Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.870
|
čitano: 4.500.208
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
fila2208 kaže...

A imam ponudu za Xiaomi MI 34 Curved za solidne novce, ako i ASUS ROG Strix XG27AQ HDR Monitor u tom rangu, no rabljeni modeli

 Xiaomi 34 je ok ako je za surfanje/video ili nekakve spore igre. Imao sam ga i nisam bio oduševljen smearingom u recimo Diablo 4. Dok trčiš ne možeš pročitati naziv itema koji je pao ako je tamna pozadina - doslovno, jbg spor VA panel. Inače osim toga je ok monitor.

 

Ovaj G2724D bi svakako preporučio, da.

It is always darkest just before the dawn.
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

eci peci pec....

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
guzda22 kaže...

bok, taj LG 27GR83Q je bio u Sancti dostupan..ali sve su rasprodali..zvao ih i opet će doći tek krajem mjeseca, tak da se čeka 

 Poslao sam im ja danas upit, no odgovora nema za sad, kao ni monitora na zalihi...

Kovačić
6 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ja sam za 500 eura oko nove godine kupio https://aoc.com/uk/gaming/products/monitors/u28g2xu2-bk odlican monitor.Preporuka, 4k, 144Hz,IPS,  PS5 na 120Hz...brz  ekran,nizak input lag, stabilan, prilagodljiv. Isplatilo se rastegnuti malo...

28 incha i 4k je odlicna kombinacija. Na 4k je kao pogled kroz prozor, a ako nemate graficku za 4k, na 2K nije prevelik... Uz to 4 usb porta i zvucnici (basic zvuk ali  ima), hdr400

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2024 18:02 (Hoggy).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Kome nije prevelik i ima zid iza stola te 800e nema bolje od Lg oleda c3 42ka, nov sa 3g. garancije

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

di je 800 eura,najjeftinije sam nasao u harveyu za 950 prije 7 dana

BBall,Tech,Ink....all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ko voli svoje oci za stalno, ja nebi preporucio taj TV kao monitor na PC desku.

 

Al svako ce po svome, pa sretno.

maximum effort
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ipon....806e je mislim cifra

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Imam c2 42” ako tko zeli full ispravan ja bi ga prodao jer mi glossy panel ne odgovara jebu me te refleksije. 650 eura cijena
Intel 80286
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Druže ja ga uzmem samo dok riješim svog od 48 

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Onda rjesavaj :)
Intel 80286
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ajde onda neka od mene uzmu 48cu a ja ću od tebe 42  cijena je isto 650e

12 godina
offline
Koji monitor kupiti
Steam and EA: CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
CyberDemonVZ kaže...

Budi oprezan sa samsungom, ne pokrivaju burn-in u jamstvu (doslovno je naglašeno) iako je isti panel kao što se nalazi u dell alienware-u. Osim toga, neki navodno imaju problema s coil whine-om.

It is always darkest just before the dawn.
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
acmilan2 kaže...
guzda22 kaže...

bok, taj LG 27GR83Q je bio u Sancti dostupan..ali sve su rasprodali..zvao ih i opet će doći tek krajem mjeseca, tak da se čeka 

 Poslao sam im ja danas upit, no odgovora nema za sad, kao ni monitora na zalihi...

 tek sredina 5. mjeseca. nisu sad ništa dobili od dobavljača. mala je nestašica tog modela.

tko zna zna tko ne zna ima ko zna
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mrsmith kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Budi oprezan sa samsungom, ne pokrivaju burn-in u jamstvu (doslovno je naglašeno) iako je isti panel kao što se nalazi u dell alienware-u. Osim toga, neki navodno imaju problema s coil whine-om.

Hvala na upozorenju! Upravo sam dobio info i privatno. Hvala ekipa!

Idem pogledati i po netu.

 

Ali, dobit ću ga za skoro duplo manju cijenu nego Alienware (kojeg gledam već godinu dana).

Mislim da ću riskirati da napokon vidim OLED 175Hz gaming. Nadam se da mi se neće obiti o glavu

 

Javljam iskustvo!

Steam and EA: CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
CyberDemonVZ kaže...
mrsmith kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Budi oprezan sa samsungom, ne pokrivaju burn-in u jamstvu (doslovno je naglašeno) iako je isti panel kao što se nalazi u dell alienware-u. Osim toga, neki navodno imaju problema s coil whine-om.

Hvala na upozorenju! Upravo sam dobio info i privatno. Hvala ekipa!

Idem pogledati i po netu.

 

Ali, dobit ću ga za skoro duplo manju cijenu nego Alienware (kojeg gledam već godinu dana).

Mislim da ću riskirati da napokon vidim OLED 175Hz gaming. Nadam se da mi se neće obiti o glavu

 

Javljam iskustvo!

Alienware je doslovno 200 eura vise, ja nebi riskirao :) Bio je na ekupi na akciji neki dan za 799e cini mi se.

It is always darkest just before the dawn.
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mrsmith kaže...
CyberDemonVZ kaže...
mrsmith kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Budi oprezan sa samsungom, ne pokrivaju burn-in u jamstvu (doslovno je naglašeno) iako je isti panel kao što se nalazi u dell alienware-u. Osim toga, neki navodno imaju problema s coil whine-om.

Hvala na upozorenju! Upravo sam dobio info i privatno. Hvala ekipa!

Idem pogledati i po netu.

 

Ali, dobit ću ga za skoro duplo manju cijenu nego Alienware (kojeg gledam već godinu dana).

Mislim da ću riskirati da napokon vidim OLED 175Hz gaming. Nadam se da mi se neće obiti o glavu

 

Javljam iskustvo!

Alienware je doslovno 200 eura vise, ja nebi riskirao :) Bio je na ekupi na akciji neki dan za 799e cini mi se.

 Znam. Al za Samsung sam dobio ponudu bez PDVa od kolege. Za Alieanware nejde.

:(

Steam and EA: CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Da li netko zna koji 27'' 2K Dellov monitor uzeti, isključivo za višesatni uredski rad (office i internet) do cca 350E?
Mislio sam uzeti G2724 kojeg su ovdje hvalili ali ne trebam gejmerski monitor odnosno ima li nešto bolje u tom cjenovnom rangu?
Da li je bolja za moje potrebe serija U ili P ili S?

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.4.2024 13:49 (Erda).
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
CyberDemonVZ kaže...

 Znam. Al za Samsung sam dobio ponudu bez PDVa od kolege. Za Alieanware nejde.

:(

A jbat ga onda :D uzmi! Mislim generalno to je isti panel, nebi trebalo biti problema. Drzim fige :)

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Erda kaže...

Da li netko zna koji 27'' 2K Dellov monitor uzeti, isključivo za višesatni uredski rad (office i internet) do cca 350E?
Mislio sam uzeti G2724 kojeg su ovdje hvalili ali ne trebam gejmerski monitor odnosno ima li nešto bolje u tom cjenovnom rangu?
Da li je bolja za moje potrebe serija U ili P ili S?
https://www.nabava.net/monitori?se=2532%2C101904%2C976087&tpkp=1&kPostavke.pregledSortTrazilica=2&kPostavke.pregledBrojProizvoda=80

Ako želiš "uredski dizajn", uzmi U2724D, professional serija IPS i 120hz. Mislim da je netko već u temi napisao da je monitor bomba. Ima i USB-C ako spajaš laptop. Doduše kakvih 30-40 eura više od tih 350 što si naveo.

 

Dell U2724D monitor, IPS, 27" (nabava.net)

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.4.2024 13:46 (mrsmith).
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Erda kaže...

Da li netko zna koji 27'' 2K Dellov monitor uzeti, isključivo za višesatni uredski rad (office i internet) do cca 350E?
Mislio sam uzeti G2724 kojeg su ovdje hvalili ali ne trebam gejmerski monitor odnosno ima li nešto bolje u tom cjenovnom rangu?
Da li je bolja za moje potrebe serija U ili P ili S?
https://www.nabava.net/monitori?se=2532%2C101904%2C976087&tpkp=1&kPostavke.pregledSortTrazilica=2&kPostavke.pregledBrojProizvoda=80

S2722DC, 75hz, USB-C punjenje 65W, 270€

 

U2722D, 60hz, USB-C punjenje 90W, nešto više portova, 350€

 

Pa šta ti bolje odgovara. Ja sam imao S2722DC do prije 2 tjedna, više nego zadovoljan monitorom, jučer sam naručio U2724DE koji je 120Hz i 90W punjenje, 450€ u DE.

 

mrsmith kaže...

Ako želiš "uredski dizajn", uzmi U2724D, professional serija IPS i 120hz. Mislim da je netko već u temi napisao da je monitor bomba. Ima i USB-C ako spajaš laptop. Doduše kakvih 30-40 eura više od tih 350 što si naveo.

 

Dell U2724D monitor, IPS, 27" (nabava.net)

 USB-C na tom monitoru ne puni laptop, za to se treba ići na U2724DE model, jasno se vidi iz specifikacija, tako da je na njemu USB-C dvosjekli mač. Međutim, ako nekome ne treba USB-C sa punjenjem onda je super izbor.

 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Hacker002 kaže...
Erda kaže...

Da li netko zna koji 27'' 2K Dellov monitor uzeti, isključivo za višesatni uredski rad (office i internet) do cca 350E?
Mislio sam uzeti G2724 kojeg su ovdje hvalili ali ne trebam gejmerski monitor odnosno ima li nešto bolje u tom cjenovnom rangu?
Da li je bolja za moje potrebe serija U ili P ili S?
https://www.nabava.net/monitori?se=2532%2C101904%2C976087&tpkp=1&kPostavke.pregledSortTrazilica=2&kPostavke.pregledBrojProizvoda=80

S2722DC, 75hz, USB-C punjenje 65W, 270€

 

U2722D, 60hz, USB-C punjenje 90W, nešto više portova, 350€

 

Pa šta ti bolje odgovara. Ja sam imao S2722DC do prije 2 tjedna, više nego zadovoljan monitorom, jučer sam naručio U2724DE koji je 120Hz i 90W punjenje, 450€ u DE.

 

Nisam ni razmišljao o USB-C jer ga nisam do sada koristio :)

Znam da mogu guglati o ovim osnovnim karakteristikama ali slabo sam pratio razvoj elektronike u zadnje vrijeme pa ću ipak pitati ovdje :)

60hz vs 75hz, koje je bolje? Najbitniji mi je prikaz i što manji zamor očiju.
65W vs 90W punjenje, razlika je u brzini?

 

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

60 vs 75hz je praktički isto, a 65 vs 90W je razlika u snazi punjenja, nekakav normalan laptop će i jedan i drugi puniti ok za normalne zadatke. Ako ti je pod težim opterećenjem onda vjerojatno ni jedno ni drugo neće biti dovoljno već ćeš morati normalni punjač dodati.

 

Ali ako ti laptop ima USB-C i podržava prijenos slike preko njega to je top situacija, jednim kablom se spojiš na monitor za prijenos slike i punjenje.

 

Ako ti ne treba USB-C punjenje/prijenos slike, onda je bolje ići na ovu opciju sa 120hz ekranom što je kolega predložio.

 

Ako bi i 120hz i 90W punjenje onda moraš ići na onaj najskuplji model, kod nas je oko 540€, u DE se da naći za 450.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Uzmi taj samsung oled g8 ja sam ga imao radio je odlicno , preporuka imas ga na amazonu povoljno
Intel 80286
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
guzda22 kaže...
acmilan2 kaže...
guzda22 kaže...

bok, taj LG 27GR83Q je bio u Sancti dostupan..ali sve su rasprodali..zvao ih i opet će doći tek krajem mjeseca, tak da se čeka 

 Poslao sam im ja danas upit, no odgovora nema za sad, kao ni monitora na zalihi...

 tek sredina 5. mjeseca. nisu sad ništa dobili od dobavljača. mala je nestašica tog modela.

 Bude se pricekalo...

Kovačić
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Uzeo na kraju ipak Dell Alienware AW3423DWF.

Na prvu mi se čini da je lutrija pogodila zaista dobar panel, ne vidim nekakve nedostatke, niti mi bilo što smeta, ni kod teksta, ni kod ostalog.

Ali ono što mi je za sada čudno, to je ta veličina u wide formatu.

Nadam se da je potrebno samo steć naviku, jer mi je nakon 27" ovo mrvicu neugodno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ja sam web preglednike djelio na pola ekrana pa imao 2 otvorena odjednom i sl. za multitasking je odličan uw, za igre takošer, no za filmove baš i ne jedino ako su snimani u 21:9....naviknuti češ se brlo brzo vjerujem. Dobro si kupio 

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
zabranjeniples kaže...

Uzeo na kraju ipak Dell Alienware AW3423DWF.

Na prvu mi se čini da je lutrija pogodila zaista dobar panel, ne vidim nekakve nedostatke, niti mi bilo što smeta, ni kod teksta, ni kod ostalog.

Ali ono što mi je za sada čudno, to je ta veličina u wide formatu.

Nadam se da je potrebno samo steć naviku, jer mi je nakon 27" ovo mrvicu neugodno.

Naviknuti ces se u par dana na veliki format :) 

It is always darkest just before the dawn.
9 mjeseci
offline
Koji monitor kupiti

Nije loše za 124$  Još da ga je moguće kupiti van Kine za sličnu cifru...

 

https://www.notebookcheck.net/Xiaomi-launches-new-2025-Redmi-G27Q-gaming-monitor-at-124.832618.0.html

 

The monitor features an IPS panel with a 2560x1440 pixels resolution, 180 Hz refresh rate, AdaptiveSync, and 8-bit color depth.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice