Stižu Rafali, jesmo li sada sigurniji? zaključana tema

poruka: 44
|
čitano: 19.653
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stižu Rafali, jesmo li sada sigurniji?".
14 godina
offline
Stižu Rafali, jesmo li sada sigurniji?

Ovako ja u Stellarisu i CIV V/VI jedva skupim za jednu dvije flote/jedinice, a onda me svejedno napadnu i unište.

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stižu Rafali, jesmo li sada sigurniji?

PZO kratkog dometa nabavljamo također od Francuza

https://hrvatski-vojnik.hr/mistral-svestrano-rjesenje-za-pzo/

 

PZO srednjeg dometa koji će štiti Rafale na tlu dolazi u paketu sa avionima (ne mogu iskopati od nikuda link, mislim da se isto radi o Mistralu samo ne u MANPADS verziji ili možda čak nešto drugo šalju).

 

Za dugi domet nisam ništa čuo, niti iskreno ne znam koliki % države imamo pokriveno PZO-om. Ako se ne varam, prioritet nakon aviona su plovila (mislim da su čak i počeli neki dogovori sa Norvežanima) jer prema planu koji NATO pokušava uspostaviti mi bi bili zaduženi za sigurnost cjelog Jadranskog mora i trebali bi u tom pogledu rasteretiti Talijane koji bi se fokusirali na potez prema Africi.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
offline
Re: Stižu Rafali, jesmo li sada sigurniji?
Mičić kaže...

Ne treba nam ništa. Samo AK47 i ašovi.

Neka navali tko hoće, obrana će biti gerilska i biti će prokopano preko 300 000km podzemnih rupa i kanala iz kojih ćemo iskakati i demoralizirati okupatora.

 

Za razliku od Rusa, pa mi realno nemamo para niti za kvalitetne obične Air to Air lopate.

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
13 mjeseci
neaktivan
offline
Stižu Rafali, jesmo li sada sigurniji?

Aha u ukrainise pokazalo da R300 ima zapravo domet od 100km! Što znači da bi ih trebali od 5-8 bitnica po jediničnoj cijeni od 500 za minimalnu do 750 za kompletno mil US $. Koliko je ono koštalo naše zrakoplpvstvo a 1000 mil US $. Troškovi održavanja nisu ništ manji čak trebaju veču logistiku nego Rafali. Rakete su neophodne ali nisu niti jeftinije niti su zamjena za zrakoplove. Uz put najam strane nato zemlje da brani naše nebo nije jeftinije a ima mnogo političkih i operativnih nedostataka. zaključak da mi i NATO treba integrirani PZO je jedini na mijestu.

 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Stižu Rafali, jesmo li sada sigurniji?
Tvoje budno oko Jesna Stoltenberga je ako se ne varam izjavilo za raketu koja je pala pored studenskog doma,da nije ugrozena sigurnost i da je pala u nenaseljenom podrucju.
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stižu Rafali, jesmo li sada sigurniji?
Bukva kaže...

PZO kratkog dometa nabavljamo također od Francuza

https://hrvatski-vojnik.hr/mistral-svestrano-rjesenje-za-pzo/

 

PZO srednjeg dometa koji će štiti Rafale na tlu dolazi u paketu sa avionima (ne mogu iskopati od nikuda link, mislim da se isto radi o Mistralu samo ne u MANPADS verziji ili možda čak nešto drugo šalju).

 

Za dugi domet nisam ništa čuo, niti iskreno ne znam koliki % države imamo pokriveno PZO-om. Ako se ne varam, prioritet nakon aviona su plovila (mislim da su čak i počeli neki dogovori sa Norvežanima) jer prema planu koji NATO pokušava uspostaviti mi bi bili zaduženi za sigurnost cjelog Jadranskog mora i trebali bi u tom pogledu rasteretiti Talijane koji bi se fokusirali na potez prema Africi.

PZO srednjeg dometa - nešto se govorilo o VL MICA sustavu, ali on realno nije srednjeg dometa.

PZO (a da je OK) će nas koštati puno više od Rafalea, a o mornarici da ne govorim, ona je najskuplji dio priče i daleko smo od ikakve ozbiljne modernizacije, kamoli sposobnosti zaštite Jadrana.

15 godina
offline
Stižu Rafali, jesmo li sada sigurniji?

ukratko, nismo sigurniji ali i nemamo baš nekih neprijatelja (odn. nemamo baš ništa što bi ikome bilo dovoljno zanimljivo za akciju; beskorisni smo ali zato volimo krasti i trošiti tuđu lovu, uz što manje rada/truda) i nasrtaja pa nema veze. protiv vremenskih cirkusarija ionako ne možemo ništa (a i kad možemo, ne možemo, jer nismo od nadležnih institucija pribavili sve papire i potvrde).

rafaleima ćemo pucati na visoke vodostaje, superćelije, podizanja morske razine zbog topljenja ledenjaka i tak ... e, da: i čehe u japankama spašavati s planinskih vukojebina i otvorenih pučina. 

 

mi smo sami sebi najgori neprijatelji. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.10.2023 16:03 (Ajar).
Moj PC  
4 1 hvala 0
10 mjeseci
protjeran
offline
Stižu Rafali, jesmo li sada sigurniji?

Mistral 3 bi trebao doći u siječnju 2024. To je ministar izjavio.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Stižu Rafali, jesmo li sada sigurniji?
UncleJimbo kaže...

Neki dan je AP izgovorio rečenicu: "kupnja ovih zrakoplova je bila strateško politička odluka"

 

Što se tiče Mađarske ona je ozbiljno zaokrenula politiku i u planu je nevjerovatno izdvajanje pored onog redovnog.

 

"

Mađarska je u tom kontekstu 2016. objavila desetogodišnji plan razvoja i modernizacije obrambenih snaga Zrínyi 2026. Projekt je nazvan po hrvatskom velikašu Nikoli Šubiću Zrinskom (1508. – 1566.), kojeg Mađari zovu Miklós Zrínyi. Puni službeni naziv glasi Razvojni program za obranu i oružane snage Zrinski 2026. (Zrínyi 2026 Honvédelmi és Haderőfejlesztési Programot), a trebao bi vratiti mnoge gotovo izgubljene “klasične” sposobnosti oružanih snaga i proširiti ih. Uključuje povećanje obrambenog proračuna do razine koju preporučuje NATO: dva posto bruto društvenog proizvoda. To bi se trebalo ostvariti do 2024. i predviđa ulaganje 3500 milijardi forinti, tj. više od 9,6 milijardi eura, i to uz redovite troškove."

 

https://hrvatski-vojnik.hr/potpuna-modernizacija-madarskih-obrambenih-snaga/

 

Što se tiče Srbije ona će sigurno nabaviti Dassault Rafale i to novije od naših, ako su za vrijeme obuke HR pilota u bazi bili srpski generali i izaslanstvo to znači da je u ugovor već ili potpisan ili pred potpisom, pitanje je samo koliko komada i sa kakvom opremom. Logična stvar jer imaju kante kao i mi i također rade političke odluke jer znaju da je FR trenutno najveći zagovornik protiv proširenja EU.

 

Super samo trebaju iskeširat 3 miljarde eura. To je sve samo ne sigurno iz više razloga, zasad je sve na nivou pričica za glasačko tijelo i više se ne spominje u srpskim medijima praktički. Mene nebi čudilo da na kraju kupe nešto od kineza.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.10.2023 16:47 (kero).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Stižu Rafali, jesmo li sada sigurniji?
Joe Cooker kaže...

Problem je smještaj Rafala,gradimo hangare na Plesu i nemamo PZO.Treba nam PZO i podzemni hangari sa klimatizacijom zbog osjetljivosti Rafala na više mjesta po HR tako da se Rafali mogu premještati iz strateških i sigurnosnih razloga.

 Kupljen je mistral 3 (kratki domet) i nabavit će se konačno ozbiljan PZO srednjeg dometa Vertical Launch MICA (VL MICA) isto francuski tako da će i PZO i zrakoplovstvo biti umreženi. Srećom naučena je lekcija nakon pada drona u zagrebu koja je mogla završiti neviđenom tragedijom.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.10.2023 17:00 (kero).
14 godina
offline
Moj PC  
1 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Stižu Rafali, jesmo li sada sigurniji?

Ne piše da nas nema nego da bi nas moglo biti dvostruko manje. Kakve to veze ima sa ovom temom osim tradicionalnog hrvatskog defetizma koji ne vodi ničem konstruktivnom?

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Stižu Rafali, jesmo li sada sigurniji?

 Niste poslušali moju molbu...

 

...
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.10.2023 19:51 (Miro).
Moj PC  
3 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Stižu Rafali, jesmo li sada sigurniji?
Kaj se teme tiče dovoljno je par krstarećih raketa ili dronova na Pleso i odu svi Rafali u sekundi u dim.
Tako skupi avioni trebaju podzemne hangare.
Moj PC  
8 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice