Apple postao najprodavaniji proizvođač pametnih te

poruka: 70
|
čitano: 12.072
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple postao najprodavaniji proizvođač pametnih te".
22 mjeseca
offline
Re: Apple postao najprodavaniji proizvođač pametni
Ezio kaže...

 Level iznad po pitanju lijenosti i gotovanstva. Priznajmo, svi tome težimo.

 Zašto bih gubio vrijeme na sve to silno prčkanje po Windowsima? Koristim primarno Windows od verzije 95, dovoljno sam se nagledao plavih ekrana, bugova, problematičnih ažuriranja itd. Ne treba mi to u životu, prestar sam za to. Želim da kada pokrenem OS, sve radi out of the box što je bolje moguće uz minimalno prčkanje. Kao što je kolega iznad rekao, računalo nam je alat i ne želimo puno prčkati po samom alatu, nego ga odmah koristiti. A kakve posljedice Windows, AMD, Intel i Nvidia ostavljaju na korisnike, možete vidjeti na temama o hardveru.

14 godina
offline
Re: Apple postao najprodavaniji proizvođač pametni
Trilogija kaže...
Ezio kaže...

 Level iznad po pitanju lijenosti i gotovanstva. Priznajmo, svi tome težimo.

 Zašto bih gubio vrijeme na sve to silno prčkanje po Windowsima? Koristim primarno Windows od verzije 95, dovoljno sam se nagledao plavih ekrana, bugova, problematičnih ažuriranja itd. Ne treba mi to u životu, prestar sam za to. Želim da kada pokrenem OS, sve radi out of the box što je bolje moguće uz minimalno prčkanje. Kao što je kolega iznad rekao, računalo nam je alat i ne želimo puno prčkati po samom alatu, nego ga odmah koristiti. A kakve posljedice Windows, AMD, Intel i Nvidia ostavljaju na korisnike, možete vidjeti na temama o hardveru.

 Pa ja se slažem s time da sa godinama ponestane volje za prčkanjem. I sam sam u fazi da me to uopće više ne zanima. Ali spomenuno sam vrlo ozbiljan softver kakvog za apple jednostavno nema. Ili ćeš koristiti windows ili ćeš koristiti emulator. Što je jednostavno glupost. Dakle upravo o alatu pričam. A ne o appleu koji bi u ovom slučaju samo emulirao alat.

A glup je tvrditi i da si level iznad jer ne koristiš windows nego apple. 

Kolega iznad jednostavno nije relevantan jer ne zna sagledati širu sliku.

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2024 19:22 (Ezio).
22 mjeseca
offline
Re: Apple postao najprodavaniji proizvođač pametni
Cryogenic kaže...

 Ovakav neandertalski tekst pun predrasuda se ne očekuje od jednog moderatora, sramota. Znači ja jedem u McDonalsu i proserem izjavu vidi kakvi ljudi jedu u burger Kingu, dovoljno da shvatiš kakvi su to tamo ljudi!??! . Sve navedene probleme o kojima pišeš govori o tebi kao odosta neiskusnom korisniku Windowsa, ništa više. Kod mene sve radi ko urica. Nebi windows bio zastupljen više nego Mac Os da nevalja.

 

"For desktop computers and laptops, Microsoft Windows is the most used at 72.99%, followed by Apple's macOS at 16.13%, and Google's ChromeOS at 1.76%, and desktop Linux at 3.77%. Since ChromeOS is a Linux based OS, it can be added to the total desktop Linux share bringing it to 5.53%."

 

Očito su ovih 72.99% teške budale naspram ovih 16.13%. Svih tih 16.13% su na levelu iznad 

Windows je jeftin, dostupan svima, tim više što Microsoft žmiri na piratstvo jer im to donosi više koristi nego štete. Windows možeš instalirati i na najjeftinija računala, nije zatvoren ekosustav, i tržišni udio nikako nije mjerilo kvalitete. To je samo pokazatelj da su Windowsi jeftin i budget proizvod, otvoren za sve što ne podrazumijeva kvalitetu. Kad spominjemo kvalitetu, neovisno o tržišnom udjelu, Windows nema dobru reputaciju po pitanju stabilnosti i sigurnosti, i pogledaj koliko je zastupljen kod npr developera, servera itd, općenito kod ljudi kojima je stabilnost i pouzdanost jako bitna.

22 mjeseca
offline
Re: Apple postao najprodavaniji proizvođač pametni
Ezio kaže...
Trilogija kaže...
Ezio kaže...

 Level iznad po pitanju lijenosti i gotovanstva. Priznajmo, svi tome težimo.

 Zašto bih gubio vrijeme na sve to silno prčkanje po Windowsima? Koristim primarno Windows od verzije 95, dovoljno sam se nagledao plavih ekrana, bugova, problematičnih ažuriranja itd. Ne treba mi to u životu, prestar sam za to. Želim da kada pokrenem OS, sve radi out of the box što je bolje moguće uz minimalno prčkanje. Kao što je kolega iznad rekao, računalo nam je alat i ne želimo puno prčkati po samom alatu, nego ga odmah koristiti. A kakve posljedice Windows, AMD, Intel i Nvidia ostavljaju na korisnike, možete vidjeti na temama o hardveru.

 Pa ja se slažem s time da sa godinama ponestane volje za prčkanjem. I sam sam u fazi da me to uopće više ne zanima. Ali spomenuno sam vrlo ozbiljan softver kakvog za apple jednostavno nema. Ili ćeš koristiti windows ili ćeš koristiti emulator. Što je jednostavno glupost.

A glup je tvrditi i da si level iznad jer ne koristiš windows nego apple.

Kolega iznad jednostavno nije relevantan jer ne zna sagledati širu sliku.

 Napisao sam to u cilju naglašavanja važnosti da se ne troši vrijeme na nebitnosti i beskonačne rasprave o broju sličica u sekundi, kvaliteti drajvera i slično, nije mi bila namjera uvrediti nekoga. Korisnici Maca jednostavno uključe svoj uređaj i koriste ga, što me odmah privuklo tom ekosustavu. Svako malo mi ljudi donose Windows računala na čišćenje, optimizaciju ili reinstalaciju sustava, što mi je u redu jer od toga imam koristi. Međutim osobno ne uživam u neprestanom prčkanju vlastitog operativnog sustava. I nisam još doživio da mi je došao netko s apple uređajem. Već godinama koriste isti sustav, samo ga upgradeaju na noviju verziju i nastavljaju s korištenjem bez problema.

12 godina
suspendiran
offline
Re: Apple postao najprodavaniji proizvođač pametni
Trilogija kaže...
Windows je jeftin, dostupan svima, tim više što Microsoft žmiri na piratstvo jer im to donosi više koristi nego štete. Windows možeš instalirati i na najjeftinija računala, nije zatvoren ekosustav, i tržišni udio nikako nije mjerilo kvalitete. To je samo pokazatelj da su Windowsi jeftin i budget proizvod, otvoren za sve što ne podrazumijeva kvalitetu. Kad spominjemo kvalitetu, neovisno o tržišnom udjelu, Windows nema dobru reputaciju po pitanju stabilnosti i sigurnosti, i pogledaj koliko je zastupljen kod npr developera, servera itd, općenito kod ljudi kojima je stabilnost i pouzdanost jako bitna.

 Mislim da većina ljudi nisu budale (72.99%) i znaju da za nula kuna  ili puno manje para od Apple proizvoda mogu napravit isti posao. Zdrav razum. Sve ostalo je šišanje ovaca i prodavanje magle.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2024 19:43 (Cryogenic).
22 mjeseca
offline
Re: Apple postao najprodavaniji proizvođač pametni
Cryogenic kaže...

 Mislim da većina ljudi nisu budale i znaju da za nula kuna  ili puno manje para od Apple proizvoda mogu napravit isti posao. Zdrav razum. Sve ostalo šišanje ovaca i prodavanje magle.

Šišaju nas na svakom koraku. Misliš da to ne radi Nvidia? Nvidia je postala sinonim za šišanje, pogotovo u zadnjih nekoliko godina. S Apple-om barem dobijem kompletan i stabilan proizvod, što mi ni Nvidia, ni Intel, ni AMD nisu mogli pružiti. S obzirom da najviše laptop koristim u zadnje vrijeme, reci mi tko mi može pružiti nešto slično macbooku pro? Znači trackpad, zvuk, display, i pogotovo trajanje baterije, hvala.

10 godina
offline
Re: Apple postao najprodavaniji proizvođač pametni
Trilogija kaže...

Zato i prelazim na Apple kompletno. Dovoljno je pogledati AMD/Intel teme na forumu da shvatiš kakvi ljudi kupuju te proizvode. Onog trenutka kad pređeš na Apple, prešao si na level iznad. Ne zanimaju te više te prepirke tko ima više jezgri, više frejmova itd. Uživaš u kompletnom proizvodu koji će ti odraditi posao bez problema i bez problema koje Windowsi donose out of the box u kombinaciji s hardverom kompanija koje nisu sposobne napraviti prihvatljiv driver. Primjerice, Nvidia, koja ima dobru reputaciju po pitanju drivera, ja i dan danas imam one crne artefakte prilikom gledanja YouTube videa. Dobro poznati problem, star više od pola godine, možete ga naći na Redditu i drugim forumima, a o Radeon/Intel driverima ne treba ni pričati. Apple korisnici nemaju tih problema, a dobro sam se informirao prije kupnje i nisam čuo od ikoga da ima takve probleme.

 Pa nećeš valjda kupiti procesor na temelju svađa klinaca po forumu. Ako misliš da toga nema u Apple kampu, idi zaviri na forume macrumors i sličnih stranica. E to su ti fanbojevi s graničnim psihoporemećajima. Gori 3x nego Intel vs AMD ekipa.

 

Daleko od toga da je Apple kompletni proizvod i da uživaš u njemu, te da odrađuje poslove bez problema. Uživaš tek kad progutaš ogromnu knedlu u smislu kompletnih nelogičnosti unutar OS-a, odnosno Apple logike, koja je se većinom bazira na kontra svih, pa čak i vlastitih korisnika. Ovo govorim za macOS. iOS, ajde, manja knedla za progutat.

 

No na kraju krajeva, svakom njegovo. Koga briga što tko koristi

Nadglednik dina
14 godina
offline
Re: Apple postao najprodavaniji proizvođač pametni
Trilogija kaže...
Ezio kaže...
Trilogija kaže...
Ezio kaže...

 Level iznad po pitanju lijenosti i gotovanstva. Priznajmo, svi tome težimo.

 Zašto bih gubio vrijeme na sve to silno prčkanje po Windowsima? Koristim primarno Windows od verzije 95, dovoljno sam se nagledao plavih ekrana, bugova, problematičnih ažuriranja itd. Ne treba mi to u životu, prestar sam za to. Želim da kada pokrenem OS, sve radi out of the box što je bolje moguće uz minimalno prčkanje. Kao što je kolega iznad rekao, računalo nam je alat i ne želimo puno prčkati po samom alatu, nego ga odmah koristiti. A kakve posljedice Windows, AMD, Intel i Nvidia ostavljaju na korisnike, možete vidjeti na temama o hardveru.

 Pa ja se slažem s time da sa godinama ponestane volje za prčkanjem. I sam sam u fazi da me to uopće više ne zanima. Ali spomenuno sam vrlo ozbiljan softver kakvog za apple jednostavno nema. Ili ćeš koristiti windows ili ćeš koristiti emulator. Što je jednostavno glupost.

A glup je tvrditi i da si level iznad jer ne koristiš windows nego apple.

Kolega iznad jednostavno nije relevantan jer ne zna sagledati širu sliku.

 Napisao sam to u cilju naglašavanja važnosti da se ne troši vrijeme na nebitnosti i beskonačne rasprave o broju sličica u sekundi, kvaliteti drajvera i slično, nije mi bila namjera uvrediti nekoga. Korisnici Maca jednostavno uključe svoj uređaj i koriste ga, što me odmah privuklo tom ekosustavu. Svako malo mi ljudi donose Windows računala na čišćenje, optimizaciju ili reinstalaciju sustava, što mi je u redu jer od toga imam koristi. Međutim osobno ne uživam u neprestanom prčkanju vlastitog operativnog sustava. I nisam još doživio da mi je došao netko s apple uređajem. Već godinama koriste isti sustav, samo ga upgradeaju na noviju verziju i nastavljaju s korištenjem bez problema.

 Kužim. Koristio sam i sam godinama iphone i ipade. Ipad još uvijek i to prastari, a i dalje pristojno radi (sa aplikacijama koje ne traže najnoviji ios) za razliku od androida iz tog vremena. Ali kao što rekoh, za neke djelatnosti izbora baš i nema. Gledao sam prije par godina preći na mac os ali toga što ja koristim na mac os-u nema. Kad se prestanem baviti tim poslom ili kad odem u penziju, vjerojatno ću preći na mac.

PSN - darklydexter
6 godina
offline
Re: Apple postao najprodavaniji proizvođač pametni
Trilogija kaže...

Windows je jeftin

 

 

koliko to tocno jeftin?

 

pricamo o legalnim stvarima naravno ne da odem u poslovnicu i ukradem. tako je sve besplatno

 

brzi pregled po web shopovima, cirka 150 eura. nije bas mala cifra

22 mjeseca
offline
Re: Apple postao najprodavaniji proizvođač pametni
registracija kaže...
Trilogija kaže...

Windows je jeftin

 

 

koliko to tocno jeftin?

 

pricamo o legalnim stvarima naravno ne da odem u poslovnicu i ukradem. tako je sve besplatno

 

brzi pregled po web shopovima, cirka 150 eura. nije bas mala cifra

Na Bug stranici imaš reklamu za jeftine kljuceve, oko 10 eura.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2024 20:54 (Trilogija).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice