Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

poruka: 1.152
|
čitano: 409.431
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Odradio wipe cache i galaxy app booster, mob je top sa novim UI 6.1...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Razlike između UI 6.1 na S24 I S23 skoro pa identično...

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2024 17:51 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Kako se ulazi u recovery mod na s23
Nisam ulazio od s10 u to
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
SIII Deny kaže...
Kako se ulazi u recovery mod na s23
Nisam ulazio od s10 u to

 Ugasiš uređaj. Nakon toga držiš side button i volume up button cijelo vrijeme tokom boota dok god ne uđe u recovary. Ali meni to radi samo kad je mob spojen USB-C kabelom sa PC-em. Veli Internet da bi trebalo raditi i bez kabela, ali izgleda da varira od korisnika do korisnika.

 

 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
kirenida kaže...

Evo ga.

 

Ako ste sakrili onaj navigation bar na dnu displeja, nemojte updateati jer se ne može sakriti preko NavStara :)

 

Edit: Novija verzija NavStara dostupna sa npr. apkmirrora ima opciju "Enable Extra Gesture Settings", koja omogućuje da se sakrije gesture bar.

Na mom mobu je bila verzija iz 2023 bez te opcije, a verzija 6.1.05.39 od prije mjesec dana ima tu opciju.

 Sakrio sam taj gesture bar na taj način ali sad nemam onu opciju circle to search. Kad potegnem odozdo odmah se aktiviraju nedavno korištene aplikacije 

Edit: ipak se može aktivirati ali baš treba pogoditi koliko podignuti prst odozdo

http://trakt.tv/user/MjezZza
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2024 23:39 (maxy0).
13 godina
online
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
maxy0 kaže...
kirenida kaže...

Evo ga.

 

Ako ste sakrili onaj navigation bar na dnu displeja, nemojte updateati jer se ne može sakriti preko NavStara :)

 

Edit: Novija verzija NavStara dostupna sa npr. apkmirrora ima opciju "Enable Extra Gesture Settings", koja omogućuje da se sakrije gesture bar.

Na mom mobu je bila verzija iz 2023 bez te opcije, a verzija 6.1.05.39 od prije mjesec dana ima tu opciju.

 Sakrio sam taj gesture bar na taj način ali sad nemam onu opciju circle to search. Kad potegnem odozdo odmah se aktiviraju nedavno korištene aplikacije 

Edit: ipak se može aktivirati ali baš treba pogoditi koliko podignuti prst odozdo

ne podizes ga.. samo stisnes dolje i drzis

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
MasterOfDisaster kaže...
digitall kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Samsung je nadaleko poznat da baterija zna otići u bananu nakon update-a, pogotovo kada izađe nova serija. To je pod normalno.

 nikad to nisam doživio. samo poboljšanje baterije.

 

btw s ovim updateom radi sve glađe i brže 

Ti si onda pravi sretnik. Žena je to svaki put doživila i to sa S6 Edge, S10 i S20FE. Na kraju ih je zamijenila jer je baterija postala kriminalna, a bili su stari manje od dvije godine. Sada žena ima Samsung Galaxy Z Flip4 i baterija je ok, ali sredina ekrana tj. folija se kompletno odlijepila (2 cm u sredini) od ekrana u roku 4 mjeseca. Kriminalna kvaliteta. 

 Mjenjaj odmah foliju. Moja žena je imala Flip4, odvojila se folija, riknuo ekran, nisu nam priznalo garanciju, a mobitel nije imao ni godinu dana...

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
sdomic kaže...
MasterOfDisaster kaže...
digitall kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Samsung je nadaleko poznat da baterija zna otići u bananu nakon update-a, pogotovo kada izađe nova serija. To je pod normalno.

 nikad to nisam doživio. samo poboljšanje baterije.

 

btw s ovim updateom radi sve glađe i brže 

Ti si onda pravi sretnik. Žena je to svaki put doživila i to sa S6 Edge, S10 i S20FE. Na kraju ih je zamijenila jer je baterija postala kriminalna, a bili su stari manje od dvije godine. Sada žena ima Samsung Galaxy Z Flip4 i baterija je ok, ali sredina ekrana tj. folija se kompletno odlijepila (2 cm u sredini) od ekrana u roku 4 mjeseca. Kriminalna kvaliteta. 

 Mjenjaj odmah foliju. Moja žena je imala Flip4, odvojila se folija, riknuo ekran, nisu nam priznalo garanciju, a mobitel nije imao ni godinu dana...

Ne znam da li smijemo sami skinuti i dati novu foliju sami. Nije baš da mi je Zagreb blizu, k tome mora se mob ostaviti kod njih, što mi je van pameti za običnu zamjenu folije.

6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Pa da je obična folija sigurno telefon nebi morao ostavljati kod njih...kod preklopnih telefona nije obična folije...lijepo ostavi telefon kod 'mehaničara' i pokupi ga kad bude gotov, ne kompliciraj kolega!
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
nisam primjetio nesto ekstra brzine. promijenili su animacije pa mozda zato imas dojam da brze radi.
fade traje duze i opcenito su animacije trunku produzene.
nisu duge ko na Iphone, ali su zero duze.

za ove pametne AI pi...arije jos nemam neke koristi, mozda s vremenom pocnem koristiti.

baterija traje isto ako se tko lozi na to.
jesus_tm1
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 mjeseci
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Za sada jedina promjena koju sam primjetio sa baterijom je da se u onom battery protection modu puni do 80% za razliku od 85% koliko je bilo prije.

 

Nisam siguran želim li preći na novi mod u kojem se preko noći puni do 80% i onda pred spavanje digne na 100%.

 
0 0 hvala 0
4 godine
online
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Po mom skromnom mišljenju jedina korisna stvar je "basic" opcija, kad ti se baterija napuni do 100% - ne nadopunjava dok ne padne na 95% - što mogu biti sati. Radije ću uživati od ~15-100% i ako se desi degradacija baterije kroz 3-4g (ako uopće toliko imam mobitel) poslati ga u servis na zamjenu nove.

 

Evo na slici SOT sa novim UI 6.1 - nakon nadogradnje sam napravio tvornički reset dok imam stari mobitel još. Korištenje YT, medija, kamera, surfanje, pozivi, dopisivanje itd (5g isključen jer nije baš dostupan u mom području).

 

UP:

Brzina punjenja sa MAX Mobile markom punjača za 20 eura - 65W PD:

  • 30min = 0-63%
  • 1h11min = 0-100%

Što znaći da se ne isplati uzeti samsung original 45w - jeftini PD s koji možeš puniti i ostale sve uređaje u kućanstvu za par eura.

Eto moji dojmovi oko baterije i punjenja kao novom korisniku mobitela.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.3.2024 10:20 (Mr.Inferno).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

mene veseli sto se svi proizvodaci trude sto vise software podrske pruzati, pa i Samsung.
do pred par godina sve se svodilo na napucavanje specifikacija dok im Google nije pokazao da nije sve u misicima.

sada su procesori na nekoj razini di fkt ne trebas vise (a i termicki su jako ograniceni), najveci gain se sada dobiva sa bržom memorijom.
display je kod Samsunga oduvijek vrh, kamere su sada super, baterija konacno traje i traje.

sve u svemu, konacno je krenulo u dobrom pravcu :D

jesus_tm1
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Ova AI opcija zaokruživanja i pretrage odlična stvar.

Takodjer, zadnja verzija device care aplikacije vratila nazad SOT od zadnjeg punjenja.

 

Samsung definitivno radi odličan softver, glupost je uopće komentirat drugačije.

Pričat o manama ONE UI os-a, a kad pri tom pomislim na kineze, smijeh.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.3.2024 12:31 (zabranjeniples).
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
zabranjeniples kaže...

Ova AI opcija zaokruživanja i pretrage odlična stvar.

Takodjer, zadnja verzija device care aplikacije vratila nazad SOT od zadnjeg punjenja.

 

Samsung definitivno radi odličan softver, glupost je uopće komentirat drugačije.

Pričat o manama ONE UI os-a, a kad pri tom pomislim na kineze, smijeh.

 baš to, toliko su odmakli u zadnjih par godina da to nije usporedivo uopće 

4 godine
online
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Imate li ideju zašto mi muzika svira preko telefona a ne preko BT slušalica kad su spojene? Postavke koliko vidim audio/calls su postavljene. Nekidan je sve normalno radilo. S23U.

UP: separate sound app je bio krivac, po kojem sam petljao i zaboravio

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2024 15:41 (Mr.Inferno).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Bok ljudi.

Imam Galaxy S23 Vanilla.

Ja ne znam je li ekipa po youtubeu stavlja lažne slike, ali meni su zaista loše fotografije na S23. Dok svi recenzenti prikazuju slike s puno detalja, bez šuma, niti malo zrnate, i nahvalili tu kameru ko da je ne znam kaj. 

 

Na prvu se čine zaista super, ali čim idem na ekranu uvećav sliku-zumirat ful je zrnata s puno šuma.

Sve sam probao, od camera assistanta instalirat, exper raw, ali džabe, bez učinka. Bio dan ili noć sve slike su mi zrnate kada uvećam.

 

Po noći u sobi npr, slika je zaista kriminalna, s puno šuma i jako zrnata.

Je li i kod vas ostalih tako?

 

Evo, kroz par dana ću stavit primjere slika tu pa da vidite o čem pričam. 

Uspoređivao sam s prijateljevim Pixel 8 PRO, i s Iphone 14, i kod njih slike nisu niti blizu tako zrnate kao kod mene. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
To je problem s23 i s23+, malen senzor kamere i losi alogirtmi. Usporedivao sam njega j xiaomi 13t i glavna kamera pino bolja na duplo jeftinijem.
3 godine
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Rekao bi prije softver. Jer imao sam Pixel 2xl i 6a, i slike nisu bile zrnate niti malo, tj uopće. Kolega s posla ima 23 Ultra i također kod njega zrnate slike. 

Hebeni Samsung 

6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Fulir1987 kaže...

Rekao bi prije softver. Jer imao sam Pixel 2xl i 6a, i slike nisu bile zrnate niti malo, tj uopće. Kolega s posla ima 23 Ultra i također kod njega zrnate slike. 

Hebeni Samsung 

Di vi vidite tu zrnatost, osim kod low-light slika, ali i tada sa night modom još uvijek dobijem dobre slike. Pa još, sam senzor nije problem nego obrada slika koja dodaje preeeeviše oštrine i onda dobiješ takve čudne artefakte. Ali ako koristiš koju od aplikacija koja potegne RAW sliku direktno sa senzora dobiješ punooo bolju sliku. Ja na svom S23+ korisitim MotionCam i nevjerovatno je kakve slike i pogotovo videa potegneš sa tog telefona. Naravno veličina samog raw videa je ogromna (10 sek cca 1,5 GB ali možeš "on fly" konvertirat u ProRes ) ali kad to ubaciš u PremierPro ili DaVinci Resolve možeš čuda radit sa tim.

 

Tako da je problem u Samsungovoj samoj obradi slika/videa i ako samo pokušate sa Samsungovom aplikacijom Expert RAW več se vidi razlika.

3 godine
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Evo, ne znam hoce se dobro vidjet. Pogledaj drvo, kako je mutno i zrnato, kao i lisce.

Pogledaj i travu, kako je mutna i zrnata. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2024 14:25 (Fulir1987).
 
0 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Fulir1987 kaže...

Evo, ne znam hoce se dobro vidjet. Pogledaj drvo, kako je mutno i zrnato, kao i lisce.

Pogledaj i travu, kako je mutna i zrnata. 

 

Ništa se iz ovoga ne vidi... a i pitanje je gdje ti je fokusirano kad si fotkao (i u kojem modu si fotkao). Ne može cijela slika biti jednako oštra.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

iskreno ne vidi se ništa, vjerojatno jer bugov slikovni preglednik pokida slike skroz :D

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
3 godine
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Na koji način još mogu stavit slike?

Jer cropa kada stavim, i očito se ne vidi o čem pričam. 

 

nikonja možeš ti stavit koju sliku, pa da baš usporedim?

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Fulir1987 kaže...

Na koji način još mogu stavit slike?

Jer cropa kada stavim, i očito se ne vidi o čem pričam. 

 

nikonja možeš ti stavit koju sliku, pa da baš usporedim?

 

Stavi na neki online image servise pa linkaj tu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
5 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Fulir1987 kaže...

Bok ljudi.

Imam Galaxy S23 Vanilla.

Ja ne znam je li ekipa po youtubeu stavlja lažne slike, ali meni su zaista loše fotografije na S23. Dok svi recenzenti prikazuju slike s puno detalja, bez šuma, niti malo zrnate, i nahvalili tu kameru ko da je ne znam kaj. 

 

Na prvu se čine zaista super, ali čim idem na ekranu uvećav sliku-zumirat ful je zrnata s puno šuma.

Sve sam probao, od camera assistanta instalirat, exper raw, ali džabe, bez učinka. Bio dan ili noć sve slike su mi zrnate kada uvećam.

 

Po noći u sobi npr, slika je zaista kriminalna, s puno šuma i jako zrnata.

Je li i kod vas ostalih tako?

 

Evo, kroz par dana ću stavit primjere slika tu pa da vidite o čem pričam. 

Uspoređivao sam s prijateljevim Pixel 8 PRO, i s Iphone 14, i kod njih slike nisu niti blizu tako zrnate kao kod mene. 

Meni ovo baš žvuči kao problem koji možeš riješit sa camera assistantom. Koje postavke si mijenjao tamo? Ono što moraš promijeniti je 'picture softening' iz 'off' u 'high' ili 'mid'.

Ako se radi o nekoj drugoj vrsti zrnatosti, onda ne znam kako da ti pomognem jbg.

3 godine
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Evo par slika.

Na uređaju je to izrežanije, jer mogu puno bolje uvećat sliku pa se vidi kako su mutne i zrnate, a trebalo bi više detalja biti.

 

https://postimg.cc/gallery/fVMKSQt

 

Slike sata - jedna slika je Xiaomi 14 Ultra, drugi S24 Ultra. Sa oba mobitela sam slikao svoj sat, i onda slikao oba ekrana. 

U živo to puno lošije izgleda, nego tu na slikama. Ali Xiaomi 14 Ultra puno bolje fotke daje. 

 

Da ne bi zabune bilo, sve ostale slike su 23 obični. Neki dan sam bio u Sancta Domenici pa sam tamo slikao svoj sat sa 24 Ultra i Xiaomi 14 Ultra.

Htio sam se još jednom uvjeriti da nije defektan moj uređaj, nego je to boljka Samsunga.

 

P.S. odradio i ovo, picture softening' iz 'off' u 'high' ili 'mid' - nije pomoglo 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2024 14:40 (Fulir1987).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

s23

ima par dana da mi poruke na whats app dolaze tek kad otvorim aplikaciju

očiščen cache, reinstalacija whatsappa

međutim ista stvar

ima li ko kakvu ideju

Don Quichotte is Not Dead
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
livi batak kaže...

s23

ima par dana da mi poruke na whats app dolaze tek kad otvorim aplikaciju

očiščen cache, reinstalacija whatsappa

međutim ista stvar

ima li ko kakvu ideju

 Notification manager si pogledao, da nije možda među deep sleep aplikacijama?

16 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Stigao je novi update i pod novostima piše nes za LTE TDD pojas- znali neko reci sto znaci taj TDD pojas?

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.4.2024 14:02 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice