HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji

poruka: 155
|
čitano: 29.916
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji".
16 godina
offline
Re: HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji
zuper kaže...

Sad će biti pomama za dvb-t2 tunerima i evo-tv. Sve zbog 2 tjedna gledanja programa u hd. Svašta...

To je valjda i bio cilj nekoga s HRT-a da nekom rođi napravi "biznis", klasika viđena već previše puta. Dok se civilizirani svijet polako sprema na UHD jer su im stotine i stotine HD kanala već pomalo dosadile i jer su telke gabaritima narasle, mi dobijemo mrvice i to u tehnologiji koju će moći iskoristiti točno pet i pol građana. A pazi ovo: "eksperimentalno" {#} . Meni je HD slika bila eksperimentalna tamo negdje prije valjda desetak godina, HD se u DVB-T/T2/S/S2 emitira već godinama u stotinama i stotinama kanala, a oni još uvijek eksperimentiraju. Pljuc. Tretiraju nas ko da smo jučer sišli s drva. Jasno, kad im plaćamo pretplatu. Glasam na slijedećim izborima za onoga ko makar samo i obeća ukinuti taj namet.

Deckard
16 godina
neaktivan
offline
Re: HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji
Razumljiva mi je ljutnja prisutnih (i sam sam ljut), ali uglavnom se pišu besmislice. Nije isplativo uvoditi nove MUXove (ako više uopće ima slobodnog spektra) samo zbog Olimpijade, pa su se ugurali tamo gdje ima mjesta, a to su nažalost muxovi C i E koji su, eto, u T2 standardu. Dakle nikakva zavjera, već samo loše planiranje.
Većina ljudi ne reagira kada se loše odluke donose (MPEG2, privatizacija, ceste i tuneli po suludim cijenama itd.) nego cvile tek kada se osjete njihove posljedice i obično krive pogrešne ljude, u ovom slučaju HTV, koji se doduše izblamirao s odgađanjem16:9, ali bih rekao da ovdje nije imao puno izbora. Netko drugi u državnim tijelima, davno prije, skuhao je ovu kašu.
14 godina
offline
Re: HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji
Visak kaže...
Razumljiva mi je ljutnja prisutnih (i sam sam ljut), ali uglavnom se pišu besmislice. Nije isplativo uvoditi nove MUXove (ako više uopće ima slobodnog spektra) samo zbog Olimpijade, pa su se ugurali tamo gdje ima mjesta, a to su nažalost muxovi C i E koji su, eto, u T2 standardu. Dakle nikakva zavjera, već samo loše planiranje.

Ionako su to sve (HRT, OiV, država) rođaci i stari poznanici vjerojatno još iz prošlog režima, pa ako nisu mogli izmuljati neki Mux Ž na par frekvencija kroz cijelu zemlju koje neće smetati susjedima za ta 2 tjedna, onda stvarno ne znam...

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
16 godina
neaktivan
offline
Re: HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji
Stvarno ne znaš
16 godina
offline
Re: HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji
dejo6 kaže...
4mal kaže...

ja imam max sat putem pace recivera zato sam napisao gore da imam 4 HD arene i Nova HD (DVB-S2) a nas reciver ima DVB-S2 {#}

 

bdw najeftinij DVB-T2https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?lid=187769{#}

Tu ima jeftinije http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.1062087D-FD4A-4ABB-A3EA-78D9C90A4035.aspx

Niti jednog Vivax DVB-T2 modela trenutno nema na lageru kod uvoznika znači ništa od tih modela.No zato ima drugih modela eto ti dole ovaj NitroBox model, i to za 230kn pa kupi ak oš gledat smrznutu olimpijadu u HD rezoluciji.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/hrt-prenosi-zoi-hd-rezoluciji/203815.aspx?page=2&jumpto=4082705&sort=asc&view=flat

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
13 godina
offline
Re: HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji
Znači od 3 1080p tv-a od kojih je jedan star čak 3 mjeseca i novi je model,nemaju DVBT2 i nemogu gledati HRT2 HD.
Znači sada bi ja sa 1080p tv-ima kupovati proklete dvbt2 receivere za HD kanale
robimarko@gmail.com
16 godina
neaktivan
offline
Re: HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji
robimarko kaže...
Znači od 3 1080p tv-a od kojih je jedan star čak 3 mjeseca i novi je model,nemaju DVBT2 i nemogu gledati HRT2 HD.
Znači sada bi ja sa 1080p tv-ima kupovati proklete dvbt2 receivere za HD kanale

Hakom je još 2011. donio odluku o korištenju T2, pa je pitanje zašto si kupio uređaj koji to ne podržava.

http://www.hakom.hr/default.aspx?id=658

14 godina
offline
Re: HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji

Kupovati TV sa tim tunerom da bi mogao gledati HRT 2 je debilno. Tko još osim umirovljenika gleda naše programe??

PUTA MADRID
13 godina
neaktivan
offline
Re: HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji
x18x05x kaže...

Kupovati TV sa tim tunerom da bi mogao gledati HRT 2 je debilno. Tko još osim umirovljenika gleda naše programe??

Danas hrt2 sutra nova itd, ovo za umirovljenike necu ni komentirat jer nema smisla

15 godina
offline
HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji

A jel ne mogu kad se jednom odluče na HD prebaciti sve programe u mpeg4 i tako emitirati i SD i HD preko DVB-T?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji
Visak kaže...

Hakom je još 2011. donio odluku o korištenju T2, pa je pitanje zašto si kupio uređaj koji to ne podržava.

http://www.hakom.hr/default.aspx?id=658

mozda zato sto samo televizori od 7000 pa na dalje imaju dvb-t2 tuner. ili neke jeftinjare od 2000kn, sto opet nicemu ne sluzi.

 

ja sam si recimo napikirao LG-a LA740 koji je neka srednja-viša klasa i uopce mi ni na kraj pameti nije bio dvb-t2, i sad razmisljam da odustanem od njega..a sljedeca opcija je iz serije 8 koji kosta 8000kn...a ono 5 godina stara tehnologija..svasta

14 godina
offline
HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji

Mislim da ovo nema veze sa HRT. Za distribuciju digitalnog signala po HR je zadužena firma OIV ( Gledao sam neku reportažu o konverziji signala "real-time" u mpeg2  na repetitoru).  U HR je po planu bio predviđen standard DVB-T MPEG2 za SD programe (što je i napravljeno) i MPEG4 za HD programe (od čega se odustalo 2011 !?). Očigledno je da OiV nikada nije nabavio  opremu za MPEG4 za  svu mrežu, nego je prešao odmah na DVB-T2. U SLO su odmah krenuli svi SD programi na MPEG4 pa su samo nastavili sa HD. 

 

Očigledno smo (HAKOM) prešli na dvbt-2 zbog pošte, jer je to rijetko tko korisitio  u EU 2011. kada je HAKOM donio odluku jer je to tada bila potpuno nova platforma.

 

Kupovanje posebnog dvbt-2 set top boxa bez potvrde HRT-a/RTL/NOVA da misle startati stalne kanale u ovom standardu (izvan platformi sa plaćanjem)  ne čini mi se dugoročno mudra odluka (da ne bi završili kao dvb-t MPEG4 prijemnici).

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji
@dejo6
Tehnički mogu, politički malo teže. Prije par godina su nagovorili ljude (penziće) da kupe mpeg2 uređaje i sade je slijedećih desetak godina teško objasniti da trebaju kupiti nove. EvoTv i HRT2 HD su opcionalni, pa tko hoće nek si plati, ali neki nacionalni minimum ne bi smio prisiljavati ljude na dodatne troškove.
14 godina
odjavljen
offline
HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji

Iskreno, puca mi ku.ac hoće li se ZOI prenositi u HD-u ili ne, ali činjenica je da taj debilni HRT, kojeg svi mi masno plaćamo svaki mjesec, radi budale od svih nas. DVBT2: ok, nek bude, Evo TV je zasebna usluga (i šta se mene tiče nek emitira i analogno u crno-bijeloj tehnici) pa nek emitiraju kak ih volja, ali dok je 99,9% TV uređaja nekompatibilno tome nema šta HRT tu (niti OiV) kemijati. Šta je slijedeće, HEP od sutra prebacuje na 110V?

Nemam 14 godina
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji

A kaj ste se toliko uzbudili, pa nitko vam nije uskratio prijenos ZOI-a. Imate normalan prijenos u SD na HRT2, a ovo je "eksperimentalno" emitiranje  na određeni rok. Pošto u HR trenutno ima oko 40.000 priključaka Evo Tv-a ispada da svi oni mogu pratiti i taj HD prijenos na DVB-T2 platformi. 

-- Kaj buš ti bum i ja --
Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
offline
HRT će prenositi ZOI u HD rezoluciji

Ludilo mi je pratiti broj korisnika Evo-TV-a zadnja 2 dana.Počelo se sa 5-10 000,pa se onda popelo na 20 000,a sad već imamo 40000!!!!Do kraja dana će ih biti bar 100 000{#}.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji

Pa jel itko uhvatio taj hd kanal? Imam tv koji podrzava dvbt2, ali kanala nigdje...

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji

Evo ti lista kanala na kojima možeš pronaći taj program. Koja lokacija? Koja antena?

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji

hrt2 hd  nađen na evo tv, na telki ništa:(

ČVARCI = ČIPS OD SVINJE
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2014 18:08 (sokre).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji

Super je slika. EVO Tv.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2014 18:35 (Thommar).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji

Ja imam kabelsku i Magić peder je samo razvukel sliku prek celog ekrana, a HD nema. 

Crkva je zlo 21. stoljeća
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji
Thommar kaže...

Super je slika. EVO Tv.

Ne treba. Živjeli Slovenci {#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2014 18:47 (Marko :D).
11 godina
neaktivan
offline
HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji

O prelijepa bob zemoljo naša. HD bob kanale nam daj ali prvo zahebi nas da kupimo još malo nekih kutijica koje će da nam daju DVB-T2 kanale koje nekakav bobo uhljeb gledam u križ na zadnja vrata uvalio nam. O prelijepa bob očerupana vranasta zemljo moja.{#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji

Mene zanima kako oni imaju prijenos u HD, a nemaju ni HD kamere? Sigurno uzimaju prijenos sa neke druge televizije, a naši samo pričaju {#}

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji

Uzimaju feed sa satelita kao i sve ostale televizije.

Otkud ti to da nemaju HD kamere?

13 godina
offline
Re: HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji
Grbi94 kaže...

Uzimaju feed sa satelita kao i sve ostale televizije.

Otkud ti to da nemaju HD kamere?

Pa da ih imaju ne bi morali od Slovenaca posuđivati za proslavu ulaska HR u EU.

14 godina
offline
Re: HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji

Možda imaju samo jednu  {#}

Znam da su neke godine snimali dokumentarce po Hrvatskoj HD kamerom.

13 godina
offline
HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji

Hahah jednu i što rade s tom jednom - ništa eventualno neki svečani prijenos i dokumentarce i to je to {#}

Mogli bi vijesti i ostale emisije snimat sa njima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2014 19:10 (Marko :D).
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji
daniel.hajdinjak666 kaže...

Ja imam kabelsku i Magić peder je samo razvukel sliku prek celog ekrana, a HD nema. 

Možeš malo pojasniti, kako je razvučena slika preko cijelog ekrana? Pa i SD HRT ide preko cijelog ekrana (16:9 prijenos), nema što kabelska televizija razvlačiti - ako to nije neka varijanta stare analogne kabelske koja odreže dio slike pa razvlači, ili su nešto krivo namjestili misleći da će HRT biti u 4:3 pa ti se još dodatno razvlači... Imam prilike uzeti Magića pa me zanima, malo off topic, ali... Imaš li ti nekakav STB od magića ili direktno spajaš antenski kabel u TV?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice