Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.070
|
čitano: 10.983.410
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Qwerty kaže...

Namjerno je stavljeno plus kraj 400 Eur - da ne ograničavam forumaše voljne pomoći i cijenim svaki doprinos. Nekakav moj zaključak iz pregledanog bi dakle bio: trenutna ponuda midrangera ne može zamijeniti tzv. "flagship" - u svim parametrima, poglavito onoj osonovnoj - MOBILNOST/KOMPAKTOST, tako da ćemo morati ići na neki kompromis. E, da, zaboravio...Imamo tu Pixele koga je volja riskirat, al nekako mi ne mirišu i gotovo...

 Vidi, ti si samo zadnji u nizu koji je tražio pomoć u odabiru mobitela (tema). I prije tebe su drugi pitali za preporuku, pa im se prečesto preporučilo nešto izvan cjenovnog ograničenja i sve što nekome nije odgovaralo, proglašavalo se smećem, a one koji su preporučili jeftinije mobitele - glupanima, laprdalima i ludima. A to nije pomoć. Do 400 EUR-a imaš kvalitetne midrangere (vidjeti konfigurator na GSM Areni). Nitko ne tvrdi da midranger može u svemu zamijeniti flagshipe. Tvrdi se da su midrangeri u zadnjih godinu do max dvije godine jako napredovali i mogu obaviti gotovo sve što i flagship. I da svatko treba procijeniti isplati li mu se dati dvostruko ili trostruko više novca za malo bolju kameru, malo širi ekran bez rubova i jači SoC. To se tvrdi. I to tvrde i oni koji se dugi niz godina bave mobitelima.

 

Što znači mobilnost? Ako misliš na dimenzije, a čini se da da, onda ti je izbor jako sužen jer je ovdje preporučeni Zenfone 10 možda posljednji iz kategorije pravih malih kompakta (Zenfone 11 je već puno veći). Ali on sada košta od 736 EUR-a u Sancta Domenici i još više u drugim trgovinama. Svi ostali mobiteli do 400 EUR-a su veći, širi i teži. Samsungova S serija ima taj najmanji model (bez + ili ultra), ali košta bitno više od granice koju si postavio. Tako da odluči, ili ćeš naći još 100, 150, 200 EUR-a i pokušati naći S23 ili pogledaj midrangere do 400 EUR-a. To je na tebi, o tome ti odlučuješ.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2024 15:04 (zelenapaprika).
3 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Cryogenic kaže...
Fulir1987 kaže...

 

E sad ćeš i ti dobit porciju od njih dvojice, tj jedan je lik sigurno, ista je to materija pisanja. Nema šanse da ima toliko informatički nepismenih ljudi na bug forumu.
On po broju pixela daje sud jel dobra kamera ili ne. Ja mislim da je jedina osoba na svijetu koja pljuje po kameri od Pixela 

 Eto sad svi koji se ne slazu s tobom, nas 25 ovdje, od kojih tri piše,  svi smo jedna osoba . To je sad novi argument, kad netko nije u pravu i svi koji su protiv , su jedna osoba. . Poznam dosta ljudi i ja još kod nikoga vidio da netko nosi Pixel. Ne znači da je kamera loša to nigjde nisam rekao, napisao sam da ima 50 mp, i ja bi prije išao na 200, ako ćeš ti mene sad uvjeravat da je 50 MP detaljnija od 200 onda mjenjaj terapiju. A i sam si rekao kako nisi zadovoljan sa kamerom na S23 koji ima 50 mp.

 

Nemaju veze pixeli s time, kako ne shvaćaš.


Kažem ti, imao sam Pixel 2 XL i Pixel 6a. Frend ima 7 pro, kamere su sam vrh. Imao sam jedno vrijeme i S22 Ultra, i tada sam uspoređivao svoj mobitel s frendovim 7 pro. Kod njega puno više detalja, i nije slika bila mutna i zrnata kao meni.

Napisao sam da je isti slučaj i sa 24 Ultra koji ima 200mpx (također zrnata slika), jer sam uspoređivao sa Xiaomi 14 Ultra. Puno oštrija i s više detalja na Xiaomiu. To što ti nisi vidio nikoga s Pixelima, ne znači da ljudi ne koriste. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2024 15:19 (Fulir1987).
 
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ova 3 su ili neki prijatelji pa zajebavaju sve okolo ili jedan lik sam trola. 

Jer nema šanse da se ovakva 3 nađu u ovoj temi. 

Moj PC  
4 3 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Fulir1987 kaže...
Cryogenic kaže...
Fulir1987 kaže...

 

E sad ćeš i ti dobit porciju od njih dvojice, tj jedan je lik sigurno, ista je to materija pisanja. Nema šanse da ima toliko informatički nepismenih ljudi na bug forumu.
On po broju pixela daje sud jel dobra kamera ili ne. Ja mislim da je jedina osoba na svijetu koja pljuje po kameri od Pixela 

 Eto sad svi koji se ne slazu s tobom, nas 25 ovdje, od kojih tri piše,  svi smo jedna osoba . To je sad novi argument, kad netko nije u pravu i svi koji su protiv , su jedna osoba. . Poznam dosta ljudi i ja još kod nikoga vidio da netko nosi Pixel. Ne znači da je kamera loša to nigjde nisam rekao, napisao sam da ima 50 mp, i ja bi prije išao na 200, ako ćeš ti mene sad uvjeravat da je 50 MP detaljnija od 200 onda mjenjaj terapiju. A i sam si rekao kako nisi zadovoljan sa kamerom na S23 koji ima 50 mp.

 

Nemaju veze pixeli s time, kako ne shvaćaš.


Kažem ti, imao sam Pixel 2 XL i Pixel 6a. Frend ima 7 pro, kamere su sam vrh. Imao sam jedno vrijeme i S22 Ultra, i tada sam uspoređivao svoj mobitel s frendovim 7 pro. Kod njega puno više detalja, i nije slika bila mutna i zrnata kao meni.

Napisao sam da je isti slučaj i sa 24 Ultra koji ima 200mpx (također zrnata slika), jer sam uspoređivao sa Xiaomi 14 Ultra. Puno oštrija i s više detalja na Xiaomiu. To što ti nisi vidio nikoga s Pixelima, ne znači da ljudi ne koriste. 

Naravno da ne znači , nitko to ni ne osporava. Pixel da je nešto zanimljiv i da je nekome bitno to o čemu pričaš prodavao bi se ko vruće kifle, ali ljudima nije bitno. Ovo što si naveo je bitno kod 0.005 % ljudi. Ali u 2024'oj preporučit 50 MP i 128 gb je van pameti. Neznam šta koji k stavljaju 100 mp u m6l, ili 200 mp u xiaomi redmi note 13 pro + i u s24 ultra isto 200 mp, koji k onda to oni stavljaju, da bi se ljudima mogao preporučiti pixel ili s23 ?

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2024 16:14 (Cryogenic).
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Cekaj zar stvarno gledas kvalitetu kamere kroz megapixele i mislis da je to mjerilo dobre kamere na mobitelu?

9 mjeseci
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hardcoree kaže...

@Fulir

On i ovaj "on time". Pogledaj lajk/dislike. Zaljepili se za mene i sve što napišem mi stavljaju palčeve dole. Čak i kad napišem da se slažem sa nekim, njemu stave like, meni dislike. 😂 

Razina 14ogodišnjeg pubertetlije koji je popio krivu terapiju. Sa konjakom. Block lagano. 

 ta tri teletabisa namjerno trolaju i provociraju u svakoj temi ne samo ovdje i redovito idu u paketu. kod mene su zaradili počasno mjesto na block listi pa neka troše svoje vrijeme do mile volje, moje više neće. u 10.000 postova nisu napisali jednu korisnu stvar. meni spominje nekakav PS5 koji ni nemam i nekakvo netflix binganje, liku su se ozbiljno polupali lončići jer ja nemam pojma o čemu trkelja. 

 

uz to svoj trojici je znanje na jako niskim granama.

 

 

thebatman kaže...

Ova 3 su ili neki prijatelji pa zajebavaju sve okolo ili jedan lik sam trola. 

Jer nema šanse da se ovakva 3 nađu u ovoj temi. 

 pogledaj druge teme, svugdje idu u paketu i isti modus operandi, trolanje i provociranje. ignore.

12 godina
suspendiran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
rocko9 kaže...

Cekaj zar stvarno gledas kvalitetu kamere kroz megapixele i mislis da je to mjerilo dobre kamere na mobitelu?

 Jel pitaš za kvalitetu kamere ili pitaš za kvalitetu fotografije? Trebao bi znat da to nije isto.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2024 17:41 (Cryogenic).
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Pitam za ono kad pritisnes okidac, uslikas fotografiju i onda je pogledas u galeriji, detalje, boje itd. To je valjda jedino i bitno.

12 godina
suspendiran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
rocko9 kaže...

Pitam za ono kad pritisnes okidac, uslikas fotografiju i onda je pogledas u galeriji, detalje, boje itd. To je valjda jedino i bitno.

 Ima više faktora, od image sensora (količine megapixela- detalji) do kvalitete same leće i softvera kako će prikazati sliku, boje itd. Ako to pitaš.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2024 17:44 (Cryogenic).
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Cryogenic kaže...
rocko9 kaže...

Pitam za ono kad pritisnes okidac, uslikas fotografiju i onda je pogledas u galeriji, detalje, boje itd. To je valjda jedino i bitno.

 Ima više faktora, od image sensora (količine megapixela- detalji) do kvalitete same leće i softvera kako će prikazati sliku, boje itd. Ako to pitaš.

 Opće je poznato da crni mobiteli daju bolje fotke od bijelih. Zato iphone ima lightning port, a xiaomi ima oblu ikonu telefona. 

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Dobro to važi samo u ljetno sunčano doba....zimi su bijeli bolji

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

E ovo je vec lagano postao posao za admine, da ociste temu od trolova.. Postalo je preocito al moram priznat dobri ste, prvih dana se nije toliko kuzilo al ovo sa megapikselima je vec na razini djece iz osnovne skole.

Moj PC  
9 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
domac5 kaže...

E ovo je vec lagano postao posao za admine, da ociste temu od trolova.. Postalo je preocito al moram priznat dobri ste, prvih dana se nije toliko kuzilo al ovo sa megapikselima je vec na razini djece iz osnovne skole.

Meni je čak i neshvatiljivo da netko s 12 godina staža na forumu, trola na ovakav način.

Šteta bi bila jedino da netko kome stvarno treba pomoć u odabiru, te megapiksele shvati na totalno krivi način.

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Nemoj tako, i sam sam u drugoj polovici 30ih. Ali u duši nisam stariji od 16 godina.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
domac5 kaže...

E ovo je vec lagano postao posao za admine, da ociste temu od trolova.. Postalo je preocito al moram priznat dobri ste, prvih dana se nije toliko kuzilo al ovo sa megapikselima je vec na razini djece iz osnovne skole.

 I takvim trolovima se da mjesta da pišu i još misle da su u pravu....usporešuju Poco telefone sa Pixelima i sl. gore  i smiješnije nego izbori 2024.

12 godina
suspendiran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Wiz3m4n kaže...
domac5 kaže...

E ovo je vec lagano postao posao za admine, da ociste temu od trolova.. Postalo je preocito al moram priznat dobri ste, prvih dana se nije toliko kuzilo al ovo sa megapikselima je vec na razini djece iz osnovne skole.

 I takvim trolovima se da mjesta da pišu i još misle da su u pravu....usporešuju Poco telefone sa Pixelima i sl. gore  i smiješnije nego izbori 2024.

 Ja ne uspoređujem ništa, vidi se da ništa nisi čitao sa nekim razumijevanjem i niti neznaš ko šta piše i kome je namjenjen sarkazam.  Drži se ti svojih samo tebi smiješnih postova gdje misliš da si nešto smiješan i nešto bitan. A tu i tam bi mogao smanjit malo doživljaje po forumu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2024 23:25 (Cryogenic).
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Forum je za skratit vrijeme na poslu i uz kavicu... pomoći možda nekom u domeni onoga što mislim da znam te se smijat i sprdat sa ostalima kao tebi sličnima, ništa više niti manje, bitan ili nebitan, tako svejedno, kome je još forum bitan, nije RL jeli.... 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2024 7:47 (Wiz3m4n).
4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
rocko9 kaže...

Pitam za ono kad pritisnes okidac, uslikas fotografiju i onda je pogledas u galeriji, detalje, boje itd. To je valjda jedino i bitno.

 Za one koji kupuju mobitel zbog fotografije: https://www.adobe.com/creativecloud/photography/discover/smartphone-photography.html

12 godina
suspendiran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zelenapaprika kaže...
rocko9 kaže...

Pitam za ono kad pritisnes okidac, uslikas fotografiju i onda je pogledas u galeriji, detalje, boje itd. To je valjda jedino i bitno.

 Za one koji kupuju mobitel zbog fotografije: https://www.adobe.com/creativecloud/photography/discover/smartphone-photography.html

 Jel moguće da su na toj stranici rekli da je više megapixela puno bolje? Official Adobe? Ajme ekipa na aparatima ovdje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2024 11:11 (Cryogenic).
4 godine
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

128 GB u 2024. ako netko misli koristiti mobitel duže od godinu, dvije i duže - premalo, van pameti (pogledati na 7:30

)


256GB - najmanja vrijednost danas

 

512GB - fajnšmekeri

 

1TB - entuzijasti

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2024 11:16 (zelenapaprika).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Cryogenic kaže...
zelenapaprika kaže...
rocko9 kaže...

Pitam za ono kad pritisnes okidac, uslikas fotografiju i onda je pogledas u galeriji, detalje, boje itd. To je valjda jedino i bitno.

 Za one koji kupuju mobitel zbog fotografije: https://www.adobe.com/creativecloud/photography/discover/smartphone-photography.html

 Jel moguće da su na toj stranici rekli da je više megapixela puno bolje? Official Adobe? Ajme ekipa na aparatima ovdje.

 Ja ću odgovoriti na ovaj post, čisto ako neki normalan čovjek naiđe na temu da ne misli da je ovaj trol ozbiljan. 

 

Većina mobitela zadnjih generacija ima senzore 50mp, 108mp, 200mp. Svi daju fotke od 12mp. 

50mp senzor spaja 4pixela u 1, 108mp 9 u 1 itd. 

 

Ono što je bitnije je veličina senzora. Npr xiaomijev senzor na redmi serijama sa 200mp je duplo manji nego recimo xiaomi 14 ultra sa 50 mp. 

Tako da će 14ultra 12mp fotka imat otprilike 4 puta više informacija, manje buke i više ekspozicija nego redmi sa 200mp. 

 

Jedini ko je tu iznimka je samsung, koji stavlja na ultre relativno velik 200mp senzor, ali se dogodine i oni vraćaju na 50mp jer je 200mp puno teže procesirati. 

Sad možete zamisliti kako to tek obrađuje nekakav redmi sa midrange procesorom.

 

Tako da ne slušajte ove trolove ne žele vam dobro.

2 godine
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...
Cryogenic kaže...
zelenapaprika kaže...
rocko9 kaže...

Pitam za ono kad pritisnes okidac, uslikas fotografiju i onda je pogledas u galeriji, detalje, boje itd. To je valjda jedino i bitno.

 Za one koji kupuju mobitel zbog fotografije: https://www.adobe.com/creativecloud/photography/discover/smartphone-photography.html

 Jel moguće da su na toj stranici rekli da je više megapixela puno bolje? Official Adobe? Ajme ekipa na aparatima ovdje.

 Ja ću odgovoriti na ovaj post, čisto ako neki normalan čovjek naiđe na temu da ne misli da je ovaj trol ozbiljan. 

 

Većina mobitela zadnjih generacija ima senzore 50mp, 108mp, 200mp. Svi daju fotke od 12mp. 

50mp senzor spaja 4pixela u 1, 108mp 9 u 1 itd. 

 

Ono što je bitnije je veličina senzora. Npr xiaomijev senzor na redmi serijama sa 200mp je duplo manji nego recimo xiaomi 14 ultra sa 50 mp. 

Tako da će 14ultra 12mp fotka imat otprilike 4 puta više informacija, manje buke i više ekspozicija nego redmi sa 200mp. 

 

Jedini ko je tu iznimka je samsung, koji stavlja na ultre relativno velik 200mp senzor, ali se dogodine i oni vraćaju na 50mp jer je 200mp puno teže procesirati. 

Sad možete zamisliti kako to tek obrađuje nekakav redmi sa midrange procesorom.

 

Tako da ne slušajte ove trolove ne žele vam dobro.

 To je jako bitno prosječnom korisniku. Manja buka, veća ekspozicija. . Ko stvarno voli fotografiju i želi izvuć maksimum prije će si kupit dslr fotoaparat, ovo je tema pomoć pri odabiru mobitela, ne fotoaparata, ne kažem da nisi u pravu, ali kome je to bitno? Velikoj većini ne. Ja samo ovdje na forumu čitam entuzijaste, u životu van foruma da netko slično brije, stvarno rijetko možda i nikad, što ne znači naravno da takvi ljudi ne postoje da me se krivo ne shvati. A zvati ljude trolovima jer je ovo o čemu ti pričaš najmanje bitno nije baš u redu. Kolko čitam nitko nije nikome preporučio mobitel na temelju samo kvalitete slike i pošto po tebi samo flagshipovi imaju najbolju sliku , ti njima želiš samo flagshipove i najbolje? A ja i ostali koji preporučujemo jeftinije mobitele, mid rangere kojima nije bitna kamera, svi mi želimo ljudima zlo? Ako preporučeni  mob nema ultra veliki senzor, 4 puta više informacija, manje buke i vecu ekspoziciju, onda taj koji preporučuje ne želi dobro ljudima. Svašta. Neš ti minijaturnih razlika u razlikama slike između mobitela. Stvarno moraš bit netko poseban da te smetaju te minijaturne razlike. I čim netko preporuči mob koji nema extra kvalitetu slike odma po njemu drvljem i kamenjem sa pogrdnim nazivima. Odvratno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2024 13:12 (OnTime).
12 dana
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zelenapaprika kaže...

128 GB u 2024. ako netko misli koristiti mobitel duže od godinu, dvije i duže - premalo, van pameti (pogledati na 7:30

)


256GB - najmanja vrijednost danas

 

512GB - fajnšmekeri

 

1TB - entuzijasti

 Hrpa gluposti.

Kakve veze ima što je 2024. godina?? I za 5 godina će mi 128GB biti dovoljno - i previše.

Evo dolje screenshot, Huawei P30 Pro, 128GB, od toga 87GB slobodno.

S čime bi ja točno trebao napuniti tih 128GB? A da ne spominjem 256 ili 512.

Imam hrpu appova, stalno nešto fotkam pa čak i snimam, nikad nisam iskoristio više od 40-50GB telefona.

 

To nabijanje GB je samo jedan u nizu marketinga "više je bolje", pa se onda nabijaju cijene telefona iako 95% ljudi neće iskoristiti ni približno tu zapreminu.

Radije mi daj jeftiniji mobitel sa manje GB ili mi daj utor za SD karticu, ali ne, to su izbacili, to ne treba.

 

GB može popuniti eventualno hrpa igara (osobno ne igram te gluposti) ili snimanje 4k videa, a takva videa ako snimam onda ću ih i prebaciti na PC ili snimat na SDcard, a ne punit telefon s time.

Koja je uopće poanta napunit telefon s hrpom GB bilo kakvih podataka, kad taj telefon može crknuti svake sekunde i onda ostaješ bez ičega?

Nikakve veze s vezom.

 

Tako da nemojte pisat budalaštine, ne koristi svatko telefon jednako, osobno se smatram heavy userom, mobitel mi je satima u rukama i po ovome koliko imam slobodno ispada da mi je dovoljno i 64GB.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2024 12:59 (Vankuver).
2 godine
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Vankuver kaže...
zelenapaprika kaže...

128 GB u 2024. ako netko misli koristiti mobitel duže od godinu, dvije i duže - premalo, van pameti (pogledati na 7:30

)


256GB - najmanja vrijednost danas

 

512GB - fajnšmekeri

 

1TB - entuzijasti

 Hrpa gluposti.

Kakve veze ima što je 2024. godina?? I za 5 godina će mi 128GB biti dovoljno - i previše.

Evo dolje screenshot, Huawei P30 Pro, 128GB, od toga 87GB slobodno.

S čime bi ja točno trebao napuniti tih 128GB? A da ne spominjem 256 ili 512.

Imam hrpu appova, stalno nešto fotkam pa čak i snimam, nikad nisam iskoristio više od 40-50GB telefona.

 

To nabijanje GB je samo jedan u nizu marketinga "više je bolje", pa se onda nabijaju cijene telefona iako 95% ljudi neće iskoristiti ni približno tu zapreminu.

Radije mi daj jeftiniji mobitel sa manje GB ili mi daj utor za SD karticu, ali ne, to su izbacili, to ne treba.

 

GB može popuniti eventualno hrpa igara (osobno ne igram te gluposti) ili snimanje 4k videa, a takva videa ako snimam onda ću ih i prebaciti na PC ili snimat na SDcard, a ne punit telefon s time.

Koja je uopće poanta napunit telefon s hrpom GB bilo kakvih podataka, kad taj telefon može crknuti svake sekunde i onda ostaješ bez ičega?

Nikakve veze s vezom.

 

Tako da nemojte pisat budalaštine, ne koristi svatko telefon jednako, osobno se smatram heavy userom, mobitel mi je satima u rukama i po ovome koliko imam slobodno ispada da mi je dovoljno i 64GB.

 

Tu i tam mob mi zna poslužit kao usb stick, i dobro mi dođe 256gb i više. Transfer podataka extra brz. Nije baš hrpa gluposti jer nikad neznaš kad kakav veći prostor može ljudima zatrebati. Nikad netreba suditi po svom iskustvu. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2024 13:13 (OnTime).
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Skladišni prostor je stvar do pojedinca.

Nekome je dovoljno 128gb, a nekome nije dovoljno ni 256gb, tako da nema smisla oko toga stvarat nekakvo pravilo, jer ga nema.

 

Ali po pitanju kamere i megapixela, tu je Batman sve objasnio.

Moj PC  
4 1 hvala 0
12 dana
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
OnTime kaže...

Nije baš hrpa gluposti jer nikad neznaš kad kakav veći prostor može ljudima zatrebati. Nikad netreba suditi po svom iskustvu. 

 Baš zato što ne treba suditi po svom iskustvu - ne treba pričati da je besmisleno imati 128GB u 2024. kao što lupa taj recezent jer za veliku većinu ljudi je to i više nego dovoljno.

Ovako ispada da je takav mobitel neupotrebljiv jer je 2024. godina i jer svi trebamo imati 7 sezona neke serije na mobitelu.  :facepalm:

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2024 13:23 (Vankuver).
2 godine
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Vankuver kaže...
OnTime kaže...

Nije baš hrpa gluposti jer nikad neznaš kad kakav veći prostor može ljudima zatrebati. Nikad netreba suditi po svom iskustvu. 

 Baš zato što ne treba suditi po svom iskustvu - ne treba pričati da je besmisleno imati 128GB u 2024. kao što lupa taj recezent jer za veliku većinu ljudi je to i više nego dovoljno.

Ovako ispada da je takav mobitel neupotrebljiv jer je 2024. godina i jer svi trebamo imati 7 sezona neke serije na mobitelu.  :facepalm:

 

 

 Svakako je već u startu bolje izabrati mob sa većim prostorom. Tek tolko da se ne desi neko razočarenje, ljudi dali dosta love a zafali im prostora. Ali da su mobiteli sa 128gb upotrebljivi jesu to nigjde ne piše da nisu. danas je 4k film velik i do 70 gigabajta, dva tri takva filma skoro se popuni 256gb ako trebaš preselit te filmove na laptop koji je spojen na tv. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2024 13:48 (OnTime).
15 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, planiram uzeti nešto do 300 eura. Je li bolje uzeti rabljeni Iphone 12 ili nekakav noviji android ? Do sada nisam koristio Iphone.

 
0 0 hvala 0
12 dana
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
OnTime kaže...

danas je 4k film velik i do 70 gigabajta, dva tri takva filma skoro se popuni 256gb ako trebaš preselit te filmove na laptop koji je spojen na tv. 

 Da selit ću 70GB filmove s mobitela na laptop... o jbt šta ti pričaš... ako planiraš radit takve budalaštine i nisi nikad čuo za usb stick ili prijenosni SSD onda ćeš u startu kupiti mobitel sa velikom zapreminom i brzom memorijom.

To sve nema veze s onime što se priča, nemoj bezveze spamati.

 

Lik je ladno u recenziji rekao da u 2024. godini nema smisla imati manje od 256GB, a to je notorna glupost, jer OS kao takav i appovi ne zahtjevaju ni približno tu zapreminu.

A hoće li tebi trebati i 30TB, to su opet neke tvoje muzičke želje koje nemaju veze s ničime.

 

t0ma kaže...

Pozdrav, planiram uzeti nešto do 300 eura. Je li bolje uzeti rabljeni Iphone 12 ili nekakav noviji android ? Do sada nisam koristio Iphone.

 I kako sad da netko zna što tebi treba na mobitelu i što ti je bitno?

Ako do sada nisi koristio iphone onda ti vjerovatno ni ne treba, drži se androida.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2024 14:17 (Vankuver).
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kaj se prostora tice to je dvosjekli mac jer imamo 2 tipa ljudi, staromodni i moderni.

Staromodni skidaju muziku na mobitel, serije, filmove, hrpetine slika i videa drze u mobitelu i svaki put kad mijenjaju mobitel sve si to prebacujuju u novi mobitel, placu za 3,5 mm utorom jer sve mora bit na kabel.

 

Moderni glazbu slusaju preko yt music, spotify, za slike video i sve takvo koriste najcesce google fotografije, netflix ili stremio za gledanje serija i filmova, ne mogu si zamislit slusalice na kabel jer sve se moze bezicno.

 

Spadam pod moderne i evo, stvarno imam hrpu aplikacija i prostora i vise nego dovoljno.

Odkad imam mobitel nisam napravio na google fotografijama ciscenje prostora sa telefona jer je ionako sve na njihovom serveru, ako zatreba lako to kliknem i u sekundi dobijem bar 10 gb extra  prostora.

 

Google one 2 tb preko ukrajinske naplate placamo 57 eura godisnje nas 4 u toj ekipi, dakle ni 15e godisnje po covjeku + na istu foru imamo i yt premium za sicu. To su nikakvi novci a sve nam je olaksano kaj se online servisa tice.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2024 14:24 (domac5).
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice