Kupnja smartwatcha izdvojena tema

poruka: 917
|
čitano: 477.013
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha
X ima veću bateriju što znači nešto dužu autonomiju ali je zato teži. A ta težina se osjeti ako trčiš pa osjetiš kako se ljulja iako je zategnut (imam 6x pro solar pa znam o čemu pričam). Savršeno očita srce i ostalo ali baš se njiše zajedno sa zglobom kako njišem rukom. No ja mogu živjeti s tim i bitnija mi je autonomija ;)

Zaista ona metalna narukvica izgleda mrak, ali kako sam stalno aktivan, ta narukvica nije za mene. Šetanje, trčanje, bicikl, teretana i stalno moram zatezati remen za dvije-tri rupice kod tih aktivnosti, da bi laseri dobro čitali srce, disanje, kisik i ostalo. A nakon aktivnosti olabavim remen. Dok kod metalne narukvice to je nemoguće i morao bih ju stalno mijenjati za silikonsku. Možda eventualno ponekad za šminku i izlaske.

Odlična cijena.
7 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha
hvalaa... ovaj od 51 mi izgleda supeer i mocno na ruci a ovaj manji opet ima bolji remen... hmhm... bas sam u nedoumici, cijena je odlicna za oba... iako mrvicu dajem prednost vecem...
Iphone 15 pro max Playstation 5 Samsung 75qn90b
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha
A uzmi onda veći, lako za narukvicu, možeš ju kupiti kasnije. Pogledaj još 7x pro novi model, ako pare nisu problem, možda u paketu s titan narukvicom ;) Kako je novi model ima bolji ekran, nove bolje senzore, bolji solarni kolektor, neke softverske nove mogućnosti i vjerojatno još čvršći od običnog fenixa 7.
7 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha
a znaci 7x pro je najnoviji model?? ima hrpa Fenixa pa sam mislio da su to klase 7, 7s, 7x, 7xpro
Iphone 15 pro max Playstation 5 Samsung 75qn90b
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha

Pogledajte i Garmin Instinct 2x Solar Tactical, mnogo jeftiniji od Fenix-a, i lakši. Jedino što nema detaljne mape kao Fenix.

4 godine
offline
Kupnja smartwatcha

Molio bih provjerena iskustva iz prakse.

 

Da li Huawei GT3 (ili GT4) mogu odgovorati na WA/Viber (ovo drugo mi je bitnije),... poruke ?

 

Znam da postoji Quick reply funkcionalnost (i to mi je dovoljno), ima hrpa videa o tome, ali:

 

1. Neki kažu da mora biti i Huawei phone da bi to radilo

2. Neki kažu da to na (nekim) EU modelima to ne radi...

 

Botom line:

 

Da li je netko to isprobao sa satom kupljenim u HR u kombinaciji sa non-Huawei mob-om (i eventualno Viberom) ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.5.2024 12:11 (Tomcat_T).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha

viber/wa rade samo predefinirani odgovori (gt3 pro kupljen u hr), mob je hauwei, ali ako koristiš najonoviju verziju health aplikacije (ne ona sa play store) trebalo bi raditi sa bilo kojim androidom

4 godine
offline
Re: Kupnja smartwatcha

Hvala na odgovoru.

 

Sada samo još potvrda (od nekoga drugoga)"...trebalo bi raditi da bilo kojim Androidom" i upgrade here we come :).

 

Kao dodatni info: kao opcije upgrade-a su mi samo GT3/4 (ne Pro) radi trajanje baterije (tih 10-14 dana mi je minimum).

6 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha
Nagodinu valjda osmica izlazi, svake cca 3 godine izbace novi feniks.
https://www.techradar.com/news/garmin-fenix-8-everything-we-know-so-far

Ali izbace i Pro modele cca dvije godine nakon "običnog"
https://www.garmin.com/en-US/newsroom/press-release/outdoor/garmin-unveils-next-gen-fenix-7-pro-series/

Oznaka S je za manji 42mm, X je za veliki 51mm.

Također meni su lijepi i neki njihovi forerunner satovi, oni su dosta lakši ali i jeftiniji (kod biranja za orijentaciju npr. forerunner 645, što veća prva brojka to je jači i napucaniji model i što veća druga brojka to je novija generacija, treći broj je skoro bzvze).

Imaš vivoactive, venu koji su nešto između forerunner i fenixa,
pa one terenske, ekspedicijske i vojne i one skupe enduro, captain, pilot 🤑
7 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha
hehe, supeeer, hvalaa na pomoci 💪💪🙂
Iphone 15 pro max Playstation 5 Samsung 75qn90b
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha

Trazite poklon za zenu, ljubavnicu ili za sebe?

Garmin Venu 3 - Colour Name: Ivory/Soft Gold 350€, cijena u HR oko 440€. Postarina je 30€ ako se ne varam, a za ljude vani 0.

Imam Phoenix 7X i vise nikad nista drugo osim Garmin. Punim ga maximalno dva puta mjesecno i imam sve kaj mi bude dok sam ziv trebalo.

6 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha
NEW_MAN kaže...

Trazite poklon za zenu, ljubavnicu ili za sebe?

Garmin Venu 3 - Colour Name: Ivory/Soft Gold 350€, cijena u HR oko 440€. Postarina je 30€ ako se ne varam, a za ljude vani 0.

Imam Phoenix 7X i vise nikad nista drugo osim Garmin. Punim ga maximalno dva puta mjesecno i imam sve kaj mi bude dok sam ziv trebalo.

Kod mene je isto ali s Epix Pro gen 2, jer ne mogu bez Amoled ekrana

8 godina
offline
Kupnja smartwatcha

Ima na Technomagu Garmin Vivoactive 5 za 222€, soolidan deal.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Kupnja smartwatcha

Pozdrav, nisam baš proučavao smartwatch pa bi trebao pomoć, kupio bi neki da mogu preko njega primati pozive, poruke da nemoram uvijek imat mob uz sebe da ga ostavim negdje na stolu i odem u drugu prostoriju i da mi dode obavjest na sat, do sada sam korisio mi band verzije, ali sad bi uzeo nešto ozbiljnije od toga do nekih 300€, mob koji koristim je Samsung s23 ultra, gledo sam samsungove al navodno da baterije im nisu nešto pa ako može neka preporuka

PSlamnik
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Kupnja smartwatcha

Do sada koristio Huawei GT2 Pro, može sve ovo gore navedeno, neuništiv, baterija 10-14 dana (ako se koristi za notifikacije + po koji odgovor na poziv).

Ide upgrade na GT4 (46mm) jer se na njemu može i odgovoriti na poruke (barem sa predefiniranim odgovorima).

Provjerio sa Huaweijem Croatia oko mogućnosti odgovaranja (imao sam nekih dvojbi, par postova iznad) i kažu:

"GT4 podržava brze odgovore ako je ispravno spojen i sa telefonom koji nije Huawei i ako je omogućeno da obavijesti stižu na sat."

Cijena osnovnog crnog modela je sada (na sniženju) oko 220 EUR, stainless/green su oko 300 EUR (funkcionalnost je, naravno, ista).

 

10 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha

@Pero1998

 

Zemi Garmina.

Mada kod smartvočeva, vrijedi doista samo Apple Watch. Pazi se kineza, možda je u njemu neštšpijunsko.

 

 

Brijem da kinezi još uvijek nisu u rangu sa konkunrencijom po čipovima.

Reklama i pare od sponzora rade čuda.

 

dzg
4 godine
suspendiran
offline
Re: Kupnja smartwatcha
PzKpfw kaže...

@Pero1998

 

Zemi Garmina.

Mada kod smartvočeva, vrijedi doista samo Apple Watch. Pazi se kineza, možda je u njemu neštšpijunsko.

 

 

Brijem da kinezi još uvijek nisu u rangu sa konkunrencijom po čipovima.

Reklama i pare od sponzora rade čuda.

 

 Moj Xiaomi/Huami sat radi već punih 5 godina. Čisti Kinez. U nekom trenutku promijenili su aplikaciju za mobitel u onu Zepp, koja je koma, ali sat sam po sebi radi dobro. Sat ne špijunira, mobitel je taj koji dalje prenosi podatke od interesa.

 

A ti pogledaj novi HUAWEI Watch Fit 3, pa će te po izgledu podsjetiti na sat drugog proizvođača. Cijena Kineza je puno niža.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice