Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

poruka: 367
|
čitano: 484.469
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?".
6 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Eto vidiš, kod mene drugačije iskustvo, supruga kaže nikad ništa više drugo za rublje osim miele. Nakon perilice morao sam i sušiljic kupiti 🙃, žena oduševljena.
11 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč

razlika između mene i tebe, po pitanju perilice, najviše je u tome što je moja žena bivša 

13 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
picajzla0707 kaže...

ajd dobro, niti grmi, nit se pjeni, nit curi išta ispod nje, dapače, radi ko urica i pere podjednako dobro kao i duplo skuplja kakvu je bivša žena uzela

e sad, koliko netko zapravo ima koristi od duplo ili triput skuplje perilice, ne znam, ubaciš veš, deterdžent i omekšivač, klikneš i zatvoriš vrata od kupaone

sutradan ujutro izvadim veš i objesim ga na sušenje... za nekakve prednosti koje ne vidim niti osjetim davat 20-30% love više možda bi i dao, ali davat triput više za pranje veša?

 

doduše i moj susjed se križa kad čuje kolko sam love dao za grafičku, a on se igra s prastarom rx580 i kaže - sve je to isti kujac 

 

EDIT

ja sam uzeo gorenje na preporuku susjeda koji je nedavno otišao u mirovinu, a radio je cijeli život kao serviser 

kaže - danas to je sve to isti kujac, sve te điđe su papilova, uzmeš gorenje jer su dijelovi jeftini i jer je svaki serviser zna popravit ako što i crkne

zato sam i uzeo gorenje jeftinjaru i iz iskustva ovih dvije godine - serviser je bio u pravu, barem po mojem mišljenju

To što sam nešto ne možeš priuštiti ili ne vidiš istome korist, ne znači da drugi isto spadaju u isti kalup.

Ok, tebi za par sto eura opere mašina i ti si s time sretan. Super za tebe. Međutim ne aplicira se na sve.

Također je tu jako subjektivan dojam pere dobro. Međutim koliko program traje, koliko struje/vode potroši, kako uzima deterdžent...

Puno je to više od "kako mašina pere".

 

Ako hoćeš bolje razumjeti, tu je vječito ona paralela s autima.

I Golf 2 40 godina star i neki novi u rangu od 50k € će te u principu dovesti od točke a do točke b.

I tu prestaje usporedba.

 

 

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
11 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
sudy_freak kaže...

To što sam nešto ne možeš priuštiti ili ne vidiš istome korist, ne znači da drugi isto spadaju u isti kalup.

Ok, tebi za par sto eura opere mašina i ti si s time sretan. Super za tebe. Međutim ne aplicira se na sve.

Također je tu jako subjektivan dojam pere dobro. Međutim koliko program traje, koliko struje/vode potroši, kako uzima deterdžent...

Puno je to više od "kako mašina pere".

 

Ako hoćeš bolje razumjeti, tu je vječito ona paralela s autima.

I Golf 2 40 godina star i neki novi u rangu od 50k € će te u principu dovesti od točke a do točke b.

I tu prestaje usporedba.

 

 

 para imam, ali jednostavno ne vidim razliku vrijednu 2 ili 3 puta više novaca

isto vrijedi i za potrošnju vode i struje - ne vrijedi tolike razlike u cijeni da troši i 30% manje

 

paralela s autom mi nekako ne štima

ako već dajem triput više love, onda to itekako vidim i osjetim, kod perilice tog osjećaja razlike nemam 

mislim, stisneš gumb i ona sama pere, u autu ipak osjetiš razliku

grafičku ako platiš 3 put više, točno znaš što dobivaš, sigurno ne 300% perfomansi, ali itekako osjetiš razliku između rtx 4060 i 4080, kod perilice ja to ne vidim

 

nebitno, kome se čini vrijedno, neka troši koliko hoće, nije vrijedno rasprave

16 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Gearbox kaže...

Pozdrav 

Jučer sam malo išao po trgovinama u potragu za novom perilicom rublja.

Prodavačica mi je skrenula pažnju na Miele odnosno ovaj model 

https://www.centar-tehnike.hr/perilica-rublja-miele-8kg-1400-o-min-a-proizvod-8474/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Bitna mi je tišina u radu perilice, pošto mi je stara od Gorenja svirala po živcima.

Ako ima neka jeftinija, a da je isto ok slobodno recite.

Miele je sada 800 eura na akciji.

Hvala svima

 

Uzmi, ja sam nedavno uzeo nesto bolji model (WCS380) i za sada sam zadovoljan. 

 

Zbilja je tiha, pere puno bolje od stare perilice koju sam imao. 

 

Jos ti daju 5 godina garancije. Mislim da ti je ovo nobrainer...

Rvat katolik!
12 godina
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Perilica/susilica Samsung WD90T634DBH/S7 (B/E) 9/6 kg.

 

Za nekog tko ne susi pretjerano osim par puta zimi, preporucam ovu masinu.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Svatko ce preporuciti svoju perilicu dok mu se ne krene kvariti.

A i nije isto nekome tko pere 2x tjedno do onoga tko ima djecu i pere skoro svaki dan. Samo dok to uzmes u obzir vidis koliko se puta vise neka potrosi, a neka ne.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Znaš li možda ugrubo koja je razlika između one jeftinije što gledam i te tvoje skuplje?
11 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Mi smo često prali tri puta dnevno, no sada će nam ova biti druga perilica tako da nova neće toliko puno prati, do dvije perilice dnevno će biti.
16 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Ja nisam rekao da imam skuplju.

Imam AEG neku, mi zadovoljni.

Edit:
Samo da pitam, sto peres 2x dnevno? Vas ima puno u obitelji ili? Ozbiljno pitam.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2024 9:02 (Pero Dinamit).
16 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Gearbox kaže...
Znaš li možda ugrubo koja je razlika između one jeftinije što gledam i te tvoje skuplje?

Mislim da moja ima samo wifi connectivity i to je to.

 

Isto je 8kg, 1400 RPM, steam bla bla bla...

 

S obzirom da imam dijete koje ne može 2 minute bit čisto, perilica radi 5-6 puta tjedno.

 

Kako je gore rekao kolega, ne mogu komentirati pouzdanost jer je imam cca pola godine, ali je zbilja tiha. Stara perilica je na centrifugi bila ko da helikopter uzljeće, nova pri centrifugi buči ko stara pri normalnom radu, a pri normalom radu čuješ samo tumbanje robe po bubnju.

 

Roba je puno bolje oprana nego kod strare perlice (fleke koje na staroj nisu izlazile ni sa raznim venišima i ostalim sredstvima za skidanje mrlja, na novoj izlaze sa normalnim detergentom pri normalnom pranju).

Rvat katolik!
11 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Živim sa roditeljima, oni su u prizemlju, a žena i ja na katu.
Radim kao komunalni radnik, održavam zelene površine i vršim ukope, tako da sad kad je ovo vrijeme manje više svaki dan tako reći perem sve sa sebe. Doma radim fuš kao auto mehaničar, naravno to radim u drugoj robi. Tata mi je isto auto mehaničar, tako da od nas ima puno robe za prati jer u ovim poslovima ne možeš dugo biti u jednom te istom.
Ako te još nešto zanima slobodno pitaj, odgovorim ti :)
11 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
WiFi mi ne igra bitnu ulogu kod perilice, tako da ću ostati pri onoj jeftinijoj.
Puno hvala na odgovoru
16 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Gearbox kaže...
WiFi mi ne igra bitnu ulogu kod perilice, tako da ću ostati pri onoj jeftinijoj.
Puno hvala na odgovoru

Ma slažem se. Ja sam na ovu dobio dobar popust (isto me izašla oko 800€), zato sam i išao na nju. Plus šta ti na svoju imaš 5 godina garancije, ja sam dobio samo 2.

Rvat katolik!
11 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Slažem se da je 5 godina garancije veliki plus.
11 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Pozdrav
Jučer smo uzeli perilicu, moram prvo reći da je poprilično teška ima 89kg. Više puta sam išao provjeriti jel radi nakon što smo je pokrenuli.
Što je najbitnije nije mi žao ni centa što sam dao za nju.
Ako tko bude imao kakvih pitanja slobodno pitajte, rado ću odgovoriti.
Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Jedno pitanje.
Što mislite jel ima potreba uzeti dodatne dvije godine garancije za 79 eura? Onda bi imala 7 godina garancije
Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
viciousone kaže...
Panasonic Cuble na-d106

LG LSWD100E

Singapur? Za Panasonic

16 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč

Da. To ti je prakticki jedan kvar na njoj koji ce se sigurno dogoditi u to vrijeme.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2024 10:46 (Pero Dinamit).
11 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Ima smisla kolega što kažeš.
Imam mjesec dana rok da uzmem produženo jamstvo. Tako da ću ga prvom prilikom produžiti.
Hvala
14 godina
suspendiran
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Gearbox kaže...
Ima smisla kolega što kažeš.
Imam mjesec dana rok da uzmem produženo jamstvo. Tako da ću ga prvom prilikom produžiti.
Hvala

 O kojoj vrsti produzenog jamstva se radi?

Osobno sam shvatio da mi je bezbolnije bilo sam uraditi popravak nego imati posla sa osiguranjem. 

14 godina
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Evo par savjeta obiteljskog čovjeka za tehno frikove kojima je sve analogija sa PC (ima ona izreka: kada si čekić sve oko tebe je čavao) - skuplje je sigurno bolje. Razumjem ekipu koja je dala ogromnu lovu za perilicu (ona odlično radi) no za ostatak pučanstva :

- Sve perilice peru robu, inače bi firme koje ih proizvode propale.

- Kod kupnje perilice gledate energetske etikete - nivo buke kod centrifuge  72 db i niže dobro, sve preko 74db izbjegavati u širokim luku ako ste u stanu.

- Kupovati  perilicu sa min. 1400 okretaja i 7kg robe (i izbjegavati  prati na tim postavkama). Kućište , gume, ventili, programator i senzori su isti, no ležajevi, amortizeri i motor moraju biti jači za veće brzine/težine pa će duže trajati kod normalne upotrebe.

- Sada skoro sve perilice dolaze s plastičnom kadom i insistiranje na inoxu nema smisla. Prednosti plastike: jeftinija, lakša, upija zvuk, ne korodira, mana- servis ležaja -ide cijela kada, zato savjet iz  prethodne rečenice

- best buy je uzeti perilicu sa 5 godina garancije do 500 eur. Ako ima veći kvar nakon 5 godina, ide nova, a godišnji trošak od 100 eur je za jednu obitelj prihvatljiv. U pravilu ako crkne nešto to je unutar 5 godina, a poslije može izvući i dosta duže.

- Pere deterdžent a ne perilica i ne vjerujem u magične bubnjeve, masiranje robe i sl marektinške pojmove.  Svi proizvođači su već podesili programe (jedni druge iskopirali ) a magično pranje se svodi na prevrtanje robe u jednom pa  drugom smjeru kroz određeno vrijeme. Sve drugo u programu je u cilju da ne zapetlja i pogužva previše robu, ne razbije perilicu naglim startom i sl.

 

 

 

 

 
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
mr.potter kaže...

- Pere deterdžent a ne perilica i ne vjerujem u magične bubnjeve, masiranje robe i sl marektinške pojmove.  

 to sam i ja zaključio, pa su mi rekli da nemam para za skuplje pa sam valjda jalan 

 

još nekako kužim uzeti skuplju pećnicu - ima ventilator, jače grijače, samočišćenje i ostale kerefeke, ili skuplju perilicu suđa - možda ima više mlaznica, jači pritisak, itd

ali vešmašina ima bubanj jednako skuplja i jeftinija, vrti robu amo-tamo jednako, eventualno razlika u brzini centrifuge i količini rublja koja stane

drugo je sve marketing, pogotovo što niti nekadašnjim high end brendovima nemreš vjerovat da ne škrtare na dijelovima i materijalima, ništa više ne traje 20 godina kao nekad

 

paralela sa pc - imaš arctic ventove za 5 ojra i be quiet za 25 ojra, jel su silent wings bolji i tiši, ofkors da jesu, jesu li tiši pet puta i guraju li pet puta više zraka, ofkors da ne - razlika je manja od 10%, pa jel isplativo za 10% razlike platit 500% više, neka svatko odluči sam za sebe 

inače, taj sam budalaš koji je uzeo silent wings ventove, ovi koji uzimaju arctic vjerojatno su jalnuši koji si to nemreju priuštit 

6 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
mr.potter kaže...

 

- Kupovati  perilicu sa min. 1400 okretaja i 7kg robe (i izbjegavati  prati na tim postavkama). Kućište , gume, ventili, programator i senzori su isti, no ležajevi, amortizeri i motor moraju biti jači za veće brzine/težine pa će duže trajati kod normalne upotrebe.

 

 

 

 

 

Prvi put čujem da se u perilice s 9 kg npr ugrađuju bolji ležajevi nego u perilicu od 7 kg.

Može link koji to detaljnije objašnjava?

 

16 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Brisati
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2024 13:36 (Pero Dinamit).
5 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
love2ml86 kaže...
mr.potter kaže...

 

- Kupovati  perilicu sa min. 1400 okretaja i 7kg robe (i izbjegavati  prati na tim postavkama). Kućište , gume, ventili, programator i senzori su isti, no ležajevi, amortizeri i motor moraju biti jači za veće brzine/težine pa će duže trajati kod normalne upotrebe.

 

 

 

 

 

Prvi put čujem da se u perilice s 9 kg npr ugrađuju bolji ležajevi nego u perilicu od 7 kg.

Može link koji to detaljnije objašnjava?

 

Nije isto kad se vrti 7 i 9kg. Elementarna fizika....

I sta znaci bolji? Veca nosivost? Veci dozvoljeni broj obrtaja? Vise deklarisanih radnih sati? 

6 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Posmatrač kaže...
love2ml86 kaže...
mr.potter kaže...

 

- Kupovati  perilicu sa min. 1400 okretaja i 7kg robe (i izbjegavati  prati na tim postavkama). Kućište , gume, ventili, programator i senzori su isti, no ležajevi, amortizeri i motor moraju biti jači za veće brzine/težine pa će duže trajati kod normalne upotrebe.

 

 

 

 

 

Prvi put čujem da se u perilice s 9 kg npr ugrađuju bolji ležajevi nego u perilicu od 7 kg.

Može link koji to detaljnije objašnjava?

 

Nije isto kad se vrti 7 i 9kg. Elementarna fizika....

I sta znaci bolji? Veca nosivost? Veci dozvoljeni broj obrtaja? Vise deklarisanih radnih sati? 

To i mene zanima, ne razumijem što znači bolji.. Meni je serviser rekao da se ugrađuju isti ležajevi.. Možda svi dolaze s ''boljima'' jer se ne isplati raditi odvojeno za 7 kg?

5 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
love2ml86 kaže...
Posmatrač kaže...
love2ml86 kaže...
mr.potter kaže...

 

- Kupovati  perilicu sa min. 1400 okretaja i 7kg robe (i izbjegavati  prati na tim postavkama). Kućište , gume, ventili, programator i senzori su isti, no ležajevi, amortizeri i motor moraju biti jači za veće brzine/težine pa će duže trajati kod normalne upotrebe.

 

 

 

 

 

Prvi put čujem da se u perilice s 9 kg npr ugrađuju bolji ležajevi nego u perilicu od 7 kg.

Može link koji to detaljnije objašnjava?

 

Nije isto kad se vrti 7 i 9kg. Elementarna fizika....

I sta znaci bolji? Veca nosivost? Veci dozvoljeni broj obrtaja? Vise deklarisanih radnih sati? 

To i mene zanima, ne razumijem što znači bolji.. Meni je serviser rekao da se ugrađuju isti ležajevi.. Možda svi dolaze s ''boljima'' jer se ne isplati raditi odvojeno za 7 kg?

 Prvo i osnovno je da serviser ne moze na oko ocijenuti jesu li lezajevi bas isti. Isti su dimenzijama i oblikom ali kvalitetom ne moraju biti ni priblizno isti. Ne kazem da jesu ili nisu samo da se to okom ne moze odrediti. 

6 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Ne želim nikoga na ništa nagovarati ali zadnji komentari opet idu u "trivijalizam" tipa da je svaki bicikl bicikl, nebitno što onaj skuplji ima sve bolje, dugotrajnije, udobnije.
Svi ovdje smo svjesni da proizvođači danas točno znaju koliko će ležaj izdržati, koliko će ciklusa pranja izdržati. ili drugačije, zašto je jedan bicikl 200 eura smeće a onaj od 5000 eura je naj, naj od materijala, dizajna, do testiranja u sitni detalj je vrh.

Miele ima tu viziju da će ljudi cijeniti njihovu filozofiju da će njihovi kućni uređaji izdržati dvadeset godina, njihova poruka je jednom Miele uvijek Miele. Može se naći dosta stvari na internetu gdje njihovi kućni uređaji ne izdrže tih dvadeset godina, čak ni godinu ali to su i neke tvorničke greške što je nemoguće izbjeći.
Ali svaki dio je projektiran i testiran da to izdrži. Npr. njihov izgled perilice je dosadan bijel i bezvremenski, a zašto. Pa jeste li vidjeli na što liči perilica gorenje ili candy nakon nekoliko godina... ona plastika pretinac, maske i vrata ne da požuti od sunca nego bude oker žuta, e toga npr. kod Mileta nema. Ne znam jesu li njihove boje zaštićene UV ili je bakelit u pitanju. To je samo jedan banalan primjer. Također imate videa gdje majstori mile mašinu od 100kg dižu držeći za otvorena vrata. Mile mašina ima senzor protiv poplave...
Naravno da kome ne pada na pamet toliko novaca dati na faking perilicu (Miele) da bi trebao barem težiti nečem kvalitetnijem, a ne reći da isto pere žena na rijeci tareći rublje o kamen, smeće od perilice koja košta 300 eura kao i ona od 600 eura, naravno da će ona od 1500 eura oprati najbolje, najtiše, najdugotrajnije (čast iznimkama ona na rijeci može prati 60 godina uz dobro servisiranje ;))
https://m.miele.com/en/com/good-reasons-for-choosing-miele-2096.htm#referrer=https%3A%2F%2Fduckduckgo.com%2F https://www.miele.ie/c/why-miele-washing-machines-4983.htm
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
ajimerej kaže...
....a ne reći da isto pere žena na rijeci tareći rublje o kamen, smeće od perilice koja košta 300 eura kao i ona od 600 eura, naravno da će ona od 1500 eura oprati najbolje, najtiše, najdugotrajnije (čast iznimkama ona na rijeci može prati 60 godina uz dobro servisiranje ;))

 dugotrajnost i kvaliteta materijala mogu biti dobar argument, ali i gorenje je nekad trajalo 20 godina, danas više ne

problem je u ovome - oprati bolje... za razliku od perilice suđa na kojoj ti mogu reći da ima veći pritisak, da ima više mlaznica, na pećnici da ima jače grijače i ventilator, pa ta dva uređaja u skupljoj verziji peru ili peku bolje i kao prosječni laik može i razumjet zašto, kod perilica toga nema - imaš bubanj koji robu vrti amo-tamo i to je to

 

mogu li dići svoju perilicu na vratima potpuno me boli kuki

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice