Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa nataliteta zaključana tema

poruka: 143
|
čitano: 16.216
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa nataliteta".
12 godina
protjeran
offline
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit
dado kaže...
I nemojmo zaboraviti kako zene “stare” u nasem drustvu.
Upalite tv ujutro. Fodor je vjecan, picice se mijenjaju kao na traci svakih 5 godina. Cim se priblize 40toj, ajbok.

Zeljka Fattorini ili Olga Vlahovic nisu imale taj problem. Zasto? Jer su znale posao. Ove danasnje su zavrsile u programskoj shemi RAI-ja gdje onaj Jozin vrsnjak vodi program cijelu vjecnost, a suvoditeljice su tu da uljepsaju ekran. Same su si krive.

16 godina
offline
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit
Fattorini je kao djevojcica vodila djecju emisiju. 60tih si to mogao samo ako bi ti tata bio s ozbiljnom knjizicom.

Daleko od toga da ne zna svoj posao, odlicna je. No ta prilika nije zbog toga nego ju je sustav stitio.
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2024 19:26 (dado).
 
2 1 hvala 1
10 godina
offline
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit
danen kaže...

Proolem liberalizma je što je pravo na izbor stavio ispred svih drugih prava, čak i prava na život. I mislimo da smo zato jako napredni, progresivni, civilizirani itd. Već viđeno u Rimskom carstvu. Zato je i propalo. 

 U konzervatizmu je rješenje. Svima puna usta obitelji, križa, polumjeseca k*rca palca, a zadnje što bi napravili jest posvojili djete iz doma. Štoviše na njih gledaju kao na zadnja smeća.

Svi bi vi spašavali obitelji, čovječanstvo ali samo pod uvjetom da se isto pokori elitama. Pod strogim pravilima koja odgovara malom broju ljudi. Već viđeno i dalje se viđa.

 

A ovo gore je obična laž i glupa propaganda. Zastrašujuće kakve gluposti pišete (prepišete).

Nadglednik dina
12 godina
offline
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit
Entry Point kaže...
danen kaže...

Proolem liberalizma je što je pravo na izbor stavio ispred svih drugih prava, čak i prava na život. I mislimo da smo zato jako napredni, progresivni, civilizirani itd. Već viđeno u Rimskom carstvu. Zato je i propalo. 

 U konzervatizmu je rješenje. Svima puna usta obitelji, križa, polumjeseca k*rca palca, a zadnje što bi napravili jest posvojili djete iz doma. Štoviše na njih gledaju kao na zadnja smeća.

Svi bi vi spašavali obitelji, čovječanstvo ali samo pod uvjetom da se isto pokori elitama. Pod strogim pravilima koja odgovara malom broju ljudi. Već viđeno i dalje se viđa.

 

A ovo gore je obična laž i glupa propaganda. Zastrašujuće kakve gluposti pišete (prepišete).

Molim te objasni mi šta je to toćno laž što je Raos napisao!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne rješavaju nasiljem!
14 godina
suspendiran
online
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit
Milka30 kaže...
Entry Point kaže...
danen kaže...

Proolem liberalizma je što je pravo na izbor stavio ispred svih drugih prava, čak i prava na život. I mislimo da smo zato jako napredni, progresivni, civilizirani itd. Već viđeno u Rimskom carstvu. Zato je i propalo. 

 U konzervatizmu je rješenje. Svima puna usta obitelji, križa, polumjeseca k*rca palca, a zadnje što bi napravili jest posvojili djete iz doma. Štoviše na njih gledaju kao na zadnja smeća.

Svi bi vi spašavali obitelji, čovječanstvo ali samo pod uvjetom da se isto pokori elitama. Pod strogim pravilima koja odgovara malom broju ljudi. Već viđeno i dalje se viđa.

 

A ovo gore je obična laž i glupa propaganda. Zastrašujuće kakve gluposti pišete (prepišete).

Molim te objasni mi šta je to toćno laž što je Raos napisao!

 Za pocetak uzrok propasti rimskog carstva 

10 godina
offline
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit
A eto, to je rezultat neogranicenog, nesputanog i nelimitiranog liberalizma.
Cemu umjerenost kad se moze ukljuciti full retard mode.
6 godina
offline
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit
danen kaže...

Proolem liberalizma je što je pravo na izbor stavio ispred svih drugih prava, čak i prava na život. I mislimo da smo zato jako napredni, progresivni, civilizirani itd. Već viđeno u Rimskom carstvu. Zato je i propalo. 

Može primjer? Pretpostavljam da mislite pravo na izbor pobačaja u odnosu na pravo na život djeteta?

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2024 20:35 (love2ml86).
16 godina
offline
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit
često slušam kako ljudi lažu da dijete košta, a onda čujem da su nabavili dva psa i novi auto. Nije dijete skupo nego ga ne žele. Svako malo slušam kako su morali platiti veterinara nekoliko tisuća. Cucka ili mačku kad im dosadi hite na cestu. Svi bi se samo zabavljali, ali takvo je danas društvo. Psi, gay, woke, trans, nekad su bili u mentalnim institucijama, danas su ravnopravni članovi. Degradacija društva, a elita nam se smije.
Moj PC  
11 1 hvala 2
6 godina
offline
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit
zbuzanic kaže...
često slušam kako ljudi lažu da dijete košta, a onda čujem da su nabavili dva psa i novi auto. Nije dijete skupo nego ga ne žele. Svako malo slušam kako su morali platiti veterinara nekoliko tisuća. Cucka ili mačku kad im dosadi hite na cestu. Svi bi se samo zabavljali, ali takvo je danas društvo. Psi, gay, woke, trans, nekad su bili u mentalnim institucijama, danas su ravnopravni članovi. Degradacija društva, a elita nam se smije.

Nekad su palili i ljude na lomači radi idiotskih razloga.

Totalno je nebitno zašto ljudi ne žele dijete. Njihov izbor.

12 godina
offline
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit
zbuzanic kaže...
često slušam kako ljudi lažu da dijete košta, a onda čujem nema da su nabavili dva psa i novi auto. Nije dijete skupo nego ga ne žele. Svako malo slušam kako su morali platiti veterinara nekoliko tisuća. Cucka ili mačku kad im dosadi hite na cestu. Svi bi se samo zabavljali, ali takvo je danas društvo. Psi, gay, woke, trans, nekad su bili u mentalnim institucijama, danas su ravnopravni članovi. Degradacija društva, a elita nam se smije.

 I ja to često čujem. I često upravo takvi kukaju da društvo derogira i nemaju treće i četvrto dijete jer im ne da Hollywood i Eurosong.

15 godina
offline
Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa nataliteta

Veliku ulogu igra komoditet. U odgajanje djeteta treba uložiti veliki trud i zalaganje, a onda i vrijeme i novac (ako ništa, barem za osnovne potrepštine za život).

Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit

Zato jer nam je kvaliteta zivota sve bolja : )

 

 

Truth in engineering.
6 godina
suspendiran
offline
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit
tvargek kaže...

pa elitama i je cilj da nas je što manje, ionako će nas zamijeniti roboti...

 Procitao sam stranu i pol komentara, nemam sad vremena dalje, to cemo ostavit za kasnije. Izvanredna tema, sa prijateljima cesto pricamo o tome. Osobno ne planirqm djecu, ni u krajnjem slucaju, 27 mi je. Ne znam sto propustam, ali nebih htio ucit. Jednostavno, kad vidim da godisnje mogu ustedit neku svotu i to potrosit na gluposti bez da itko pati, osjecam se ekstremno dobro. Tebe sam citirao jer, iako je vjerojatno samo sarkazam, ljudima su potrebni ljudi iz gomile razloga, a "eliti" su potrebni, u krajnjem slucaju, kao izvor mesa u ratovima i robovsko jeftine radne snage. Postoje poslovi i stvari koje covjek obavlja, a robot to nece moc mozda nikada. Na primjer, kopanje sirovina u ilegalnim africkim rudnicima. "Gazdama" su ti ljudi kao nama lidl parkside gedora. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
15 godina
offline
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit

Zapravo, u zadnje 4 godine je u opadanju kvaliteta života. Ponajviše u zadnjih godinu dana (financijski). Budućnost nije baš blistava, ali tko zna - možda bude sve dobro nekim čudom (za većinu, jer nikada neće svi biti zadovoljni).

11 godina
offline
Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa nataliteta

ako imam dijete kako cu ukrkat 1000 sati u BG3?ili da ga nakljucam pa nek se saam odgaja ja ću igrat

 
6 0 hvala 1
16 godina
offline
Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa nataliteta

wyks di si mi wikše..moram ti reći ružno si nam izvrijeđao profesora, je l' stvarno tako jako boli?

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit

Kažu učeni ljudi da komičari imaju stanoviti talent detektiranja kontradikcija, nelogičnosti, laži i općenitih neuskladivih situacija koje onda koriste u komične svrhe.

 

Pa da se profesor doktor danen i neki zagovornici "nomen est omen" fourmaške kulture ne uvrijede (Drago) moram prvo napomenuti tko sam:

Ja sam Luka, i po iskustvenoj struci sam ko... ko... nisam komičar, već konobar! Nisam školovani konobar već  - Kelner, jedan od dva zaposlenja u kojima radimo dok se svi drugi zajebavaju - drugo je kurva kako kaže vic, iako nisam komičar, ispričavam se na prekoračivanju obujma svojih kompetencija.

 

No, kako znam oduzeti iznos računa od dobivenog keša da bi dobio bakšiš, moram istaknuti i neke sitnice u citiranim komentarima, iako sam, a već sam naglasio, tek kelner (koji je predvidio 6 bankrota kripto korporacija mjesecima unaprijed, ali eto, netko treba i aperol špric praviti).

 

Da počnemo sa jacob33 :

 

jacob33 kaže...

Realno, stanje ponude i potraznje. Uvjeravanjem ljudi u teoriju (radikalnog) feminizma u biti se samo sluzilo zlim industrijalcima da snize cijenu rada. Ako imas 50% stanovnistva koje radi, a imas potrebu za 100%, onda je cijena rada veca, zar ne? No, kad si uspio nagovoriti zene da se ostave svojih beneficija i krenu raditi zatupljujuce uredske, trgovacke i slicne poslove (svaka cast iznimkama), onda si stavio 100% stanovnistva da radi, te si samim time spustio cijenu rada. Nesto slicno kao uvoz Nepalaca i ostalih danas - sluze iskljucivo za spustanje cijene rada, nicem drugome, koliko god se neki uvjeravali u suprotno.

1. Ako trebaš 100 radnika, a imaš 50, ne trebaš li 50 radnika? Nije li to tvoja greška? Ili ako društvo treba 100 radnika, a ima ih 50 nije li to problem društva? Nije li onda uključivanje žena hvalevrijedna žrtva žena? I opet kukavičluk najgore vrste:

"Zli kapitalist" je izmislio posao, glupe žene su zajebale sve, a prava muškarčina, jedino što može je - napasti žene. One su krive što su prihvatile laž zlih kapitalista. A jaki, najači, najakojačiji muškarci ne mogu ništa osim zabraniti ženama da rade.

 

Jednoć kad se ženama zabrani da rade onda će zli kapitalist dušman vidit svoga boga! Neće onda tražit 100% radnika, a da ima 50%!

 

I nadalje, cijenu rada ti je smanjio Todorić u suradnji sa Sanaderom i Tuđmanom - u isto vrijeme su Lidl i DM davali 30-50% veće plaće u maloprodaji.

I ako Nepalci ne rade, tko će raditi te poslove?

 

 

digitall kaže...
onaj tko zna zbrojiti 2+2 zna da je za dijete nemjerljivo bolje imati oca i majku, ne radi društva koje će osuđivati samohranog oca ili majku ili to dijete, nego radi razvoja tog djeteta.

isprani woke bezmozgovi

A onda sa digitall :

1. Ne postoji ni jedan razlog zbog kojeg bi dijete samohranog roditelja imalo ikakve posljedice tijekom odrastanja osim zbog kometara tebe i sličnih kojima im govoriš da će imati posljedice u razvoju jer su djeca samohranih roditelja.

 

 

 

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit
BDS kaže...

wyks di si mi wikše..moram ti reći ružno si nam izvrijeđao profesora, je l' stvarno tako jako boli?

 Iz ćigovih si ti kuća?

 

Ili kako bi reko moj kolega: di se tvoji pokapaju?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
offline
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit
Puno tu nekih velikih rijeci. Zabave, putovanja, psi, sta ja znam sta sve ne. Moj primjer, za koji mjesec 40, nemam djecu. Nemam ni partnericu. Prvu curu sam imao s 23 godine, sve se nekako dogodilo na njenu inicijativu. Bili smo zajedno preko 10, zadnjih par godina smo pokusavali dobiti dijete, od njene 28. do 31, nije uspjelo. Ostavila me zbog nekog drugog, taman tam negdje prije korone.
Nisam uspio naci nekog novog otad ko bi se zadrzao vise od par mjeseci. Probao 2-3 puta, a sad vec skoro 3 godine nist. I eto dodje ta 40a, a ja nekak vec polako gubim nadu. Ok, mene stari imao s 42. Al sestru s 35. Za mene mi se sad cini da je kasno da bi se nesto moglo promijeniti.
 
5 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit
wyks kaže...
danen kaže...

Do čega je na kraju dovela borba za ženska prava, ili točnije - za jednakost spolova? Do toga da su žene više opterećene, da su muškarci neodgovorniji i da - kao posljedica svega toga - natalitet opada. U patriarhalnoj obitelji se pretpostavljalo da muškarac može uzdržavati obitelj (ženu + djecu), da  se žena brine oko kuće kako bi se muž mogao posve posvetiti zarađivanju. Danas su uloge "podijeljene", da to znači da nitko nije dužan ništa činiti. Još kad počnemo propagirati homoseksualizam, onda će nas još manje biti. Ne može se protiv prirode! Priroda nije na izbor - ona je nužnost. 

 

PaleRider kaže...

I ne bih se složio da sirotinja pravi najviše djece, najviše djece prave oni slabije inteligencije, što zna korelirati sa sirotinjom.. Postoje ljudi koji prave djecu kako bi dobili doplatke i sl. A danas se sve više stimulira takve da prave djecu a onda se čudimo idiokraciji.

 U mnogim kritikama filmova koji nisu "ostarili" dobro (za razliku od kinematografskog masterpisa Robocop koji je svakom godinom sve bolji i bolji), nađe se kritika filma Idiokracija, kojem se danas predbacuje kako, iako povlači realne situacije u srži propagira eugeniku.

 

I sad, kako je film veoma popularan teško je na prvu prihvatiti tako tešku optužbu (eugenika neizbježno povlači gosp. Goodwina za jezik), no onda primjetiš u kojim je krugovima film iznimno popularan.

A film je iznimno popularan kod dobrostojeće muške klase, a potom je najpopularniji kod ekstremno online muške populacije, i nažalost kritika filma sasvim stoji.

 

Doduše, možda, sigurno namjera autora filma nije bila slati takvu poruku - no nemoguće je neuvidjeti kako je film stvorio jednu veoma ekstremnu poruku koja je iznimno privaćena, hvaljena i sharena kod specifične populacije.

Kao da je film imao jednu, ne-pretjerano promišljenu duhovitu poruku, koja je izrasla u paralelni univerzum.

 

Naš problem je što je taj univerzum, tj poruka tog univerzuma s vremenom postala popularnija od ideje autora filma.

 

Tako i tu imamo dvije tvrdnje od koje je jedna gluplja od druge:

danen Reci ti nasumce izabranoj ženi na ulici da što god da izabere u životu je manje vrijedno od tvoje naredbe da bi joj bilo najbolje da doma čisti i kuha i rađa djecu. Javi jesi li dobio šamar ili koljenom u jaja. Nakon toga uzmi BILO koju knjigu o antropologiji i pričitaj malo o matrijahalnim i poligamnim društvima. Patrijahalna društva se čine uspješnijima ne zbog neke urođenog benefita nego jer su vladajuća te vladanjem šire agresivnu stigmu da je sve što ne podliježe tim strogim pravilima defektno.  Samohrani roditelj nije sam po sebi defektan već društvo nameće stigmu. Dijete samohranih roditelja ne proživljama muku zbog činjenice da fali jedan roditelj, već zbog stigme ostalih u društvu. Isto vrijedi i za djecu istospolnih brakova.

 

To što vi činite (vi i društvo) je samo-ostvarujuće proročanstvo (proklestvo da budemo iskreni):

1. Djeci i majci je loše jer majka radi/samohrana je - a loše im je jer ih ti i društvo nazivate lošim majkama, kurvetinama, kopiladima i namećete stigmu djetetu da je defektno i neprirodno jer nema oca/majku i sl.

2. Djeci istodpolnih brakova je loš, ne jer su istospolni roditelji u naturi loši - već jer se bore sa preprekama i stigmom koju namećete ti osobono - profesor doktor Nenad Raos i ostali homofobi.

 

PaleRider siromaštvo nema gotovo nikakve veze sa inteligencijom osim u onoj najgoroj kategoriji - biološkoj - manjak nutrijenata utječe na razvoj mozga - što NIJE genetski problem već socioekonomsk i za to je krivo društvo a ne "siromašni roditelji".

 

Na raju, što je ironično, imamo komentare profesora doktora i kolegu koji je vjerojatno fakultetski obrazovan, i oboje zazivaju film Idiokracija a dočim:

1. Profesor doktor je seksist, mizoginist i homofob

2. Fakultetski obrazovana osoba nema pojma o inteligeciji.

 

I oboje su se drznuli dati mišljenja!

 

Prava Idiokracija su ljudi koji se drznu filmom opravdavati svoja iznimno idiotska razmišljanja!

 

I to su ti patrijahati - majci je loše jer nije dovoljno plaćena i jer mora raditi puno vrijeme da zaradi za dijete, pa ajmo kao pravi muškarci napasti - majku! Ona je krvia što se drznula raditi i imati ideje, želje i ambicije!

Tolkien je LOTRu imenovao više konja nego žena. 

 

Apropos ovih konja, tj njiiiiihovih komentara.

 

Društvene norme. Ljude se izopćuje i zbog najtrivijalnijih stvari poput npr mode. Potreba mnogih za osjećajem pripadnosti (jer i selo odgaja djecu) u kulturama dovodi čak do sakaćenja tijela, stopala, rezanja prstiju, izduljivanja vratova itd. Uvijek je nešto norma, a nešto nije norma. Uz normu ide i status i položaj u zajednici. Ali i osjećaj sigurnosti. Žena bez zavojnica na vratu nije žena. Kakav je to punker bez "papagaj" frizure, kakav je to skejter bez širokih hlača, west side gangster koji ima hlače na crtu, oko pasa zavezane remenom? Kakav je to ljevičar bez crvenih starki (khmpeđakhm). Stoga, kakav je to danas roditelj u HR koji ima mnogo djece. A "mnogo" je sve više od troje. Uzmimo ovaj gore intelektualno nenadjebiv komentar: "množe se slaboumni crnci i siroti cigani". Zanemarimo li motiv, političko opredjeljenje i svjetonazor - ostaje moda, društvena norma. Komentari koje sam i ja čuo i doživio (za troje ili više) su najčešće negativni poput "množe se ko štakori" ili "ima ih ko cigana", "lidlići", "to je zbog doplatka", "šta se samo jebu doma". Dakle "tko se normalan veseli četvrtom ili petom djetetu"? I to čujem najčešće od osoba koji su roditelji manjeg broja djece, imaju više obrazovanje i prihvačeniji su u istom društvu (jer su brojem djece unutar norme) - i ono najgore - najčešće su te osobe liberalnijeg svjetonazora koje na "ove s puno djece" gledaju kao na "krezube primitivne klečavce koji neznaju koristit kondome". I sve su to društvene norme. Žena bez djece u društvu žena s djecom je izvan norme kao što je i žena s petero djece među istim tim ženama izvan norme. Taman da sve nose traperice, bijele tenisice, bež kaput i voze isti SUV auto.

 

Ako sve žene oko žene koja nam je statistički subjekt imaju jedno ili dvoje djece, šanse da će naša "statistička" žena imati više od toga su zanemarive. To je dobro dokumentirano, analizirano i znanstveno obrađeno.. u Kini, Japanu i ostalim istočno azijskim društvima gdje je od norme "više djece više radosti" došlo do "manje djece bolji život". Obrazovanje, posao, karijera, zarada, stan, auto.. to sve "igra i ne igra" ulogu koliko je poanta u društvenoj normi unutar koje se naša "žena - statistički subjekt" nalazi. A to može biti bilo šta i bilo kad.

 

Nažalost, to je u koliziji sa biologijom pa ć'mo morat malo razmislit kako promjenit norme.

 
 

 

Naravno da će "konzervativniji paničari" posegnuti za poznatim im alatima iz doba kada su "matere rađale pettro do dvajspete". Bile su kući i kuvale. I ćutale. Danas žene koje i jesu doma i kuhaju i ćute svojom odlukom i željom - ne žele petero djece pa nažalost ni ta taktika neće upalit taman da se i uvede kao obvezna. Kao što ni djeca neće biti poslušnija/pametnija u školi taman morala ić pješke kroz snijeg bosonoga 20km pješke do škole, "ko nekad".

 

I tehnički, utjecaj manjka nutrijenata na razvoj mozga jest genetski problem, jer da imamo genetsku predispoziciju (imunitet) uz koju količina dostupnih nutrijenata ne bi utjecala na razvoj intelekta - manjak nutrijenata uopće ne bi bio faktor kod razvoja intelekta i sukladno tome ne bi uoće bio problem u kontekstu.

 

Dakle. LOTR jest i ostat će najbolje djelo bez obzira na broj žena i konja. Novcem nećemo preokrenuti stopu fertiliteta. Politika neće preokrenuti stopu fertiliteta ali će vjerojatnije stopa fertiliteta utjecati na politiku jer, statistički, konzervativci imaju više djece. Ili osobe dobivanjem djece postaju konzervativnije (both works just fine). Optimističniji su ili sretniji od pesimističnih "nekonzervativaca". Stoga je razumljivo da će postojati "opservacije" u smjeru lijevog spektra jer se i starenjem postaje "manje liberalan". A imamo sve starije stanovništvo. Pa sad zbroji to dvoje. Najmanju stopu fertiliteta imaju PGŽ pa Karlovačka i Istarska, pa ZG, pa Krapinsko zagorska pa Varaždinska. Svakako postoje županije u kojima se lošije živi.

 

Ni jedan dekret, odluka ili matematički iskalkulisana jednadžba neće imati utjecaj na fertilnost jer žene nisu strojevi koliko god Kineska partija mislila da jesu. Trudnoća nije nešto na što može se utjecati u nekakvoj eksel tabli ili prelamati preko feminističkih ili antifeminističkih marševa. To je privatna stvar i odluka svake žene ponaosob i na nju utječe prevelik broj racionalnih i iracionalnih** faktora (i žena, jer svaka odlučuje, srećom, za sebe) da bi mogli zakonskim okvirima ili dnevnopolitičkim podjebavanjima promjeniti situaciju i zahvatit baš sve. Evo, dječiji doplatak sam po sebi nema pozitivan utjecaj, dapače, zato imamo komentare da "neki ljudi" imaju puno djece da bi dobivali dječiji doplatak i u US i u DE i u UK itd. 

 

**Kad kažem iracionalnih, mislim i na zaista iracionalne poput ljepljenja zaštita na apsolutno sve ćoškove po kući kao da će se dijete rodit sa genetskom privlačnošću za ćoškove, ali i na faktore koji se ne mogu iskazati brojčanom vrijednošću. Pogledajte samo razlike u marketingu muških (koje kupuju samo muškarci) i ženskih (koje kupuju samo žene) proizvoda. Bušilica: koliko vata, volti, nm, ampera, promjer svrdala. Pjena za kosu - 100% više volumena! ČEGA, KUBIKA, LITARA, GALONA?? Kakva se pjena prije prodavala? Upola manjeg volumena? O šamponima i gelovima za tuširanje i maskama za kosu i uljima i nekakvim kremama i šta sve nemaju pod tušem - da ne govorim. Jel to racionalno? Šta će ti 8 ćutura na tuš polici? Šta je hidratacijska krema? Imaš pipu s vodom pa se hidratiziraj. Micelarna voda? Misliš razrijeđeni sapun koji košta 7 puta više od koncentriranog sapuna od kojeg pak možeš napravit 700 litara te vodice.

 

Kada postane norma da obrazovana žena ima više od dvoje ili troje djece tada će stopa fertiliteta porasti (a pomalo raste). Muškarci na to neće imati utjecaja (tj mogu imat samo negativnog) jer kao što je mizogino priželjkivat da se ženu zatvori u kuću da rađa (?!) jednako tako je mizogino smatrati da će muška rabota moć utjecat na rađanje koje je još uvijek samo i jedino ženska privilegija. Šta netko planira doć ženama i reć "pa šta oćete, napravili smo 400 vrtića sa 800 kvadrata i kubika i tona, imate najnovije vešmašine i rumbe i promjenili smo politiku i sve a vi nećete rađat"? Možemo se postavit na trepavice. Navodno ima nekakva četka koja trepavice čini jačima za 300 posto (ne znam od čega) pa eto možda nam pomogne.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
8 godina
offline
Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa nataliteta

Evo, opet me se napada, kažu da upadam u kontradikcije, kao da liberali imaju monopol na istinu. Jedan od uzroka propasti Rimskog carstva bio je i pad populacije, pad broja živorođene djece. Ne zna se koji je tome pravi uzrok, neki pretpostavljaju da je uzrok bilo trovanje olovom. No pustimo sad to. Pad populacije u Rimskom carstvu je povijesna činjenica. Zbog toga se događalo da je gospodrar izabrao roba kojem je poslije svoje smrti davao slobodu te ga postavljao za nasljednika imanja - jer svoje djece nije imao. A što se tiče prava na izbor, zar nije apsurd (kontradikcija) da u ovom društvu pravo na život ima svatko, pa i naježi kriminalac (nema smrtne kazne), ima na njega pravo kućni ljubimac, a nerođeno dijete nema? Treba i to znati da je pravo na život imao rob u Americi, jer ga nitko nije smio ubiti, a imao ga je i po Mosijevom (židovskom) zakonu, jer je i za ubojstvo i sakaćenje roba slijedila kazna, iako ne ista kao za sakaćenje i ubojstvo slobodnog čovjeka. Treba dakle malo čitati povijesne knjige, a ne sve svoje znanje skupljati od onoga što se blebeće po forumima. A što se tiče žena i majčinstva, zar je teško provesti anketu s jednim jedinim pitanjem (za žene): "Biste li pristali da vas suprug uzdržava dok rađate i odgajate djecu?" (Za to vrijeme - predvidivo 10 godina - ženama bi bilo osigurano zdravstveno i mirovinsko osiguranje.) No takvo se pitanje ne smije postaviti, jer nije "demokratsko" i još je "diskriminatorno" - sloboda govora postoji samo do granica u kojima ne smeta liberalizmu. Već viđeno u komunizmu. 

 
17 1 hvala 8
10 godina
offline
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit
Tesko da cemo propasti zbog neyebice.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa nataliteta

ovaj (dijelu kolega s razlogom omiljen) film/poludokumentarac dao je dobru sociološku analizu zbog čega se zbiva to što se. rimsko carstvo (koje je propalo kad i jer je rim postao republika) nema veze. pametni znaju čemu služi seks. 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2024 7:19 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit
danen kaže...

"Biste li pristali da vas suprug uzdržava dok rađate i odgajate djecu?" (Za to vrijeme - predvidivo 10 godina - ženama bi bilo osigurano zdravstveno i mirovinsko osiguranje.) No takvo se pitanje ne smije postaviti, jer nije "demokratsko" i još je "diskriminatorno" - sloboda govora postoji samo do granica u kojima ne smeta liberalizmu. Već viđeno u komunizmu. 

 To je samo drugi naziv za visoke poreze svih u društvu, tj. za sve one koje nemaju djecu ili nemaju puno djece i svojim mukotrpnim radom moraju uzdržavati tuđe žene i tuđu djecu. Ja sma u 52. i sve teže mi je raditi, nemam više uzdržavane djece, porezna olakšica 0. Današnje društvo ne razlikuje rad i količinu rada u 23. i 52., raditi moiraju obojica jednako, normativ je neumoljiv. Ne osjećam drutvenu pravdu, i sade neka me me još dodatno porezno udari država za tuđe žene i tuđu djecu, jer sam svoju odgojio u druga vremena, kad ni porodiljni dopust od godine dana za žene nije iznosio više od teškog minimalca.

Ako ide anketa onda ide anketa za sve, ne samo za žene koje bi željele deset godina biti doma i česati onu stavr kad ih zasvrbi.

Koji je rezultata? Filipinci i Nepalci, nemam niš protiv toga sve dok se postigne jednakost i pravda na svakom nivou. ne rade muškarci samo kao profesori i znastvenici.

3 godine
offline
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit

Proleteri svih zemalja, izjebani ste ! 

14 godina
offline
Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa nataliteta

Zaboravio sam nadotati, raditi za tuđe žene i tuđu djecu, financirati njihove fakultete i plaće profesora, osoblja i ostalih koji se financiraju iz tuđeg rada, i onda gledati kako ta tuđa djeca odlaze iz zemlje u neke druge države i još te krive da je to generacijska odgovornost i krivica. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 mjeseci
offline
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit
wyks kaže...

 

A onda sa digitall :

1. Ne postoji ni jedan razlog zbog kojeg bi dijete samohranog roditelja imalo ikakve posljedice tijekom odrastanja osim zbog kometara tebe i sličnih kojima im govoriš da će imati posljedice u razvoju jer su djeca samohranih roditelja.

Totalni bulšit. 5 min guglanja statistike o posljedicama razvoda na djecu:

 

There is a 16% increase in the risk of behavior problems if the child is between 7 and 14 years old when their parents divorce.

 

Children of divorced or separated parents are 1.5 to 2 times more likely to live in poverty and engage in risky sexual behavior as they get older.

 

Estimates suggest children from divorced parents have an 8% lower probability of completing high school, a 12% lower probability of college attendance, and an 11% lower probability of college completion.

 

...it's not uncommon for kids of divorced parents to experience more health-related issues than children living in intact families.

 

Ali ne treba gledat statistiku ako si odrastao čovjek i/ili naročito ako imaš djecu. Kad sam odsutan radi posla par dana, ili obrnuto, ako je žena odsutna (kao trenutno npr.) - 10 puta je teže odraditi sve poslove nego kad smo oboje prisutni. Ne treba bit bračni savjetnik niti psiholog da se to zaključi. Briga o djeci, kući, poslu, prehrani, socijalizaciji (i roditelja i djece), razonoda, hobiji... sve to je nemjerljivo lakše udvoje. Shodno tome, kad si sam s djecom, nema teoretske šanse da ti nešto od gore navedenog ne pati. Jednostavno nemaš toliko vremena ni živaca sve odradit da bude kako treba. 

Timo: "...samo neinformirani krajnji korisnik moze kupiti AMD proizvod, za igranje."
9 godina
offline
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit
wyks kaže...

Kažu učeni ljudi da komičari imaju stanoviti talent detektiranja kontradikcija, nelogičnosti, laži i općenitih neuskladivih situacija koje onda koriste u komične svrhe.

 

Pa da se profesor doktor danen i neki zagovornici "nomen est omen" fourmaške kulture ne uvrijede (Drago) moram prvo napomenuti tko sam:

Ja sam Luka, i po iskustvenoj struci sam ko... ko... nisam komičar, već konobar! Nisam školovani konobar već  - Kelner, jedan od dva zaposlenja u kojima radimo dok se svi drugi zajebavaju - drugo je kurva kako kaže vic, iako nisam komičar, ispričavam se na prekoračivanju obujma svojih kompetencija.

 

No, kako znam oduzeti iznos računa od dobivenog keša da bi dobio bakšiš, moram istaknuti i neke sitnice u citiranim komentarima, iako sam, a već sam naglasio, tek kelner (koji je predvidio 6 bankrota kripto korporacija mjesecima unaprijed, ali eto, netko treba i aperol špric praviti).

 

Da počnemo sa jacob33 :

 

jacob33 kaže...

Realno, stanje ponude i potraznje. Uvjeravanjem ljudi u teoriju (radikalnog) feminizma u biti se samo sluzilo zlim industrijalcima da snize cijenu rada. Ako imas 50% stanovnistva koje radi, a imas potrebu za 100%, onda je cijena rada veca, zar ne? No, kad si uspio nagovoriti zene da se ostave svojih beneficija i krenu raditi zatupljujuce uredske, trgovacke i slicne poslove (svaka cast iznimkama), onda si stavio 100% stanovnistva da radi, te si samim time spustio cijenu rada. Nesto slicno kao uvoz Nepalaca i ostalih danas - sluze iskljucivo za spustanje cijene rada, nicem drugome, koliko god se neki uvjeravali u suprotno.

1. Ako trebaš 100 radnika, a imaš 50, ne trebaš li 50 radnika? Nije li to tvoja greška? Ili ako društvo treba 100 radnika, a ima ih 50 nije li to problem društva? Nije li onda uključivanje žena hvalevrijedna žrtva žena? I opet kukavičluk najgore vrste:

"Zli kapitalist" je izmislio posao, glupe žene su zajebale sve, a prava muškarčina, jedino što može je - napasti žene. One su krive što su prihvatile laž zlih kapitalista. A jaki, najači, najakojačiji muškarci ne mogu ništa osim zabraniti ženama da rade.

 

Jednoć kad se ženama zabrani da rade onda će zli kapitalist dušman vidit svoga boga! Neće onda tražit 100% radnika, a da ima 50%!

 

I nadalje, cijenu rada ti je smanjio Todorić u suradnji sa Sanaderom i Tuđmanom - u isto vrijeme su Lidl i DM davali 30-50% veće plaće u maloprodaji.

I ako Nepalci ne rade, tko će raditi te poslove?

 

 

digitall kaže...
onaj tko zna zbrojiti 2+2 zna da je za dijete nemjerljivo bolje imati oca i majku, ne radi društva koje će osuđivati samohranog oca ili majku ili to dijete, nego radi razvoja tog djeteta.

isprani woke bezmozgovi

A onda sa digitall :

1. Ne postoji ni jedan razlog zbog kojeg bi dijete samohranog roditelja imalo ikakve posljedice tijekom odrastanja osim zbog kometara tebe i sličnih kojima im govoriš da će imati posljedice u razvoju jer su djeca samohranih roditelja.

 

 

 

 

 

opet krivo, postoji milijun razloga, milijun posljedica.

 

osim što očigledno ne znaš elementarne stvari (kao što sam već usporedio sa znanjem 2+2), ne zapitaš li se zašto inteligentni, pametni, školovani, ljudi s puno životnog iskustva govore jedno a ti drugo? pitanje je retoričko, ne očekujem da ćeš shvatiti.

 

10 godina
offline
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit
Dijete nisam imao ranije jer nisam bio dovoljno zreo. Kad sam postao dovoljno zreo, nisam imao curu. Pa kad sam upoznao curu s kojom mogu zamisliti kraj zivota i odgoj djece, napravili smo dijete. Ljudima oko sebe mogu reci samo da djeca barem u pocetku nisu nikakav trosak, pogotovo uz danasnje usluge. Ono sto je prije odlazilo na nasu zabavu sad odlazi na zabavu s djetetom, cak i manje. Koliko god to cudno zvucalo nekom s 20 godina, vise i uzivas zabavljajuci se sa djetetom nego opijajuci se po nti put u nekom klubu sa frendovima i tjeranju zaebancije. Bezbrizna putovanja mi donekle fale, ali bit ce jos vremena i za to. Dosta znaci sigurnost na poslu, u smislu da ste naucili raditi svoj posao dobro i kvalitetno i da radite u dobroj firmi koja ne spaja kraj s krajem iz mjeseca u mjesec. Mogu slobodno reci da je dijete nesto najbolje sto mi se dogodilo u zivotu. I dok me prije puno vise privlacilo materijalno u smislu novog moba, kompa, najboljeg televizora itd, sad mi je to sve apsolutno sporedno. Ne zato sto si ne mogu priustiti, jer mogu, nego mi se taj mentalitet sam od sebe promijenio u glavi. I to je takoder najbolje sto mi se dogodilo.
Da sam imao tu spoznaju ranije, barem pet godina ranije bi isao na dijete.

 
17 1 hvala 8
10 godina
offline
Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa nataliteta

Ajmo prvo ovako. Molim sve koji bi žene u kaveze i da samo rađaju, da napišu koliko djece imaju. A ako nemaju više od 2 neka onda počnu raditi na tome da imaju minimalno 3, idealno bi bilo 5.

 

Hvala!

 

p.s. Kladim se da 90% vas tu "slobodne žene su zlo, patrijahat je rješenje" pronatalitetnih gurua nema ni jedno dijete.

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2024 10:03 (Entry Point).
Moj PC  
8 5 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice