Podizni radni stol s slektromotorom

poruka: 14
|
čitano: 5.019
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Podizni radni stol s slektromotorom

Trazim stvar iz naslova - a da ne bankrotiram. Vidio sam na mallu ima podiznih baza radnih stolova 1700 - 2000kn, zasebno bih kupio plocu od iverala, doslo bi me sve skupa cca. 3200kn. Nigdje nisam vidio stol na podizanje s elektromotorom, dimenzija 160x80 po toj cijeni. U prosjeku su takvi stolovi >5000kn navise pa me zanimaju vasa iskustva - imate li, znate li nekoga tko ima, koji model itd. 

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Podizni radni stol s slektromotorom
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Podizni radni stol s slektromotorom

Podižem ovu temu iz mrtvih budući da je prošlo nekoliko godina.

 

 

Kakva su iskustva sa elektro podesivim stolovima u 2024. godini?

Jel nekom nešto puklo, prestalo raditi, zafrkava po bilo kojoj osnovi, gdje ste isti nabavili i po kojim cijenama.

 

Neke preporuke modela i marki, dućana koji dostavljaju u HR itd...

 

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Podizni radni stol s slektromotorom

Ovo sam ja uzeo 2021. https://www.primatlogistika.hr/proizvodi/opremanje-objekata/uredski-namjestaj/elektropodizni-uredski-stol

Cijena je bila identična kao i sada što je pravo čudo.

 

Fora je kaj možeš birati gornju ploču u raznim uzorcima i noge u čini mi se 3 boje. Kad sam kupovao sve živo sam proučio i na kraju ispada kolko para tolko muzike i nije mi se više dalo čekati da u Ikei bude neki dobar deal (tad je bila nestašica).

Za sad mi se čini da je sve OK. Ima 2 motora, relativno su tihi, memoriranje 3 pozicije je veliki plus. U zadnjih godinu dana rijetko sam radio na stoječki, al oni što je meni najveća prednost ovakvog stola je što si možeš naštimati savršenu poziciju za sjedilački način rada.

Bilo mi je malo puno para za dati, al definitivno jedna od pametnijih investicija u moru glupih :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Podizni radni stol s slektromotorom
UncleJimbo kaže...

Podižem ovu temu iz mrtvih budući da je prošlo nekoliko godina.

 

 

Kakva su iskustva sa elektro podesivim stolovima u 2024. godini?

Jel nekom nešto puklo, prestalo raditi, zafrkava po bilo kojoj osnovi, gdje ste isti nabavili i po kojim cijenama.

 

Neke preporuke modela i marki, dućana koji dostavljaju u HR itd...

 

 

 

 Imam Ikein Bekant 120x80. Odličan mi je zbog dubine jer stane hrpa toga na njega. Koliko vidim taj trenutno košta 360€. Žao mi što nisam mogao kupiti širi od 120cm ali nisam imao mjesta.

Ne stanu fizički 2 monitora od 32 inča na njega. Strše van. 

Nedotatak mu je i to što nema memoriju. Znači kad ga podigneš, ne možeš memorirati poziciju. Isto tako i kad ga spustiš nema memorije. To znači da svaki put moraš pogađati iznova koja visina ti paše.

Postoje u Ikei stolovi sa memorijskom funkcijom, ali je minimalna širina bila 140cm, a to mi nije odgovaralo. Čak su se činili i čvršćim od ovog mog. Kod mog je radna ploča "drvena", dok su ti bili metalni. 

Što se tiče čvrstoće Bekant stola, mnogi su se žalili da kad ga digneš na max visinu, da nije stabilan. Ja s tim nemam problm. Pa nećeš na njemu sklekove raditi. Ako samo tipkaš i mičeš miš, nema problema. 

Ako ga ideš drmati, naravno da će se njihati monitor na njemu.  Znači ako lupaš laktovima po njemu dok radiš, primijetit ćeš drmanje monitora. Ali moj monitor je zakačen na ruku, nije na svom postolju. Ako ideš na ovakav stol, obavezno kupi bežični miš i tipkovnicu, jer moraš znati da iza vise kabeli. Pa kad ga digneš na max visinu, a ne koristiš laptop, iza hrpa kabela visi po zraku. Ovako sa bežičnim uređajima smanjuješ kabel management na stolu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2024 11:56 (izzy007).
11 godina
offline
Podizni radni stol s slektromotorom

Našao sam ovaj Desktronic međutim nisam siguran da li bi htjeli slati u HR, službeno je samo Njemačka i Austrija pokrivena sa dostavom.

 

https://desktronic.de/

 

Dobro mi je što mogu kupiti samo postolje bez ploče ili kombinirati sve po želji plus dodaci kao što su kanali za kablove i slično, 5 godina jamstva i čini mi se relativno dobra cijena.

 

https://desktronic.de/collections/shop

 

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Podizni radni stol s slektromotorom
izzy007 kaže... 

 Imam Ikein Bekant 120x80. Odličan mi je zbog dubine jer stane hrpa toga na njega. Koliko vidim taj trenutno košta 360€. Žao mi to nisam mogao kupiti širi od 120cm ali nisam imao mjesta.

Ne stanu fizički 2 monitora od 32 inča na njega. Strše van. 

Nedotatak mu je i to što nema memoriju. Znači kad ga podigneš, ne možeš memorirati poziciju. Isto tako i kad ga spustiš nema memorije. To znači da svaki put moraš pogađati iznova koja visina ti paše.

Postoje u Ikei stolovi sa memorijskom funkcijom, ali je minimalna širina bila 140cm, a to mi nije odgovaralo. Čak su se činili i čvršćim od ovog mog. Kod mog je radna ploča "drvena", dok su ti bili metalni. 

Što se tiče čvrstoće Bekant stola, mnogi su se žalili da kad ga digneš na max visinu, da nije stabilan. Ja s tim nemam problm. Pa nećeš na njemu sklekove raditi. Ako samo tipkaš i mičeš miš, nema problema. 

Ako ga ideš drmati, naravno da će se njihati monitor na njemu.  Znači ako lupaš laktovima po njemu dok radiš, primijetit ćeš drmanje monitora. Ali moj monitor je zakačen na ruku, nije na svom postolju. Ako ideš na ovakav stol, obavezno kupi bežični miš i tipkovnicu, jer moraš znati da iza vise kabeli. Pa kad ga digneš na max visinu, a ne koristiš laptop, iza hrpa kabela visi po zraku. Ovako sa bežičnim uređajima smanjuješ kabel management na stolu.

 

Baš gledam recenzije Bekant stolova iz Ikea shopa, navode upravo to da je klimav što se i može očekivati kod male nosivosti.

Jedini način da je nešto stabilno jest da je samo postolje stola teško, tada se trešnja vibracije i ostalo neće toliko vidjeti.

Npr kod Desktronica u pro varijanti je nosivost 160kg pa je za očekivati da će biti možda nešto više stabilan. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2024 9:56 (UncleJimbo).
11 godina
offline
Re: Podizni radni stol s slektromotorom
hudibitek kaže...

Ovo sam ja uzeo 2021. https://www.primatlogistika.hr/proizvodi/opremanje-objekata/uredski-namjestaj/elektropodizni-uredski-stol

Cijena je bila identična kao i sada što je pravo čudo.

 

Fora je kaj možeš birati gornju ploču u raznim uzorcima i noge u čini mi se 3 boje. Kad sam kupovao sve živo sam proučio i na kraju ispada kolko para tolko muzike i nije mi se više dalo čekati da u Ikei bude neki dobar deal (tad je bila nestašica).

Za sad mi se čini da je sve OK. Ima 2 motora, relativno su tihi, memoriranje 3 pozicije je veliki plus. U zadnjih godinu dana rijetko sam radio na stoječki, al oni što je meni najveća prednost ovakvog stola je što si možeš naštimati savršenu poziciju za sjedilački način rada.

Bilo mi je malo puno para za dati, al definitivno jedna od pametnijih investicija u moru glupih :D

 

Slažem se da je memoriranje pozicija "must have", što se tiče motora mislim da su svi tu negdje po buci rada.

11 godina
offline
Re: Podizni radni stol s slektromotorom
encoding kaže...

Trazim stvar iz naslova - a da ne bankrotiram. Vidio sam na mallu ima podiznih baza radnih stolova 1700 - 2000kn, zasebno bih kupio plocu od iverala, doslo bi me sve skupa cca. 3200kn. Nigdje nisam vidio stol na podizanje s elektromotorom, dimenzija 160x80 po toj cijeni. U prosjeku su takvi stolovi >5000kn navise pa me zanimaju vasa iskustva - imate li, znate li nekoga tko ima, koji model itd. 

 

Što si na kraju uzeo i kakva su iskustva?

15 godina
offline
Podizni radni stol s slektromotorom

Ja sam uzeo secretlab magnus pro, no moram napomenuti da je firma dala 550 eura, ja ostalo... stol je stvarno super, nije klimav, a realno za te novce niti nesmije biti... ima opcije da zapamti poziciju, ima razne nastavke koji se mogu dokupiti, sjajno ima sreden cable management...

eh sad, tu lovu dati za stol, to je mozda van svake pameti, ali u mojem slucaju je iz mog dzepa otislo cca 350 eura tak da je to prakticki no brainer... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Podizni radni stol s slektromotorom
Blade18 kaže...

Ja sam uzeo secretlab magnus pro, no moram napomenuti da je firma dala 550 eura, ja ostalo... stol je stvarno super, nije klimav, a realno za te novce niti nesmije biti... ima opcije da zapamti poziciju, ima razne nastavke koji se mogu dokupiti, sjajno ima sreden cable management...

eh sad, tu lovu dati za stol, to je mozda van svake pameti, ali u mojem slucaju je iz mog dzepa otislo cca 350 eura tak da je to prakticki no brainer... 

 

Problem je što su ograničeni sa dimenzijama kako po dužini tako i po širini, a nije baš mala cijena kada se poklikaju dodaci.

Dobra stvar je dolaz struje kroz nogu od stola. Kako si i rekao za 350E koje si dao praktički no brainer, trećina cijene koliko košta sa kojim dodatkom.

11 godina
offline
Podizni radni stol s slektromotorom

Jel netko možda zavirio u ovaj dućan na samoborskoj?

Imaju ovaj supra stol sa 2 motora. 

 

https://hr.ergovision-office.com/ergonomski-stol-supra/

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Podizni radni stol s slektromotorom
UncleJimbo kaže...

Jel netko možda zavirio u ovaj dućan na samoborskoj?

Imaju ovaj supra stol sa 2 motora. 

 

https://hr.ergovision-office.com/ergonomski-stol-supra/

 Pogledaj onaj moj link gore. Isti kontroler za stol, a i postolje mi se čini jako slično. 
EDIT: malo sam se zaletio, gore je cijena bez PDV-a u Primat logistici.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.4.2024 16:08 (hudibitek).
11 godina
offline
Re: Podizni radni stol s slektromotorom
hudibitek kaže...

 Pogledaj onaj moj link gore. Isti kontroler za stol, a i postolje mi se čini jako slično. 
EDIT: malo sam se zaletio, gore je cijena bez PDV-a u Primat logistici.

 

Ma sve je to u biti par verzija istog sistema (motor+kontroler) koji se vrte kao rebranding.

 

Našao sam neki YT video gdje se rade usporedbe više modela ali nema niti jednog od navedenih koji se ovdje prodaju:

 

 

 

ps. Herman Miller je kupio nekog tko proizvodi i prodaje podzine stolove i sada su ispred njihove cijene za isti stol samo dodali brojku jedan ispred cijene, pa sada izgleda ovako 1xxx. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2024 8:00 (UncleJimbo).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice