MaxTV i LCD Full HD TV

poruka: 24
|
čitano: 30.342
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
MaxTV i LCD Full HD TV

Pozdrav svima,

 

Kupio sam nedavno Sony LCD KDL-40E5500 Full HD i koristim ga isključivo za gledanje programa preko MaxTV-a.

Ono što me pomalo negativno iznenadilo je prilično neuvjerljiva kvaliteta slike, tj. slaba oštrina, nedovoljan kontrast i sl. (HD kanale u paketu nemam).

MaxTv spojen je preko scart-a na TV. Načuo sam da se kvaliteta može podići i spajanjem preko HDMI kabela?

Ne vjerujem da je do TV-a jer prema svim (domaćim i stranim) recenzijama, navedeni model Bravie pokazao se dobrim, naprotiv prilično dobrim, a i

demo materijali na tv-u pokazuju zbilja njegov kvalitet.

Možda su u pitanju loše postavke na TV-u? Imate li preporuke konkretno kakve postavke podesiti? Preći definitivno na HDMI vezu?

Nisam nikakav expert na ovom području pa vas molim za savjet :)

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: MaxTV i LCD Full HD TV

Probaj na Max-tv prijamniku pastavit izlaz na hdmi 720 p¨!

15 godina
neaktivan
offline
RE: MaxTV i LCD Full HD TV

Da ,definitivno treba preći na HDMI!!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
15 godina
neaktivan
offline
MaxTV i LCD Full HD TV

Ja sam imao Max-TV spojen preko SCART-a na LCD (119 cm). Slika je bila doslovno katastrofa, kockasta i stalno je treperila. Onda sam probao sa HDMI-jem i slika je ko med! Cool

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
MaxTV i LCD Full HD TV

Pa od kud ti opce ideja to spajati scartom ?

 

Uzmi neki normalni hdmi kabel od 100 Kn i uzivaj.

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
MaxTV i LCD Full HD TV

znam o čemu pričaš, također sam spojio maxtv na full HD 32" LCD TV i slika je lošija nego na 55 cm CRT TV-u, i to bez obzira dali je spojen na HDMI ili SCART, s tim da ga svakako spoji preko HDMI-a

 

slika domaćih programa preko antene je puno bolja i čistija nego preko maxtv-a, a stvar je u tome da maxtv općenito ima lošu kvalitetu slike sa jako puno kompresije, a što je veća dijagonala to se više vidi

 

problem sam riješio sa postavkama slike, puno sam povećao kontrast i boju te oštrinu, na nekih 80/100 tako da sam to kompenzirao

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
MaxTV i LCD Full HD TV

Hvala ekipa, ništa, danas u najbliži dućan po HDMI pa ćemo vidjeti...

Usput pitanje, isplati li se kupiti u ovom slučaju 'bolji' HDMI kabel (čitaj skuplji :) jer navodno ima i njih različitih

s različitim svojstvima bla bla..?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: MaxTV i LCD Full HD TV

na www.hdtelevizija.com imaš test HDMI kabela, od najjeftinijh do najskupljih sa pozlaćenim konektorima

rezultat testa: nema razlike između najjeftinijh i najskupljih kabela, kako u percepciji oko tako i u testovima, dakle uzmi najjeftiniji....

14 godina
neaktivan
offline
MaxTV i LCD Full HD TV

da ne otvaram novu temu.

 

kakva bi kvaliteta slike bila na full hdtv-u ako bi ga spojio sa laptopom preko vga izlaza.

laptop mi nažalost nema hdmi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: MaxTV i LCD Full HD TV

Imam slican TV (40W5500) i spojen je preko HDMI na MaxTV. Prije je bio preko SCART-a.

U nekim situacijama slika bude bolja, ali uglavnom je manje vise ista.

 

Stvar je u tome ja MaxTV nema full HD signal (osim ako uzmes HD opciju) nego ga samo upscala, tako da nikada neces dobiti pravu Full HD kvalitetu.

U opcijama MaxTV mozes podesiti da ti salje 1080i sliku (1080p ne ide).

 

Spajanjem na HDMI ces izgubiti opciju podesavanja jacine zvuka preko upravljaca za MaxTV (morat ces koristiti upravljac od TV) i mislim MaxTV teletext.

 

Ako hoces vidjeti sta tvoj TV moze pusti na njega neki BlueRay film (trebas BlueRay player ili PlayStation 3, mozda mozes i sa kompa ako imas 1080p rip), pa ces vidjeti Osmijeh

14 godina
neaktivan
offline
MaxTV i LCD Full HD TV

Pozdrav,

 

Imam problem sa spajamnjem MaxTv-a i LCD Samsung sa HDMI kabelom. Sve radi ok osim što ne mogu pojačavati zvuk preko daljinskog od MaxTv-a. Služba za korisnike mi je rekla da moram isključiti dinamički kontrast na Tv-u što ja nigdje ne nalazim.

 

Molim vas pomoć ako netko zna u čemu je problem

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
MaxTV i LCD Full HD TV

Tvoj problem NE MOŽE I NEMA nikakve veze sa bilo kakvim postavkama TV-a

(a pogotovo ne kontrasta) ako uopće imaš zvuka. Ako imaš nije do TV-a nego

do STB-a ili njegovih postavki.

 

I kako misliš ne možeš pojačati zvuk?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: MaxTV i LCD Full HD TV
lukot kaže...

Pozdrav,

 

Imam problem sa spajamnjem MaxTv-a i LCD Samsung sa HDMI kabelom. Sve radi ok osim što ne mogu pojačavati zvuk preko daljinskog od MaxTv-a. Služba za korisnike mi je rekla da moram isključiti dinamički kontrast na Tv-u što ja nigdje ne nalazim.

 

Molim vas pomoć ako netko zna u čemu je problem

Nemam ni ja te opcije na svom Samsungu, daljinski takodjer ne radi, mislim da daljinski jednostavno nema odgovarajuće kodove za taj TV.

 

Na CRT Quadru sve radi OK.

14 godina
neaktivan
offline
RE: MaxTV i LCD Full HD TV
lukot kaže...

Pozdrav,

 

Imam problem sa spajamnjem MaxTv-a i LCD Samsung sa HDMI kabelom. Sve radi ok osim što ne mogu pojačavati zvuk preko daljinskog od MaxTv-a. Služba za korisnike mi je rekla da moram isključiti dinamički kontrast na Tv-u što ja nigdje ne nalazim.

 

Molim vas pomoć ako netko zna u čemu je problem

 Imam sličan problem, kada sam kupio novi LCD televizor full HD LG, daljinski od max tv-a ne radi kako treba, jednostavno kao da ne prihvača komande, služba za korisnike mi je rekla da to nije do max tv-a nego do televizora, tj da isključim dinamički kontrast, da on ometa signal od daljinskog. Maxtv je spojen putem scart kabela. Na moje pitanje što je dinamički kontrast nisu mi znali odgovoriti. Mislim znam ja što je to u teoriji dinamički kontrast, ali da se to može isključiti to nisam još čuo, ako netko zna nešto više bio bih zahvalan.

14 godina
offline
RE: MaxTV i LCD Full HD TV

ako ti je MAXtv spojen HDMI kablom onda upravljanj tonom ne možeš vršiti daljincem MAXtva nego isključivo na daljinskom od tv

16 godina
neaktivan
offline
MaxTV i LCD Full HD TV

Meni daljinski ne hvata dobro kad gledam neki program, ali čim prebacim recimo u tv-vodič, odma mi hvata savršeno...služba za korisnike mi nije znala reć zašto?

Prodajem USB 2.0 Flash drive 16GB KINGSTON DataTraveler 102 nove, zapakirane s jamstvom 5 godina za 180kn, novi su 270kn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
MaxTV i LCD Full HD TV

Cuo sam negdje da room light sensor na tv-u zna smetati daljincu i ako ne radi da ga treba iskljuciti.

Nisam ispitivao dalje istinitost ovoga jer nemam takvih problema

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
MaxTV i LCD Full HD TV

Pozdrav! Trenutno imam MAXtv spojen preko scarta, ali kako imam Philipsov Full HD TV dijagonale 81 cm, ipak je možda bolje spojiti MAXtv preko HDMI kabela.

 

U opcijama od MAXtv sam vidio ovo: HDMI - convert to 1080pšto bi značilo da MAXtv ima upscale na 1080p.

 

E, sad, može li mi netko objasniti što je to zapravo upscale i zahtijeva li on veću propusnost linije (kao kad imaš neki MAXtv HD paket) ili se to poboljšanje događa u samom MAXtv receiveru (dok T-com propušta svoj isti SD signal)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: MaxTV i LCD Full HD TV
diskDEfragmenter kaže...

Pozdrav! Trenutno imam MAXtv spojen preko scarta, ali kako imam Philipsov Full HD TV dijagonale 81 cm, ipak je možda bolje spojiti MAXtv preko HDMI kabela.

 

U opcijama od MAXtv sam vidio ovo: HDMI - convert to 1080pšto bi značilo da MAXtv ima upscale na 1080p.

 

E, sad, može li mi netko objasniti što je to zapravo upscale i zahtijeva li on veću propusnost linije (kao kad imaš neki MAXtv HD paket) ili se to poboljšanje događa u samom MAXtv receiveru (dok T-com propušta svoj isti SD signal)?

Ja imam tako spojeno i primjeti se mala razlika između Scarta i HDMI, ali nemoj očekivati čuda ako misliš gledati program koji nije u HD-u. Ali svakako spoji preko HDMI jer je puno bolje od Scarta.

Koristite blage riječi i jake argumente
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: MaxTV i LCD Full HD TV
diskDEfragmenter kaže...

Pozdrav! Trenutno imam MAXtv spojen preko scarta, ali kako imam Philipsov Full HD TV dijagonale 81 cm, ipak je možda bolje spojiti MAXtv preko HDMI kabela.

 

U opcijama od MAXtv sam vidio ovo: HDMI - convert to 1080pšto bi značilo da MAXtv ima upscale na 1080p.

 

E, sad, može li mi netko objasniti što je to zapravo upscale i zahtijeva li on veću propusnost linije (kao kad imaš neki MAXtv HD paket) ili se to poboljšanje događa u samom MAXtv receiveru (dok T-com propušta svoj isti SD signal)?

  Uprosteno. Upscaling se dogada unutar uredaja i ne povlaci vise megabajta od linije. Neki programi su 720x576i (ili p) i kao sto znas upscalingom rezolucija se poveca na 1080p

 

Poredano prema kvaliteti slike odnosno signala (od najboljeg ka najlosijem)

  • HDMI
  • Component   out (crveno, zeleno, plavo) >    YPbPr > Y nosi luma  informacije (svetlo) Pb nosi razliku izmedu plave i lume i Pr nosi razliku izmedu crvene i lume (dakle, ovo je najkvalitetniji nacin prenosenja signala sa uredaja koji nema HDMI)  
  • SCART
  • Composite slicno kao i SCART (ako ne i isto) nosi smiksanu sliku prema aparatu (boja i svetlost putuju zajedno). Dakle Compozitni (crveno, zuto i bijelo) signal je na svom putu naisao na enkodiranje a na onom drugom kablu signal putuje bez upliva elektronike za enkodiranje
  • Composite AV out (zuto i bijelo) nosi sliku i mono audio
Relation to the original topic decreases with every single post
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.8.2011 13:17 (Lazarus Long).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: MaxTV i LCD Full HD TV
Dodinho kaže...

Ja imam tako spojeno i primjeti se mala razlika između Scarta i HDMI, ali nemoj očekivati čuda ako misliš gledati program koji nije u HD-u. Ali svakako spoji preko HDMI jer je puno bolje od Scarta.

  Da bi primjetio razliku trebas imati HD sliku i uredaj biti postavljen na Progresive Scan (P.Scan)

Relation to the original topic decreases with every single post
14 godina
neaktivan
offline
Re: MaxTV i LCD Full HD TV
Lazarus Long kaže...
  Uprosteno. Upscaling se dogada unutar uredaja i ne povlaci vise megabajta od linije. Neki programi su 720x576i (ili p) i kao sto znas upscalingom rezolucija se poveca na 1080p

 

Poredano prema kvaliteti slike odnosno signala (od najboljeg ka najlosijem)

  • HDMI
  • Component   out (crveno, zeleno, plavo) >   YPbPr > Y nosi luma  informacije (svetlo) Pb nosi razliku izmedu plave i lume i Pr nosi razliku izmedu crvene i lume (dakle, ovo je najkvalitetniji nacin prenosenja signala sa uredaja koji nema HDMI)  
  • SCART
  • Composite slicno kao i SCART (ako ne i isto) nosi smiksanu sliku prema aparatu (boja i svetlost putuju zajedno). Dakle Compozitni (crveno, zuto i bijelo) signal je na svom putu naisao na enkodiranje a na onom drugom kablu signal putuje bez upliva elektronike za enkodiranje
  • Composite AV out (zuto i bijelo) nosi sliku i mono audio

Pa nije baš kompozitni isto što i SCART. Tj., može biti, ali u pravilu nije. Treba spomenuti da SCART ima 3 moguća načina prijenosa slike (ustvari 4, ali ako se ne varam YPbPr nije službeno podržan i u pravilu se ne koristi). Jedan je kompozitni, tako da je u tom slučaju ista kvaliteta slike kao i preko običnog kompozitnog žutog RCA kabla, drugi je S-Video koji ima nešto bolju sliku i treći je trokomponentni RGB koji ima kvalitetu skoro na razini YPbPr-a, uz, naravno, ograničenje da ne može prenositi rezolucije iznad 576i.

 

Naravno, najbolje je spojiti preko HDMI-a, iako koliko sam vidio komponentni YPbPr nudi skoro jednaku kvalitetu slike, ali uz njega treba dodatno imati i kabel za zvuk, a i uglavnom je onemogućen na MAXtv-u.

14 godina
offline
MaxTV i LCD Full HD TV

Kupio Samsung 48H6400 međutim imam problema sa mutnom slikom preko maxtv-a. Koristio sam i kalibracije međutim opet je pristutna mutnoća. Zaglađivanje je isključeno. Spojeno je putem hdmi-a. Jednostavno neznam da li to tako treba biti ili je los tv?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: MaxTV i LCD Full HD TV
neno20st kaže...

Kupio Samsung 48H6400 međutim imam problema sa mutnom slikom preko maxtv-a. Koristio sam i kalibracije međutim opet je pristutna mutnoća. Zaglađivanje je isključeno. Spojeno je putem hdmi-a. Jednostavno neznam da li to tako treba biti ili je los tv?

 da, to i mene muči...imam veliki dnevni boravak, išla 55ica na zid bez problema...al kaj sa kvalitetom slike? imam max tv, i strah me potrošiti 10k kuna a dobiti shit sliku...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice