Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.721
|
čitano: 5.626.526
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ne trudi se, nije to njima rasprava o količini vrama, tehnologiji i sl. oni su to doživjeli kao napad na Nvidiu od strane AMD-a i doživjeli to kao i svaki funboy pajser, tako da ti je uzaludno...ne dopire, a i ne treba, vidiš ko im lupa tupove i sve ti je jasno  totalno nebitno i nebitni ljudi, ide konačno lijepše vrijeme, malo na zrak, bic....priroda i društvo, kakav sex na zraku možda, ide lepo znaš kako.....

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
fer-de-lance kaže...

Ne nestane nitko iz rasprave, nego neki ljudi imaju i život...

A kaj se toga tiče, napisao sam ti već, i kolega je dao video.

Samo kaj se ti praviš blesav.

 ma jok ne nestanu... traže gdje su ono vidjeli da je 12gb malo, pa kad ne nađu onda linkaju ove gdje nije 12gb nego 8 ili... nestanu

btw. i kolega je dao video za 8gb 

 

i ne pravim se blesav, nego jesam blesav

 

Wiz3m4n kaže...

Ne trudi se, nije to njima rasprava o količini vrama, tehnologiji i sl. oni su to doživjeli kao napad na Nvidiu od strane AMD-a i doživjeli to kao i svaki funboy pajser...

 ne bi vjerovao ali jest upravo zbog vrama, jer nekako vjerujem da će mitologija prestat ako dovoljno puta sudariš mitomana sa zidom

očito će zid morati popustiti

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2024 8:23 (picajzla0707).
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Wiz3m4n kaže...
itomic009 kaže...

 Amazon.de ti sad dostavlja do nas ako je preko 50€ free 😎. A se ostale koji ne, onda moraš mailbox.

 Zaračunaju ti nešto sitno konverzije pdv-a našeg višeg tako da je nekih 5-6% viša cijena prilikom plačanja od onog inicijalnoga što piše, no i dalje sasvim prihvatljivo 

 

vidim ekipa je i dalje na ramima   samo zabava

 Da, dodaj 5-6% na cijenu koju vidiš tamo i je to, razlika u PDV-u.  Ali opet se za grafe konkretno baš isplati. Neke stvari više, neke manje se isplati ali grafe definitivno da.

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ja bas s Amazona nebi kupovo grafu .
odes lijepo na https://geizhals.eu/ odaberes gpu koji te zanima, ostavis damo de trg da ti pokaze i narucis na mailbox de .

Ugl su mindfactory,alternate i nbb povoljnije trgovine ..
Samo da te upozorim kad ju budes prodavo tesko ce ic jel cobani imaju fobiju od non u hr kupljenih grafi ..

p s neko mi replayo..
imo sam saphire pulse 7900xt
i imam phantom reunion 4070ti

Zelena manje grije
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Banishers - native 1080p, low, DLSS off, FG off - 100-135fps

        - native 1080p, high, DLSS off, FG off - 95-130fps

 

Horizon FW - native 1080p, low, DLSS off, FG off - 120-130fps

         - native 1080p, very high, DLSS off, FG off - 90-110fps

 

Da, ali to je otkrivanje tople vode, s povecanjem detalja, povecava se i opterecenje kartice i performanse padaju. Padaju toliko da se 8gb kartica proglasi "1080p low only kartica"? Jako tesko, jako navucena teorija, posebice jer vram usage niti u low, niti u high (very high) scenariju jednostavno ne prelazi 5.5gb. Fw na 1440p native, bez dlss, i bez fg koristi "samo" 6.5gb vrama, i na mojoj kartici uspjesno gura fw na 58-70fps, sto svakako je u nekoj donjoj margini prihvatljivih performansi, ali, vram nije limitirajuci faktor......

 

Ukljucivanjem nvidia glavnih "aduta" u igru - dlss i posebice fg na 4xxx seriji, fps raste, vidljivih degradacija kvalitete nema (barem ne na mom prosjecnom monitoru nize klase), tako da..... proglasavati 8gb karticu 1080p low je onako...... nekako, jelte ;)

 

Da, ovo je trebao biti odgovor na onu tvrdnju kolege da je 8gb vram kartica samo za 1080p low settings, post nestade, odgovor je sad mozda besmislen, no eto.....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2024 9:29 (Damir22).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
R3nchi kaže...
Ja bas s Amazona nebi kupovo grafu .
odes lijepo na https://geizhals.eu/ odaberes gpu koji te zanima, ostavis damo de trg da ti pokaze i narucis na mailbox de .

Ugl su mindfactory,alternate i nbb povoljnije trgovine ..
Samo da te upozorim kad ju budes prodavo tesko ce ic jel cobani imaju fobiju od non u hr kupljenih grafi ..

p s neko mi replayo..
imo sam saphire pulse 7900xt
i imam phantom reunion 4070ti

Zelena manje grije

 Pa i ne bude baš nešto jeftinije, kad uračunaš plaćanje slanja preko mailbox de za dosta stvari, počevši od grafi a nemaš zezancije nikakve. Platiš i šalju, kao da si kupio kod nas u trgovini na webu.

 

 

"p s neko mi replayo..
imo sam saphire pulse 7900xt
i imam phantom reunion 4070ti

Zelena manje grije"

 

Šta ti ovo znači uopće?

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Znaci da 7900xt vs 4070ti u praksi zelena puno manje grije

Dok je Hrvata AMD je siguran..
https://www.pcgamesn.com/amd/radeon-gpu-sales-nosedived
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
R3nchi kaže...
Znaci da 7900xt vs 4070ti u praksi zelena puno manje grije

Dok je Hrvata AMD je siguran..
https://www.pcgamesn.com/amd/radeon-gpu-sales-nosedived

 Siguran? propali su ko Grčka

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nenastavno nužno samo na tvoje komentare, AMD je svakako siguran dok god ima jednu 7800xt za 510e novu u trgovini koja nema konkurencije u tom cjenovnom segmentu. Isto tako za niže razrede. Neboj se ti za njih oboje...nadam se Intelu da ih malo razbuca oboje, barem malo nemira i konkurencije unese

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
R3nchi kaže...
Znaci da 7900xt vs 4070ti u praksi zelena puno manje grije

Dok je Hrvata AMD je siguran..
https://www.pcgamesn.com/amd/radeon-gpu-sales-nosedived

 U praksi su obje preskupe da bi se igrali igrice. Obje su drek na šibici.

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nema od msi kod nas nove serije, napustio nas nit se javlja nit piše. Radeon divizija ključ u bravu.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2024 9:41 (dery).
3 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
forumaš kaže...
R3nchi kaže...
Znaci da 7900xt vs 4070ti u praksi zelena puno manje grije

Dok je Hrvata AMD je siguran..
https://www.pcgamesn.com/amd/radeon-gpu-sales-nosedived

 U praksi su obje preskupe da bi se igrali igrice. Obje su drek na šibici.

 Bome ja sam svoju 4070ti uspio natjerati na 13fps-a u novom Gray Zone Warfare-u To nisam dozivio jos od djetinjstva s nekom grafickom

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dery kaže...

Nema od msi kod nas nove serije, napustio nas nit se javlja nit piše. Radeon divizija ključ u bravu.

 Je, navodno da su onu kevu od Amd-a nakon tvoje objave već vidjeli u dronjcima da prosi 

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ti si svoju platio u pola cijene...zamisli da si ju kupio za punu cijenu 

Gameri imaju baš kaj su i zaslužili, preskupe grafe.

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Wiz3m4n kaže...
dery kaže...

Nema od msi kod nas nove serije, napustio nas nit se javlja nit piše. Radeon divizija ključ u bravu.

 Je, navodno da su onu kevu od Amd-a nakon tvoje objave već vidjeli u dronjcima da prosi 

 Više se ona trese radi situacije sa radeonom nego da nama smrtnicima propadne neka lova vjeruj u to.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dery kaže...
Wiz3m4n kaže...
dery kaže...

Nema od msi kod nas nove serije, napustio nas nit se javlja nit piše. Radeon divizija ključ u bravu.

 Je, navodno da su onu kevu od Amd-a nakon tvoje objave već vidjeli u dronjcima da prosi 

 Više se ona trese radi situacije sa radeonom nego da nama smrtnicima propadne neka lova vjeruj u to.

 Uvijek ostane nvidija ako zatvore radeon, i tak koštaju jednako ha ha  a bome budu ljudi platili koloko treba.

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
forumaš kaže...

Ti si svoju platio u pola cijene...zamisli da si ju kupio za punu cijenu 

Gameri imaju baš kaj su i zaslužili, preskupe grafe.

 Ma ne ove koje oni kupuju koštaju do 400 eura max tipa RX7600,RTX4060 takve voze pravi gameri ove preko su za šminkere.

14 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

Ne kontam veselje ekipe da AMD ne posluje dobro, da se gasi konkurencija koja dozvoljava Nvidiji još veće divljanje cijena.

Ne razumjem gdje je otišao razum?

Znači isplativije je platiti više i dobiti manje???

Znači sada sam uzimao novu grafu i bilo je RX 7900XT ili RTX 4070Ti Super i naravno da sam uzeo RX 7900XT jer je 150€ bila jeftinija od RTX 4070Ti Super, a performanse na 1440p podjednake, čak više na strani RX 7900XT, naravno govorim o raster performansama. Na toj rezi sa RX 7900XT mi nije potreban DLSS i ne znam zašto bi ga plaćao 150€, RT ne koristim jer brutalno ubija performanse za vizuale koje ne kontaš ako ne staneš u igri i pažljivo gledaš. Potrošnja RTX 4070Ti Super 297W, RX 7900XT 312W, znači nebitna razlika.

Uglavnom da rezimiram, ne kontam toliku zadrtost prema AMD-u, driveri su ok, nema rušenja, nema više sranja, sve radi tip top, čak nude bolje opcije i podešavanja, ali ne, oni ne valjaju, ne valjaju kartice, ništa od AMD-a ne valja. Pa ljudi da li ste vi uopće koristili AMD od serije RX 6000 pa na dalje, pa to su odlične grafe koje odlično odrađuju posao i podosta jeftinije od Nvidije.

Kako bi se reklo šok i vjeverica.

Moj PC  
13 2 hvala 3
3 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MasterOfDisaster kaže...

Ne kontam veselje ekipe da AMD ne posluje dobro, da se gasi konkurencija koja dozvoljava Nvidiji još veće divljanje cijena.

Ne razumjem gdje je otišao razum?

Znači isplativije je platiti više i dobiti manje???

Znači sada sam uzimao novu grafu i bilo je RX 7900XT ili RTX 4070Ti Super i naravno da sam uzeo RX 7900XT jer je 150€ bila jeftinija od RTX 4070Ti Super, a performanse na 1440p podjednake, čak više na strani RX 7900XT, naravno govorim o raster performansama. Na toj rezi sa RX 7900XT mi nije potreban DLSS i ne znam zašto bi ga plaćao 150€, RT ne koristim jer brutalno ubija performanse za vizuale koje ne kontaš ako ne staneš u igri i pažljivo gledaš. Potrošnja RTX 4070Ti Super 297W, RX 7900XT 312W, znači nebitna razlika.

Uglavnom da rezimiram, ne kontam toliku zadrtost prema AMD-u, driveri su ok, nema rušenja, nema više sranja, sve radi tip top, čak nude bolje opcije i podešavanja, ali ne, oni ne valjaju, ne valjaju kartice, ništa od AMD-a ne valja. Pa ljudi da li ste vi uopće koristili AMD od serije RX 6000 pa na dalje, pa to su odlične grafe koje odlično odrađuju posao i podosta jeftinije od Nvidije.

Kako bi se reklo šok i vjeverica.

 Pa nije da ne valjaju no za tih 150€/$ dobijes kod Nvidije "više", to kaj ti misliš da ti ne treba su gluposti, Nvidija oduvijek prednjaci u fičerima, manji gubitak novaca kod naknadne prodaje! Moja 4070ti undervoltana jedva poteze 150w u gamingu!
Amd driveri su i dalje u teskoj banani, podrska i stabilnost kod nekih aplikacija takoder to kaj ti samo igras 2 igre u kojoj nemas problema ne znaci da ih drugi nemaju.

I dalje se ponavljaju problemi s AMD proizvodima doslovno se ništa nije promijenilo vec 20+g na koji god forum da odes 95% problema je vezano uz Amd komponente

15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Dobro radi AMD. Meni 6800XT radi odlično. I to bez da sam nešto softverski podešavao.

Dok platforma sa Ryzenom 3600 isto dobro radi, ali u početku je tražilo podešavanje glede RAM-a. Sve je to dobro u konačnici kada se podesi. Ipak, ima nešto istine u tome da je Intel "plug and play".

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ma ima Intel svojih muha samo se manje priča o tome. Trenutno im 12900k,13900k,14900k malo degradiraju i ruše se u igrama jer su defaultni biosi nabrijani od strane proizvođača pa nabijaju napone u svemir. Efikasne jezgre su opet drugi problem i više smetaju nego što koriste za gamere.

 

Edit: ono za gaming trenutno jedino kaj vrijedi su valjda 12400f, R5 5600, 7500f, i kao ultimativni gaming procesor 7800x3d sve ostalo neisplative pizdarije.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2024 10:30 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Boris grozni kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Ne kontam veselje ekipe da AMD ne posluje dobro, da se gasi konkurencija koja dozvoljava Nvidiji još veće divljanje cijena.

Ne razumjem gdje je otišao razum?

Znači isplativije je platiti više i dobiti manje???

Znači sada sam uzimao novu grafu i bilo je RX 7900XT ili RTX 4070Ti Super i naravno da sam uzeo RX 7900XT jer je 150€ bila jeftinija od RTX 4070Ti Super, a performanse na 1440p podjednake, čak više na strani RX 7900XT, naravno govorim o raster performansama. Na toj rezi sa RX 7900XT mi nije potreban DLSS i ne znam zašto bi ga plaćao 150€, RT ne koristim jer brutalno ubija performanse za vizuale koje ne kontaš ako ne staneš u igri i pažljivo gledaš. Potrošnja RTX 4070Ti Super 297W, RX 7900XT 312W, znači nebitna razlika.

Uglavnom da rezimiram, ne kontam toliku zadrtost prema AMD-u, driveri su ok, nema rušenja, nema više sranja, sve radi tip top, čak nude bolje opcije i podešavanja, ali ne, oni ne valjaju, ne valjaju kartice, ništa od AMD-a ne valja. Pa ljudi da li ste vi uopće koristili AMD od serije RX 6000 pa na dalje, pa to su odlične grafe koje odlično odrađuju posao i podosta jeftinije od Nvidije.

Kako bi se reklo šok i vjeverica.

 Pa nije da ne valjaju no za tih 150€/$ dobijes kod Nvidije "više", to kaj ti misliš da ti ne treba su gluposti, Nvidija oduvijek prednjaci u fičerima, manji gubitak novaca kod naknadne prodaje! Moja 4070ti undervoltana jedva poteze 150w u gamingu!
Amd driveri su i dalje u teskoj banani, podrska i stabilnost kod nekih aplikacija takoder to kaj ti samo igras 2 igre u kojoj nemas problema ne znaci da ih drugi nemaju.

I dalje se ponavljaju problemi s AMD proizvodima doslovno se ništa nije promijenilo vec 20+g na koji god forum da odes 95% problema je vezano uz Amd komponente

 Ja igram sve živo, na kompu trenutno instalirano preko dvadasetak igara i nemam nikavih problema. Dapače AMFM za 4K ko budali šamar u svim igrama.

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kad drugi argumenti postanu tanki, vraćamo se na "kod nas ćeš više dobiti za polovinu Nvidiu". Čovek je sad platio 150€ manje, kad/ako bude prodavao za neku godinu, šta očekuješ? Da vrednost Radeona padne na 250€, a da će Nvidia na neku foru i dalje vredeti 500, pa bi sa Nvidiom tako, kad se sve sabere, bio 100€ u plusu? Pa nešto mi to ne deluje realno. Pogledaj "seriju 70" prethodne generacije, 3070 na Njušci kreće od 300€. Čak ni 3080 nije 200€ skuplji od 6800 XT. Dakle, čeka priča "polovan AMD ide za kikiriki, Nvidia drži cenu" je mit i, čak i da razmatramo buduću preprodajnu vrednost, zašto bi neko zarobio danas 150€ da bi za par godina u najboljem slučaju bio na nuli?!
WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
3 2 hvala 0
8 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ivan(4) kaže...
Kad drugi argumenti postanu tanki, vraćamo se na "kod nas ćeš više dobiti za polovinu Nvidiu". Čovek je sad platio 150€ manje, kad/ako bude prodavao za neku godinu, šta očekuješ? Da vrednost Radeona padne na 250€, a da će Nvidia na neku foru i dalje vredeti 500, pa bi sa Nvidiom tako, kad se sve sabere, bio 100€ u plusu? Pa nešto mi to ne deluje realno. Pogledaj "seriju 70" prethodne generacije, 3070 na Njušci kreće od 300€. Čak ni 3080 nije 200€ skuplji od 6800 XT. Dakle, čeka priča "polovan AMD ide za kikiriki, Nvidia drži cenu" je mit i, čak i da razmatramo buduću preprodajnu vrednost, zašto bi neko zarobio danas 150€ da bi za par godina u najboljem slučaju bio na nuli?!

Premda su djelomično i u pravu.

Ovo je zapravo jedna od zadnjih generacija ovakvih klasičnih grafičkih kartica, tj. dalje ide samo rafiniranje istoga, i to kaj bude "rafinirano" bude neproporcionalno skuplje.

Ali isto vrijedi i za AMD i Intel, vjerovatno za par godina budemo mogli dobiti za polovnu grafu skoro isto koliko sad dođe nova, ili čak i više.

Naravno, do tad bude PC gaming ionak skroz zamro, pa možda i nestane tržište, pa se i te cijene strmoglave, ali sumnjam, uvijek bude bilo entuzijasta.

 

P.S. ne znam kaj se brinete za AMD, zapravo i njima i Nvidiji ide sve bolje i bolje, osim na tržištu gaming kartica, ali im to postaje nebitno, i za par godina budu se ionak povukli iz svijeta PC gaminga, jer prava lova je drugdje (primarno AI akceleratori, serveri itd.).

 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2024 11:12 (fer-de-lance).
3 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ivan(4) kaže...
Kad drugi argumenti postanu tanki, vraćamo se na "kod nas ćeš više dobiti za polovinu Nvidiu". Čovek je sad platio 150€ manje, kad/ako bude prodavao za neku godinu, šta očekuješ? Da vrednost Radeona padne na 250€, a da će Nvidia na neku foru i dalje vredeti 500, pa bi sa Nvidiom tako, kad se sve sabere, bio 100€ u plusu? Pa nešto mi to ne deluje realno. Pogledaj "seriju 70" prethodne generacije, 3070 na Njušci kreće od 300€. Čak ni 3080 nije 200€ skuplji od 6800 XT. Dakle, čeka priča "polovan AMD ide za kikiriki, Nvidia drži cenu" je mit i, čak i da razmatramo buduću preprodajnu vrednost, zašto bi neko zarobio danas 150€ da bi za par godina u najboljem slučaju bio na nuli?!

 Da si prodavao graficke znao bi, nije to nikakv mit vec pravilo! Problem kod AMD je što debili pokušavaju nadjačati Nvidiju jeftinijim proizvodom a ne boljim. Politika im je biti u početku 50€ jeftiniji od slicnog ranga Nvidije no nakon mjesec, dva tri to bude i drasticno jeftinije dok Nvidija to neprakticira, pa onda kad ides takav gpu prodavati gubitak je abnormalan znam iz iskustva! Svakako da je to plus za gamere no za njih baš i ne što gledamo vec 20+g da ponovim kao papagaj za one koji to ne kuže.

14 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Boris grozni kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Ne kontam veselje ekipe da AMD ne posluje dobro, da se gasi konkurencija koja dozvoljava Nvidiji još veće divljanje cijena.

Ne razumjem gdje je otišao razum?

Znači isplativije je platiti više i dobiti manje???

Znači sada sam uzimao novu grafu i bilo je RX 7900XT ili RTX 4070Ti Super i naravno da sam uzeo RX 7900XT jer je 150€ bila jeftinija od RTX 4070Ti Super, a performanse na 1440p podjednake, čak više na strani RX 7900XT, naravno govorim o raster performansama. Na toj rezi sa RX 7900XT mi nije potreban DLSS i ne znam zašto bi ga plaćao 150€, RT ne koristim jer brutalno ubija performanse za vizuale koje ne kontaš ako ne staneš u igri i pažljivo gledaš. Potrošnja RTX 4070Ti Super 297W, RX 7900XT 312W, znači nebitna razlika.

Uglavnom da rezimiram, ne kontam toliku zadrtost prema AMD-u, driveri su ok, nema rušenja, nema više sranja, sve radi tip top, čak nude bolje opcije i podešavanja, ali ne, oni ne valjaju, ne valjaju kartice, ništa od AMD-a ne valja. Pa ljudi da li ste vi uopće koristili AMD od serije RX 6000 pa na dalje, pa to su odlične grafe koje odlično odrađuju posao i podosta jeftinije od Nvidije.

Kako bi se reklo šok i vjeverica.

 Pa nije da ne valjaju no za tih 150€/$ dobijes kod Nvidije "više", to kaj ti misliš da ti ne treba su gluposti, Nvidija oduvijek prednjaci u fičerima, manji gubitak novaca kod naknadne prodaje! Moja 4070ti undervoltana jedva poteze 150w u gamingu!
Amd driveri su i dalje u teskoj banani, podrska i stabilnost kod nekih aplikacija takoder to kaj ti samo igras 2 igre u kojoj nemas problema ne znaci da ih drugi nemaju.

I dalje se ponavljaju problemi s AMD proizvodima doslovno se ništa nije promijenilo vec 20+g na koji god forum da odes 95% problema je vezano uz Amd komponente

Znači ti sada znaš i šta meni treba, gdje ja jadan ne znam. Hebeno. Onda priča o "fičerima", onda odeš na undervolt (ja kao ne mogu AMD grafu undervoltati ). AMD driveri rade odlično (znači ili namjerno lažeš ili ih nisi već odavno koristio). Trenutno imam 15 igri instalirano i nemam nikakvih problema. Uglavnom, pričaš napamet i nemaš nikakve logične protuargumente osim što obožavaš Nvidiu i dat ćeš im svaku paru koju imaš jer su oni super i ne gube vrijednost

Govoriš kao prosječni hrvatski birač, zato i jesmo tu gdje jesmo. Živ ti meni bio.

Boris grozni kaže...
Ivan(4) kaže...
Kad drugi argumenti postanu tanki, vraćamo se na "kod nas ćeš više dobiti za polovinu Nvidiu". Čovek je sad platio 150€ manje, kad/ako bude prodavao za neku godinu, šta očekuješ? Da vrednost Radeona padne na 250€, a da će Nvidia na neku foru i dalje vredeti 500, pa bi sa Nvidiom tako, kad se sve sabere, bio 100€ u plusu? Pa nešto mi to ne deluje realno. Pogledaj "seriju 70" prethodne generacije, 3070 na Njušci kreće od 300€. Čak ni 3080 nije 200€ skuplji od 6800 XT. Dakle, čeka priča "polovan AMD ide za kikiriki, Nvidia drži cenu" je mit i, čak i da razmatramo buduću preprodajnu vrednost, zašto bi neko zarobio danas 150€ da bi za par godina u najboljem slučaju bio na nuli?!

 Da si prodavao graficke znao bi, nije to nikakv mit vec pravilo! Problem kod AMD je što debili pokušavaju nadjačati Nvidiju jeftinijim proizvodom a ne boljim. Politika im je biti u početku 50€ jeftiniji od slicnog ranga Nvidije no nakon mjesec, dva tri to bude i drasticno jeftinije dok Nvidija to neprakticira, pa onda kad ides takav gpu prodavati gubitak je abnormalan znam iz iskustva! Svakako da je to plus za gamere no za njih baš i ne što gledamo vec 20+g da ponovim kao papagaj za one koji to ne kuže.

Ako budeš preprodavao bilo koju grafičku unutar 6 mjeseci budeš popušio pare, pa čak i sa Nvidiom, možda malo manje sa njom, ali pošto si u startu dao više para za nju dođe ti na isto, koliko god ti mislio da si bolje prošao, nisi.

Rasprava sa tobom nema smisla, ti imaš svoj stav (što je ok - svi ga imamo), ali ti ne želiš niti poslušati drugu stranu koja daje dokaze iz vlastitog iskustva, ali ne, očito nas sve plaća AMD da ga hvalimo, a ti si nas prokužio.

Sretno sa svojom Nvidi-om i molim te ne kupuj nikad AMD, svima ćeš napraviti uslugu, pa i AMD-u.

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Dobro da je AMD konkurentan da si ja mogu kupit Nvidiju. Jer bi sad 4070 bila 900 eura.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2024 11:48 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Radeon je solidan skroz, pada cijena na dnevnoj bazi i to je odlično ali izgleda nije još pala na onoliko koliko im tržište traži. Vrijede onoliko kolika je potražnja za njima, ovaj put podbačaj za što su sami krivi misleć da su jednaki nevidiji. Nevidija diktira cijenu i moraš biti dvostruko jeftiniji ma koliko god oni stavili. 

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice