Rusija počela razvijati nuklearni reaktor za zajed

poruka: 36
|
čitano: 4.427
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rusija počela razvijati nuklearni reaktor za zajed".
16 godina
moderator
offline
Re: Rusija počela razvijati nuklearni reaktor za z
Feudalac kaže...

I sad polako stvari sjedaju na mjesto. Ameri su nedavno digli alarm da Rusi planiraju staviti nuklearno oružje u svemir. Rusi odgovaraju da se radi o civilnoj upotrebi koja uopće nema veze sa Zemljom. Jesu li prvi promašili dojave ili ovi drugi od njih prave budale da stvarno "neprimjetno" stave nešto takvo u zemljinu orbitu, ostaje pitanje...

 

Mislim da to nema veze s ovim nego sa Starlinkom i eventualnim EMP oružjem koje uništi čitavu konstelaciju u sekundi, ali koje se lansira sa zemlje i uopće ne mora biti u svemiru. 

This space for rent!
14 godina
offline
Rusija počela razvijati nuklearni reaktor za zajed

Čemu onda služe "dimnjaci" na ilustraciji uz tekst? A tek mjesec iza istih? A baza na... mjesecu.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2024 20:51 (ivan dragi).
Moj PC  
8 0 hvala 2
7 godina
offline
Rusija počela razvijati nuklearni reaktor za zajed

Nego kad budu lansirali taj nuklearni reaktor što se desi sa nuklearnim materijalom ako lansiranje bude neuspješno? Je li taj nuklearni materijal pada na zemlju nekom po gavi ili izgori u atmosferi?

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Rusija počela razvijati nuklearni reaktor za z
Drago kaže...
Feudalac kaže...

I sad polako stvari sjedaju na mjesto. Ameri su nedavno digli alarm da Rusi planiraju staviti nuklearno oružje u svemir. Rusi odgovaraju da se radi o civilnoj upotrebi koja uopće nema veze sa Zemljom. Jesu li prvi promašili dojave ili ovi drugi od njih prave budale da stvarno "neprimjetno" stave nešto takvo u zemljinu orbitu, ostaje pitanje...

 

Mislim da to nema veze s ovim nego sa Starlinkom i eventualnim EMP oružjem koje uništi čitavu konstelaciju u sekundi, ali koje se lansira sa zemlje i uopće ne mora biti u svemiru. 

 Pa standardni ICBM-ovi su dovoljno dobro vozilo, imaju plafon od preko 4000 km, a njima ionako nije problem prilagoditi postojeće civilne dizajne bilo kojoj sličnoj svrsi. Samo takvo oružje bi vjerojatno bilo krajnje lagano na razini par stotina kilograma što je ništa u smislu orbitalnog tereta. Drugo, time se riskira uništenje i vlastitih i prijateljskih satelita, možda energetske mreže na tlu tako da mi to ne izgleda kao previše iskoristiva stvar osim kao zadnja opcija u slučaju da je sama Moskva pred padom. 

Ja rekoh
16 godina
moderator
offline
Re: Rusija počela razvijati nuklearni reaktor za z
Feudalac kaže...
...

 Pa standardni ICBM-ovi su dovoljno dobro vozilo, imaju plafon od preko 4000 km, a njima ionako nije problem prilagoditi postojeće civilne dizajne bilo kojoj sličnoj svrsi. Samo takvo oružje bi vjerojatno bilo krajnje lagano na razini par stotina kilograma što je ništa u smislu orbitalnog tereta. Drugo, time se riskira uništenje i vlastitih i prijateljskih satelita, možda energetske mreže na tlu tako da mi to ne izgleda kao previše iskoristiva stvar osim kao zadnja opcija u slučaju da je sama Moskva pred padom. 

 

 

Russia Launched Research Spacecraft for Antisatellite Nuclear Weapon Two Years Ago, U.S. Officials Say (msn.com)

 


"Russia launched a satellite into space in February 2022 that is designed to test components for a potential antisatellite weapon that would carry a nuclear device, U.S. officials said.

The satellite that was launched doesn’t carry a nuclear weapon. But U.S. officials say it is linked to a continuing Russian nuclear antisatellite program that has been a growing worry for the Biden administration, Congress and experts outside government in recent months. The weapon, if deployed, would give Moscow the ability to destroy hundreds of satellites in low-Earth orbit with a nuclear blast."

This space for rent!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice