Overcloking pentiuma 4 3.0

poruka: 8
|
čitano: 2.342
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Overcloking pentiuma 4 3.0

Imam p-4 3.0 fsb 533mhz kojeg bi htio kloknuti pa me zanimaju neki detalji.

 

1.koja bi bila max temperatura proca nakon klokanja iznad koje nebi bilo dobro ići?( normalno + pod full opterečenjem)

2.koji bi bio max napon proca iznad kojeg nije preporučljvo ići'?

3.dali ću morati dizati napone na memoriji ( trenutno radi na 333MHZ) a 433Mhz-na je

 

Imam sljedeće komponente:

Matična: GIGABYTE GA-8IPE1000PRO 865 PE -chipset

RAM: kingmax 433 Mhz (crvene pločice) + hladnjaci na njima 2x 512mb

VENT na procu:THERMALTAKE BigTyp 120

KUČIŠTE: TERMALTAKE ARMOR 2x 120mm vent 2x 90mm vent

Mislim da su komponente dobre i da nebi tebalo biti problema s clockanjem osim što mi u biosu kad idem dizat FSB sastrane napiše crvenim slovima nešto kao da su SATA diskovi

osjetljivi na dizanje FSB-a pa me to malo plaši da si ne skurim hardove

 

FSB mi je tvornički na 133Mht.Malo sam se igrao bez  dizanja napona i na 137 Mhz je proc na 3.2 Mhz.Dalje nisam išao.

 

Unaprijed hvala na svim savjetima i odgovorima koji pristignu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overcloking pentiuma 4 3.0
Nemoj se ni trudit imam bolju konfu od tebe (bez uvrede ) i nisam nikako mogao dogurat iznad 3.3 GHz a i kad jesam rušio mi se u igrama.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overcloking pentiuma 4 3.0

unknown, nisu svi procesori isti, neki je bolji neki je losiji, mislim clocker. ne mozes covjeku rec da ne moze clockat procesor samo zato sta tvoj nije mogo preko 3,3. mozda njegov moze preko 4... nikad se ne zna.

 

schnellman, ne znam koju ti jezgru ima procesor, pa si pogledaj na ovoj stranici. kaj se tice memorije, ne znam vidjet ces, ako ti postane nestabilan komp digni malo voltazu.


***em sve! (mislim ovo je opaka psovka, ne opisivanje mog ljubavnog života)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overcloking pentiuma 4 3.0
Nisu svi procesori isti ? Pa moj je isto P4-3.0GHz tako da imam iskustva previše se zagrijava!!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overcloking pentiuma 4 3.0
unknown kaže...
Nisu svi procesori isti ? Pa moj je isto P4-3.0GHz tako da imam iskustva previše se zagrijava!!!
  Nisu isti je mislio na to da neide svaki proc isto.
To  štima  da  se  P4  grije  ko  mutav 

Athlon X2 5000+@ 3200mhz,Gigabyte GA-MA770-DS3,Geil ultra 2x1gb, Gigabyte radeon HD 3870
16 godina
neaktivan
offline
Overcloking pentiuma 4 3.0

Izgleda da se ne isplati zaje.... s tim,mislio sam stari je komp- pa da ga  malo  sfriziram  prije nego  kupim nove  komponente: proc,matičnu mem, i  grafulju.

Svejedno hvala na savjetima.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overcloking pentiuma 4 3.0

ja sam furao svog na 4ghz, hladjeno sonic towerom, temp u loadu 70-tak stupnjeva.

http://img.w3dizajn.net/images/4000mhz0avq.jpg

/ Intel E2160@ 3.2GHz / Gigabyte P31-DS3L / 2x1Gb Kingmax 800MHz / Sapphire X800GT 256Mb / WD Caviar 120Gb SATA / 4x IBM 5Gb SCSI / 2xAdaptec AHA-2940UW / Chieftec Big Tower / Chieftec 360W DualFan / 2x120mm Sharkoon System Fan L / 2x92mm Sharkoon System Fan L / LiteOn DVDRW / Sharkoon Luminous keyboard / Trust Predator 1600DPI / Logitech X230 modded
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.4.2008 21:43 (Crash009).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overcloking pentiuma 4 3.0

jel je proso torture tesu u primeu?


***em sve! (mislim ovo je opaka psovka, ne opisivanje mog ljubavnog života)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice