Finski teleoperateri obustavljaju prodaju Xiaomije

poruka: 28
|
čitano: 7.933
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Finski teleoperateri obustavljaju prodaju Xiaomije".
15 godina
offline
Finski teleoperateri obustavljaju prodaju Xiaomije

sisu

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Finski teleoperateri obustavljaju prodaju Xiao
Toliko principijelni, ali će ipak prodati zalihe koje imaju da ne budu na gubitku.
 
9 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Finski teleoperateri obustavljaju prodaju Xiao
Nokiu je nešto po(sisu)salo
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
16 godina
offline
Re: Finski teleoperateri obustavljaju prodaju Xiao
Debilizam na najjače. Ovo je vrijeme kada debili tvrde da su normalni i napadaju normalne da su oni debili.
 
18 1 hvala 0
5 godina
offline
Finski teleoperateri obustavljaju prodaju Xiaomije

Ne bitno i ne vezano za temu ali... jedan dan mali mi govori da mi je kupio novi kompjuter i maše sa mojim mobitelom. Vidim nekakav komp na slici i vidim da je stranica od linksa. Ništa mi nije bilo jasno jer mi mali ne zna šifru od mobitela a ni ne damo mu da bulji u mobitel tako da nije baš na ti sa mobitelom. On je svejedno sa zaključanim mobitelom uspio otići na stranice linksa i tamo nešto klikati tj tapkati. Nije mi bilo jasno kako je to uspio pa sam se malo poigrao i skužio da ti glupi šomiji imaju nekakav wallpaper carousel app koji je non stop aktivan i ako na lockscreenu svajpneš u lijevo tamo ti nudi te bezvezne wallpapere sa nekim opisom koji je u biti link na tražilicu sa tim pojmom tj opisom tog wallpapera i od tamo možeš samo gledati i klikati na linkove vezane za taj pojam. ne možeš prizvat tipkovnicu ali tapkajući po reklamama koje ti iskaču možeš eventualno doći do neke stranice koja te zanima i pretraživati je... Katastrofa. Tad sam odlučio da će moj sljedeći mobitel biti ajfon.

HAIL TO THE KING, BABY!
Moj PC  
5 13 hvala 0
11 godina
offline
Re: Finski teleoperateri obustavljaju prodaju Xiao
Srce Isusovo kaže...

Tad sam odlučio da će moj sljedeći mobitel biti ajfon.

 

Ovo je klasifikacija "professional troll"  

5 godina
offline
Re: Finski teleoperateri obustavljaju prodaju Xiao
UncleJimbo kaže...

 

Ovo je klasifikacija "professional troll"  

 Trolao ili ne trolao na tom jebenom mobitelu možeš surfat dok je zaključan, prčim mu mater. Uostalom, cijelo vrijeme imam androide od kad postoje skoro, samo sam jedno kratko vrijeme bio na gejfonu i 2-3 godine na WP. Samsung ne želim jer je to još i veći pederluk od ajfona, sa huaweijme moram neke kerefeke izvoditi da bi ga mogao normalno koristiti, šomi ima totalno bedastu politiku sa ovim global i eu romovima i činjenica da preko tog wallpaper carousela mogu surfat i drkat dok je mob zaključan. Pun kurac mi ih je više a boga mi ni ne koštaju baš puno manje od gejfona tako da... 

HAIL TO THE KING, BABY!
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.9.2023 14:42 (Srce Isusovo).
16 godina
offline
Re: Finski teleoperateri obustavljaju prodaju Xiao
Imao si Nokije s Android One koji nije imao nikakvog dodatnog bloatwarea. Ne kužim što ti Samsungu fali
14 mjeseci
online
Re: Finski teleoperateri obustavljaju prodaju Xiao
Mozes uninstall mi wallpaper carousel. Samo ga potrazi na google playu. Ali sajomiju je svaka nova nadogradnje softvera sve veca banana.
5 godina
offline
Re: Finski teleoperateri obustavljaju prodaju Xiao
Bob Boss kaže...
Mozes uninstall mi wallpaper carousel. Samo ga potrazi na google playu. Ali sajomiju je svaka nova nadogradnje softvera sve veca banana.

 e to! hvala nisam to znao!

HAIL TO THE KING, BABY!
5 godina
offline
Re: Finski teleoperateri obustavljaju prodaju Xiao
dd.inc kaže...
Imao si Nokije s Android One koji nije imao nikakvog dodatnog bloatwarea. Ne kužim što ti Samsungu fali

 Gadi mi se... Imao sam s7 i s9 onaj bixby jebeni me toliko naživcirao tako da samsung više iz pakosti neću kupit

HAIL TO THE KING, BABY!
6 godina
offline
Re: Finski teleoperateri obustavljaju prodaju Xiao
Srce Isusovo kaže...
dd.inc kaže...
Imao si Nokije s Android One koji nije imao nikakvog dodatnog bloatwarea. Ne kužim što ti Samsungu fali

 Gadi mi se... Imao sam s7 i s9 onaj bixby jebeni me toliko naživcirao tako da samsung više iz pakosti neću kupit

Izgasiš bixby i ne koristiš ga vrlo jednostavno - probao sam dosta mobitelkovića ali Zamzungov mi još uvijek najbolje paše, ima neku logiku i sve funkcionira kako treba. Djeci sam uzeo šajomia i nije loš večinu vremena ali iskreno sebi ga nebi uzeo jer ima previše minusa - a da ne počinjem o reklamama!!!

Uglavnom gejfona ne uzimam, probao 2 puta i prodao nakon pola godine, za mene je Android.

 

A što se tiče zabrane prodaje šajomija po jednoj strani se slažem ali ne zbog Rusije, jer su te sankcije ionako smijurija jer skoro sve nađe put do njih, nego da se EU prisili da napravi nešto svoje i da nismo ovisni o Kini i Koreji oko cijele mobilne tehnologije - a najtragičnije je da jedina firma koja proizvodi litografske mašine na cijelom svijetu je u Nizozemskoj, a skoro svi proizvođači CPU-ova, GPU-ova, čipova su u Aziji??? Pa da hočemo mogli bi doslovno zaustavit proizvodnju čipova u svijetu i sve proizvodit u EU ali neeeee.

 

 

8 godina
offline
Re: Finski teleoperateri obustavljaju prodaju Xiao
Nikonja:

Imali smo evropske proizvođače mobitela: Nokia, Siemens, Erickson i tako redom.

Nokia je bila fenomen, koliko jeftino efikasno i kvalitetno su izrađivali mobitele. Ali dogodio se iPhone, pregovori s googleom propali jer su bili prebahati kao tadašnji broj 1 i papa. Nikad ne znaš tko je sljedeći…
Ja rekoh
2 godine
offline
Re: Finski teleoperateri obustavljaju prodaju Xiao
Bob Boss kaže...
Mozes uninstall mi wallpaper carousel. Samo ga potrazi na google playu. Ali sajomiju je svaka nova nadogradnje softvera sve veca banana.

 Pa ne bih se baš složio. Nakon niza godinaaa konačno su bitno popravili fukciju proximity senzora, a i speakerphone funkcija puno bolje sada radi. Eto to sam zamijetio.

10 godina
offline
Finski teleoperateri obustavljaju prodaju Xiaomije

imam Xiaomi Poco F4, nisam vidio reklame u zadnjih godinu dana - odmah kod prvog startanja je sve bilo pogašeno kaj se dalo pogasiti po tom pitanju (i nije se ništa vratilo nakon major updatea).

Frendici isto pogasio na Note11pro...

 

sve se to da zgasit, samo treba potrošiti 5 minuta vremena :)

 

čak mislim da ovi EU romovi ni nemaju reklame (al ne držite me za riječ)

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.9.2023 17:15 (60nine).
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Finski teleoperateri obustavljaju prodaju Xiao
nikonja kaže...

 a najtragičnije je da jedina firma koja proizvodi litografske mašine na cijelom svijetu je u Nizozemskoj, a skoro svi proizvođači CPU-ova, GPU-ova, čipova su u Aziji??? Pa da hočemo mogli bi doslovno zaustavit proizvodnju čipova u svijetu i sve proizvodit u EU ali neeeee.

 

 

Nije jedina, samo je jedina koja proizvodi EUV mašine.

Starije tehnologije (tipa DUV) proizvode i Canon, Nikon, i još par firmi.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Finski teleoperateri obustavljaju prodaju Xiaomije

xiaomije xiaomi što nismo ostali samo stari, onako pravi prijatelji 😭😭😭😭😭

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Finski teleoperateri obustavljaju prodaju Xiao
Srce Isusovo kaže...

Ne bitno i ne vezano za temu ali... jedan dan mali mi govori da mi je kupio novi kompjuter i maše sa mojim mobitelom. Vidim nekakav komp na slici i vidim da je stranica od linksa. Ništa mi nije bilo jasno jer mi mali ne zna šifru od mobitela a ni ne damo mu da bulji u mobitel tako da nije baš na ti sa mobitelom. On je svejedno sa zaključanim mobitelom uspio otići na stranice linksa i tamo nešto klikati tj tapkati. Nije mi bilo jasno kako je to uspio pa sam se malo poigrao i skužio da ti glupi šomiji imaju nekakav wallpaper carousel app koji je non stop aktivan i ako na lockscreenu svajpneš u lijevo tamo ti nudi te bezvezne wallpapere sa nekim opisom koji je u biti link na tražilicu sa tim pojmom tj opisom tog wallpapera i od tamo možeš samo gledati i klikati na linkove vezane za taj pojam. ne možeš prizvat tipkovnicu ali tapkajući po reklamama koje ti iskaču možeš eventualno doći do neke stranice koja te zanima i pretraživati je... Katastrofa. Tad sam odlučio da će moj sljedeći mobitel biti ajfon.

Svi znamo da su Xiaomi mobiteli vrhunski ako se obrišu sve Xiaomijeve aplikacije i instaliraju Google-ove koje dolaze s Pixel mobitelima. Ja kad svajpnem lijevo ne događa se ništa, ali kad svajpnem desno, otvori mi se tipka za svjetilju i meni s dvije stavke—Google Wallet, Mi Remote. Bilo bi super kad bi se to moglo promijeniti, ali nema veze, ionako taj menu ne koristim.

13 godina
offline
Re: Finski teleoperateri obustavljaju prodaju Xiao
dd.inc kaže...
Imao si Nokije s Android One koji nije imao nikakvog dodatnog bloatwarea. Ne kužim što ti Samsungu fali

Tu se slažem za Samsung. Naravno gledam ovu srednju klasa mobitela. Pristupačnih cijenom, a i mogućnostima koje meni trbaju. Najčešće za normalno surfanje webom. Igrice me ne zanimaju pa da je zbog njih potrebno imati jači procesor. A iPhone kao i skuplji Androidi otpadaju odmah zbog cijene. Za njihovu cijenu kupim prosječan laptop koji mi opet godinama traje kao i mid range Android. A Xiaomiu najveće zamjerke reklame i reklame. I non stop neko čiščenje sustava i gle nakon skeniranja izbaci reklamu. Ja se u tome još i mogu snalaziti, ali za gerijatriju koja ni ne kuži je li to reklama i gdje je close gumb je drugačija. I ovaj dinamički wallpapaper, što kolega spominje, isto ide na k, al nekako sam ga blokirao u postavkama.

 

I još jedna stvar, nedavno kupljeni novi Xiaomi ima mnoštvo Google aplikacija defaulno instaliranih na mobu. Čak i file manager. Ne kažem da su loše, samo kao da su sklopili neki deal s Googleom.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.9.2023 23:25 (another).
16 godina
offline
Finski teleoperateri obustavljaju prodaju Xiaomije

Najpopularniji mobači u Finskoj (2023):

 

  1. Samsung
  2. Apple
  3. Oneplus
  4. Honor
  5. Huawei
  6. Xiaomi

 

Svi ovi kineski su i dalje prisutni i prodaju se na ruskom tržištu, ali samo je Xiaomi problematičan u 3PM.

 

 

 

 

Inače Fincima i ostalim vazalnim državama su najmanje problem Kinezi i njihovi mobiteli, ali jbga toga nema na Dnevniku:

 

https://www.dw.com/hr/kancelari%C4%8Din-mobitel-kao-poziv-na-uzbunu/a-18013611

 

 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2023 0:08 (memulica).
Moj PC  
2 1 hvala 0
2 godine
offline
Finski teleoperateri obustavljaju prodaju Xiaomije

Hoce zabraniti Subway, Barilla, Braun, Armani, Unicredit i mnoge druge koji jos posluju u Rusiji? U biti vecina njih i dalje posluje u Rusiji ali eto Xiaomi ne smije.

 

EU politicari su najveci retardi a sve sankcije im se obile o glavu. Najveci problem je sto uvijek najebu gradani.

 
10 2 hvala 1
3 godine
offline
Re: Finski teleoperateri obustavljaju prodaju Xiao
Ima reklama, i to dosta.
Stari mi ima Redmi Note (ne znam tocno koji) kupljen preko operatera.

Gdje sam sve morao iskljucit:
1. MSA (MIUI System Ads)
2.Onemogucavanje personaloziranih oglasa
3. Mi Preglednik
4. Aplikacija preuzimanje
5. Onemogucavanje oglasa u aplikaciji Sigurnost
6. Glazba
7. Mi Video
8. Teme

Tolko o tome da nema oglasa
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2023 15:00 (Fulir1987).
13 godina
offline
Re: Finski teleoperateri obustavljaju prodaju Xiao
Fulir1987 kaže...
Ima reklama, i to dosta.
Stari mi ima Redmi Note (ne znam tocno koji) kupljen preko operatera.

Gdje sam sve morao iskljucit:
1. MSA (MIUI System Ads)
2.Onemogucavanje personaloziranih oglasa
3. Mi Preglednik
4. Aplikacija preuzimanje
5. Onemogucavanje oglasa u aplikaciji Sigurnost
6. Glazba
7. Mi Video
8. Teme

Tolko o tome da nema oglasa

Oglasi u MIUI aplikacijama su razlog zašto su Xiaomi jeftini, oni čak to ni ne skrivaju, sami su to otvoreno rekli. Ali postoji način da se tih oglasa riješiš kompletno–deinstaliraš sve Xiaomi aplikacije. Kreneš od opoziva autorizacije za sve; ja sam baš na svemu opozvao autorizaciju. Samo to će ukloniti većinu reklama, ali za totalno uklanjanje reklama moraš Xiaomi aplikacije zamijenit nekim drugima.

 

Ja sam sve, baš sve deinstalirao i zamijenio Google-ovim koje su mi odlične. Počevši od aplikacije za poruke s Google Messages, Mi File Manager sam zamijenio s Files by Google, Galeriju sam zamijenio sa Simple Gallery Pro (F-Droid izdanje), zamijenio sam čak i Xiaomijevu aplikaciju kalkulatora s Google-ovom. Bilješke su mi Google Keep. Mi Video s VLC, Mi Music s OtoMusic.

 

Za uklanjanje Xiaomi aplikacija koristio sam Xiaomi ADB/Fastboot Tools i Universal Android Debloater. Prvi program je abandonware, ali i dalje radi posao odlično. Drugi je redovito ažuriran pa uklanja i više od prvog.

Rezultat? Mobitel bez ikakvih bugova, kompletno bez oglasa, štekanja i s dugim trajanjem baterije. Preporučujem svakome s Xiaomi/Poco mobitelom.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2023 15:47 (Marko :D).
10 godina
offline
Re: Finski teleoperateri obustavljaju prodaju Xiao
Fulir1987 kaže...
Ima reklama, i to dosta.
Stari mi ima Redmi Note (ne znam tocno koji) kupljen preko operatera.

Gdje sam sve morao iskljucit:
1. MSA (MIUI System Ads)
2.Onemogucavanje personaloziranih oglasa
3. Mi Preglednik
4. Aplikacija preuzimanje
5. Onemogucavanje oglasa u aplikaciji Sigurnost
6. Glazba
7. Mi Video
8. Teme

Tolko o tome da nema oglasa

 

nisam rekao da ih nema, samo kažem da treba cca 5 minuta da se to pogasi (kak je kolega opisao iznad) - i ne vidim neki pretjerani problem u tome...

10 godina
offline
Re: Finski teleoperateri obustavljaju prodaju Xiao
Marko :D kaže...

Oglasi u MIUI aplikacijama su razlog zašto su Xiaomi jeftini, oni čak to ni ne skrivaju, sami su to otvoreno rekli. Ali postoji način da se tih oglasa riješiš kompletno–deinstaliraš sve Xiaomi aplikacije. Kreneš od opoziva autorizacije za sve; ja sam baš na svemu opozvao autorizaciju. Samo to će ukloniti većinu reklama, ali za totalno uklanjanje reklama moraš Xiaomi aplikacije zamijenit nekim drugima.

 

Ja sam sve, baš sve deinstalirao i zamijenio Google-ovim koje su mi odlične. Počevši od aplikacije za poruke s Google Messages, Mi File Manager sam zamijenio s Files by Google, Galeriju sam zamijenio sa Simple Gallery Pro (F-Droid izdanje), zamijenio sam čak i Xiaomijevu aplikaciju kalkulatora s Google-ovom. Bilješke su mi Google Keep. Mi Video s VLC, Mi Music s OtoMusic.

 

Za uklanjanje Xiaomi aplikacija koristio sam Xiaomi ADB/Fastboot Tools i Universal Android Debloater. Prvi program je abandonware, ali i dalje radi posao odlično. Drugi je redovito ažuriran pa uklanja i više od prvog.

Rezultat? Mobitel bez ikakvih bugova, kompletno bez oglasa, štekanja i s dugim trajanjem baterije. Preporučujem svakome s Xiaomi/Poco mobitelom.

 

 

meni je mob došao s google messages i podosta google-ovih app-ova kao defaultnima, u biti sam se začudio kak nema puno bloata kad sam vidio neke druge Xiaomi modele kod frendova i rodbine...

 

također ne koristim google photos već godinama stari dobri quick pic (verziju s XDA), kalkulator od Asusa (ima na APKmirror-u, super je kaj ima dosta precizan kalkulator valuta već integriran kao i ono za preračunavanje raznih mjera)

 

također sam uklonio neke viškove koji nisu išli kroz disable/uninstall kao što si opisao (android debloater i/ili Xiaomi-ev tool), no to su već stvari koje prosječan korisnik nikad ne bi sam napravio :)

8 godina
offline
Re: Finski teleoperateri obustavljaju prodaju Xiao
A majko mila…
Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Finski teleoperateri obustavljaju prodaju Xiao
Ovo je sigurno uvod u blokiranje Samsunga i Applea, koji se prodaju u Saudijskoj Arabiji i koji neizravno podržavaju rat Saudijske Arabije u Jemenu, gdje je ubijeno više civila nego u Ukrajini.
 
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Finski teleoperateri obustavljaju prodaju Xiao
Van Nistelrooy kaže...
Ovo je sigurno uvod u blokiranje Samsunga i Applea, koji se prodaju u Saudijskoj Arabiji i koji neizravno podržavaju rat Saudijske Arabije u Jemenu, gdje je ubijeno više civila nego u Ukrajini.

 Moš' si mislit. Saudijcima se neće ništa dogoditi jer su oni američki frendovi. Oni mogu izvesti i napad u Americi i opet im se ništa neće dogoditi.

Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice