracija s primjesama patokracije.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2009 19:28 (naxeem).
16 godina
offline
RE: Apple se žali na Microsoftove reklame
naxeem kaže...
ChrisB kaže...
Moj osobni stav je da bih bio puno sretniji da je danas situacija na trzistu posve obrnuta, odnosno, da je OSX na trzistu onoliko jak koliko su Windowsi. Na zalost to nije tako, ali eto...

No, to samo po sebi ne znaci da treba negirati dostignuca jednog ili drugog svijeta. Windowsi su ucinili neusporedivo vise dobrih stvari za danasnji IT nego onih losih, ali su sve samo ne savrseni. Isto tako, bez Appleovih ideja i ostvarenja ne zelim niti pomisliti na sto bi licila danasnja informatika. Nekako sumnjam da bih sada uopce i pisao ovaj komentar na BUG Online forumu. :-)))

U svakom slucaju, Apple definitivno i bez imalo zadrske apsolutno stavljam ispred PC-a u svakom pogledu.

 

I samo jos jedna sitnica. Postoji ona legendarna izjava Steve Jobsa koja, iako pomalo pretjerana, u velikoj mjeri opisuje Microsoftova postignuca... "They earned their success... The problem is that they just don't have a taste, they make 3rd rate software". I to je u velikoj mjeri istina.

 

Eto, toliko. Hvala na paznji :-)

A tko je kriv za status OSX-a? Apple! Svojom bezobraznom elitističkom politikom. Tko je kriv za popularnost OSX-a i Mac računala? Opet Apple svojom bezobraznom elitističkom politikom. Kako? - Pokušaj instalirati OSX na PC? - Ne ide. Pokušaj razvijati za OSX na PC-u? - Ne ide.

Vlasnik sam i iPhonea i poželio sam razvijati za tu odličnu platformu, ALI, Apple traži da kupim Mac i doniram $100 Jobsu za kavu ako želim biti legalni developer! - WTF?! Za Windowse i Linux mogu razvijati gdje hoću, s hrpom besplatnih alata. Windowse i Linux mogu instalirati skoro svugdje.

 

Kada pogledam najnovije Windowse 7, već dugo vrhunski Office paket, Visual Studio, Dynamics, SQL Server... mogu samo konstatirati da je to o trećerazrednom softveru notorna glupost. Uostalom, drugo ni ne vidim jer Apple nije ni u stanju napraviti dovoljno robustan OS koji će raditi na bilo čemu osim pomno odabranog hardvera.

 

Nismo tu da trazimo krivca, iako se mogu sloziti s tobom. Apple vec godinama iritira tom nevjerojatno rigidnom politikom nedostupnosti OSX-a na tudjem hardveru. S druge strane, mora se priznati da obzirom na sve to u stvari imaju fenomenalno veliki udio na ukupnom trzistu racunala.

 

Sto se Jobsove izjave tice, rekao sam da je u velikoj mjeri istinita a ne i potpuno istinita. Win7 ne sudim jer ga jos nisam niti probao. Svakodnevno koristim XP i povremeno Vistu, ali necu se upustati u ocjenjivanje jer jako dobro znamo koje se reakcije XP vs Vista ekipe onda mogu ocekivati. Office? Svakodnevno ga koristim na jednoj i drugoj platformi i jedino mogu reci da je na Windowsima debelo ispred onoga sto je na Macu. Govorim o aktualnim verzijama za obje platforme (2007/Win i 2008/Mac).  Visual Studio je vec godinama apsolutno vodeci alat za developere koliko je meni poznato, no ne spadam u tu kategoriju pa cu samo reci da mi je to poznato kao cinjenica. Dynamics znam iz nekoliko tvrtki i ne mogu reci da korisnici dijele tvoje odusevljenje s istim iz cisto tehnickih razloga. A SQL Server ionako gledam svaki dan i jedino mogu reci da radi.

 

Ono sto mogu reci je da Jobsova izjava pretjerano generalizira stvari u pogledu Microsofta, ali... vracam se na onaj dio svoje price u kojem sam govorio da ljudi koji redovito ne koriste jednu i drugu platformu ne mogu biti objektivni ocjenjivaci. Za sebe samo mogu reci da iz dana u dan neke stvari postanu toliko normalne, prirodne, logicne u OSX-u da se redovito zapitam zasto sve to mora biti toliko komplicirano u PC svijetu. A onda se vratim na Jobsovu izjavu i shvatim pricu koju je zelio ispricati.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Apple se žali na Microsoftove reklame
virtualAThome kaže...

Ne mogu vjerovati koliko se neki PC-jasi bore za PC-e, a nikad nisu niti probali Mac. Ja ga osobno nemam, ima ga supruga i kcer, a ja ga nemam jer igram jednu igru koja postoji samo na PC-u i to je moj jedini razlog zasto sam na njemu.

Ali cu reci samo jedno, kad sam kupovao Maca za kcer, jedva sam nasao jedan oglas za rabljeni Mac, nazvao sam covjeka (koji se na kraju pokazao moj poznanik) i tip mi kaze da je oglas dao nekoliko sati prije (dakle, prodao je Maca za nekoliko sati). On je dugogodisnji korisnik Maca i kaze da je razlog zasto nema starih Macova taj jer oni koji jednom probaju Mac ti ga ne prodaju.

Za dokaz pogledajte na ebayu broj oglasa za mac i usporedite ih sa brojem oglasa za PC.

Nazalost ogovor je sasvim drugaciji. nema ih zato sto je slaba potraznja za njima u usporedbi sa picekima. Moj sin kada bi mu dao Mac u ruke samo bi me blijedo pogledao i rekao mi " a sto da radim sa time?". sve sto mac moze piceki to rade isto tako dobro u najmanju ruku plus jos mnogo stvari koje cak niti ne postoje u svijetu Machintoch-a. U svijet igara necu niti ulaziti. Kvaliteta? Naravno da Dell ili Acer nece naporaviti kvalitetu koju ima Mac mada je i na tom podrucju razlika ave manja i manja. S druge strane cijene su neusporedive, nazalost. Nije niti cudo sto je Apple tako reagirao, samar sa obje ruke :o)

Q9550 lapped (450 x 8.5 @ 3.8ghz), Scythe Zipang lapped, 8 gb OCZ DDR2 8000 (900mhz, 1:1), GTX 280 (700, 1250, 1480), Asus P5K-E P35 motherboard, 4 x Seagate 7.200 ( >2TB)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Apple se žali na Microsoftove reklame
Hrvoje.B kaže...
klimama kaže...
Hrvoje.B kaže...

Navodno zvao Apple

Navodno (kampanja) daje rezultate.

 

Ovo je kao da čitam tekst na Indexu ili 24sata

 

Kevin Turner iz Microsofta izjavio da su ga zvali iz Applea i tražili da maknu ove reklame.

 

"You know why I know they're working? Because two weeks ago we got a call from the Apple legal department saying, hey -- this is a true story -- saying, 'Hey, you need to stop running those ads, we lowered our prices.' They took like $100 off or something," Turner said during his Worldwide Partner Conference keynote. "It was the greatest single phone call in the history that I've ever taken in business."

Microsoft Claims Apple Wanted to Silence Laptop Hunter Ads 

 

A zašto onda piše navodno ovo navodno ono?

I baš izgleda logično da su zvali "hej, morate prekinuti reklame, smanjili smo cijenu za 100 usd"? Pa nisu pravnici glupi da misle da mogu na taj način natjerati MS da ukine reklame

Drugo je ako imaju neke pravne osnove ta tužbu, onda sigurno ne bi zvali već bi poslali pismo...To je toliko nategnuto da samo djeca mogu to povjerovati

 

Sve mi se čini da je to više prank call preko neke američkog ekvivalenta naše Zezalice, Microsoft sam sebe bodri jer nakon one blamaže s 300 milijuna dolara za serijal "Bill Gates i Sainfield", još jedan takav promašaj i Balmer će ih sve razbucati da više nikada neć moći niti prismrditi IT industriji, niti ovi njegovi niti mktg agencija koju su unajmili

 

 

p.s. Pojašnjenje za kraj

Uopće ne zagovaram priču da je Apple jeftiniji niti želim da bude. Upravo je dobro ovako kako je sada, da ga ne može imati bilo tko, jer onda to više ne bi bilo cool proizvodi već masovka, pod dnenvim napadom trojanaca i virusa...

S Macom mogu napraviti sve što želim, lakše i brže nego na Windowsima, a već 10+ godina nisam instalirao nikakav antivirus niti ikada hoću... I gdje god izvadiš 17" MacBook Pro i pokreneš Keynote prezentaciju klijenti promatraju s respektom jer vide da si drugačiji od drugih. A u kreativnom poslu to je upravo što trebam. 

 

 

 

 

Uf dizajneri. I onda on izvadi svog Mac.a i pokaže kaj je finoga u Photoshopu radio.

16 godina
offline
Apple se žali na Microsoftove reklame

Pogledao sam samo jednu reklamu: Homeless Frank. Odvratno! Tip koji, maltene sere na ulici, ulazi u dućan i prtlja po laptopima sa onim rukama. Tko misli da je reklama dobra, neka uđe iza Franka u dućan i 'pipka' laptope nakon njega. Stvarno motivirajuće. Bože nas sačuvaj marketinga! Ne znam šta je trebalo Microsoftu da se u istom spotu vidi logo Windowsa i polu-usrana guzica nekog prljavog uličara. Da ne bi bilo zabune, i od apple-ovih likova u rebama i crnoj dolceviti mi se povraća.

WTF?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Apple se žali na Microsoftove reklame

A na kraju ,bilo bi jako dobro kad bi se Jabuka i Stevo Poslić napokon okrenuli većini nas smrtnika i počeli s proizvodnjom OS-a za široke mase ,pa da i mi to probamo na svojim mašinama. Oni bi sigurno zaradili ,konkurencija bi bila veća ,time i kvaliteta SVIH na tržištu ,a i cijene SVIH bi onda bile razumnije.

Pa da onda vidimo tko je bolji!!

Iako da ,onda to više nebi bilo cool!!  PlačCool

I'm so tired...
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Apple se žali na Microsoftove reklame
Alex55 kaže...
shkval kaže...

Pogledao sam samo jednu reklamu: Homeless Frank. Odvratno!

 Tu reklamu nije napravio Microsoft.

Točno tako. Ti si gledao anti-reklamu pogledaj ovo je pravi filmić

.

Sometime the best defense is to attack!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Apple se žali na Microsoftove reklame
Alex55 kaže...
shkval kaže...

Pogledao sam samo jednu reklamu: Homeless Frank. Odvratno! Tip koji, maltene sere na ulici, ulazi u dućan i prtlja po laptopima sa onim rukama. Tko misli da je reklama dobra, neka uđe iza Franka u dućan i 'pipka' laptope nakon njega. Stvarno motivirajuće. Bože nas sačuvaj marketinga! Ne znam šta je trebalo Microsoftu da se u istom spotu vidi logo Windowsa i polu-usrana guzica nekog prljavog uličara. Da ne bi bilo zabune, i od apple-ovih likova u rebama i crnoj dolceviti mi se povraća.

  Tu reklamu nije napravio Microsoft.

Microsoft ne pravi reklame.

 

Ako je Homeless Frank parodija na reklame onda ih na netu ima više nego 'normalnih' (npr. Jake sa pričom o pornografiji. Ili Janine koja kupuje pištolj i ubija okolo!).

 

Pronašao sam i par reklama u kojima nema nakaradnih stvari (to su valjda one 'normalne'). Niti su smiješne, niti prikazuju nešto pametno. Uglavnom se radi o 'običnim' ljudima koji zaključuju da je Apple preskup i da to njima ne treba, jer sve što im treba dobiju sa PC-jem. Pa šta je tu novo i pametno. To može biti zanimljivo jedino glupavim amerikancima koji ne vide dalje od TV/filmskog ekrana i sveprisutnog Apple-a (reklame, spotovi, filmovi,...). I sada, u reklamama, 'otkrivaju' da ima računala jefinijih od Apple-a koji su dovoljni za ono šta im treba. Reklame su jadne.

 

Po meni bi prava zabavna reklama bila da dođe tip u rebama i crnoj dolceviti sa cvikama i malo proćelav i izabere PC. Vjerojatno bi Apple propjenio od bjesa, a Stevo bi počeo nosit košulje sa zavrnutim rukavima i leće. Koje patetično prepucavanje. Koji to debili sami ne znaju proučiti/zaključiti šta im treba nego kupuju PC ili Apple na temelju reklame.

WTF?
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2009 20:55 (shkval).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Apple se žali na Microsoftove reklame
naxeem kaže...

 

1. magsafe je sve samo ne dobar: hrpa problema, opasno, nestabilno, nekvalitetno.

link1 link2

 

 

Ajde daj šuti ako nemaš MacBook na stolu. Megasafe je genijalan i sigurno će raditi duže nego što prosječni korisnik koristi jedan model računala

Zašto se na diskusije o Mac platformi uvijek moraju javljati ljudi koji Mac gledaju samo na slikama?

 

Istina da ovaj tip koji nabraja "prednosti" Mac platforme nije baš nabrojao prave stvari, ali jednostavno ostaje istina da je Mac računalo bolji proizvod u cjelini.

A kada se radi o računalo cjelinu čini puno, puno, puno faktora. Za 80% kućnih korisnika Mac je bolje rješenje, za onih 20% nije jer gaming nije na nivou. I to je to...

(koliko je uopće gaming tržište u ukupnom broju kućnih korisnika?)

 

 

Na macu se sigurnije i bolje surfa. Na macu je lakše, brže i kvalitetnije upravlja glazbom, fotografijama, videom. Na Macu se brže i jednostavnije upravlja dokumentima. Na Macu je sigurnosni riziku 94% manje od PC-ija (za postotak koliko Windows korisnika ima više)

 

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Apple se žali na Microsoftove reklame
naxeem kaže...

Vlasnik sam i iPhonea i poželio sam razvijati za tu odličnu platformu, ALI, Apple traži da kupim Mac i doniram $100 Jobsu za kavu ako želim biti legalni developer! - WTF?! Za Windowse i Linux mogu razvijati gdje hoću, s hrpom besplatnih alata. Windowse i Linux mogu instalirati skoro svugdje.

 

ajde ne budi tipični isfrustrani hrvat. Jobs je vjerojatno najmanji dioničar, tako da tih 100 usd prije ode za stotine drugih...

 

 

Ne kužim u čemu je problem u hrvata da bi sve trebalo biti besplatno (hm čudno, Bug nije besplatan nisam baš primjetio da pišete priče o kavama prema vlasnicima Buga), a ako se netko usudi nešto naplatiti onda se to promatra na neki primitivni balkanski način i optužuje ih se da su lopovi, prevaranti ili što već. Definitivno su u vašim očima

 

Nećeš iPhone?

Nećeš OS X?

Nećeš razvijati programe za OS X?

Nećeš Mac?

 

Pa, čovječe, ne moraš. Idi, ravna ti zemlja, tržište je beskonačno. Odaberi što želiš, plati koliko želiš, uživaj i prestani gledati Mac slike i uopće se obazirati na nas 6%.

 

Apple je kompanija koju se treba respektirati kao poslovni entitet - i taj dio izvršavaju vrhunski (iako se to ne vidi na www.apple.com, ali ako malo pročitate poslovne portala znati će te o čemu pričam)

Apple proizvodi super proizvode - za novac dobiješ to što platiš, niti više niti manje

Apple uvijek pobijeđuje na zadovoljstvu korisnika

Apple inovira više od svih drugih zajedno u IT industriji

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Apple se žali na Microsoftove reklame
Solo kaže...
Hrvoje.B kaže...
p.s. Pojašnjenje za kraj

Uopće ne zagovaram priču da je Apple jeftiniji niti želim da bude. Upravo je dobro ovako kako je sada, da ga ne može imati bilo tko, jer onda to više ne bi bilo cool proizvodi već masovka, pod dnenvim napadom trojanaca i virusa...

S Macom mogu napraviti sve što želim, lakše i brže nego na Windowsima, a već 10+ godina nisam instalirao nikakav antivirus niti ikada hoću... I gdje god izvadiš 17" MacBook Pro i pokreneš Keynote prezentaciju klijenti promatraju s respektom jer vide da si drugačiji od drugih. A u kreativnom poslu to je upravo što trebam. 

 

 Ovakve sminkere Aplle obema rukama pozdravlja

 

Ja nisam šminker (btw imam i PC na stolu), ali uživam raditi na boljem proizvodu.

I kao što svaki čovjek voli pokazivati svoju individualnost (frizurom, oblaćenjem, ponašanjem, ukusom, poslom koji radi i kako radi itd) tako i ja volim to postići na X načina, a kada je posao u pitanju jedan od tih su bolji proizvodi i bolja prezentacija. 

 

A ti želiš biti kao serijski robot, jedan od milijuna istih bez ijedne individualnosti=

 

Misliš da si ti zbog toga što imaš PC (kojega si možda "sastavio" ili što si instalirao neku distru) da si neki übermensh, karakter od čovjeka ili što već a ja obični metro-šminker?

 

 

15 godina
offline
RE: Apple se žali na Microsoftove reklame

Samo jedno pitanjce, uopće za Magsafe...

 

Što će ti to? Ok, ruku na srce, dobra fora, super igračka, ali u real-wordu, što će ti?

 

Ako tebi trebaju takvi "obrambeni mehanizmi" znači da ti je cabel managment u totalnom ku... Ovaj, banani, i da će se prije ili kasnije desiti "tragedije" imao ti ili ne imao magnetiće.

 

 

EDIT:

Hrvoje.B kaže...

 

Misliš da si ti zbog toga što imaš PC (kojega si možda "sastavio" ili što si instalirao neku distru) da si neki übermensh, karakter od čovjeka ili što već a ja obični metro-šminker?

S obzirom na svoje znanje i "bisere" koje si iznio u svoja prethodna ulančana (biser) tri posta - da, mislim upravo to (barem sam za tebe "ubermensh").

 

Every hole is a goal!
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2009 23:47 (Bukva).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Apple se žali na Microsoftove reklame
SasaFrr kaže...

Uf dizajneri. I onda on izvadi svog Mac.a i pokaže kaj je finoga u Photoshopu radio.

Nisam dizajner. Ali to je valjda malo previše za tebe shvatiti u tvojoj "PC nadmoći" da ima raznih zanimanja koji uživaju raditi na Macu i "pokazivati kaj je finoga napravio".

16 godina
neaktivan
offline
RE: Apple se žali na Microsoftove reklame
Bukva kaže...

Samo jedno pitanjce, uopće za Magsafe...

 

Što će ti to? Ok, ruku na srce, dobra fora, super igračka, ali u real-wordu, što će ti?

 

Ako tebi trebaju takvi "obrambeni mehanizmi" znači da ti je cabel managment u totalnom ku... Ovaj, banani, i da će se prije ili kasnije desiti "tragedije" imao ti ili ne imao magnetiće.

Dođeš na sastanak koji traje satima,  ljudi izvuku napajanje i pospajaju se kako god umiju. Nakon još par sati svi umorni i koncentirani na posao ustaju od stola i kreće moving u kojemu padaju stolice, zapinje se za kablove od kompova ili mobitela....

 

Daj malo izađi iz ovkira svoje sobe. Ne događa se svijet u tvojoj sobi

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice