Po uzoru na SAD, i Hrvatska će zabranjivati "sumnj zaključana tema

poruka: 112
|
čitano: 24.920
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Po uzoru na SAD, i Hrvatska će zabranjivati "sumnj".
14 godina
suspendiran
offline
Re: Po uzoru na SAD, i Hrvatska će zabranjivati "s
picajzla0707 kaže...
....

međutim, jamranje amera ostalo je samo na tome, ...

 

ali to je taj narativ, ameri su gazde - eu je pudlica, ameri su izazvali rat u ukrajini - putko se samo branio itd., sve je to ista kuhinja smislila

  ...i onda je iz nekog razloga nord stream "netko" minirao. 

 

Opce je poznato da postoji samo jedna kuhinja u kojoj se nesto smislja.  

5 godina
offline
Po uzoru na SAD, i Hrvatska će zabranjivati "sumnj

Ajmo na temu.

 

5G, zašto je bitan?

 

5G će teoretski omogućiti Industriju 4.0.

Industrija 4.0 je micanje granica između fizičkog , digitalnog i biološkog, svijeta.

 

spajanje tehnologija A.I, editiranje gena i napredne robotike.

 

Fantastičan svijet budućnosti, u kojem kontrolu ne smije imati Kineska komunistička partija...

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Po uzoru na SAD, i Hrvatska će zabranjivati "s
Marko :D kaže...

Zemlja je ravna ploča!

 da ali tektonski poremećena. ne zaboravimo i kako joj je u sredštu bagdad, u kojem veliki vezir iznogud i dalje nastoji postati kalif umjesto kalifa ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Re: Po uzoru na SAD, i Hrvatska će zabranjivati "s
Marko :D kaže...

Zemlja je ravna ploča!

 Zemlja je nepravilno oblikovan elipsoid.

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
15 godina
offline
Re: Po uzoru na SAD, i Hrvatska će zabranjivati "s
syncmaster245b kaže...
Marko :D kaže...

Zemlja je ravna ploča!

 Zemlja je nepravilno oblikovan elipsoid.

- zapravo vrlo pravilan.. čista fizika, dok su najviši vrhunci i brazde skalirano ogrebotine na bilijarskoj kugli.

- svako tijelo u svemiru je podložno zakonima fizike, dok masa radi ostalo i što je tijelo-planet veće, npr kao sunce, to je bliže čistim formulama jer su sile gravitacije takve, dok Zemlja ima i rotaciju što daje elipsoid, na istom fizikalnom pravilu po kojem radi satni mehanizam-klatno-usporivač.. :) tj rešetkasta kugla na osovini kao kotač bicikla će se rotacijom spoljoštiti, centrifugalna-petalna sila...

 

-pogled na mjesec je dovoljan? na ostale planete.. čista fizika, time je Zemlja oblikovana upravo pravilno, tj po pravilima-zakonima fizike :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.1.2024 15:04 (ihush).
14 godina
suspendiran
offline
Re: Po uzoru na SAD, i Hrvatska će zabranjivati "s
gpd kaže...

...

 

5G, zašto je bitan?

 

....

 

Fantastičan svijet budućnosti, u kojem kontrolu ne smije imati Kineska komunistička partija...

 A 6G?

Tko smije imati kontrolu?

15 godina
offline
Re: Po uzoru na SAD, i Hrvatska će zabranjivati "s
konjRR kaže...

Tko smije imati kontrolu?

 Krajnji korisnik.

 

Sve drugo je navlacenje vode na mlin jedne, druge ili xxxyyy strane.

 

Ja zelim imati potpunu kontrolu nad hardverom kojeg sam kupio . <---tocka

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
14 godina
offline
Re: Po uzoru na SAD, i Hrvatska će zabranjivati "s
fer-de-lance kaže...

Ne samo da je toliko dobar i povoljan, nego jedini nudi all in one rješenja za bazne stanice (inače ogromni problem, interoperabilnost između različitih brandova je nula), daleko je najpouzdaniji i najjednostavnija je implementacija.

I to je tako već skoro cijelo desetljeće, a konkurencije uopće nema.

Došlo je do te razine da operateri (koji inače zgrću masovne dobiti) bi bili na rubu bankrota da uzmu neku drugu opremu.

Naravno, kad EU zabrani Huawei, morat će masovno sufinancirati operatere da bi uopće mogli poslovati, a kvaliteta usluge bude drastično pala, cijene za korisnike drastično porasle itd.

Jedino bi rješenje bilo da EU počne investirati u "domaće" proizvođače, ali taj vlak je odavno prošao, nemamo više know how na našem teritoriju.

Ali, nek se povedu za američkim modelom- uvoz stručnjaka iz Kine i Tajvana (makar su puno skuplji) i poticanje školovanja kadrova za tu struku, što je malo teže, generacija Z je totalno nezainteresirana za išta, a i oni koji i imaju neke volje i ambicije obično se školuju za druge stvari (softversko inženjerstvo je upisalo 99% polaznika svih svjetskih najprestižnijih učilišta, sve ostalo je skroz mrtvo, i znanost i inženjerstvo).

Uglavnom, crna vremena, a idu još i crnija...

Huawei zapravo jedini još drži telekomunikacijsko tržište na životu.

 

 Uf, gadno si ga nadrobio. Trenutno radim paralelno na tri projekta kod razlicitih providera (u Africi) koji su basically zamjena Huawei opreme. Opekli su se upravo sa interoperabilnoscu, a onda i cijenama suporta i developa novih featura nakon incijalno vrlo povoljne cijene deploymenta i cijene...

Gadno bi bilo kad bi telekomunikacija ovisila o tome sto Huawei daje. Huawei ima znacajan market share u RAN segmentu. Transport (narocito SDN) i Core su jos uvijek daleko od kineskih prstiju. Huawei je bio renesansa prije 10-tak godina, ali danas su samo jedan od vendora na marketu koji je i inace jako politicki uvjetovan.

I was born like this, I had no choice. Willie Nelson
5 godina
offline
Re: Po uzoru na SAD, i Hrvatska će zabranjivati "s
syncmaster245b kaže...
konjRR kaže...

Tko smije imati kontrolu?

 Krajnji korisnik.

 

Sve drugo je navlacenje vode na mlin jedne, druge ili xxxyyy strane.

 

Ja zelim imati potpunu kontrolu nad hardverom kojeg sam kupio . <---tocka

 Ne  samo da tehnički ne možeš imati kontrolu nad 5G "čipovljem" (ako nije iznimka), nego i ne smiješ bez posebnih dozvola

 

Jer korisnik ne smije uopće emitirati u tom radijskom području.

 

Ako imaš dozvolu, onda i možeš...

14 godina
suspendiran
offline
Re: Po uzoru na SAD, i Hrvatska će zabranjivati "s
syncmaster245b kaže...
konjRR kaže...

Tko smije imati kontrolu?

 Krajnji korisnik.

 

Sve drugo je navlacenje vode na mlin jedne, druge ili xxxyyy strane.

 

Ja zelim imati potpunu kontrolu nad hardverom kojeg sam kupio . <---tocka

 Koliko sam vec duze vrijeme jako puno puta medijski obavijesten skoro pa i nisam vlasnik hardvera kojega sam kupio a kamoli da mogu traziti potpunu i iskljucivu kontrolu. 

E sad sto kupiti? Ispada nista i mogu se sakriti ispod kamena....

5 godina
offline
Re: Po uzoru na SAD, i Hrvatska će zabranjivati "s
konjRR kaže...
syncmaster245b kaže...
konjRR kaže...

Tko smije imati kontrolu?

 Krajnji korisnik.

 

Sve drugo je navlacenje vode na mlin jedne, druge ili xxxyyy strane.

 

Ja zelim imati potpunu kontrolu nad hardverom kojeg sam kupio . <---tocka

 Koliko sam vec duze vrijeme jako puno puta medijski obavijesten skoro pa i nisam vlasnik hardvera kojega sam kupio a kamoli da mogu traziti potpunu i iskljucivu kontrolu. 

E sad sto kupiti? Ispada nista i mogu se sakriti ispod kamena....

 

 

Ne možeš kupiti 5G mobitel koji je pod potpunom kontrolom korisnika.

Ali valja biti svjestan toga, to je dovoljno. Kad koristiš smartphone, postoji treća strana koja ima pristup RAM-u korisničkom procesoru, flash disku itd...

Tako da ako imaš povjerljivih podataka na mobitelu. računaj da su procurili. 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.1.2024 18:42 (gpd).
14 godina
suspendiran
offline
Re: Po uzoru na SAD, i Hrvatska će zabranjivati "s
gpd kaže...
konjRR kaže...
syncmaster245b kaže...
konjRR kaže...

Tko smije imati kontrolu?

 Krajnji korisnik.

 

Sve drugo je navlacenje vode na mlin jedne, druge ili xxxyyy strane.

 

Ja zelim imati potpunu kontrolu nad hardverom kojeg sam kupio . <---tocka

 Koliko sam vec duze vrijeme jako puno puta medijski obavijesten skoro pa i nisam vlasnik hardvera kojega sam kupio a kamoli da mogu traziti potpunu i iskljucivu kontrolu. 

E sad sto kupiti? Ispada nista i mogu se sakriti ispod kamena....

 

 

Ne možeš kupiti 5G mobitel koji je pod potpunom kontrolom korisnika.

Ali valja biti svjestan toga, to je dovoljno. Kad koristiš smartphone, postoji treća strana koja ima pristup RAM-u korisničkom procesoru, flash disku itd...

Tako da ako imaš povjerljivih podataka na mobitelu. računaj da su procurili. 

 

 Ma nemozes ikakav mobitel danas kupiti koji je "tvornicki" pod potpunom kontrolom korisnika. Ukljucujuci i 5g.

 

Stanje stvari je takvo da eventualno "americka vojska" ima potpunu kontrolu nad svojom tehnikom, mozda "kineska vojska" i jos neki "takav korisnik". 

Ostali ako zele kontrolu nad svojom tehnikom mogu natrag u "kameno doba" jedino....

8 godina
offline
Re: Po uzoru na SAD, i Hrvatska će zabranjivati "s
picajzla0707 kaže...
Feudalac kaže...

 Čudan način je upravo to. U pozadini je bila prijetnja odbijanja ulaska u NATO samo što to nitko nije smio napisati...

klasična teorija zavjere, to je bilo tako, samo se nije smjelo napisati

 

možeš ti talambasat po svome koliko hoćeš, ali rusija je u europu uvozila najviše plina sve dok se putko nije zaigrao i to je činjenica

da su ameri gazde plin iz rusije bi odavno samo na kapaljku stizao, a gradilo se ne bi apsolutno ništa od novih plinovoda

 

međutim, jamranje amera ostalo je samo na tome, plin se uvozio sve više iz rusije, st2 je bio završen i da nije putin napao ukrajinu danas bi ta količina plina bila još i veća

to su činjenice, lako provjerljive, ovo tvoje priče su samo priče bez pokrića, čak i nasuprotne činjenicama

 

ali to je taj narativ, ameri su gazde - eu je pudlica, ameri su izazvali rat u ukrajini - putko se samo branio itd., sve je to ista kuhinja smislila

 Ovo postaje smiješno. Trump je otvoreno rekao da evropa treba kupovati američki plin, očito nisi pogledao linkove koje sam stavio. Pompeo, njegov minstar vanjskih je rekao da NS2 neće proraditi nikad i da će oni učiniti što god treba da se to ne dogodi. Dakle, čiste, javno objavljene činjenice. A ti se slobodno vratiš u svoj zimski san iz kojeg si se očito jučer probudio. 

Ja rekoh
13 godina
offline
Re: Po uzoru na SAD, i Hrvatska će zabranjivati "s
syncmaster245b kaže...
Marko :D kaže...

Zemlja je ravna ploča!

 Zemlja je nepravilno oblikovan elipsoid.

Nije nego ravna ploča. To su potvrdili vanzemaljci koji su nas i nedavno posjetili!

9 godina
offline
Re: Po uzoru na SAD, i Hrvatska će zabranjivati "s
Hoggy kaže...
JLZ! Glavni konkurenti Huawei-a imaju veliki dio proizvodnje i velike razvojne centre u Kini. Direktori istih, sudeci po nekim medijskim natpisima morali se se prosle godine, kao i svi drugi direktori privatnih tvtki zakleti na odanost komunistickoj partiji Kine.Huawei i jest tako brzo nastao jer su "zapadne" tvtke pocele prozvoditi u Kini jeftino u zamjenu za intelektualno vlasnistvo.

 Huawei je nastao hakiranjer i kopiranjem potpune lepeza proizvoda Nortela, ali u pola cijene. 

6 godina
offline
Re: Po uzoru na SAD, i Hrvatska će zabranjivati "s
fer-de-lance kaže...
konjRR kaže...

Zar nije vec odavno na razini eu "preporuka" izbjegavati huawei telekomunikacijsku opremu, pogotovo kada se pocelo uvoditi 5G posto je tu huawei bio u prednosti pred ostalima, cijenom i tehnologijom?

Nije valjda huawei toliko dobar i povoljan da su unatoc tome telekomi kupovali pa se sada bas mora ici na zabranu? 

Ima li tko iskustva mozda sa njihovom opremom? 

Ne samo da je toliko dobar i povoljan, nego jedini nudi all in one rješenja za bazne stanice (inače ogromni problem, interoperabilnost između različitih brandova je nula), daleko je najpouzdaniji i najjednostavnija je implementacija.

I to je tako već skoro cijelo desetljeće, a konkurencije uopće nema.

Došlo je do te razine da operateri (koji inače zgrću masovne dobiti) bi bili na rubu bankrota da uzmu neku drugu opremu.

Naravno, kad EU zabrani Huawei, morat će masovno sufinancirati operatere da bi uopće mogli poslovati, a kvaliteta usluge bude drastično pala, cijene za korisnike drastično porasle itd.

Jedino bi rješenje bilo da EU počne investirati u "domaće" proizvođače, ali taj vlak je odavno prošao, nemamo više know how na našem teritoriju.

Ali, nek se povedu za američkim modelom- uvoz stručnjaka iz Kine i Tajvana (makar su puno skuplji) i poticanje školovanja kadrova za tu struku, što je malo teže, generacija Z je totalno nezainteresirana za išta, a i oni koji i imaju neke volje i ambicije obično se školuju za druge stvari (softversko inženjerstvo je upisalo 99% polaznika svih svjetskih najprestižnijih učilišta, sve ostalo je skroz mrtvo, i znanost i inženjerstvo).

Uglavnom, crna vremena, a idu još i crnija...

Huawei zapravo jedini još drži telekomunikacijsko tržište na životu.

 

Ukratko: sve sto huawei zna dobio je od Svedskog Ericssona. Nazalost kao i vecina zapada Ericsson je prebacio dio proizvodnje i razvoja u Kinu krajem proslog i pocetkom ovog stoljeca i time je kina dosla do "know how" preko noci. U jednom trenutku huawei je pretekao Ericsson u RAN segmentu nelojalnom konkurencijom. Kineska vlada i sveucilista su stala iza Huawei-a free of charge. Ericsson je "prava" privatna tvtka i to ne moze. Globalno E/// je br 1 u svim telekom segmentima danas, a bio je opcenito top u svim telekom segmentima uvijek.

Amerikanci su se probali docepati Ericssona nedavno,ali za sad Wallenbergovi su odbili napad( preuzimanje). Nakon toga Ericsson je prije par godina kaznjen u Americi sa kaznom od milijardu dolara za prijestup star desetljece. Rijec je o korupciji pojedinca koji je dobio otkaz ( rijetka pojava inace  za svedske tvrtke), minoran iznos u odnosu na kaznu,ali nazalost po njih dogodilo se. Iako jasno je da je to kazna vise za odbijanje preuzimanja.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.1.2024 20:53 (Hoggy).
5 godina
offline
Re: Po uzoru na SAD, i Hrvatska će zabranjivati "s
konjRR kaže...
gpd kaže...
konjRR kaže...
syncmaster245b kaže...
konjRR kaže...

Tko smije imati kontrolu?

 Krajnji korisnik.

 

Sve drugo je navlacenje vode na mlin jedne, druge ili xxxyyy strane.

 

Ja zelim imati potpunu kontrolu nad hardverom kojeg sam kupio . <---tocka

 Koliko sam vec duze vrijeme jako puno puta medijski obavijesten skoro pa i nisam vlasnik hardvera kojega sam kupio a kamoli da mogu traziti potpunu i iskljucivu kontrolu. 

E sad sto kupiti? Ispada nista i mogu se sakriti ispod kamena....

 

 

Ne možeš kupiti 5G mobitel koji je pod potpunom kontrolom korisnika.

Ali valja biti svjestan toga, to je dovoljno. Kad koristiš smartphone, postoji treća strana koja ima pristup RAM-u korisničkom procesoru, flash disku itd...

Tako da ako imaš povjerljivih podataka na mobitelu. računaj da su procurili. 

 

 Ma nemozes ikakav mobitel danas kupiti koji je "tvornicki" pod potpunom kontrolom korisnika. Ukljucujuci i 5g.

 

Stanje stvari je takvo da eventualno "americka vojska" ima potpunu kontrolu nad svojom tehnikom, mozda "kineska vojska" i jos neki "takav korisnik". 

Ostali ako zele kontrolu nad svojom tehnikom mogu natrag u "kameno doba" jedino....

Da.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.1.2024 21:45 (gpd).
15 godina
offline
Re: Po uzoru na SAD, i Hrvatska će zabranjivati "s
Marko :D kaže...

Nije nego ravna ploča. To su potvrdili vanzemaljci koji su nas i nedavno posjetili!

 S obzirom kakve si bisere valjao vec prije... da u pravu si.

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
15 godina
offline
Re: Po uzoru na SAD, i Hrvatska će zabranjivati "s
gpd kaže...
 

Ne možeš kupiti 5G mobitel koji je pod potpunom kontrolom korisnika.

Ali valja biti svjestan toga, to je dovoljno. Kad koristiš smartphone, postoji treća strana koja ima pristup RAM-u korisničkom procesoru, flash disku itd...

Tako da ako imaš povjerljivih podataka na mobitelu. računaj da su procurili. 

 

 Ne spoorim.

 

Ali pitanje je bilo tko smije imati kontrolu.

 

Sa moralnog stajalista mislim da je moj odgovor ispravan.

 

Uostalom, da li bi htio imati automobil koji ce stati na autocesti jer eto nisi platio pretplatu za grijana sjedala na vrijeme?

 

Napravimo distinkciju izmedju kupnje i i najma.

 

Misaoni eksperiment, jesi ti kupio maticnu plocu na kompu sa kojeg citas ovu moju repliku, ili su je iznajmio?

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
15 godina
offline
Re: Po uzoru na SAD, i Hrvatska će zabranjivati "s
Zg1004 kaže...

 Uf, gadno si ga nadrobio. Trenutno radim paralelno na tri projekta kod razlicitih providera (u Africi) koji su basically zamjena Huawei opreme. Opekli su se upravo sa interoperabilnoscu, a onda i cijenama suporta i developa novih featura nakon incijalno vrlo povoljne cijene deploymenta i cijene...

Gadno bi bilo kad bi telekomunikacija ovisila o tome sto Huawei daje. Huawei ima znacajan market share u RAN segmentu. Transport (narocito SDN) i Core su jos uvijek daleko od kineskih prstiju. Huawei je bio renesansa prije 10-tak godina, ali danas su samo jedan od vendora na marketu koji je i inace jako politicki uvjetovan.

 S obzirom da se iz tvog upisa dade iscitati da znas o cemu pricas, mozes li molim te pojasniti onu zadnju recenicu kako je politicki uvjetovan?

 

Naime, iako se jedne strane zvuci sve suludo, s druge americko lajanje na Huawei (iako ameri svoje odluke javno vezu iskljucivo za nacionalnu sigurnost) je prica koja koja jednostavno ne drzi dovoljno dobro vodu, po mom skormnom misljenju nije dovoljno dobro objasnjnenje.

Elem, mislim da ameri imaju prilicno dobar razlog zasto su tako postupili, no mislim da nisu ga dovoljno dobro iskomunicirali prema ostatku svijeta.

 

Ako ti nije tlaka, mozes li malo dodatno pojasniti.

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
5 godina
offline
Re: Po uzoru na SAD, i Hrvatska će zabranjivati "s
syncmaster245b kaže...
gpd kaže...
 

Ne možeš kupiti 5G mobitel koji je pod potpunom kontrolom korisnika.

Ali valja biti svjestan toga, to je dovoljno. Kad koristiš smartphone, postoji treća strana koja ima pristup RAM-u korisničkom procesoru, flash disku itd...

Tako da ako imaš povjerljivih podataka na mobitelu. računaj da su procurili. 

 

 Ne spoorim.

 

Ali pitanje je bilo tko smije imati kontrolu.

 

Sa moralnog stajalista mislim da je moj odgovor ispravan.

 

Uostalom, da li bi htio imati automobil koji ce stati na autocesti jer eto nisi platio pretplatu za grijana sjedala na vrijeme?

 

Napravimo distinkciju izmedju kupnje i i najma.

 

Misaoni eksperiment, jesi ti kupio maticnu plocu na kompu sa kojeg citas ovu moju repliku, ili su je iznajmio?

Ako govorimo konkretno o mobitelima,

Kontrolu imaju oni nad 5g čipovljem i to je po meni OK, a ne bi smjeli imati kontrolu nad korisničkim čipovljem u istom tom mobitelu. 

Komunikacija 5g čipovi i korisnički čipovi bi trebali ići preko AT naredbi i nekakvog serial interface-a, bez da su memorije dijeljene i da Baseband procesor ne kontrolira User processor.

Ne znam za takve mobitele, možda PinePHone. Nije da ih reklamiram. ja ih nemam osobno.

 

 

13 godina
offline
Re: Po uzoru na SAD, i Hrvatska će zabranjivati "s
syncmaster245b kaže...
Marko :D kaže...

Nije nego ravna ploča. To su potvrdili vanzemaljci koji su nas i nedavno posjetili!

 S obzirom kakve si bisere valjao vec prije... da u pravu si.

Ja samo govorim istinu. Dokaži da moje tvrdnje nisu istinite...

15 godina
offline
Re: Po uzoru na SAD, i Hrvatska će zabranjivati "s
Marko :D kaže...
syncmaster245b kaže...
Marko :D kaže...

Nije nego ravna ploča. To su potvrdili vanzemaljci koji su nas i nedavno posjetili!

 S obzirom kakve si bisere valjao vec prije... da u pravu si.

Ja samo govorim istinu. Dokaži da moje tvrdnje nisu istinite...

 Ma sve je istina. Ne brini se,

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
15 godina
offline
Re: Po uzoru na SAD, i Hrvatska će zabranjivati "s
gpd kaže...
Kontrolu imaju oni nad 5g čipovljem i to je po meni OK, a ne bi smjeli imati kontrolu nad korisničkim čipovljem u istom tom mobitelu. 

 aka. userspace.

 

I da slazem se apsolutno s tobom.

 

Sto se tice AT komandi, napustio sam ih krajem 90tih zajedno sa hyperterminalom i ne bih se vise vracao tamo

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
15 godina
offline
Re: Po uzoru na SAD, i Hrvatska će zabranjivati "s
syncmaster245b kaže...
konjRR kaže...

Tko smije imati kontrolu?

 Krajnji korisnik.

 

Sve drugo je navlacenje vode na mlin jedne, druge ili xxxyyy strane.

 

Ja zelim imati potpunu kontrolu nad hardverom kojeg sam kupio . <---tocka

 -ok, recimo da se slažem(o), .. :)

-ali, problem, tj nije samo hw-čip-žica-plastika, nego i sw, nad kojim nikad nećeš imati kontrolu kao vlasnik nit neko pravo osim kroisničkog-korištenja uz ograničenja-uvjete licence.

-hw+sw=uređaj, bez sw je hrpa ničega, plastike-žice.

-svaki mrežni uređaj, komad hw-a, ima backdoor, fičer.. koji se naravno ne obznanjuje javno-juzerima nego je insiderska stvar, npr za partnere-operatere i sl. jer 'rezeva' mora postojati + pravila-zakoni koji to uvjetuju pa tako ništa ne može na tržište što ne odobri ujkosem, koji usput posjeduje skoro sve, internet, tehnologiju, soft, patente-licence.. onak, 99%.. a počelo je s arpanetom pa nadam se ne treba objašnjavati kako pravila idu i tko je the-šef, dok smo mi ostali sitne girice a jedino pandan velesilama može biti druga velesila kao što je kina .. no za nas ostale je samediference, tj možemo birati demokratskiji način kako će nas netko čvrgati, istok ili zapad.. dok koliko mogu primijetiti svi žele na zapad, dok na istok nema baš nekih recimo migracija, ni mexico, ni sirija, ni .. nitko. Tak da ako se bira (manje zlo) recimo da je to možda zapad, no za giricu je važnije da je the-šef-kit ne uzme na nišan ili da girica ne posjeduje nešto što šef recimo želi.. do tad je mirna ili povremena čvrga-koleteral.. i opet, kad je pendrek u pitanju istočni nije nježniji-pravedniji, samo što nas do sad nije dohvatio, dok je sad recimo cccp dohvatio ukrainu u novijoj povijesti da ne idemo dalje.. onak, što je ljepše, za građane-girice, da te lupa pendrek istoka ili zapada dok istovremeno svi žele na zapad, nitko na istok? Slučajno?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
online
Re: Po uzoru na SAD, i Hrvatska će zabranjivati "s
Feudalac kaže...

 Ovo postaje smiješno. Trump je otvoreno rekao da evropa treba kupovati američki plin, očito nisi pogledao linkove koje sam stavio. Pompeo, njegov minstar vanjskih je rekao da NS2 neće proraditi nikad i da će oni učiniti što god treba da se to ne dogodi. Dakle, čiste, javno objavljene činjenice. A ti se slobodno vratiš u svoj zimski san iz kojeg si se očito jučer probudio. 

 trump je rekao ovo, pompeo je rekao ono...

američki predsjednici daleko prije trumpa govore da eu treba paziti da ne postane ovisna o ruskom plinu, nije trumpovo trabunjanje ništa novoga

jedino što se ovaj put poklopilo s putinovim sranjima, pa ti to uzimaš kao nekakav dokaz da su ameri europi ukinuli ruski plin - jer su nam valjda gazde

 

da su ameri gazde odavno bi kupovali američki plin i gradili lng terminale umjesto plinovoda prema rusiji

međutim, činjenice su obrnute, američki plin se nije kupovao nego ruski i gradili su se plinovodi prema rusiji, usprkos amerikancima

kad je putin počeo ucjenjivat eu plinom, eu se okrenula drugim dobavljačima - ne radi amera, nego radi putina

i kad jednom putin skikne, rat završi i rusija se opameti, eu će ponovo kupovati plin iz rusije, možda nešto pažljivije i sa rezervom, ali će kupovati i poslovati s rusijom opet,

 

na koncu, vjeruj ti što hoćeš, s teoretičarima zavjere ionako je uzaludno raspravljat

15 godina
offline
Re: Po uzoru na SAD, i Hrvatska će zabranjivati "s
"Napravimo distinkciju izmedju kupnje i i najma.
Misaoni eksperiment, jesi ti kupio maticnu plocu na kompu sa kojeg citas ovu moju repliku, ili su je iznajmio?"
Kao što Klaus Schwab kaže: "You will own NOTHING. And be happy."
Idi i radi nešto korisno!
5 godina
offline
Re: Po uzoru na SAD, i Hrvatska će zabranjivati "s
syncmaster245b kaže...
gpd kaže...
Kontrolu imaju oni nad 5g čipovljem i to je po meni OK, a ne bi smjeli imati kontrolu nad korisničkim čipovljem u istom tom mobitelu. 

 aka. userspace.

 

I da slazem se apsolutno s tobom.

 

Sto se tice AT komandi, napustio sam ih krajem 90tih zajedno sa hyperterminalom i ne bih se vise vracao tamo

 Ne, userspace, je nešto drugo,( kao kernelspace i userspace )

 

Baseband procesor (BP) vrti vlastiti OS sa vlastitim kernelspace i userspace. ali ima pristup "korisničkom" sustavu, ili application processoru (AP) (na kojem se vrti ANDROID linux ili iOS, svaki sa svojim kernelspace i userspace.)

 

Ili da budem precizniji:

Ovdje se vidi specifikacija GSM standardom (ugrubo odgovara i za 5G) : link

Na ovoj slici vidi se, podjela UE, na MT + SIM, TA bus,  i TE  

 

MT ima svoj OS (real-time OS, sa kernelspace i userspace), a TE svoj (Android, iOS,...). A SIM kartica ima svoj OS.

 

MT ima kontrolu nad TE, a ne bi smijeli imati... 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.1.2024 12:27 (gpd).
15 godina
offline
Re: Po uzoru na SAD, i Hrvatska će zabranjivati "s
gpd kaže...
Ovdje se vidi specifikacija GSM standardom (ugrubo odgovara i za 5G) : link

Na ovoj slici vidi se, podjela UE, na MT + SIM, TA bus,  i TE  

 

MT ima svoj OS (real-time OS, sa kernelspace i userspace), a TE svoj (Android, iOS,...). A SIM kartica ima svoj OS.

 

MT ima kontrolu nad TE, a ne bi smijeli imati... 

 

 Frende, gurno si me izvan mog "safespace-a" sad.

 

Ovo je vec izvan mog dosega, jer nikad nisam ozbiljnije proucavao GSM, no mislim da naslucujem sto zelis reci.

 

Ispravi me ako grijesim, ali koliko sam shvatio (onako povrsno) problem je sto RF dio GSM/LTE modema (vjerujem i 5G-a) je proprietary BLOB, i nema nacina za zaobici ga (nesto kao IME i PSP)?

To je i dalje problem za Pinephoneove i ostale "libre..." pokusaje?

 

Ako imas vremena (je, znam da te sad zezam vec) mrvicu jos dodatno objasnis ili makar podijelis par linkova, volio bi makar malo zagrebati povrsinu.

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.1.2024 13:35 (syncmaster245b).
5 godina
offline
Re: Po uzoru na SAD, i Hrvatska će zabranjivati "s
syncmaster245b kaže...
gpd kaže...
Ovdje se vidi specifikacija GSM standardom (ugrubo odgovara i za 5G) : link

Na ovoj slici vidi se, podjela UE, na MT + SIM, TA bus,  i TE  

 

MT ima svoj OS (real-time OS, sa kernelspace i userspace), a TE svoj (Android, iOS,...). A SIM kartica ima svoj OS.

 

MT ima kontrolu nad TE, a ne bi smijeli imati... 

 

 Frende, gurno si me izvan mog "safespace-a" sad.

 

Ovo je vec izvan mog dosega, jer nikad nisam ozbiljnije proucavao GSM, no mislim da naslucujem sto zelis reci.

 

Ispravi me ako grijesim, ali koliko sam shvatio (onako povrsno) problem je sto RF dio GSM/LTE modema (vjerujem i 5G-a) je proprietary BLOB, i nema nacina za zaobici ga (nesto kao IME i PSP)?

To je i dalje problem za Pinephoneove i ostale "libre..." pokusaje?

 

Ako imas vremena (je, znam da te sad zezam vec) mrvicu jos dodatno objasnis ili makar podijelis par linkova, volio bi makar malo zagrebati povrsinu.

 Evo ti frende,

 https://media.ccc.de/search/?q=baseband

 https://security.stackexchange.com/search?q=baseband

Uživaj.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.1.2024 13:55 (gpd).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice