Protekli srpanj potvrđen kao najtopliji mjesec ika

poruka: 151
|
čitano: 30.700
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Protekli srpanj potvrđen kao najtopliji mjesec ika".
15 godina
offline
Re: Protekli srpanj potvrđen kao najtopliji mjesec
HoceNece kaže...
quickr kaže...
Gajotres kaže...

Sve je to super ali ja gledam vatru naložiti a ujutro na posao žena vozi s upaljenim grijanjem.

 

 

Kakve to veze ima sa ičime? U centralnoj bosni u 7. mjesecu preko dana se topiš na 40+ a navečer se pokrivaš sa 2 deke.

 

Kao što je kolega gore istaknuo. gleda se na globalnoj razini, a ne šta se dešava u vašem selu.

 

A čemu takvi članci služe? Ne služe "zastrašivanju" već da se barem malo podigne ekološka svijest građana. Koliko god patetično zvuči promjena kreće od pojedinca.

 

Kina, Indija, US i evo ti glavni zagadjivaci. Mislis da Kina ili Indija brinu o "ekoloskoj svijesti gradjana". I cime zamjeniti emisije CO2? Njemacka je pogasila nuklearke i sad deru na ugljen i trenutno su medju zemljama EU koja najvise zagadjuje. A i sta je sa elitom koja trubi o emisijama a s druge strane se vozikaju u privatnim avionima i sl. Licemjerje.

Kina je predvodnik u obnovljivim izvorima energije.

 

Da, apsolutno kada se gleda zagađivanje onda su u vrhu (jer ih na kraju krajeva ima miljardi i svjetska indrustrija je koncentrirana kod njih), ali oni i te kako gledaju da se prebace na obnovljive.

 

Doduše, kod njih nije to toliko vođeno zelenom politikom, već geopolitičkom agendom:

- smanjuju ovisnost o fosilnim gorivima koje moraju uvoziti

- natječu se sa svime sa zapadom, pa tako i u zelenoj tranziciji (da pokažu da su bolji)

- zapad im je važan trgovinski partner, pa ako zapad treba djelove / ekspertizu za obnovljive izvore energije, Kina se pozicionira da može uskočiti (i naplatiti)

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
7 godina
offline
Re: Protekli srpanj potvrđen kao najtopliji mjesec
quickr kaže...
Gajotres kaže...

Više mi na onu stvar idu ovi klimatski članci, kad mi dijete u prvom razredu s tim jebu i ono je ustrašeno. 

 Pa kad roditelji doma ne vode primjerom onda će valjda u školi učiti kako spada. A kojim tokom teku stvari, koliko je klima izjebana, mislim da imaju razloga biti uplašeni.

 

 

Naravno da je suludo uspoređivati otisak Zagreba sa New Yorkom ili Hrvatske sa Brazilom ili Europe sa Azijom. Naravno da probleme treba prvenstveno rješavati u najsiromašanijim zemljama i da je jedna Hrvatska tu najmanji problem. Ali to nikako ne smije biti izgovor za ponašanje pojedinaca. To nikako ne smije biti izgovor da se bacaju čikovi kroz šajbu, odlaže stara veš mašina u korito rijeke ili ne razdvaja otpad.

 

Netko kaže ispralo nam mozak. Ako je, neka je. Ali proklet bio ako ću zbog nekog Indijca koji prazni septičku u obljižnu rijeku ja sebi davati za pravo da bacam smeće di poželim. Kakav primjer dajem svojoj a i tuđoj djeci?

 

Normalno da nećeš bacati smeće u okoliš, ali što kada ti se nabija grižnja savjesti "da ne činiš dovoljno" zbog nekog tko živi 20000 km od tebe i kojeg boli ona stvar za to? Radi se o tipičnim moralnim ucjenama koje su jako slične s onim "bioteroristima", "ubojicama baka i djedova" i sličnim frazama. 

 

 Bukva nakraju svake priče se vraćamo na dobri stari kapitalizam i nevidiljivu ruku.

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2023 12:19 (Brki1994).
13 godina
offline
Protekli srpanj potvrđen kao najtopliji mjesec ika

...

Moj PC  
8 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Protekli srpanj potvrđen kao najtopliji mjesec
quickr kaže...
Gajotres kaže...

Više mi na onu stvar idu ovi klimatski članci, kad mi dijete u prvom razredu s tim jebu i ono je ustrašeno. 

 Pa kad roditelji doma ne vode primjerom onda će valjda u školi učiti kako spada. A kojim tokom teku stvari, koliko je klima izjebana, mislim da imaju razloga biti uplašeni.

 

 

Naravno da je suludo uspoređivati otisak Zagreba sa New Yorkom ili Hrvatske sa Brazilom ili Europe sa Azijom. Naravno da probleme treba prvenstveno rješavati u najsiromašanijim zemljama i da je jedna Hrvatska tu najmanji problem. Ali to nikako ne smije biti izgovor za ponašanje pojedinaca. To nikako ne smije biti izgovor da se bacaju čikovi kroz šajbu, odlaže stara veš mašina u korito rijeke ili ne razdvaja otpad.

 

Netko kaže ispralo nam mozak. Ako je, neka je. Ali proklet bio ako ću zbog nekog Indijca koji prazni septičku u obljižnu rijeku ja sebi davati za pravo da bacam smeće di poželim. Kakav primjer dajem svojoj a i tuđoj djeci?

 Sve si u pravu i dobro rekao. Međutim, kroz opravdanu i hitnu brigu da se naš otisak na prirodu umanji, prodaju se i štetne, neprovjerene ideje, koncepti. Recimo net-zero je glupost, služi industriji da nastavi sa zagađivanjem ako kupi certifikat da je netko negdje odlučio ne porušiti komad šume! Nevjerojatno, ali istinito. Mi smo već sada prekoračili Zemljin kapacitet apsorpcije. Sortiranje plastike je bespredmetno ako je nemožemo višekratno reciklirati, a to ne ide. Naravno da je nećemo ni baciti u potok, ali nismo ništa napravili ni sortiranjem. Ili se spali ili završi na divljem odlagalištu u nekoj manje uređenoj zemlji, ali nam se prodaje dogma da recikliranjem iste spašavamo planet. Ima toga jako puno za napraviti; praktično sve što smo do sada radili je dugoročno neodrživo.

Ja rekoh
10 godina
offline
Re: Protekli srpanj potvrđen kao najtopliji mjesec
lmutak kaže...

...

 ......

10 godina
offline
Re: Protekli srpanj potvrđen kao najtopliji mjesec
Gallu kaže....

 

Gleda se globalno, a ne što se dešava u tvom selu na rubu ravne ploče.

 Baš zato što se gleda globalno se u takvim izvještajima i člancima treba uvrstiti i svaku anomaliju koja se dogodi u tekućoj godini ili mjesecu, a ne trubiti kako je srpanj najtopliji mjesec na zemlji svugdje dok postoji hrpa geografskih područja koja su bila ekstremno hladna ovo ljeto. Hoćeš da tvoj izvještaj ljudi shvate ozbiljno, onda ispišeš lijepo sve anomalije i napišeš da je unatoč tome ovo najtoplija godina pa će ljudima biti jasno da je odstupanje ekstremnih temperatura dovoljno veliko da pokrije ekstremno niske temperature. 

Onda ne napišeš da su u Italiji i Sjeveroistočnoj Europi zabilježene najveće razlike u suši od prosječnih padalina i da to pomaže požarima, a u isto vrijeme imaš cijeli mjesec kompletnu sjevernu regiju Italije, Sloveniju i sjever Hrvatske koji imaju ekstremne padaline. Normalno da se ljudi bune.

 

mGT kaže...

 Stari moj ako tebi nije bilo vruće u 7. mjesecu svaka čas.Ne pamtim u zadnjih 40+ godina da je more bilo +28C 10.07.

 Nama u SZ Hrv je ovo ljeto toliko vruće da sam jutros izvukla iz ormara vunene čarape. 

Od 50 dana ljeta(21.06 do danas) imali smo 7 dana temp od 33°C do 36°C, 15 dana iznad 30°C i 11 dana ispod 25°C. Kiša je padala 27 dana, sa 11 nevremena, od toga 3 velika nevremena sa tučom, pijavicom i jakim vjetrom. Palo je 256mm kiše u srpnju i 100mm u kolovozu, od čega je 35mm noćas i danas tokom jutra. Da, pišem sve u tekicu svaki dan. Prekrasno ljeto nema šta. 

15 godina
offline
Re: Protekli srpanj potvrđen kao najtopliji mjesec
quickr kaže...
Gajotres kaže...

Više mi na onu stvar idu ovi klimatski članci, kad mi dijete u prvom razredu s tim jebu i ono je ustrašeno. 

 Pa kad roditelji doma ne vode primjerom onda će valjda u školi učiti kako spada. A kojim tokom teku stvari, koliko je klima izjebana, mislim da imaju razloga biti uplašeni.

 

 

Naravno da je suludo uspoređivati otisak Zagreba sa New Yorkom ili Hrvatske sa Brazilom ili Europe sa Azijom. Naravno da probleme treba prvenstveno rješavati u najsiromašanijim zemljama i da je jedna Hrvatska tu najmanji problem. Ali to nikako ne smije biti izgovor za ponašanje pojedinaca. To nikako ne smije biti izgovor da se bacaju čikovi kroz šajbu, odlaže stara veš mašina u korito rijeke ili ne razdvaja otpad.

 

Netko kaže ispralo nam mozak. Ako je, neka je. Ali proklet bio ako ću zbog nekog Indijca koji prazni septičku u obljižnu rijeku ja sebi davati za pravo da bacam smeće di poželim. Kakav primjer dajem svojoj a i tuđoj djeci?

Objasni ti to Rikiju 

, glup čovjek je glup čovjek što god ti napravio ali nemoj plašiti moju djecu da će se razina mora podiči i ona se ugušiti. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2023 13:00 (Gajotres).
9 godina
neaktivan
offline
Protekli srpanj potvrđen kao najtopliji mjesec ika

Evo jedna za razmišljanje, ne ulazeći u znanost, već u novinarstvo:

 

 

 

Uživajte! 

 
4 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Protekli srpanj potvrđen kao najtopliji mjesec
vedri2 kaže...

Evo jedna za razmišljanje, ne ulazeći u znanost, već u novinarstvo:

 

 

 

Uživajte! 

Jel prošli tjedan bilo točno to da se HR zagrijava duplo brže od ostatka svijeta. 

15 godina
offline
Re: Protekli srpanj potvrđen kao najtopliji mjesec
ddarknessfairyy kaže...

(...)

Onda ne napišeš da su u Italiji i Sjeveroistočnoj Europi zabilježene najveće razlike u suši od prosječnih padalina i da to pomaže požarima, a u isto vrijeme imaš cijeli mjesec kompletnu sjevernu regiju Italije, Sloveniju i sjever Hrvatske koji imaju ekstremne padaline. Normalno da se ljudi bune.

 

 Nama u SZ Hrv je ovo ljeto toliko vruće da sam jutros izvukla iz ormara vunene čarape. 

Od 50 dana ljeta(21.06 do danas) imali smo 7 dana temp od 33°C do 36°C, 15 dana iznad 30°C i 11 dana ispod 25°C. Kiša je padala 27 dana, sa 11 nevremena, od toga 3 velika nevremena sa tučom, pijavicom i jakim vjetrom. Palo je 256mm kiše u srpnju i 100mm u kolovozu, od čega je 35mm noćas i danas tokom jutra. Da, pišem sve u tekicu svaki dan. Prekrasno ljeto nema šta. 

 Imaš ekstremne padaline i vjetrove zbog temperaturnih ekstrema. Jaki vjetrovi i tuča jesu posljedica velikih razlika u temperaturama (a te razlike se povećavaju zbog sve večeg zagrijavanja i mora i kopna).

 

Ne mješati klimu i meterologiju. 

Ja sam bio 2 tjedna na jugu Hrvatske i imali smo neprekinuti toplinski val gdje se preko noći jedva temperatura spustila ispod 30 (što je u "normalnim" okolnostima karakteristično za trope, ne sjeverni Mediteran).

 

Jedna od katastrofalnijih posljedica globalnog zatopljenja na našem području će biti nestanak golfske struje. Kad se to dogodi, Europu će zahvatiti mini ledeno doba. Da, globalno zatopljenje će uzrokovati oštar pad temperatura. I da, kad se to dogodi to će biti ravno apokalipsi. Još jednom - klima =/= vanjska temperatura.

 

 

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2023 13:29 (Bukva).
15 godina
offline
Re: Protekli srpanj potvrđen kao najtopliji mjesec

I, kako to spriječiti? Ako su ljudi u glavnini krivi za to, da se što je brže moguće smanji ljudska populacija? Ili se ipak radi o prirodnim ciklusima?

8 godina
offline
Re: Protekli srpanj potvrđen kao najtopliji mjesec
Izzy kaže...

I, kako to spriječiti? Ako su ljudi u glavnini krivi za to, da se što je brže moguće smanji ljudska populacija? Ili se ipak radi o prirodnim ciklusima?

 Kako spriječiti? Postavit ćemo podmorske elektrane koje će dodatno usporiti strujanje, to se zove obnovljivi izvor energije.

Ja rekoh
13 godina
offline
Protekli srpanj potvrđen kao najtopliji mjesec ika

Znao sam da je Roland Emmerich u pravu kad je snimio Day After Tomorrow. Zaparvo, možda je cijelo vrijeme upozoravao svijet, a mi smo tada samo hranili tamagotchije...

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Protekli srpanj potvrđen kao najtopliji mjesec
Jelash13 kaže...

Moram priznati da nisam u toku, već dugo ništa nisam čuo o otapanju ledenjaka i općem potopu a la Vodeni Svijet.

I ne znam zašto sam mislio da se mjerenja provode zadnjih 100 i nešto godina kad stručnjaci kažu da je ovo najtopliji srpanj u proteklih 120,000 godina.

 

Bez obzira bilo to istina ili ne, mislim da se svi slažemo sa time da treba čuvati okoliš. 

Svi znamo da je najveća prijetnja okolišu ona ista zemlja iz koje je potekao korona šišmiš, ali nitko nema muda otići tamo i kazati to.

 

Cumulative CO₂ emissions (ourworldindata.org)

3 godine
offline
Re: Protekli srpanj potvrđen kao najtopliji mjesec
Brki1994 kaže...
PessimisticallyOptimistic kaže...

Smišno mi je da ljudi koji su pod klimom 24/7 govore o urotama?

Ovaj Srpanj je dosad bio najgori. 30+ skoro tri tjedna zaredom je bilo nepodnosljivo. Toplinski valovi su uvijek trajali tjedan i nesto, ne skoro cijeli mjesec.

 

 

Prošlo ljeto (i godina) je bilo neusporedivo gore. od travnja do studenog su bile iznad prosječne tempeature i sparina. Lipanj, srpanj, kolovoz i polovica rujna su bili neizdrživi koliko je bilo toplo i sparno. U Istri smo imali redukciju vode par mjeseci. Zadnji put da je bila takva vrućina je bilo 2012. kada 3 mjeseca nije pala ni kap kiše. Isto smo imali redukciju vode i to je sunce pržilo 3 mjeseca bez ijednog oblačka na nebu.

Ova godina je daleko blaža. Vrućina je trajala 2 tjedna što i priliči ljetu i nakon toga je popustilo s kišom i nevremenom te su se temperature stabilizirale.

 

Zato su i rekli najtopliji mjesec, a ne najtoplija godina, ali da je zadnjih par godina najtoplijih od kada je mjerenja - to stoji, a taj trend će se i nastaviti...

10 godina
offline
Re: Protekli srpanj potvrđen kao najtopliji mjesec
Bukva kaže...

 Imaš ekstremne padaline i vjetrove zbog temperaturnih ekstrema. Jaki vjetrovi i tuča jesu posljedica velikih razlika u temperaturama (a te razlike se povećavaju zbog sve večeg zagrijavanja i mora i kopna).

 ...

 

 

 Ništa ja ne brkam, čak uopće ne prčam o klimi već o lošem načinu izvještavanja globalnih podataka. Naveli su kako područje Italije i SI Europe ima količinu oborina mnogo nižu od prosjeka i na kraju pasusa zaključili kako to pomaže razvitku i širenju požara. Ja sam samo napisala da se ne može takav članak napisati kad ti barem 1/3 tog područja(ako ne i više) ima ekstremne padaline(ekstremne padaline=nema suše) jer ćeš dobiti ovakve komentare kakvi su prethodili na stranici ranije. Ako pišeš takav članak onda dodaš "uz iznimku tog i tog područja koje je pogođeno ekstremnim padalinama, što svejedno nije smanjilo osjećaj suše."

Nije uvijek najvažniji izgled sarme, bitno je i od čega se ta sarma sastoji. Tako i članci neće postati "privlačniji" ni bombastičniji ako se navedu sve činjenice. Zapravo da se navela ekstremna kiša mogla se povući priča o neravnomjernoj količini oborina koja je direktna posljedica temperaturnih ekstrema. Al, ni to nisu napravili. Zato ih "obični Perica" koji čita članak ne uzima ozbiljno.

 

A što se tiče meteoroloških podataka navela sam ih zbog onog "svaka čast ako tebi nije vruće" jer se iz tih podataka lijepo vidi da ljeto na SZ nije ni vruće ni suho. Nisam povukla nikakvu direktnu vezu sa odgovorom na raniji post, niti time se referirala na promjenu klime ili takvo nešto. Samo na osjećaj vrućine ovog ljeta, koji je ove godine za SZ Hrv nikakav. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2023 14:57 (ddarknessfairyy).
3 godine
offline
Re: Protekli srpanj potvrđen kao najtopliji mjesec
luka1002 kaže...

 

Mislim da se zanemaruje mogućnost da se sve događa u ciklusima i da ljudi kao takvi imaju malo utjecaja na klimu .

Gregg Braden ima emisiju na youtubu gdje je dokumentirano objasnio kako su ciklusi zagirjavanja i hlađenja odavno poznata stvar (i dokumentirana) koja se sada gura pod tepih kako bi se ljudima probali "uvaliti" uređaji za mjerenje CO2 u kućama / stanovima te količina CO2 se bude naplaćivala.

Žalosno u svemu tome što je Bug odlučio biti dio propagande....

 

 

 

3 godine
offline
Re: Protekli srpanj potvrđen kao najtopliji mjesec
Feudalac kaže...
quickr kaže...
Gajotres kaže...

Više mi na onu stvar idu ovi klimatski članci, kad mi dijete u prvom razredu s tim jebu i ono je ustrašeno. 

 Pa kad roditelji doma ne vode primjerom onda će valjda u školi učiti kako spada. A kojim tokom teku stvari, koliko je klima izjebana, mislim da imaju razloga biti uplašeni.

 

 

Naravno da je suludo uspoređivati otisak Zagreba sa New Yorkom ili Hrvatske sa Brazilom ili Europe sa Azijom. Naravno da probleme treba prvenstveno rješavati u najsiromašanijim zemljama i da je jedna Hrvatska tu najmanji problem. Ali to nikako ne smije biti izgovor za ponašanje pojedinaca. To nikako ne smije biti izgovor da se bacaju čikovi kroz šajbu, odlaže stara veš mašina u korito rijeke ili ne razdvaja otpad.

 

Netko kaže ispralo nam mozak. Ako je, neka je. Ali proklet bio ako ću zbog nekog Indijca koji prazni septičku u obljižnu rijeku ja sebi davati za pravo da bacam smeće di poželim. Kakav primjer dajem svojoj a i tuđoj djeci?

 Sve si u pravu i dobro rekao. Međutim, kroz opravdanu i hitnu brigu da se naš otisak na prirodu umanji, prodaju se i štetne, neprovjerene ideje, koncepti. Recimo net-zero je glupost, služi industriji da nastavi sa zagađivanjem ako kupi certifikat da je netko negdje odlučio ne porušiti komad šume! Nevjerojatno, ali istinito. Mi smo već sada prekoračili Zemljin kapacitet apsorpcije. Sortiranje plastike je bespredmetno ako je nemožemo višekratno reciklirati, a to ne ide. Naravno da je nećemo ni baciti u potok, ali nismo ništa napravili ni sortiranjem. Ili se spali ili završi na divljem odlagalištu u nekoj manje uređenoj zemlji, ali nam se prodaje dogma da recikliranjem iste spašavamo planet. Ima toga jako puno za napraviti; praktično sve što smo do sada radili je dugoročno neodrživo.

 

Sortiranje nije beskorisnio, ima više načina oporabe plastike, materijalna reciklaža i spaljivanje nisu jedini načini.

3 godine
offline
Re: Protekli srpanj potvrđen kao najtopliji mjesec
ddarknessfairyy kaže...
Gallu kaže....

 

Gleda se globalno, a ne što se dešava u tvom selu na rubu ravne ploče.

 Baš zato što se gleda globalno se u takvim izvještajima i člancima treba uvrstiti i svaku anomaliju koja se dogodi u tekućoj godini ili mjesecu, a ne trubiti kako je srpanj najtopliji mjesec na zemlji svugdje dok postoji hrpa geografskih područja koja su bila ekstremno hladna ovo ljeto. Hoćeš da tvoj izvještaj ljudi shvate ozbiljno, onda ispišeš lijepo sve anomalije i napišeš da je unatoč tome ovo najtoplija godina pa će ljudima biti jasno da je odstupanje ekstremnih temperatura dovoljno veliko da pokrije ekstremno niske temperature. 

Onda ne napišeš da su u Italiji i Sjeveroistočnoj Europi zabilježene najveće razlike u suši od prosječnih padalina i da to pomaže požarima, a u isto vrijeme imaš cijeli mjesec kompletnu sjevernu regiju Italije, Sloveniju i sjever Hrvatske koji imaju ekstremne padaline. Normalno da se ljudi bune.

 

mGT kaže...

 Stari moj ako tebi nije bilo vruće u 7. mjesecu svaka čas.Ne pamtim u zadnjih 40+ godina da je more bilo +28C 10.07.

 Nama u SZ Hrv je ovo ljeto toliko vruće da sam jutros izvukla iz ormara vunene čarape. 

Od 50 dana ljeta(21.06 do danas) imali smo 7 dana temp od 33°C do 36°C, 15 dana iznad 30°C i 11 dana ispod 25°C. Kiša je padala 27 dana, sa 11 nevremena, od toga 3 velika nevremena sa tučom, pijavicom i jakim vjetrom. Palo je 256mm kiše u srpnju i 100mm u kolovozu, od čega je 35mm noćas i danas tokom jutra. Da, pišem sve u tekicu svaki dan. Prekrasno ljeto nema šta. 

 

Zašto, ne piše se znanstveni rad nego lako štivo koje široke mase mogu shvatiti, koga zanimaju sve zabilježene anomalije - i to može naći. Ali kako se gleda od GLOBALNOM fenomenu - da 7 mjesec je bio najtopliji na Zemlji od kada je mjerenja.

12 godina
offline
Re: Protekli srpanj potvrđen kao najtopliji mjesec

ZG, Trešnjevka sjever, 10.07.2023 oko 22h.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2023 15:03 (mGT).
15 godina
offline
Re: Protekli srpanj potvrđen kao najtopliji mjesec
mGT kaže...

ZG, Trešnjevka sjever, 10.07.2023 oko 22h.

Da imam volje Trešnjevka sjever 2016g - 51.2C 

10 godina
offline
Re: Protekli srpanj potvrđen kao najtopliji mjesec
Gallu kaže...

 

Zašto, ne piše se znanstveni rad nego lako štivo koje široke mase mogu shvatiti, koga zanimaju sve zabilježene anomalije - i to može naći. Ali kako se gleda od GLOBALNOM fenomenu - da 7 mjesec je bio najtopliji na Zemlji od kada je mjerenja.

 Pa baš zato jer se piše lako štivo za široke mase se takve stvari trebaju napisati! To uz sve ostale ljude čita (lupam imena)Pero Perić iz Varaždina, Mojca Cencič iz Kamnika, Jakob Gruber iz Austrije i Paolo Rossi iz Italije kojima je voda do gležnja ili dupeta i usput im psuju mamicu jer je kod njih poplava a oni ih uvjeravaju da je u njihovim zemljama suša i puf dobiš novih stotinjak ljudi koji tvrde da je globalno zatopljenje glupost i da nema ekstremno visokih temperatura.  Stavi činjenice i anomalije pa će ti ljudi vjerovati.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2023 15:17 (ddarknessfairyy).
3 godine
offline
Re: Protekli srpanj potvrđen kao najtopliji mjesec
ddarknessfairyy kaže...
Gallu kaže...

 

Zašto, ne piše se znanstveni rad nego lako štivo koje široke mase mogu shvatiti, koga zanimaju sve zabilježene anomalije - i to može naći. Ali kako se gleda od GLOBALNOM fenomenu - da 7 mjesec je bio najtopliji na Zemlji od kada je mjerenja.

 Pa baš zato jer se piše lako štivo za široke mase se takve stvari trebaju napisati! To uz sve ostale ljude čita (lupam imena)Pero Perić iz Varaždina, Mojca Cencič iz Kamnika, Jakob Gruber iz Austrije i Paolo Rossi iz Italije kojima je voda do gležnja ili dupeta i usput im psuju mamicu jer je kod njih poplava a oniih uvjeravaju da je suša i puf dobiš novih stotinjak ljudi koji tvrde da je globalno zatopljenje glupost i da nema ekstremno visokih temperatura.  Stavi činjenice i anomalije pa će ti ljudi vjerovati.

 

Ali onda to nije lako štivo za mase, kao što vidiš i u primjerima ovdje po forumu, ne shvaćaju ekstreme. Globalno zatopljenje je globalni fenomen i kao takav se i izvještava, ekstremi sami po sebi ne govore puno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2023 15:21 (Gallu).
10 godina
offline
Re: Protekli srpanj potvrđen kao najtopliji mjesec
Gallu kaže...

 

Ali onda to nije lako štivo za mase, kao što vidiš i u primjerima ovdje po forumu, ne shvaćaju ekstreme. Globalno zatopljenje je globalni fenomen i kao takav se i izvještava, ekstremi sami po sebi ne govore puno.

 Lakše štivo nego tekst koji ignorira određene ekstreme a stavlja fokus na druge. Ljudi su samodopadna bićenca, pokaži im da su dio globalnog sela i vjerovat će ti. Ignoriraj ih i okrenut će se protiv tebe. Uporno se pokazuje samo jedna strana medalje i onda se čude kad ih ljudi pljuju. Pa jel ne vidiš kolko komentara po portalima ima u stilu: "da, da globalno zatopljenje a vani minus/snijeg/kruške padaju"? Objasni, pojasni ko malim debilima i uključi ih u jednadžbu. Kad se ponašaš na način "to je za vas prekomplicirano i nebitno" mase donesu svoje zaključke koji su uvijek krivi. 

8 godina
offline
Re: Protekli srpanj potvrđen kao najtopliji mjesec
ddarknessfairyy kaže...

 To uz sve ostale ljude čita (lupam imena)Pero Perić iz Varaždina, Mojca Cencič iz Kamnika, Jakob Hubert Gruber iz Austrije i Paolo Rossi iz Italije...

 Ispravljeno...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
15 godina
offline
Re: Protekli srpanj potvrđen kao najtopliji mjesec
Gallu kaže...

 

Ali onda to nije lako štivo za mase, kao što vidiš i u primjerima ovdje po forumu, ne shvaćaju ekstreme. Globalno zatopljenje je globalni fenomen i kao takav se i izvještava, ekstremi sami po sebi ne govore puno.

 

Ne kuzim ovo rezoniranje.

 

Kazes kako se trebaju pisati tekstovi kao za glupane, ali onda se iscudjavas kako ljudi dolaze do glupih zakljucaka.

 

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
10 godina
offline
Re: Protekli srpanj potvrđen kao najtopliji mjesec
fer-de-lance kaže...
ddarknessfairyy kaže...

 To uz sve ostale ljude čita (lupam imena)Pero Perić iz Varaždina, Mojca Cencič iz Kamnika, Jakob Hubert Gruber iz Austrije i Paolo Rossi iz Italije...

 Ispravljeno...

 

 

 

I gruber je bio Njemac sa svojim tenkićem a ne Austrijanac 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2023 15:35 (ddarknessfairyy).
8 godina
offline
Re: Protekli srpanj potvrđen kao najtopliji mjesec

Iz ovih stopa idem ravno kod javnog bilježnika po papire...

 

Edit: lako naknadno ispravljat...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2023 15:37 (fer-de-lance).
8 godina
offline
Re: Protekli srpanj potvrđen kao najtopliji mjesec
Gallu kaže...
ddarknessfairyy kaže...
Gallu kaže...

 

Zašto, ne piše se znanstveni rad nego lako štivo koje široke mase mogu shvatiti, koga zanimaju sve zabilježene anomalije - i to može naći. Ali kako se gleda od GLOBALNOM fenomenu - da 7 mjesec je bio najtopliji na Zemlji od kada je mjerenja.

 Pa baš zato jer se piše lako štivo za široke mase se takve stvari trebaju napisati! To uz sve ostale ljude čita (lupam imena)Pero Perić iz Varaždina, Mojca Cencič iz Kamnika, Jakob Gruber iz Austrije i Paolo Rossi iz Italije kojima je voda do gležnja ili dupeta i usput im psuju mamicu jer je kod njih poplava a oniih uvjeravaju da je suša i puf dobiš novih stotinjak ljudi koji tvrde da je globalno zatopljenje glupost i da nema ekstremno visokih temperatura.  Stavi činjenice i anomalije pa će ti ljudi vjerovati.

 

Ali onda to nije lako štivo za mase, kao što vidiš i u primjerima ovdje po forumu, ne shvaćaju ekstreme. Globalno zatopljenje je globalni fenomen i kao takav se i izvještava, ekstremi sami po sebi ne govore puno.

 fer de lanceova supruga/partnerica govori realno. Široke mase ne uzimaju ozbiljno jednostrane članke jer ne rezoniraju s njihovim iskustvom koje je suprotno narativu. Ne možeš prodati priču da je tebi u Hrvatskoj vruće kao nikad, a moja žena već dva dana pritišće da zakurimo navečer jer je vanjska temperatura 10 stupnjeva u KOLOVOZU. Većina ljudi nije kao mi da ode na internet i na engleskom jeziku pretražuje NASU, UN i slično; jednostavno odmahnu rukom i ignoriraju takve bombastične i jednostrane članke. Ne zato što to nisu u stanju nego ih to ne zanima na isti način, nemajju vremena niti su podučeni da kritički prihvaćaju infirmacije koje im se guraju u grlo sa svih strana. Mozak funkcionira tako da odbaci ono što ne odgovara njegovom iskustvu, kraj priče. Tu se nema šta napraviti osim prihvatiti tu činjenicu i prema njoj dizajnirati izvještavanje.

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Protekli srpanj potvrđen kao najtopliji mjesec
Feudalac kaže...

  Ne možeš prodati priču da je tebi u Hrvatskoj vruće kao nikad...

Ali zato u Gruberovom tenkiću uvijek je vruće, pogotovo ako si mladi i nabildani njemački oficir 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2023 15:44 (fer-de-lance).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice