Fallout ili gdje li se ono zametnuo taj vražji Pip

poruka: 41
|
čitano: 6.163
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Fallout ili gdje li se ono zametnuo taj vražji Pip".
6 godina
offline
Fallout ili gdje li se ono zametnuo taj vražji Pip

Kad sam vidio da je Nolan (Brat od Chrisa) jedan od producenata znao sam da nemože bit toliko loše, i na kraju stvarno nije - pogledao taman zadnji dio i sad me iskreno zanima šta se događa u 2 sezoni. Ima svojih mana ali jako malo, zabavno, zanimljivo i nakon zadnje epizode i trilerasto...

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Fallout ili gdje li se ono zametnuo taj vražji
Kido Butai kaže...
blackdevil kaže...

u moru dosadašnjeg junka kojim nas hrane ovo je jako dobro.

atmosfera pogođena, vanjski svijet pogođen, lore mi se čini isto tako.

 

u seriji kažu tko je bacio bombu da li je i u igrama tako?

 Ne, ovo u seriji je big reveal, da je Valut-Tech pravi antagonist serijala.

 Big reveal? Nisam igrao fallout 76, stao sam na F4. Ali zar nije opće poznato da su vaultovi zamišljeni kao veliki laboratoriji gdje se ljude tretira kao pokusne kuniće? Ogroman red flag, sigurno nisu good guys

8 tjedana
offline
Re: Fallout ili gdje li se ono zametnuo taj vražji
quickr kaže...
Kido Butai kaže...
blackdevil kaže...

u moru dosadašnjeg junka kojim nas hrane ovo je jako dobro.

atmosfera pogođena, vanjski svijet pogođen, lore mi se čini isto tako.

 

u seriji kažu tko je bacio bombu da li je i u igrama tako?

 Ne, ovo u seriji je big reveal, da je Valut-Tech pravi antagonist serijala.

 Big reveal? Nisam igrao fallout 76, stao sam na F4. Ali zar nije opće poznato da su vaultovi zamišljeni kao veliki laboratoriji gdje se ljude tretira kao pokusne kuniće? Ogroman red flag, sigurno nisu good guys

 Da, big reveal. Do sada se nije znalo da je vrhuška Valut techa direktno izazvala rat, aktiviravši vlastite nuklearne glave (nije poznato odakle im) +  da su preživjeri u cryo komorama i da imaju namjeru ovladati planetom. To ih čini ultimativnim antagonistima serijala.

Akagi, Kaga, Sōryū, Hiryū, Shōkaku, Zuikaku
8 godina
offline
Re: Fallout ili gdje li se ono zametnuo taj vražji
Ajar kaže...
Damir22 kaže...

krecem veceras.....mislio sam cekati titlove, ali......

 imam .mkv sezonu i svaki sadrži more podnapisa no ovaj put, začudo, ne i hrvatski. 

 pa i na amazonu serija nema hrvatski titl.....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
12 godina
offline
Re: Fallout ili gdje li se ono zametnuo taj vražji
Kido Butai kaže...

 Da, big reveal. Do sada se nije znalo da je vrhuška Valut techa direktno izazvala rat, aktiviravši vlastite nuklearne glave (nije poznato odakle im) +  da su preživjeri u cryo komorama i da imaju namjeru ovladati planetom. To ih čini ultimativnim antagonistima serijala.

Znao sam da nisu baš good guys, ali ovdje su baš ispali totalna đubrad (fiduciary responsibility). Tolika su đubrad da se ja osjećam skoro kao good guy jer sam raznio Megaton u F3 i to s guštom.

Inače, serija je dio službenog kanona. To joj daje određenu "težinu".

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2024 20:14 (pr0n_addict).
8 tjedana
offline
Re: Fallout ili gdje li se ono zametnuo taj vražji
pr0n_addict kaže...
Kido Butai kaže...

 Da, big reveal. Do sada se nije znalo da je vrhuška Valut techa direktno izazvala rat, aktiviravši vlastite nuklearne glave (nije poznato odakle im) +  da su preživjeri u cryo komorama i da imaju namjeru ovladati planetom. To ih čini ultimativnim antagonistima serijala.

Znao sam da nisu baš good guys, ali ovdje su baš ispali totalna đubrad (fiduciary responsibility). Tolika su đubrad da se ja osjećam skoro kao good guy jer sam raznio Megaton u F3 i to s guštom.

Inače, serija je dio službenog kanona. To joj daje određenu "težinu".

Da, baš su me "dobili" s tim, toliko da sam odmah htio Sezonu 2, plus New Vegas u zadnjoj sceni. Definitvno pogođena serija za fanove, samo još jednom ponavljam, ne sviđa mi se ovaj retcon NCR i BOSa kao dvije najvažnije frakcije, ok NCR je defitivno zgažen ali BOS, koliko sam shvatio, ima chaptere i drugdje po Americi koji možda ipak nisu toliko propali kao ovaj u Kaliforniji. Također BOS je prikazan jako mračno, puno mračnije nego recimo u Fallout 3.

Akagi, Kaga, Sōryū, Hiryū, Shōkaku, Zuikaku
7 godina
offline
Re: Fallout ili gdje li se ono zametnuo taj vražji
Kido Butai kaže...
pr0n_addict kaže...
Kido Butai kaže...

 Da, big reveal. Do sada se nije znalo da je vrhuška Valut techa direktno izazvala rat, aktiviravši vlastite nuklearne glave (nije poznato odakle im) +  da su preživjeri u cryo komorama i da imaju namjeru ovladati planetom. To ih čini ultimativnim antagonistima serijala.

Znao sam da nisu baš good guys, ali ovdje su baš ispali totalna đubrad (fiduciary responsibility). Tolika su đubrad da se ja osjećam skoro kao good guy jer sam raznio Megaton u F3 i to s guštom.

Inače, serija je dio službenog kanona. To joj daje određenu "težinu".

Da, baš su me "dobili" s tim, toliko da sam odmah htio Sezonu 2, plus New Vegas u zadnjoj sceni. Definitvno pogođena serija za fanove, samo još jednom ponavljam, ne sviđa mi se ovaj retcon NCR i BOSa kao dvije najvažnije frakcije, ok NCR je defitivno zgažen ali BOS, koliko sam shvatio, ima chaptere i drugdje po Americi koji možda ipak nisu toliko propali kao ovaj u Kaliforniji. Također BOS je prikazan jako mračno, puno mračnije nego recimo u Fallout 3.

 

Problem je taj što su NCR gurnuli pod tepih na način da su unistili glavni grad najveće frakcije uz jeftino objašnjenje. Tu je također i geografska greška jer Shady Sands nije na području Los Angelesa (Boneyard) već sjevero-istočno u brdima i to kilometrima daleko. Nadalje, kako Master i Unity nisu uočili Vaults 31, 32 i 33. koje još imaju jasno vidljiva vrata na površini, a praktički su im pred nosom? 

 

Ima serija svoje momente i super je kao zasebna adaptacija, ali zasada kao službeni nastavak serijala nije dobra. Imam osjećaj da su priču iz 1, 2 i New Vegasa uzeli kao inspiraciju te ju prilagodili svojoj viziji, a to je konstantna Mad-Max Apokalipsa. 

I want to believe
8 godina
offline
Fallout ili gdje li se ono zametnuo taj vražji Pip

jedva cekam odgledati da mogu procitati sav ovaj zasivljeni tekst :)

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Fallout ili gdje li se ono zametnuo taj vražji
Jucer pogledo na amazonu prvih pet epizoda.. Ne znsm dal zbog thca al scena detonacija bombi mi je bila pre brutalna scena..
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Fallout ili gdje li se ono zametnuo taj vražji Pip

Odgledao....

 

S obzirom da sam fan, sve sto nosi naslov Fallout je dobro, iako mozda i nije. Ne vrijedi za F76 ;)

 

Dakle.... odmah na pocetku, serija je korektna, zabavna, ima tu svega, nitko nece previse pogrijesiti ako pogleda. Ni previse se razocarati.

 

Ono sto meni smeta je jednostavna cinjenica - sve sto je u seriji fenomenalno je ustvari iz igre. Sama serija nije ponudila niti jedan momenat koji bi bio "samo njen", a koji bi sve nosio dalje. Necu pisati o radnji, detaljima, necu spojlati, puno plahti teksta bih mogao napisati, no ostaje cinjenica da se svih 8 epizoda  svodi na balansiranje izmedju pokusaja da se fanovima ponudi poznati osjecaj, a nekog novog zainteresira za taj svijet, servirajuci mu sve na dlanu, zatrpavajuci ga informacijama i detaljima, koji vec nakon sto su upotrijebljeni postaju suvisni, epizoda prodje, prodju dvije, o tome se vise ne prica, i sve to ostane na principu "one linera", posluzilo je svrsi, idemo dalje...

 

Enklava, BOS, NCR, water chip, iguana on a stick - sve su to takvi one lineri, koji izmame osmjeh na lice fanu, novima ne znace nista, niti se o tome vise ista prica. Epizoda prodje, vise nema potrebe vracati se na te detalje. A jedna od glavnih snaga fallouta je upravo bio taj svijet, taj prikaz post apokalipticnog drustva, njegovog funcioniranja, problema, pravila...s cime se serija u osnovi i ne bavi.

 

Ili to radi jako jako pojednostavljeno, main quest - nadji tatu - epizoda 1. Epizoda 8 - tata pronadjen. Just like that. Sve izmedju, brat bratu 2 epizode koje bi uspio sklepati kad bi izbacio sve filler scene, svo bavljenje periodom prije apokalipse, svo lutanje..... cak niti tu nema onog fallouta.

 

Totalni podbacaj sto se tice prikaza svijeta, likova koji ga nastanjuju, raznih mutacija, raznih naselja, grupacija, njihovih odnosa, iz perspektive glavnog junaka. U osnovi, ghoul je glavni lik ove price, tako da cijela serija postane neka verzija mad maxa, lone rangera, walkera teksaskog rendjera ili kojeg vec vraga, jer vecina serije se bavi upravo ghoulom, s ogromnim naglaskom na "ono prije", gdje je on prakticki nositelj price u svakoj epizodi.

 

Jedina, meni osobno, fora s tim likom ghoula, sto mi vuce da su inspiraciju za njega pronasli u perku "mysterious stranger", gdje god se pojavi, ostavlja krvavi nered, i radi to na urnebesan nacin.

 

Ostali likovi su mi meh, sto odabirom glumaca, sto njihovom izvedbom, ali to je vise onako...usputno i nije neka zamjerka.

 

Ponavljam, nije to lose, funkcionira kao zabava, funkcionira kao svojevrsno podsjecanje na sate,dane, tjedne lutanja po pustosi igrajuci razne falloute, sasvim gledljivo, samo neke stvari mene smetaju, neke sam mozda zelio da budu bolje....tko ce znati..... Vecina toga je u rangu prikaza iz serije gdje su vaultovi smjesteni doslovce u sred nicega, s velikim vratima na pustopoljini, s crvenim tepihom...... odnosno wtf momenat - halo genijalci, vaultovi i jesu opstali svo to vrijeme jer su bili sakriveni..... nisu ih gradili usred nicega s velikim putokazima koji svima pokazuju gdje su.... jer povrsina nije najcesce niti imala pojma o postojanju nekih podzemnih sklonista gdje netko zivi..... vaultovi su u fallout svijetu nesto poput prevrnutog kamiona s capsovima :)

 

 

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2024 9:13 (Damir22).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Fallout ili gdje li se ono zametnuo taj vražji
Damir22 kaže...

S obzirom da sam fan, sve sto nosi naslov Fallout je dobro, iako mozda i nije. Ne vrijedi za F76 ;)

 

 

 

 

mene radi serije dosao gust za odigrat fallout i rekao aj 76 njega jos nisam probao. Sad je svugdje na akciji i more se za par € nac key za microsoft store. Uglavnom igra me jako ugodno iznenadila, masa sadržaja, ogromna mapa, ljudi su željni pomoć, nema toksicnog flejmanja i sranja. Baš je top. Znam da je na izlasku imala jako loše reviewe i jako malo sadržaja, al promjenilo se puno. Mislim da su nekih 15 ekspanzija/dodataka izdali od početka i sve za free, a sprema se u 6. mjesecu ako se ne varam veliki update koji ce dodat jos jedno novo podrucje na mapu. Long story short, kome je do igranja fallouta preporucio bi 76!

 

a serija mi je top, to kazem kao fallout fan, al ne zagrizeni hc fan

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice