Ogromna očekivanja od Gen AI-ja

poruka: 6
|
čitano: 3.335
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ogromna očekivanja od Gen AI-ja".
9 godina
offline
Ogromna očekivanja od Gen AI-ja

Well, how yes no...

Sad ću navesti jedan seksistički vic [nije ni u kom slučaju moje mišljenje ili stav], čisto u svrhu definiranja modela po kojem bi AI trebao rješavati probleme bolje od ljudi:

- Znanstvenici su nakon 30 godina proučavanja što žena želi odustali od izdavanja knjige jer se dotična u zadnji tren predomislila...

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ogromna očekivanja od Gen AI-ja
Vidim ja da trenutni AI može bez problema zamjeniti barem 60% uhljeba već danas.
 
5 0 hvala 0
5 godina
offline
Ogromna očekivanja od Gen AI-ja

AI već danas može zamijeniti novinare, sumarizacijom teksta, agregiranjem tekstova s više izvora. Na nekoliko subreddita postoje jako dobri text summarization botovi već godinama. Za to radno mjesto bih se prvo bojao 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Ogromna očekivanja od Gen AI-ja

 

Da, AI je tu sa nama,. Naučimo to koristiti da AI/ML prilagodimo svojim potrebama.

Nedavno je bio objavljen vrlo dobar intervju vezano za ovu temu sa strane BUG-a.

 

Isto kao u prijevozna sredstva.

 

Komentari iz gore linkanog texta, objašnjava poantu.

 

Poruka koju vam pokušavam prenijeti jest da ne brinete o tome hoće li vam AI modeli oteti posao – umjesto toga, radije naučite kako funkcioniraju

dzg
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ogromna očekivanja od Gen AI-ja
Vecina se ne mora bojati za svoj posao. Nece vodoinstalateru ili elektricaru AI jos dugo uzet posao. Ali ovi sto samo sjede i tipkaju, novinari, developeri,njih ce vecina brzo u penziju.
Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Ogromna očekivanja od Gen AI-ja
Volim takve optimistične članke koji pričaju kako će nam AI pomoći da budemo kreativniji, pomoći u dizajnu, arhitekturi, medicini, programiranju itd itd. Sve što ja vidim (iz dosadašnjeg iskustva s ljudskom rasom) da će ljudi biti gluplji, ljeni i kompletno nesposobni za osnovne životne zadatke. Jednostavno su ljudi takvi. 99% njih.

Drugo, ne neće tako skoro AI zamjeniti, ni programere ni nikog drugog. Svatko tko se malo pozabavio trenutno hiperpopularnim ChatGPT-om, izvan okvira hajpa, je shvatio da je to vrlo korisna interaktivna wikipedija sposobna ljepiti tekst koji je netko drugi napisao. I da je daleko neaposobniji napisati bilo kakav komad koda dalje od boilerplate primjera koji su izvučeni iz dokumentacije i stackoverflowa.

Neće zamjeniti programere ni ljude tako brzo jer od kud će učiti? To je i dalje machine learning model a ne umjetna inteligencija. Nije sposoban samostalno razmišljati niti radit nešto kreativno. Previše olako se ljepe etikete kodu sa mason podataka i servera u pozadini. Kao da je čovjek nešto vrlo jednostavno za zamjeniti.
Nadglednik dina
Moj PC  
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice