Ugreen NAS - novi proizvođač

poruka: 24
|
čitano: 4.463
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Ugreen NAS - novi proizvođač

Zanima me šta mislite o novom proizvođaču NAS-ova, Ugreen, firma koja do sada nije gurala nos u mrežnu opremu ali hardwersko ovi NAS-evi izgledaju bolesno dobro za cijenu koju traže (trenutno -40%)  - u prodaji u 4 mjesecu, shipping u 5 mjesecu. Software je još uvijek u razvoju ali prema svemu viđenom je sve napravljeno na Debian Linuxu plus to da se vrlo jednostavno da instalirat drugi OS kao npr TrueNAS (jedino što onda gubiš garanciju). Sam izgled OS-a izgleda kao kopija Synologija, što nije loša stvar jer je SYnology ipak ispegalo svoj OS ali zato štede na hardweru.

 

https://nas.ugreen.com/pages/ugreen-nas-storage-preheat

 

Reviewa nema osim ovog jednog, i nikome nije jasno baš kako je ovaj uspio izbacit jer svi ostali beta testeri su dobili NDA za potpisat.

 

 

Uglavnom treba platit 5eur kao neku rezervaciju za trenutnu cijenu i onda kasnije kupiš, ako se odlučiš da ipak nečeš dobiješ pare nazad.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ugreen NAS - novi proizvođač

Ja osobno sam vrlo zainteresiran da konačno umirovim svoj stari QNAP baš zbog odličnog hardware-a. Što se tiće samog OS-a ne sumnjam da će s vremenom sve ispeglati i dodati. Meni najbitnija stvar containers će biti dostupna na samom launch-u. Što se tiće rezervacije od 5 eura to je za sada dostupno samo za SAD i Njemačku.

To be or not to be
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2024 16:01 (mirdaVG).
6 godina
offline
Re: Ugreen NAS - novi proizvođač

Da ali daš neku adresu u DE a kasnije ako se odlučiš za kupovinu možeš preko MailboxDe poslat u Rvacku... trošak za ovo bi bio cca 15eur

6 godina
offline
Ugreen NAS - novi proizvođač

S obzirom da su mi i synology i qnap počeli drkati sa time da je davanje mojih podataka namjenjeno za bolje iskustvo - ovo mi zvuči kao dosta dobar refresh! pa ovi neka odu u prodaju!

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ugreen NAS - novi proizvođač

Ma i ja sam na Synologiju ali je ovde hardware 4 generacije naprijed - Synology još uvijek ima 1Gbe mrežnu na svim modelima, a ovde nude minimum 2,5Gbe a na 4bay modelu imaš čak 10Gbe + 2,5Gbe, uz to Alder lake cpu sa 5 jezgri, 64GB RAM-a.... ma perverzija šta se tiče hardware-a. Iskreno ovo se isplati kupit samo zbog hardwarea, a ako i software nije ispeglan do kraja, znaš bar da je siguran zbog Debiana plus to da ionako možeš sve živo vrtit u dockeru ako nema nativnih aplikacija... 

 

Nekako je "to good to be true" tako da još tražim minuse, ali po drugoj strani ako se želiš probit na trg gdje Synology drži večinu ne ostane ti ništa drugo.

14 godina
offline
Ugreen NAS - novi proizvođač

Ovo se čini odlično.

 

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ugreen NAS - novi proizvođač
nikonja kaže...

Software je još uvijek u razvoju ali prema svemu viđenom je sve napravljeno na Debian Linuxu plus to da se vrlo jednostavno da instalirat drugi OS kao npr TrueNAS (jedino što onda gubiš garanciju).

Na NAS-u je SW jako bitna stvar, trebat će to pratiti.

6 godina
offline
Re: Ugreen NAS - novi proizvođač
nikonja kaže...

Ma i ja sam na Synologiju ali je ovde hardware 4 generacije naprijed - Synology još uvijek ima 1Gbe mrežnu na svim modelima, a ovde nude minimum 2,5Gbe a na 4bay modelu imaš čak 10Gbe + 2,5Gbe, uz to Alder lake cpu sa 5 jezgri, 64GB RAM-a.... ma perverzija šta se tiče hardware-a. Iskreno ovo se isplati kupit samo zbog hardwarea, a ako i software nije ispeglan do kraja, znaš bar da je siguran zbog Debiana plus to da ionako možeš sve živo vrtit u dockeru ako nema nativnih aplikacija... 

 

Nekako je "to good to be true" tako da još tražim minuse, ali po drugoj strani ako se želiš probit na trg gdje Synology drži večinu ne ostane ti ništa drugo.

 ma synology mozes prebaciti na 2.5GBe za 10€ invsticije :) (napravim video na mom kanalu ove dane) nervira me ostatak :D

 

NULL!=NULL
15 godina
offline
Re: Ugreen NAS - novi proizvođač

I to šta kažeš, ali ću pričekati neka i službeno bude dostupan za naše tržište. Ako ti misliš uzimati na taj način slobodno se javi pa možemo podijeliti troškove dostave ako za nše tržište neće biti prednarudžbe.

To be or not to be
14 godina
offline
Ugreen NAS - novi proizvođač

općenito, sve Ugreenovo je kvalitetno:

 

prvo sam kupil na Kickstarteru njihov laptop postolje s dockom, s 40% popusta...

 

zatim za novi auto 2 para USB A-C i C-C kablova s zakrenutim konektorima za mob...

 

zadnje, direktno s njihove EU stranice (dostava iz Mađarske) kućište za NVME diskove s C-A i C-C kablovima, termalnim jastučićem i gumenom oblogom, malo poveći, ali ak hoću 1-2 TB brzi USB "stick" - odlično (iskoristio i 4 € kupona za prijašnje kupnje - u Linksu je stariji/slabiji model 35 €)...

 

gledam ovo, mislim si ak stržim WD EX4100 (ostavim WD RED od 4 TB) za 120 €, imam i 2x 512 NVME SSDove), ovaj 2. najjeftiniji mi se čini jako primamljivo, a imam i kolegicu u Dojčiji koja bi mi mogla internom pošiljkom poslati...

 

specke svih: sasvim dolje na kraju stranice https://nas.ugreen.com/pages/ugreen-nas-storage-preheat

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2024 12:36 (Stric_Jura).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ugreen NAS - novi proizvođač

Isto i kod mene, i na njih gledam kao na "kvalitetnije" kineze jer do sada sve što sam kupio - istina večinom periferija niže do srednje vrijednosti - sve radi ko suza.

Ovde sam se zapalio za DXP4800+ jer za ovu cijenu sa popustom ne nađem ni na Alibabi ništa slično sa takvim specifikacijama a da izgleda i funkcionira kako treba. 

 

Uglavnom sada najviše čekam da Ugreen pusti beta testerima da pljunu svoje ocjene ali isto tako svako malo neko pusti kakvu informaciju na njihovoj fecabook grupi....

15 godina
offline
Ugreen NAS - novi proizvođač

Još jedan video

To be or not to be
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Ugreen NAS - novi proizvođač

Još jedan, ali puno detaljniji od review-era kojeg i sam pratim.

i sami OS

To be or not to be
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2024 10:55 (mirdaVG).
Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
offline
Ugreen NAS - novi proizvođač

Odlučio sam se da preskočim ovo i vidim kako će se razvit u budućnosti, jer njihov OS trenutno je previše u beta fazi da bi bio dovoljno dobar da mirno spavam, a za zajeb....u sa Unraid, Freenas.... i sličnim, nemam ni živaca ni vremena, jer da imam onda bi već davno složiuo svoju kutiju. Hardware je iskreno odličan i u nemam šta za reć, ali to je uvijek bilo pola jednadžbe i zato je Synology toliko popularan jer imaju odličan SW sa mediokritetom od HW.

Uglavnom nadam se da će se nešto razvit od ovoga i da Synology konačno dobije konkurenciju kakvu zaslužuje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ugreen NAS - novi proizvođač

Ako ne srede OS u roku godine dana teško da će imati novu priliku za ovakvo nešto. Hardware je fantastičan i ja ću pratiti šta se događa s OS-om i ako provedu sve što su rekli da budu onda ga uzimam. Za sada samo watch and observe.

To be or not to be
14 godina
offline
Re: Ugreen NAS - novi proizvođač

pa s obzirom da se da natočit hrpu drugih OS-ova, a sam HW je jako dobar (za tu cijenu), ja bih ga piknuo...

Ju je je? Je ju je!
10 godina
offline
Re: Ugreen NAS - novi proizvođač
nikonja kaže...

Odlučio sam se da preskočim ovo i vidim kako će se razvit u budućnosti, jer njihov OS trenutno je previše u beta fazi da bi bio dovoljno dobar da mirno spavam, a za zajeb....u sa Unraid, Freenas.... i sličnim, nemam ni živaca ni vremena, jer da imam onda bi već davno složiuo svoju kutiju. Hardware je iskreno odličan i u nemam šta za reć, ali to je uvijek bilo pola jednadžbe i zato je Synology toliko popularan jer imaju odličan SW sa mediokritetom od HW.

Uglavnom nadam se da će se nešto razvit od ovoga i da Synology konačno dobije konkurenciju kakvu zaslužuje.

 qnap?

13 godina
offline
Ugreen NAS - novi proizvođač

Pratim.


Ugreen je čudo. Kinezi stvarno rade jako kvalitetne stvari.

Štogod sam uzeo od Ugreena nisam požalio.

Ovo stvarno obećava i prati hardverske trendove.

Proširiva memorija - može!

 

Synology svaka čast, ali kako je netko napisao 1Gbe je užas za 21. stoljeće.

+ bez obzira koliko sam branio njihovo odlično sučelje i hrpu opcija koja se nudi, te mogućnosti zapravo nekad znaju ugušiti performanse.

 

Ako netko uzme, obavezno izvjestite ovdje 

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2024 13:49 (sudy_freak).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ugreen NAS - novi proizvođač
Ivan35 kaže...
nikonja kaže...

Odlučio sam se da preskočim ovo i vidim kako će se razvit u budućnosti, jer njihov OS trenutno je previše u beta fazi da bi bio dovoljno dobar da mirno spavam, a za zajeb....u sa Unraid, Freenas.... i sličnim, nemam ni živaca ni vremena, jer da imam onda bi već davno složiuo svoju kutiju. Hardware je iskreno odličan i u nemam šta za reć, ali to je uvijek bilo pola jednadžbe i zato je Synology toliko popularan jer imaju odličan SW sa mediokritetom od HW.

Uglavnom nadam se da će se nešto razvit od ovoga i da Synology konačno dobije konkurenciju kakvu zaslužuje.

 qnap?

Samo utipkaj u google "qnap security issues" pa će ti bit jasno. Ma ako ne ideš online i NAS ti slući isključivo za backup onda je svaki dobar, ali ako želiš neki kao mali kvazi server di vrtiš VM, čudo aplikacija u dockeru, plex server, DNS server.... onda ja to druga stvar i tu Synology vlada, i to je jedini razlog zašto svi trpe njihov ispodprosječni HW.

Ali ako ovo upali, a moglo bi jer je Debian sam po sebi jedna od sigurnijih distribucija, onda bi mogli napravit pomutnju.

 

Uglavnom, ja ću se strpit bar pola godine pa da vidimo koliko su se pomakli... a ako se netko odluči i kupi svakako molim da javi kako stvar funkcionira i kako se razvija.

13 godina
offline
Re: Ugreen NAS - novi proizvođač
Uspjeli su za sada napraviti to da se ljudi zbog hardwareskih performansi zainteresiraju ali to je lakši dio, presudit će im software... Ako ga dobro naprave bit će nešto ali ako tu podbace ništa od svega. A pod tim nešto mislim na ne toliko konkurent poznatijim brandovima, nego popuniti prazninu tih jačih NAS-ova za home media library ili tako nešto. Ali čisto sumnjam da će softwareski moći nešto složenije, mislim da će tu Synology i dalje biti king of the hill.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Ugreen NAS - novi proizvođač

Evo koga zanima kako napraviti upgrade na 2.5GBe za synology:

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ugreen NAS - novi proizvođač
VladRi kaže...

Evo koga zanima kako napraviti upgrade na 2.5GBe za synology:

Korisna stvarca, sad samo moram kupit još ruter ili switch koji podupiru 2,5Gbe :)

12 godina
offline
Ugreen NAS - novi proizvođač

TweakTown je napravio rewiew UGREEN NASync DXP480T, možda kome pomogne u odabiru. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ugreen NAS - novi proizvođač

Nudim pomoć ukoliko nekome treba oko postavljanja i održavanja TrueNAS Core ili Scale servera.

Također mogu dati preporuke od dijelova potrebnih za sastavljanje.

Ako netko želi probati za test da vidi kako mu se to čini, može se javiti.

Možemo to postaviti na Win 10/11 računalo preko HyperVa, VirtualBoxa, Vmware Workstationa  - trebaju vam dva identična diska min. koja su slobodna.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.4.2024 15:17 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice