EDIFIER fan club

poruka: 310
|
čitano: 163.525
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
online
EDIFIER fan club

Vrlo je subjektivno usporediti. Poslušao sam oba i uzeo sam 1855 za primarno glazbu jer mi je nekako čišči zvuk u žanru kojeg ja volim. Mislim da je 2000 više za gaming i tv ugođaj jer mi dijeluje da ima izraženiji bas i naglašenije dublje tonove.

 

Brijem da se nas koji nismo audiofili da zatvoriš u sobu i pustiš od serije 1xxx do onih od 600 eura kurca ne bi prepoznali razlike.

 

Svi su fantastični.  

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
6 0 hvala 1
13 godina
offline
EDIFIER fan club

Hvala svima na odg.

Ako se netko želi riješiti r2000 ili slicno nek se javi. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: EDIFIER fan club
Ja bi se rijesio svojih i uzeo crvene da imam gdje😂😂
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
EDIFIER fan club

Ima neko iskustva sa Edifier D12?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
EDIFIER fan club

U kojem bi bili rangu ovi s edifierom, tj. kojim modelom ako ih je tko imao priliku isprobati ?

https://www.muziker.com/mackie-mr524

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: EDIFIER fan club

Sa Edifier MR4

7 godina
offline
EDIFIER fan club

Imaju li neki dobri Edifier zvučnici a da su povoljniji cijenom i manji, tipa do 50-70 eura maks, za tu i tamo odigrati neku igru, slušanje glazbe, gledanje filmova i slično?

Ili da tražim neke Genius/Logitech u tome cjenovnom rangu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: EDIFIER fan club
Imas odlicne Genius SP-HF1250B ii za 50-tak eura, zvuk fantastican! Inace prva verzija je imala probleme s potencijometrom za pojacavanje tj počne tu i tamo krčit kod pojacavanja,vjerovatno su to ispravili s II verzijom.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
suspendiran
offline
Re: EDIFIER fan club
Audi1989 kaže...

Imaju li neki dobri Edifier zvučnici a da su povoljniji cijenom i manji, tipa do 50-70 eura maks, za tu i tamo odigrati neku igru, slušanje glazbe, gledanje filmova i slično?

Ili da tražim neke Genius/Logitech u tome cjenovnom rangu?

 

Evo ovi su ti malo van buđeta ali razmisli jer su dobra opcija za te novce.

 

https://www.ozone.hr/product/audio-sustav-edifier-r1010bt-crni/

 

 

3 godine
offline
Re: EDIFIER fan club
Ovi gore Genius razvaljuju skoro kao r2000db, imam oboje, cak Genius imaju topliji i rekao bi finiji bas, spojeni su mi na telku i kad god nesto slusam ostanem začuden zvukom koji daju. Nije im izrada kucista i svega ostalog ni na tragu Edifiera no zvuk im je fantastican.
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2023 16:50 (Boris grozni).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: EDIFIER fan club

Pročitao sam negdje dosta loših recenzija baš za taj Genius SP-HF1250B II model. Što je čudno jer je isti taj model ali bez ove oznake dvice u nazivu imao dosta dobre recenzije. Tak da mi ništa sad nije jasno.

Valjaju li ili ne? :D

3 godine
offline
Re: EDIFIER fan club
Audi1989 kaže...

Pročitao sam negdje dosta loših recenzija baš za taj Genius SP-HF1250B II model. Što je čudno jer je isti taj model ali bez ove oznake dvice u nazivu imao dosta dobre recenzije. Tak da mi ništa sad nije jasno.

Valjaju li ili ne? :D

 prvi glas

Stara tema:
https://forum.bug.hr/forum/topic/periferija/genius-sp-hf-1250b-recenzija-review/186786.aspx

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2023 19:18 (Boris grozni).
3 godine
offline
EDIFIER fan club

Jel se moze ikako spojiti T5 sub s r2000db?

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: EDIFIER fan club

Naravno da se može spojiti t5 sa r2000db. Prvo izvor zvuka prikopčaš na in konektore na subwooferu a onda zvučnike spojiš na subwoofer. Od ulaganja jedino trebaš 1 činč kabel ali je velika šansa da i on dođe u pakovanju ili si ga već dobio sa r2000db. 

3 godine
offline
Re: EDIFIER fan club
Pozdrav dali netko koristi s3000 pro? Njeskam se izmedu njega i daleko povolniji s1000 mkii, koristio bih umjesto sound bar lg sn4 uz tv?
Bitno mi je da ima nesto bass i zato se njeskam izmedu ta dva? Svaki savjet bi mi dobro dosao :)
Ps. Dnevni boravak je nekih 30m2
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: EDIFIER fan club

Imao sam S2000mk2 u dnevnom od 26m² , 10x bolje od bilo koje sound bara koje možeš kupiti za te novce ( ako ne i duplo više para). Bilo je basa iznenađujuće puno , pogotovo u dynamic Eq modu. 

Ako imaš još kakvih pitanja javi se na PM

Lp

3 godine
offline
Re: EDIFIER fan club
Hvala na odgovoru znaci mogu razmatrat i s2000 mk2 :), definitivno nesto moram uzet, ugl sluzit ce za filmove, gledanje netlixa i pustanje muzike putem smartphonea
3 godine
offline
Re: EDIFIER fan club
Gravyri kaže...
Hvala na odgovoru znaci mogu razmatrat i s2000 mk2 :), definitivno nesto moram uzet, ugl sluzit ce za filmove, gledanje netlixa i pustanje muzike putem smartphonea

 Ja na desktopu imam r2000db na Tv-u pak one Genius SP-HF1250B i oni su mi preglasni za boravak od 40m2, a di nece ti s2000 mislim da nemaš brige!

3 godine
offline
Re: EDIFIER fan club
Eto naruceni danas s2000 mk3, hd medija navodno im treba 3 dana da dostave pa javim dojmove
 
4 0 hvala 2
3 godine
offline
Re: EDIFIER fan club
Stigli zvucnici, mogu rec da sam zadovoljan :)
 
8 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: EDIFIER fan club

Aj ih odmakni još malo od zida, bit će još bolji :-) Imam iste

3 godine
offline
Re: EDIFIER fan club
Malo sam ih odmaknuo ali i ovako cu nekih 7cm odmaknuti od zida ali bas je cist kao i zvuk, bas sam zadovoljan sa zvukom, sad moram bolji tv kupit jer sam spojio na optiku ali nekako moram dosta pojacat na zvucnicima na tvu mi radi jedino preko PCM
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: EDIFIER fan club

Nije mi baš bistra opaska. Na TV ulazu su zvučnici tiši nego na ostalim izvorima? Dosta ti ovisi i o programu ili VOD streamu. HTV-ovi programi su čini mi se najglasniji. A preko kompa mi je deezer recimo tiši od internet radia (Yammat)
Ali i sami po sebi zvučnici nisu, onak da se izrazim, gromoglasni. Na žalost, ne mogu s njima vratiti susedima milo za drago s nekom Mahlerovom simfopnijom, da čuju kaj ih čeka, ak se ne stišaju gore
Nekakvo normalno tiho al razumljivo slušanje je pot oko  20. Soba je oko 18-ak kvadrata al nema vrata prema hodniku i maloj kuhinjici. Bas čuje najbolje u kupaoni koja je na kraju hodnika
Odmicanjem od zida ćeš dobiti malo na dubini stagea i punoći zvuka. A i bolje da su malo ispred TVa (odbijanci i slično....) Kad skineš mrežice onda budu i rezolutniji.

Edit: Sad tek registiram da je lijevi zvučnik skroz uz ovu visoku policu, probaj kako zvuči kad su zvučnici skroz na rubu TV police - a da ne padnu na pod. Sad, kako je tako je, bit će OK - jer mora.
Za bolje performanse ionako moraju na neke čvršće stalke i malo u visinu, pa bolji kabel, bolji izvor... i nema priči kraja.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.8.2023 7:42 (Qwerty).
3 godine
offline
Re: EDIFIER fan club
Eto zavrsi setup, ma odlicni su, bas je gust slusat muziku, bio sam se doumio izmedu njih i s3000 pro ali na kraju mislim da bi mozda bilo overkill, vise bi vrijedili zvucnici neko cijeli dnevni boravak 😂
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: EDIFIER fan club

Bitno je da si zadovoljan, a s ovim zvučnicima se stvarno to može biti. Kad pažljivije slušam izvučem ih prema van pa kad završim seansu vratim natrag na mjesto - da draga bude zadovoljna.
Kod kuće imam Jamo D830 na poštenim stalcima, 60 cm od zadnjeg zida i to je drugi svijet, ali i ovo je jako pošten zvuk za plaćenu cijenu.

14 godina
offline
EDIFIER fan club

Pozdrav,

prije par dana su mi stigli R1280DBs. Spojio sam ih na PC optičkim kabelom koji je stigao u paketu sa zvučnicima.

Prilikom pauziranja muzike i ponovnim puštanjem ili prelaskom s jedne pjesme na drugu iz zvučnika se čuje neki šum kao neki klik.

Dok spojim preko RCA kabela tog zvuka nema.

U čemu bi mogao biti problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: EDIFIER fan club
mrgud1 kaže...

Pozdrav,

prije par dana su mi stigli R1280DBs. Spojio sam ih na PC optičkim kabelom koji je stigao u paketu sa zvučnicima.

Prilikom pauziranja muzike i ponovnim puštanjem ili prelaskom s jedne pjesme na drugu iz zvučnika se čuje neki šum kao neki klik.

Dok spojim preko RCA kabela tog zvuka nema.

U čemu bi mogao biti problem?

 Pogledaj na stranicama supporta od matične ploče moguće je da imaš apgrejd firmwera za zvučnu karticu, za moju su izdali s opisom riješenog problema: "Fixed SPDIF playing music is noisy" (s tim da nisam provjerio, ne koristim spdif).

 

Također možeš skinuti i najnovije drivere za zvučnu, vjerujem da imaš neku inačicu realtekovog alca, ja sam ih skidao odavde. Na toj stranici bi trebao pronaći najsvježiji driver od proizvođača tvoje ploče.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.8.2023 11:34 (notloB).
3 godine
offline
Re: EDIFIER fan club
notloB kaže...
mrgud1 kaže...

Pozdrav,

prije par dana su mi stigli R1280DBs. Spojio sam ih na PC optičkim kabelom koji je stigao u paketu sa zvučnicima.

Prilikom pauziranja muzike i ponovnim puštanjem ili prelaskom s jedne pjesme na drugu iz zvučnika se čuje neki šum kao neki klik.

Dok spojim preko RCA kabela tog zvuka nema.

U čemu bi mogao biti problem?

 Pogledaj na stranicama supporta od matične ploče moguće je da imaš apgrejd firmwera za zvučnu karticu, za moju su izdali sa opisom riješenog problema: "Fixed SPDIF playing music is noisy" (s tim da nisam provjerio, ne koristim spdif).

 

Također možeš skinuti i najnovije drivere za zvučnu, vjerujem da imaš neku inačicu realtekovog alca, ja sam ih skidao odavdje. Treba pronaći driver od proizvođača tvoje ploče.

 Meni na "novim updejtanim" windowsima 10 nije radila app od Asusa xonar 5.1, ništa nisam mogao postaviti jednostavno trenutno app nije radio i morao sam cekatu update par mjeseci! nevjerovatno! sad napokon sve radi (izasao je taj patch prije koji tjedan koji popravlja Asus xonar centar) i mogu si postimati kak zelim da mi radi svaki izlaz/ulaz!

12 godina
offline
EDIFIER fan club

Pozdrav, nakon TV zvučnika mislim si uzeti i PC zvučnike da se riješim Logitechovih (možda ih poklonim, vidjet ću). Zanima me koje bi mi 2.1 PC zvučnike preporučili (Edifier, očito)?

Hvala unaprijed.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
EDIFIER fan club

Iako temu pasivno pratim otkako je otvorena, red je da se i sam pohvalim.

Drago mi je vidjeti i čuti da ljudi kod nas kupuju kvalitetno i provjereno, a pritom dobiju value for money.

 

Skoro 10 godina imam Edifier R1600+, a tome u prilog ide i ovaj post kad sam ih kupio.

Tada sam bio među prvima, ako ne i prvi koji je kupio nešto od Edifiera. Boy I don't regret it.

A tome u prilog ide i spominjanje "Edifiera" u našim poznatim temama predstavljanja.

 
 

I kad gledam vaše nove zvučnike i kad dođem u napast da uzmem nešto višeg ranga, stanem i pitam se - treba li mi.

Za ono što meni treba i više nego dovoljno.

 

Pratili su me u mojim selidbama po Zagrebu, od stana do stana dok se nisu skrasili. Na nešto prilagođenijem speaker standu.

A kako sad trenutno izgleda, nove slike.

 
 
 

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.8.2023 10:28 (sudy_freak).
Moj PC  
17 0 hvala 5
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice