EDIFIER fan club

poruka: 302
|
čitano: 157.087
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
sudy_freak kaže...

Iako temu pasivno pratim otkako je otvorena, red je da se i sam pohvalim.

Drago mi je vidjeti i čuti da ljudi kod nas kupuju kvalitetno i provjereno, a pritom dobiju value for money.

 

Skoro 10 godina imam Edifier R1600+, a tome u prilog ide i ovaj post kad sam ih kupio.

Tada sam bio među prvima, ako ne i prvi koji je kupio nešto od Edifiera. Boy I don't regret it.

A tome u prilog ide i spominjanje "Edifiera" u našim poznatim temama predstavljanja.

  

I kad gledam vaše nove zvučnike i kad dođem u napast da uzmem nešto višeg ranga, stanem i pitam se - treba li mi.

Za ono što meni treba i više nego dovoljno.

 

Pratili su me u mojim selidbama po Zagrebu, od stana do stana dok se nisu skrasili. Na nešto prilagođenijem speaker standu.

A kako sad trenutno izgleda, nove slike.

   

 NE TREBA !!!

 

I TREBA !!!

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
16 godina
offline
EDIFIER fan club

Uzeo neki dan R2750db ...priključio na Tv....i ostao...bez teksta...dalje se nema što pričati...213 Eura..za zvuk... potpuna bagatela

Moj PC  
3 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: EDIFIER fan club
froggybone kaže...

Uzeo neki dan R2750db ...priključio na Tv....i ostao...bez teksta...dalje se nema što pričati...213 Eura..za zvuk... potpuna bagatela

 slobodno šibni koju fotku zvucnika

13 godina
offline
EDIFIER fan club

Zna li tko gdje kupiti Edifier T5 u HR (ili EU)? U ozone i hd-multimedija je rasprodan, a na amazonu je 240e i jos doplata za mailboxde dostavu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
EDIFIER fan club

Pozdrav, moze preporuka neceg jaceg od Edifier R1000T4 na kojem sam trenutno sad, naravno neki edifier do recimo 250,300€?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: EDIFIER fan club

edit pretpostavljam ovako neš ? https://hd-multimedia.com/trgovina/edifier-r2000db/

 

 

 

 

Edit- https://hd-multimedia.com/trgovina/edifier-r2850db/ maximum koji bih dao kaj se love tice, preporučate? Treba mozda jos subwoofer za ove zvučnike?

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.9.2023 21:14 (hardrock).
14 godina
offline
EDIFIER fan club

Ispričavam se na spamanju, znaci da pređem na stvar, trebaju mi što jači zvučnici za organiziranje neke zabave, imam edifier koji sam naveo al bi mi ti bili preslabi za taj event... Pa me zanima dal se isplati uzet ove rb2000 il r2850 (neznam kako se točno zovu al kuzite kaj mislim) ovi 2850 samo zato jer vidim da im je izlazna snaga 150 w što bi meni bilo dovoljno.. il ako ima ko kakvu drugu preporuku, isto edifier, nek napise. Hvala... U slučaju kupnje jednog od navedenih ce bit recenzija pa da i drugi znaju za ubuduce, trazio sam tu u ovoj temi al nisam bas previse informacija nasao o ovome 2850. Hvala i lp.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: EDIFIER fan club

https://www.ozone.hr/product/audio-sustav-edifier-r-2850db-crni/

https://hd-multimedia.com/trgovina/edifier-r2850db/

 

Cijena na ozone.hr

267,65 €

 

Cijena na hd-multimedia.com

383.50 €

 

Razlika u cijeni 115,85 €

 

Stvar je osobnog odabira, ali ja bih za tu razliku u cijeni naručio ipak kod ozone.hr.

(i ove koje imam sam naručio od tamo i kad i ako budem ponovo kupovao zvučnike, sigurno ću naručiti opet od njih)

 

P.S.: https://www.ozone.hr/product/audio-sustav-edifier-s2000mkiii-aptx-hd-sme-i/

 

388,26 €

 

https://hd-multimedia.com/trgovina/edifier-s1000mkii/

 

399.00 €

 

https://hd-multimedia.com/trgovina/edifier-s2000mkiii/

 

449.00 €

 

Je ovo domaća trgovina, ali su im cijene u odnosu na ozone.hr poprilično veće.

Tigar Krezumica
14 godina
offline
Re: EDIFIER fan club

Hvala na odgovoru, vidim ovaj s2000mkiii znaci ista cijena skoro ko i ovaj 2850 na hd multimediji, (pretpostavljam da je taj s2000 TOP kaj se tice odabira i da vrijedi te novce)

ove zadnje kaj imam sam kupio u hd multimediji pa sam tamo i gledao ove edifiere, al imas pravo razlika u cijeni nevjerojatno hah,

znaci ozone nije domaca trgovina, nesto sam vidio iz bugarske il tako nes da su, valjda im je kvaliteta ista kao i ovima u hd multi (da nisu osteceni).

Uglavnom javim se s recenzijom kad kupim, vjerojatno ce past ovaj s2000, vjerujem dobar odabir.

LP

 

EDIT: najvažnije sam zaboravio, mislim neznam ako ima kakve veze....

 

ali ima li kakve velike razlike u sviranju zvučnika u otvorenom i zatvorenom prostoru, vjerujem da su kvalitetni i da ne bi trebalo bit neke velike razlike, no nisam u tome baš pa neznam..?

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.9.2023 18:00 (hardrock).
3 godine
offline
Re: EDIFIER fan club
hardrock kaže...

Hvala na odgovoru, vidim ovaj s2000mkiii znaci ista cijena skoro ko i ovaj 2850 na hd multimediji, (pretpostavljam da je taj s2000 TOP kaj se tice odabira i da vrijedi te novce)

ove zadnje kaj imam sam kupio u hd multimediji pa sam tamo i gledao ove edifiere, al imas pravo razlika u cijeni nevjerojatno hah,

znaci ozone nije domaca trgovina, nesto sam vidio iz bugarske il tako nes da su, valjda im je kvaliteta ista kao i ovima u hd multi (da nisu osteceni).

Uglavnom javim se s recenzijom kad kupim, vjerojatno ce past ovaj s2000, vjerujem dobar odabir.

LP

 

EDIT: najvažnije sam zaboravio, mislim neznam ako ima kakve veze....

 

ali ima li kakve velike razlike u sviranju zvučnika u otvorenom i zatvorenom prostoru, vjerujem da su kvalitetni i da ne bi trebalo bit neke velike razlike, no nisam u tome baš pa neznam..?

 

  5.5" wooferi nisu bas za partye, vec za slusanje glazbe! Eventualo ako "event" imas u 15m2 Inace ako ces to razvaljivati onda definitivno r2850 s 8" koji vec poprilicno drmaju i 3x vecu kvadraturu!
edit. na otvorenom je prica sasvim drugacija gdje je potrebno puno vise snage!

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.9.2023 18:07 (Boris grozni).
14 godina
offline
EDIFIER fan club

Znači potrebno je nesto jace, necu ipak uzeti edifier, za kod kuce ce mi ovi moji bit dobri, a vjerojatno sam si mislio uzet

Yamaha DBR** sad se dvoumim izmedu DBR10 i DBR12, no vjerojatno ce DBR10 posluzit svrsi a i ne idem iznad nekog budgeta od 400€(muziker.hr)..

Odlučio sam se na Yamahu jer se prije za event koristio Yamaha SM10V od 500W (99% da je taj zvučnik bio ili sličan) neznam ako se ti zvučnici još uopće proizvode ili su zamijenjeni novijim modelima kao ovaj DBR10..

Uglavnom to je bilo kvalitetno i glasno.

 

Ako me neko moze preusmjerit u sličnu temu da ne spamam ovdje jer se ne radi o edifieru.

 

Hvala i lp

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: EDIFIER fan club
hardrock kaže...

Znači potrebno je nesto jace, necu ipak uzeti edifier, za kod kuce ce mi ovi moji bit dobri, a vjerojatno sam si mislio uzet

Yamaha DBR** sad se dvoumim izmedu DBR10 i DBR12, no vjerojatno ce DBR10 posluzit svrsi a i ne idem iznad nekog budgeta od 400€(muziker.hr)..

Odlučio sam se na Yamahu jer se prije za event koristio Yamaha SM10V od 500W (99% da je taj zvučnik bio ili sličan) neznam ako se ti zvučnici još uopće proizvode ili su zamijenjeni novijim modelima kao ovaj DBR10..

Uglavnom to je bilo kvalitetno i glasno.

 

Ako me neko moze preusmjerit u sličnu temu da ne spamam ovdje jer se ne radi o edifieru.

 

Hvala i lp

 

 Za vani moras imati nesto od min 500w+!
Evo pitaj ovdje sigurno ce netko nesto preporuciti!
Ako mene pitas ja bi na tvom mjestu uzeo neki jači JBL party box, stvarno ubijaju, svijetle, na njima mozes i karaoke pičiti, baterija, konekcije itd itd za vani su fantasticni!
https://forum.bug.hr/forum/topic/periferija/savjetnik-izbor-pc-zvucnika/166332.aspx

3 godine
offline
Re: EDIFIER fan club
Ja imam s2000 mk3 i mogu reci da prostoriju od nekih 25 kvadrata ubija, njih reklamiraju da su za 50m2
 
0 0 hvala 2
13 godina
offline
EDIFIER fan club

Pozdrav.


Evo još jednog mog doprinosa temi. Ovog puta s mobilnim naglavnim best buyom 2023. godine.

Edifier WH950NB kupljene na amazonu prije 2 tjedna po super cijeni od 143,99€.

S dostavama (amazon > mailboxde > Zagreb) cca 150€.

 

Apsolutna preporuka.

Kvaliteta izrade, odlična kutija. Odlični materijali.

Trebala mi zamjena na poslu za ATH-M50X koje bi uredno bile i slušalice za sastanke.

I na kraju dobio sve što sam očekivao!

Kvaliteta zvuka je odlična. Mikrofon odrađuje svoj posao.

 

Topla preporuka.

 

Skroz sam zaboravio da već dosta vremena imam i TWS X3 koje sam mislim platio 15€ nekad davno i još uvijek se ne daju.
A kvaliteta zvuka jednostavno ostavlja bez teksta s obzirom na cijenu.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.11.2023 14:27 (sudy_freak).
Moj PC  
10 0 hvala 5
13 godina
offline
EDIFIER fan club

Stigli Edifier R1700BT, prelazak s Logitech Z623, zvuk čist savršeno jedino fali basa, ali jako dobra kupovina s obzirom na cijenu. 

Moj PC  
10 0 hvala 2
3 godine
offline
Re: EDIFIER fan club
Krasni su u tom drvenom furniru👌👌
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
marxone kaže...

Stigli Edifier R1700BT, prelazak s Logitech Z623, zvuk čist savršeno jedino fali basa, ali jako dobra kupovina s obzirom na cijenu. 

 

ja na 1855 bas imam spušten na minus 2-3 koliko mi ga je previše :) (tv, filmovi)

3 godine
offline
EDIFIER fan club

EDIFIER R2850DB dali ih ima gdje vidjeti u živo? imao sam prije slične Technics-ove  trosistemce i ovo bi si htio uzeti zelim da mi se ponekad kuca raspada od glasnoce

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
60nine kaže...
marxone kaže...

Stigli Edifier R1700BT, prelazak s Logitech Z623, zvuk čist savršeno jedino fali basa, ali jako dobra kupovina s obzirom na cijenu. 

 

ja na 1855 bas imam spušten na minus 2-3 koliko mi ga je previše :) (tv, filmovi)

Problem je ako si naviknut na subwofer onda ti fali basa jer woferi imaju mekaniji bas i puno ugodniji za uho najviše zato jer su nisko na podu i zvučnik lupa samo to, dok kod ovakvih all-in-one zvučnika fokus je više na srednjim nego na niskim tonovima. Ali možeš dokupit dodatni woofer i onda imaš mir.

Kod mojih sam skužio da ovisi o poziciji, ako su visoko onda basa skoro pa nema, ako su niže onda je ok, ali svejedno razmišljam o jednom wuferu.

10 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
nikonja kaže...

Problem je ako si naviknut na subwofer onda ti fali basa jer woferi imaju mekaniji bas i puno ugodniji za uho najviše zato jer su nisko na podu i zvučnik lupa samo to, dok kod ovakvih all-in-one zvučnika fokus je više na srednjim nego na niskim tonovima. Ali možeš dokupit dodatni woofer i onda imaš mir.

Kod mojih sam skužio da ovisi o poziciji, ako su visoko onda basa skoro pa nema, ako su niže onda je ok, ali svejedno razmišljam o jednom wuferu.

 

naravno :)

meni su zvučnici kraj telke na stolu koji je nekih 35cm visine - dakle, dosta nisko pa vjerojatno i to utječe na bas (kao što si i opisao)

16 godina
odjavljen
offline
EDIFIER fan club

Ja sam starom prije mjesec-dva uzeo R1280DBs za TV. Prije toga je kupio na wishu neki soundbar za valjda 50 kuna. Da, strasno...
Uglavnom, zvuk je zapravo vrlo ugodan. Zvucnici kao takvi su vrlo zgodni i djeluju kvalitetno. Ali nisu to bas zvucnici za TV. Jednostavno im fali snage. To su bas zvucnici koje trebas imati ispred sebe na stolu i onda bas sjajno zvuce.
Razmisljam si da mu uzmem i edifier sub pa ce onda sve skupa biti malo mesnatije. Samo nisam bas siguran da ima mjesta za sub

Planiram sebi u skorijoj buducnosti uzeti S3000Pro. Jel ih netko ima mozda? Kakvi su za filmove i glazbu u malo prostranijoj dnevnoj sobi?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
pr0n_addict kaže...

Pozdrav, nakon TV zvučnika mislim si uzeti i PC zvučnike da se riješim Logitechovih (možda ih poklonim, vidjet ću). Zanima me koje bi mi 2.1 PC zvučnike preporučili (Edifier, očito)?

Hvala unaprijed.

Uzeo sam R1700BT (opet Bugari, ofkors ) i usput Asus Xonar U7 MKII karticu. Mogu ih svakako preporučiti, za PC su odlični.

Daleko bolji zvuk od dosadašnjih Logi zvučnika, ali ajde potonji su duplo jeftiniji i dobro su me poslužili dok nisam saznao za bolje.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
12 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
Friday kaže...

Ja sam starom prije mjesec-dva uzeo R1280DBs za TV. Prije toga je kupio na wishu neki soundbar za valjda 50 kuna. Da, strasno...
Uglavnom, zvuk je zapravo vrlo ugodan. Zvucnici kao takvi su vrlo zgodni i djeluju kvalitetno. Ali nisu to bas zvucnici za TV. Jednostavno im fali snage. To su bas zvucnici koje trebas imati ispred sebe na stolu i onda bas sjajno zvuce.
Razmisljam si da mu uzmem i edifier sub pa ce onda sve skupa biti malo mesnatije. Samo nisam bas siguran da ima mjesta za sub

Planiram sebi u skorijoj buducnosti uzeti S3000Pro. Jel ih netko ima mozda? Kakvi su za filmove i glazbu u malo prostranijoj dnevnoj sobi?

Imam R2000DB i adekvatni su za veći dnevni boravak, imho. Moj ima circa 15 m2 i 3 metra plafon (ona fora kad se sa stepenicama "spuštaš" nekih pola metra u dnevni).

S3000Pro su sigurno još bolji, nećeš s njima pogriješiti, ali možda ti budu overkill.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
16 godina
odjavljen
offline
Re: EDIFIER fan club
pr0n_addict kaže...

Imam R2000DB i adekvatni su za veći dnevni boravak, imho. Moj ima circa 15 m2 i 3 metra plafon (ona fora kad se sa stepenicama "spuštaš" nekih pola metra u dnevni).

S3000Pro su sigurno još bolji, nećeš s njima pogriješiti, ali možda ti budu overkill.

 

Dnevna je kojih 30-ak metara kvadratnih (malo vise zapravo). I zelim da bude overkill. A osim toga zelim stvarno dobar zvuk. Jedino nisam pametan kakve stalke kupiti. To nisam nikada u zivotu trazio

Freak Show Inc.
3 godine
offline
Re: EDIFIER fan club
Friday kaže...
pr0n_addict kaže...

Imam R2000DB i adekvatni su za veći dnevni boravak, imho. Moj ima circa 15 m2 i 3 metra plafon (ona fora kad se sa stepenicama "spuštaš" nekih pola metra u dnevni).

S3000Pro su sigurno još bolji, nećeš s njima pogriješiti, ali možda ti budu overkill.

 

Dnevna je kojih 30-ak metara kvadratnih (malo vise zapravo). I zelim da bude overkill. A osim toga zelim stvarno dobar zvuk. Jedino nisam pametan kakve stalke kupiti. To nisam nikada u zivotu trazio

Ako mene pitas bez barem 8" nista od toga, ja sam u 40m2 s tim da mi je boravak 30+10kuhinje, prije sam imao 8" trosistemce i to je razaralo, s bilo cim manjim to nikad nije bilo to, i evo sad pikiram ove r2850db djeca su mi odrasla mogu ih komotno staviti na sred boravka da ih ne diraju i neuniste kao stare!

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.10.2023 22:32 (Boris grozni).
12 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
Friday kaže...

 

Dnevna je kojih 30-ak metara kvadratnih (malo vise zapravo). I zelim da bude overkill. A osim toga zelim stvarno dobar zvuk. Jedino nisam pametan kakve stalke kupiti. To nisam nikada u zivotu trazio

U tom slučaju postoje i AirPulse A300Pro zvučnici. Ili ipak možda pasivni zvučnici + pojačalo/predpojačalo/DAC/player combo odnosno full Hi-Fi sustav?

Da imam para svakako bih išao u potonjem smjeru.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
16 godina
odjavljen
offline
Re: EDIFIER fan club
Boris grozni kaže...

Ako mene pitas bez barem 8" nista od toga, ja sam u 40m2 s tim da mi je boravak 30+10kuhinje, prije sam imao 8" trosistemce i to je razaralo, s bilo cim manjim to nikad nije bilo to, i evo sad pikiram ove r2850db djeca su mi odrasla mogu ih komotno staviti na sred boravka da ih ne diraju i neuniste kao stare!

 

 

Ma ne zelim nista da razara ali da kad se pojaca da bude pristojno. Izdovoljio sam se "grmljavine" dok sam koristio Z5500. Sad zelim nesto gospodski

 

pr0n_addict kaže...

U tom slučaju postoje i AirPulse A300Pro zvučnici. Ili ipak možda pasivni zvučnici + pojačalo/predpojačalo/DAC/player combo odnosno full Hi-Fi sustav?

Da imam para svakako bih išao u potonjem smjeru.

 

Ma sto manje kablova. Uvijek me privlacilo imati pojacalo i sve sto ide uz to ali zelim ipak samo 2 zvucnika pored TV-a i nikakvih dodatnih zica

Freak Show Inc.
7 godina
offline
EDIFIER fan club

Long time listener, first time caller :)

Planiram za TV uzeti Edifier - R 2750 DB, soba nije velika ali kasnije cu ih prebaciti u vecu. Bitno mi je da imaju dovoljno snage i da nema laga u prijenosu zvuka sa Samsung TV-a na njih preko Blutootha.

Mogu li se oni spojiti kasnije sa nekim basom ako zatreba? Sada su na 224€ pa bi volio bolji zvuk za filmove jer Samsung ima jako jako los zvuk.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
Kosturko1 kaže...

Long time listener, first time caller :)

Planiram za TV uzeti Edifier - R 2750 DB, soba nije velika ali kasnije cu ih prebaciti u vecu. Bitno mi je da imaju dovoljno snage i da nema laga u prijenosu zvuka sa Samsung TV-a na njih preko Blutootha.

Mogu li se oni spojiti kasnije sa nekim basom ako zatreba? Sada su na 224€ pa bi volio bolji zvuk za filmove jer Samsung ima jako jako los zvuk.

Trebali bi se moći spojiti sa subwooferom čime se efektivno dobije 2.1 sustav - npr. s ovima.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.10.2023 0:32 (pr0n_addict).
11 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
Friday kaže...
pr0n_addict kaže...

Imam R2000DB i adekvatni su za veći dnevni boravak, imho. Moj ima circa 15 m2 i 3 metra plafon (ona fora kad se sa stepenicama "spuštaš" nekih pola metra u dnevni).

S3000Pro su sigurno još bolji, nećeš s njima pogriješiti, ali možda ti budu overkill.

 

Dnevna je kojih 30-ak metara kvadratnih (malo vise zapravo). I zelim da bude overkill. A osim toga zelim stvarno dobar zvuk. Jedino nisam pametan kakve stalke kupiti. To nisam nikada u zivotu trazio

Evo jedan link: https://hd-multimedia.com/trgovina/edifier-ss03/

fade to gray
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice