Apple planira predstaviti i jeftiniju verziju nagl

poruka: 9
|
čitano: 4.833
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple planira predstaviti i jeftiniju verziju nagl".
15 godina
offline
Apple planira predstaviti i jeftiniju verziju nagl

Navodno su potrošili 100 milijardi dolara na troškove razvoja kroz zadnjih 10 godina.

 

Sa cijenom 3500 USD mislim da gube i to dosta.

 

Po meni 3500 USD je fer cijena. Nisu to naočale s placa, ili modni dodatak, kako ih doživljava većina youtubera koje su pozvali na prezentaciju na WWDC 2023.

 

Ja ih gledam kao zamjenu za 8k televizor ili projektor. High range televizori idu od 5k do 10 k eura. Sa ovime se dobije pocket size TV koji je veličine od 10" do 100".

Može se koristiti u avionu, autu, doma, viksi, "negdje".

 

Npr nova BMW 7-mica ima 32" cinema scren, koji se spušta na zahtjev, na stražnjoj klupi. Uz dodatna svijetla sa strane ili odozada, bez obzira na zastore. Jbg, ovo je bolje.

 

MS Hololens isto košta 3500 USD, ali je neusporedvivo lošiji u svakoj kategoriji. Evo video:

 

Kolekcija trzanja i laga katastrofalna. I košta 3500 USD. Čizs.

 

One more thing:

 

 
4 6 hvala 1
13 godina
offline
Re: Apple planira predstaviti i jeftiniju verziju
jozobozo kaže...

 

 

 

Svašta si tu nadrobio. Usporedba 8K(!?) televizora, BMW-a i Appleovog headseta?

Jel si zbrojio 4K po oku pa došao do zaključka da je to ekvivalent 8K?

 

MS Hololens je uređaj već 4 godine star, primarno orijentiran na profesionalce. Ali kad si ga već spomenuo - predstavljanje Hololensa je bio holy shit moment, gdje je to stvarno djelovalo kao potpuni SF u tom trenutku. Ako sad pogledaš to predstavljanje i dalje djeluje u nekim aspektima naprednije nego bilo što drugo danas (nemam pojma koliko je na kraju od toga implementirano i kako). Ja sam se osobno nadao još jednom holy shit momentu a dobio sam greatest hits VR/AR ova zadnjih par godina u Apple ruhu. 

 

 

14 godina
offline
Re: Apple planira predstaviti i jeftiniju verziju
Chronosus kaže... 

 

Svašta si tu nadrobio. Usporedba 8K(!?) televizora, BMW-a i Appleovog headseta?

Jel si zbrojio 4K po oku pa došao do zaključka da je to ekvivalent 8K?

 

MS Hololens je uređaj već 4 godine star, primarno orijentiran na profesionalce. Ali kad si ga već spomenuo - predstavljanje Hololensa je bio holy shit moment, gdje je to stvarno djelovalo kao potpuni SF u tom trenutku. Ako sad pogledaš to predstavljanje i dalje djeluje u nekim aspektima naprednije nego bilo što drugo danas (nemam pojma koliko je na kraju od toga implementirano i kako). Ja sam se osobno nadao još jednom holy shit momentu a dobio sam greatest hits VR/AR ova zadnjih par godina u Apple ruhu. 

 

 

 Hoće li Apple uspjeti s ovim ili neće vrijeme će pokazati. Osobno mu dajem šanse kao i iPadu, koji je i dan danas mnogima flop, a mnoge tvrtke kad bi imale prodaju svojih računala ili mobitela kakvu ima Apple samo s iPadom bile bi u top 10 proizvođača.

Apple je na ovome aktivno radio 8 godina, ali za razliku od mnogih drugih ne prodaje uređaje koji su s mnogim funkcionalnostima još u beti sa softwareom ili hardwareom ili imaju neku funkciju za koju ni proizvođač ne zna čemu služi.
Svi koji su isprobali Appleov headset su oduševljeni fluidnošću, interakcijom i mogućnostima, a posebno su bili zanimljivi komentari onih koji su isprobali ili imaju u vlasništvu neki drugi headset. I naravno da si dobio "greatest hits" trenutnih VR/AR uređaja, jer kako sam rekao mnogi su se žurili izbaciti svoje "sprave", jer im je očito bolje i isplativije imati beta testere koji im za to još daju i novac.

 

6 godina
offline
Re: Apple planira predstaviti i jeftiniju verziju
devotion kaže...
Chronosus kaže... 

 

Svašta si tu nadrobio. Usporedba 8K(!?) televizora, BMW-a i Appleovog headseta?

Jel si zbrojio 4K po oku pa došao do zaključka da je to ekvivalent 8K?

 

MS Hololens je uređaj već 4 godine star, primarno orijentiran na profesionalce. Ali kad si ga već spomenuo - predstavljanje Hololensa je bio holy shit moment, gdje je to stvarno djelovalo kao potpuni SF u tom trenutku. Ako sad pogledaš to predstavljanje i dalje djeluje u nekim aspektima naprednije nego bilo što drugo danas (nemam pojma koliko je na kraju od toga implementirano i kako). Ja sam se osobno nadao još jednom holy shit momentu a dobio sam greatest hits VR/AR ova zadnjih par godina u Apple ruhu. 

 

 

 Hoće li Apple uspjeti s ovim ili neće vrijeme će pokazati. Osobno mu dajem šanse kao i iPadu, koji je i dan danas mnogima flop, a mnoge tvrtke kad bi imale prodaju svojih računala ili mobitela kakvu ima Apple samo s iPadom bile bi u top 10 proizvođača.

Apple je na ovome aktivno radio 8 godina, ali za razliku od mnogih drugih ne prodaje uređaje koji su s mnogim funkcionalnostima još u beti sa softwareom ili hardwareom ili imaju neku funkciju za koju ni proizvođač ne zna čemu služi.
Svi koji su isprobali Appleov headset su oduševljeni fluidnošću, interakcijom i mogućnostima, a posebno su bili zanimljivi komentari onih koji su isprobali ili imaju u vlasništvu neki drugi headset. I naravno da si dobio "greatest hits" trenutnih VR/AR uređaja, jer kako sam rekao mnogi su se žurili izbaciti svoje "sprave", jer im je očito bolje i isplativije imati beta testere koji im za to još daju i novac.

 

Na ovome se može odigrati neki vr horor kada izađe?

6 godina
offline
Re: Apple planira predstaviti i jeftiniju verziju
Do 36 rata bez kamata
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
20 mjeseci
protjeran
offline
Apple planira predstaviti i jeftiniju verziju nagl

I ja sam to čuo. 

Jeftinija verzija Naglavnika će se zvati Poglavnik ... i koštati će samo 2.999 USD!

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple planira predstaviti i jeftiniju verziju
100 milijardi dolara? WTF? Nekako sumnjivo zvuči ta brojka 😂
Koja bi onda bila primjena toga, ako kažete da nije za zajebanciju? Koji profesionalci mogu koristiti ovakav uređaj? Mislim, ako su u razvoj utrosili "100 milijardi dolara", valjda imaju neku (ogromnu) ciljanu grupu profesionalaca...
8 godina
offline
Apple planira predstaviti i jeftiniju verziju nagl
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Apple planira predstaviti i jeftiniju verziju nagl

"naglavni sklop", ako se sastoji od nekoliko dijelova različitih funkcija (slušalice, zasloni, mikrofon, bla) ili "naglavni uređaj" ako je jednonamjenski. "naglavnik" je silovanje jezika. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice