AdWords na Bug portalu

poruka: 5
|
čitano: 1.567
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
AdWords na Bug portalu

Poštovano uredništvo Buga,

 

unaprijed se izvinjavam ako je pitanje neprimjereno tj. ne spada u ovu rubriku ili je poslovna tajna, no zanimala me okvirna cijena mjesečne zarade pomoću AdWordsa.

 

Prema Alexa analitici koju sam pronašao na http://www.wolframalpha.com/input/?i=www.bug.hr, portal BUG ima prosječno 70,000 korisnika i skoro 300,000 učitavanja stranica (ako je vjerovati njihovim statistikama) .

Postoje određeni "adsense kalkulatori" na internetnu koji izračunavaju prosječnu dnevnu zaradu (s zadanim parametrima broj prikaza, postotak klikova, itd.) međutim ti rezultati često su mi bili veoma nerealni i definitivno pretjerano optimistični.

 

Shvaćam da samo manji broj ljudi od adwordsa može zaraditi prosječnu plaću (ako se od zarade NE oduzme cijena oglašavanja, web hostinga i prometa) te veliki broj ljudi koji zarade tek manji honorarić, eventualno da si plate hosting (da budu na pozitivnoj nuli).

 

 

Budući da sam i sam asp.net web programer/ web designer s višegodišnjim iskustvom, molio bih vas da mi kažete da li vaša ukupna zarada od adwordsa premašuje 5,000 kn mjesečno (ne uzevši u obzir dodatne troškove)

 

 

Usput bih zamolio i druge korisnike adwordsa da objave njihovu zaradu te broj mjesečnih posjetilaca ( koliko sam upoznat, Google zabranjuje objavljivanje bilo kakvih drugih informacija, primjerice broj likova dnevno isl. )

 

 

 

 

Zahvaljujem se,

 

Zoran

:-)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
AdWords na Bug portalu

AdWords bi bilo kad bi BUG platio Google da se BOL prikaziva unutar google-ovih stranica.

 

AdSense bi bilo kad bi Bugovci se prijavili za njeg, te na svojim stranicama bi prikazivali neke reklame. Vjerovatno si na ovo drugo mislio.

 

Sumnjam da će reći to. Nešto mute tu s porezom! Cool

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2010 11:46 (Smooth Operator).
 
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
AdWords na Bug portalu

Adsense je dobar. S običnim blogom sam "zaradio" 10 eura, a na to potrošio sat vremena maksimalno.

Nije loše. Ako imaš novaca za ulaganja, možeš bez nekog znanja s običnim blogom natući mjesečno prosječnu hrvatsku plaću. Al moraš cca 1000 kn mjesečno ulagati, ali bez garancije da ćeš ikaj zaradit, to je dalje na tebi i tvojoj sposobnosti.

http://s3.ba.bitefight.org/c.php?uid=125264
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: AdWords na Bug portalu
Smooth Operator kaže...

AdWords bi bilo kad bi BUG platio Google da se BOL prikaziva unutar google-ovih stranica.

 

AdSense bi bilo kad bi Bugovci se prijavili za njeg, te na svojim stranicama bi prikazivali neke reklame. Vjerovatno si na ovo drugo mislio.

 

Sumnjam da će reći to.

 

sorry na lapsusu, da mislio sam na AdSense. Ali želio bih nekakvu okviru, realnu procjenu moguće zarade putem adsense-a. Recimo ovako, ako bih hipotetski jednog dana imao portal:

dnevno posjeti recimo 10,000  ljudi,

prilikom kojeg svaki korisnik otvori 2 stranice u veličini od 80Kb svaka,

i pozove 5 upita na SqlServer

(ovo su optimistični rezultati jer stranice su često teške mnogo više od 80Kb, a i ovisno od namjene web portala te umijeća i iskustva web developera SQL upiti mogu biti i jesu mnogo češći)

 

to me dovodi do računice:

 

10000*2*80 = ~1.5 GB prometa dnevno = 45 GB prometa mjesečno

10000*5 = 50000 SQL upita dnevno = ~2000 SQL upita po satu = 33 SQL upita svake minute 

 

 

 

Imati portal na koji dođe 10,000 korisnika jest sasvim lijepi uspjeh, međutim ovaj uspjeh malo će značiti osobi koja za njega mora mjesečno izdvajati najmanje 400 kn (koliko dođe najjeftiniji dedicirani server, nisam siguran da će bilo koji "shared hosting" provider dozvoliti ovakav promet, najviše mislim na SQL upite - mislim da mjesečni promet), ne uključujući cijenu oglašavanja na AdWordsu (recimo 2000 kn mjesečno).

Ako bi se išlo razmišljati na financiranje putem plaćenih oglasa/ bannera itd. mladi developeri često ne uzimaju u obzir da za bilo kakvu vrstu naplate najčešće morate imati otvoren obrt (1000 kn startne investicije + 500kn komorskog doprinosa svakih 3 mjeseca; ovo je pod uvjetom da obrt ima 0 kn prihoda) te da je u Hrvatskoj veoma maleni broj firmi zainteresiran za bilo kakvo oglašavanje putem interneta; a one koje i jesu zainteresirane očekuju profesionalno napravljene statistike klikova, broj prikazivanja, idr. Ako ovome pribrojimo da je za svaki izdani račun potrebno platiti 23% poreza (neka me netko ispravi, možda ovdje griješim) dovodi nas do porazne činjenice da solidna web stranica napravljena od strane jedne do dvije osobe (koje nisu nuklearni inženjeri i neznaju logiku baš svih poslovnih procesa)  ne može nikako biti profitabilna.

 

Ovdje u pomoć stiže Google sa servisom AdSense, nad kojim za sada ne postoji porez (iako se i to može promjeniti, primjerice Francuska naplaćuje) i kojeg je veoma jednostavno ukomponirati u naše web stranice. Jedino što se od nas traži za administraciju jest unos našeg punog imena te adresu na koju se šalje ček(ić). I naravno, prihvaćanje da Google ne šalje čekove vrijednosti manje od 100 USD.

 

Zato sam htio čuti mišljenja pravih korisnika AdSense-a, a ne se povoditi statistikama da se u prosjeku na 100  posjetitelja zaradi 70 centi dnevno ( ~ 110 kn mjesečno, tj. ~ 10,500 kn za 10,000 posjetitelja ). Možda je doista moguće toliko novaca zaraditi putem AdSense-a, ali jednostavno u ovom trenutku nisam niti najmanje uvjeren. Rekao bih prije barem 10 puta manju cifru.

:-)
14 godina
neaktivan
offline
AdWords na Bug portalu

Nema zainteresiranih za pridružiti se raspravi ?

 

 

Šteta.

:-)
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice