Spajanje 2 laptopa (prebacivajne datoteka)

poruka: 10
|
čitano: 6.674
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Spajanje 2 laptopa (prebacivajne datoteka)

Pozdrav narode!

Ovako, trebao bih do sutra dopodne HITNO prebaciti fajlove s jednog laptopa na drugi..

Na ovom s kojeg moram prebacivati instaliran je WIN XP-SP3, a na drugom WIN 7..

Nabavio sam crossover kabel, al neznam postupak..kako,sta,gdje??

Hvala unaprijed na odgovorima!!

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Spajanje 2 laptopa (prebacivajne datoteka)

lakše i jednostavnije vanjski hard pa kopiraj koliko očeš dva različita OS biče tu problema

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje 2 laptopa (prebacivajne datoteka)

Ma imam usb od 1gb, przilica na tom laptopu ne radi..a hard na usb nemam....jbg.. :/

15 godina
offline
RE: Spajanje 2 laptopa (prebacivajne datoteka)

- ako je kabel ispravan i ako su windowsi standardno podešeni, nebi trebalo biti problema...

1. ručno postaviti IP npr PC1=192.168.1.101 PC2=192.168.1.102

2. naziv radne grupe 'workgroup' npr 'workgroup' na oba PCa.

3. znati user name i password, praktično je kreirati identičnog usera npr 'netuser' s istim passwordom na PC1-PC2.

- kod kreiranja novi user standardno dobija oznaku 'običan-user', može se dodati admin prava (ovisi na koji način planiraš sharati).

4. napraviš shareani folder npr 'za_share', odmah podešavaš i pravo pristupa (users, admins...) ili koristiš admin pristup koji može do fileova i bez sharea.

- ako imaš sreće u ovom trenutku mreža radi... browsanjem ili upisom IPa možeš doći do drugog računala. To je identično na svim OSevima.

 

Problema može biti svakakvih, uobičajeno je problem u firewallu ili antivirusu koji onemogući pristup ili običan tipfeler.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje 2 laptopa (prebacivajne datoteka)
giga, ti samo gluposti pišeš. Kako je lakše kopiranje na ext. hard pa opet na drugi laptop??? Puno sporije je takvo kopiranje i traje puno duže
[=XII=] (_.:BRUNO:._) /////// Don't argue with trolls - it means that they win.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje 2 laptopa (prebacivajne datoteka)
ihush kaže...

- ako je kabel ispravan i ako su windowsi standardno podešeni, nebi trebalo biti problema...

1. ručno postaviti IP npr PC1=192.168.1.101 PC2=192.168.1.102

2. naziv radne grupe 'workgroup' npr 'workgroup' na oba PCa.

3. znati user name i password, praktično je kreirati identičnog usera npr 'netuser' s istim passwordom na PC1-PC2.

- kod kreiranja novi user standardno dobija oznaku 'običan-user', može se dodati admin prava (ovisi na koji način planiraš sharati).

4. napraviš shareani folder npr 'za_share', odmah podešavaš i pravo pristupa (users, admins...) ili koristiš admin pristup koji može do fileova i bez sharea.

- ako imaš sreće u ovom trenutku mreža radi... browsanjem ili upisom IPa možeš doći do drugog računala. To je identično na svim OSevima.

 

Problema može biti svakakvih, uobičajeno je problem u firewallu ili antivirusu koji onemogući pristup ili običan tipfeler.

Hvala puno na takvom odgovoru.. jer mi mozes jos samo reci gdje doci do tih ip adresa? nemerem s snaci jer su windowsi razilicit....

15 godina
offline
RE: Spajanje 2 laptopa (prebacivajne datoteka)

-properties mrežne kartice.. na XPu odspoji kabel, pojavi se ikona s X ....

na sedmici, desni klik...

 

- zapravo uvjek desni klik na željenu stvar u kontekstu... univerzalno pravilo. Za IP tražiš Internetprotocol TCP/IP .. s Auto, na manual... subnet 255.255.255.0, GW i DNS u ovom slučaju nema smisla (jer nema izlaza na internet..) inače bi tu išla IP adresa gatewaja (routera).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje 2 laptopa (prebacivajne datoteka)

Hvala ti do neba!! Šljaka i prebaciva, sve sam napravio kak si rekao i nikakvih problema.. :)) zivio!!

15 godina
protjeran
offline
RE: Spajanje 2 laptopa (prebacivajne datoteka)
Šef kaže...
giga, ti samo gluposti pišeš. Kako je lakše kopiranje na ext. hard pa opet na drugi laptop??? Puno sporije je takvo kopiranje i traje puno duže

iz iskustva znam da je bilo  mnogo problema  s povezivanjem  dva pc priko lana   na nekima je išlo glatko na nekima ne pa mi se čini jednostavnije ako čovik nezna priko lana jednostavnije priko hdd  u njegovom slučaju išlo je glatko a što da nije  ???

 

a umisto da kometiraš mene što ti nisi da neku idjeju pametnu

13 godina
neaktivan
offline
Spajanje 2 laptopa (prebacivajne datoteka)

A mozda da je na jednom digao neki ftp server pa da na taj nacin prebaci filove?....

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice