Amazon - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.525
|
čitano: 794.633
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
itomic009 kaže...

Ajd čekni samo onda pliz za grafu s linka? Piše Dispatches from Amazon i košta više od 50 eura :). Ja sam iz Osijeka i meni piše ovako kao sa slike.

Pa vidiš da je dodana i odmah oduzeta poštarina, znači nema je. Razlika u oglašenoj i konačnoj cijeni artikla dolazi od razlike u porezima (oduzmu njemačkih 19% i dodaju naših 25%).

Deckard
16 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Sad je i službeno da više nemamo poštarine za narudžne od 49€ i više.  Domaći me dućani više neće gledati tako skoro sa svojim bolesnim cijenama.

Deckard
Moj PC  
14 0 hvala 9
15 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Kupio sam ram 48gb ddr5 kit corsair i nakon mjesec dana jedna plocica je otisla u klinac i napravio sam povrat.
Dobio sam naljepnicu koju sam naljepio na paket i odnio u postu, tamo sam predao ali nije mi dala nikakvu potvrdu djelatnica kaze nema potvrde.
Sad je vec proslo preko mjesec dana i na mom amazon accountu jos nema odobren povrat niti koliko vidim da su uopce dobili paket!
Sve mi to dugo traje a vrijednost je 236 eura sta da radim?
Intel 80286
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
deckard kaže...

Sad je i službeno da više nemamo poštarine za narudžne od 49€ i više.  Domaći me dućani više neće gledati tako skoro sa svojim bolesnim cijenama.

 jel to trajno ili samo neka promocija? 

 

pitam zato što u košarici piše dostava i onda promotion applied di oduzme cijenu dostave. 

15 godina
online
Re: Amazon - pitanja i odgovori
trajno je to, tu je slovenija na tom spisku vec duze vrijeme, a sad napokon i mi
battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
14 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Imaš broj za praćenje na shipping naljepnici pa ubaci u tracking... Ako ne izbaci ništa javi im se na support
12 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Naručio sam jedno 3-4 narudžbe i sada bi to trebalo počet stizati pa me zanima koja dostavna služba dostavlja. Nije valjda HP jer će me zvati za svaki paket ako ću doci sam pokupiti a ako odbiješ onda kasni par dana.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.4.2024 18:50 (azzie).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Ja sam si htel naručiti papučice za slušalice i galaxy buds fe i dodam karticu, potvrdim transakciju, platim - da bi mi za minutu došel mail "your payment has been declined" jer se adrese ne podudaraju...
Probal sam mijenjati nekaj al ne pomaže.
I nije mi niti uzelo novce.

Neki savjet?
Ovo mi je prva kupnja s Amazona.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
azzie kaže...

Naručio sam jedno 3-4 narudžbe i sada bi to trebalo počet stizati pa me zanima koja dostavna služba dostavlja. Nije valjda HP jer će me zvati za svaki paket ako ću doci sam pokupiti a ako odbiješ onda kasni par dana.

Meni je zadnje dvije narudžbe razbijene na po nekoliko paketa sve dostavio HP i to ekspresno brzo svega dan nakon što su stvari zaprimili u HR i bez ovih gluposti oko dolaska po paket. Varaždin. Ali sam čuo da to rade za neke dostave s nekih drugih trgovina.

Deckard
12 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Evo stigla je i moja prva Amazon dostava, godinama sam izbjegavao kupnju jer nisam htio placati preskupu dostavu i/ili dostavljati pakete preko posrednika (mailbox).
S obzirom da sada postoji besplatna dostava za kupnje iznad 49 eura narucio sam par stvari.
Od narudzbe do isporuke je proslo 14 dana, isporuka je podjeljena u dva paketa iako je u pitanju isti seller, pakete je isporucio HP i paketi su dosli gotovo unisteni (sadrzaj paketa je prezivio jer je tvrd, ali nije lijepo za vidjeti).

Zakljucak: presporo, ali ako ti se ne zuri mozes proci povoljno. Budi spreman na svakavo stanje paketa.
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.5.2024 10:33 (Majesty).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Majesty kaže...
Evo stigla je i moja prva Amazon dostava, godinama sam izbjegavao kupnju jer nisam htio placati preskupu dostavu i/ili dostavljati pakete preko posrednika (mailbox).
S obzirom da sada postoji besplatna dostava za kupnje iznad 49 eura narucio sam par stvari.
Od narudzbe do isporuke je proslo 14 dana, isporuka je podjeljena u dva paketa iako je u pitanju isti seller, pakete je isporucio HP i paketi su dosli gotovo unisteni (sadrzaj paketa je prezivio jer je tvrd, ali nije lijepo za vidjeti).

Zakljucak: presporo, ali ako ti se ne zuri mozes proci povoljno. Budi spreman na svakavo stanje paketa.

Da , paketi dolaze u užasnom stanju .Isto naručio par stvari i Air Fryer mi je došao s dvije velike rupe na kutiji ali srećom radi i nema nikakvih vidljivih oštećenja , drugi paket su mi pustili pred ulaznim vratima bez ikakve obavijesti i nasreću me dočekao dok sam došao s posla . A treći je negdje slomljen vani završio , pa su ga vratili i "refundirali" (iako novce još nisam dobio a prošlo je vise od 14 dana pa ću ih morati daviti). Što se tiče dostave jako loše iskustvo što sam moga pretpostaviti čim HP isporučuje.

 

16 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Ja sam imao dvije narudžbe u zadnje vrijeme sa po nekoliko artikala po narudžbi. Naravno išli su u više paketa. Prva dostava 4 dana, druga 7 dana. Ambalaže full čitave i bez ikakvih oštećenja. A bilo je i sitnijeg namještaja u paketima. Pa moram pohvaliti HP, barem ovu ekipu koja dostavlja iz Zagreba (gdje paketi stižu) u Varaždin i lokalno. Meni se čini da kod nas ekipa razvali stvari, pa kako je ko kakve sreće s lokalnim dostavama. Kupujem na Amazonima po EU godinama i ne sjećam se da je nešto došlo oštećeno. A možda sam samo imao sreće.
Deckard
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

meni kuciste naruceno u nedjelju, poslano u ponedjeljak, i u srijedu doslo do mene

 

kutija izgledala novo, ali tek kad sam dosao doma sam vidio veliku i duboku rupu na paketu. srecom nije bilo razbijenog stakla

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
deckard kaže...
azzie kaže...

Naručio sam jedno 3-4 narudžbe i sada bi to trebalo počet stizati pa me zanima koja dostavna služba dostavlja. Nije valjda HP jer će me zvati za svaki paket ako ću doci sam pokupiti a ako odbiješ onda kasni par dana.

Meni je zadnje dvije narudžbe razbijene na po nekoliko paketa sve dostavio HP i to ekspresno brzo svega dan nakon što su stvari zaprimili u HR i bez ovih gluposti oko dolaska po paket. Varaždin. Ali sam čuo da to rade za neke dostave s nekih drugih trgovina.

 Meni danas stigle dvije stvarčice u jednom paketu(jedna prodavatelj Amazon, druga neki drugi trgovac), dostava DPD, Zagreb.

2 godine
protjeran
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Kupljeno 30.04, stiglo 14.05. Dostava Hrvatska pošta. Kutija mint condition.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.5.2024 13:45 (OnTime).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Bok ekipa,
kakva je situacija recimo s kupnjom na rate, konkretno zanima me da li se može kupit laptop na tipa cca 24-36 rata ili je to moguće samo preko onoga njihovog financirunga gdje se uzimaju kamate? Prijatelj pokušava kupit preko amazona laptop, krenuli malo korak po korak i na kraju nas bacilo na onaj financirung putem Barclaysa. Jel to tako funkcionira u ovom slučaju ili se može recimo upisat naša zaba/pbz kartica pa u aplikaciji namjestit na rate?  Ako ima netko iskustva može neki tutorial ilitiga how to..

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

D.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2024 1:15 (MUĆAK).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
azzie kaže...
 drugi paket su mi pustili pred ulaznim vratima bez ikakve obavijesti i nasreću me dočekao dok sam došao s posla ..

 

 

Da li si kontaktirao koga u pošti po ovom pitanju?

Da li je paket poslan kao paket ili kao pismo?

 

Dostavu im radi ekipa sa pola mozga, meni prvi dan napisu " zgrada nema portafona niti prezimena" došli sa zadnje strane zgrade i kao nije znao naći ulaz u istu.

Drugi dan bio drugi dostavljač koji je eto znao naći ulaz u zgradu pa je našao i portafone.

 

Iskreno mislim da oni majmuni koji guraju oblike kroz istoimene rupe bi riješili nedoumice koji ovi nisu u stanju.

 

 

 

 

 

7 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

13.5.2024 napravio sam narudžbu sa 3 artikla ukupno 69,20 € sa predviđenim datumom dostave 28.5. nešto duže nego ranije kad bi  Amazon.de ako ima na svom skladištu robu poslao u roku od 2 do 3 dana nego je problem uvijek bio HP u V.Gorici gdje bi ležalo danima , ali ovaj put artikli su išli iz Amazon u Slovačkoj , Italija 2 skladišta da bi pošiljka stigla sinoć u Zagreb i jutros 23.5. dobijem obavijest da me pošiljka čeka u poštanskim uredu u Crikvenici za manje od 24 h a htio sam izabrati paketomat ali sam se zaje... . pa kliknuo na p.ured .

 

Odem ja oko 18 h po pošiljku  u poštu donesla ova djelatnica malo deblju kuvertu sa artiklima  potpišem i stavim kuvertu u vrećicu izlazim iz pošte i slučajno jedna ručka od vrećice mi ispadne iz šake i vrećica se otvori imam što vidjeti ono što nisam vidio na šalteru kad sam preuzimao kuvertu na lijevoj strani nedostaje i poderano 5 cm i odljepljeno  ja odmah se vratim na šalter kad ova me gleda i pita što nešto nije u redu ja kažem evo nije kuverta je odljepljivana i poderana  ja pred njom odlijepim ostatak izvadim van artikle sumnja je bila opravdana nedostaje  USB C kabel 120 W 1,5 m druga dva su  unutra  i tri papirića za svaki artikl ali nema kabela a papirić za njega je unutra . 

Ja njoj kažem da je netko izvadio i ukrao artikl  moram napraviti prigovor ona meni da sam ja izašao van i tek onda vidio da je otvoreno a ja njoj i što onda ja sam  sam izašao van par koraka iz pošte  izvadio kabel i vratio se natrag pa gdje je kabel nisam ga valjda zabio sebi u guzi... .

Ova mi napiše tel.broj za prigovor i mail  da ona tu ne može ništa .

 

Evo dolje sam napravio fotke da vidite kako izgleda kuverta a moj dojam je da je kabel izvađen ....

 

1.u Zagrebu

2. dostavljač do poštanskog ureda 

3. dijelatnik koji je u pošti zaprimio pošiljku od dostavljača 

 

 

Kabel sigurno nije nestao na putu od Slovačke do Zagreba , cijena kabela je 16 € i sva sreća da nije ukradena Samsung kartica sa USB adapterom koja je sada 60 € , i što sada učiniti sa HP sigurno neću ništa riješiti dali pisati reklamaciju Amazonu i poslati im mailom ove fotke da vide sa kakvim sve kriminalcima surađuju  iako oni direktno nisu ništa krivi za ovo .

 

Nikada mi se ovo nije dogodilo sa bilo kojom dostavom  a imao sam puno pošiljki od domaćih i stranih trgovina .

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2024 16:54 (MUĆAK).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
MUĆAK kaže...

...i što sada učiniti sa HP sigurno neću ništa riješiti dali pisati reklamaciju Amazonu i poslati im mailom ove fotke da vide sa kakvim sve kriminalcima surađuju  iako oni direktno nisu ništa krivi za ovo .

 Nikada mi se ovo nije dogodilo sa bilo kojom dostavom  a imao sam puno pošiljki od domaćih i stranih trgovina .

Piši Amazonu, naravno. A i ne mora biti da je do naših, ima svakakvog ološa po EU na svakom uglu, prošlo je to dosta ruku prije nego ti je stiglo u ruke.

Deckard
16 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Ako se naruči više artikala odjednom, primjera 6-7 nekih manji sitnica tipa cooler, maskica za mobitel, jel to sve dođe zajedno u jednom pakiranju ili u više različitih pakiranja. Pretpostavljam isto tako da je kako piše poštarina iznad 49eu besplatna za hr.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2024 18:21 (sage).
 
0 0 hvala 0
3 godine
suspendiran
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
sage kaže...
Ako se naruči više artikala odjednom, primjera 6-7 nekih manji sitnica tipa cooler, maskica za mobitel, jel to sve dođe zajedno u jednom pakiranju ili u više različitih pakiranja. Pretpostavljam isto tako da je kako piše poštarina iznad 49eu besplatna za hr.

Najčešće razdjele pakete ovisno u kojoj zemlji se što nalazi  (španjolska,Italija,njemačka,slovačka..) i da poštarina je besplatna iznad 50 eura.

15 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Naručio sam 15.4. masažer preko Amazon.de po sniženoj cijeni od 139 eura i iskoristio dodatni popust od 20 eura koji je bio dostupan do 1.5., uz besplatnu poštarinu za narudžbe iznad 49 eura. Na stranici proizvoda nije naveden datuma dostave, već samo napomena "besplatna poštarina iznad 49 eura". Do 30.4. masažer još nije stigao pa sam odlučio provjeriti status narudžbe. Na stranici za praćenje narudžbi pisalo je: "Order created. We still do not have estimated delivery date. Delivery date will be provided via email soon." Kontaktirao sam službu za korisnike i momak mi kaze da se masažer ne može isporučiti jer se zbog baterije smatra "hazardous" te da narudžbu moraju otkazati. Tvdi da ju ne mogu poslati besplatno vec predlaze da ponovno naručim proizvod ali da platim "Expedited shipping" i obećava povrat novca za shipping kada uređaj stigne. Kopiju razgovora mi salje na mail. Zatvaram chat i idem naruciti kako mi je receno, međutim, ta opcija slanja nije dostupna.

.

Ponovno kontaktiram službu za korisnike. Svaki zaposlenik procita poruku napusti razgovor da bi netko drugi preuzeo razgovor. Nakon nekoliko pokušaja i objasnjavanja situacije, supervisor mi šalje link za isti masažer i tvrdi da će uređaj biti isporučen jer je "Sold by Amazon and Shipped by Amazon". Dva tjedna iza, ista prica - nakon mog upita o isporuci, kazu narudzbu treba otkazati. Cak velikodusno kazu da mogu uredjaj kupiti negdje drugdje jer oni ovaj nisu naplatili vec samo autorizirali karticu. Super. 

 

Amazon.it potpuno druga prica. Isti masazer narucen s njihove stranice, isti dan dobio mail i datum isporuke. Shipping placen 10 EUR, a cijena uredjaja 129 eur.

 

Da sam mogao naci takav slican masazer u hr, kupio bih ga tu i nebi se ovoliko gnjavio. Jedini slican model prodaje Emmezeta za 269 eur, a to mi se nije isplatilo. A mozda ni ovo nije bilo vrijedno zivaca. Bas razocaran u Amazon.de

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2024 23:30 (mesomeone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Amazon - pitanja i odgovori
mesomeone kaže...

Naručio sam 15.4. masažer preko Amazon.de po sniženoj cijeni od 139 eura i iskoristio dodatni popust od 20 eura koji je bio dostupan do 1.5., uz besplatnu poštarinu za narudžbe iznad 49 eura. Na stranici proizvoda nije naveden datuma dostave, već samo napomena "besplatna poštarina iznad 49 eura". Do 30.4. masažer još nije stigao pa sam odlučio provjeriti status narudžbe. Na stranici za praćenje narudžbi pisalo je: "Order created. We still do not have estimated delivery date. Delivery date will be provided via email soon." Kontaktirao sam službu za korisnike i momak mi kaze da se masažer ne može isporučiti jer se zbog baterije smatra "hazardous" te da narudžbu moraju otkazati. Tvdi da ju ne mogu poslati besplatno vec predlaze da ponovno naručim proizvod ali da platim "Expedited shipping" i obećava povrat novca za shipping kada uređaj stigne. Kopiju razgovora mi salje na mail. Zatvaram chat i idem naruciti kako mi je receno, međutim, ta opcija slanja nije dostupna.

.

Ponovno kontaktiram službu za korisnike. Svaki zaposlenik procita poruku napusti razgovor da bi netko drugi preuzeo razgovor. Nakon nekoliko pokušaja i objasnjavanja situacije, supervisor mi šalje link za isti masažer i tvrdi da će uređaj biti isporučen jer je "Sold by Amazon and Shipped by Amazon". Dva tjedna iza, ista prica - nakon mog upita o isporuci, kazu narudzbu treba otkazati. Cak velikodusno kazu da mogu uredjaj kupiti negdje drugdje jer oni ovaj nisu naplatili vec samo autorizirali karticu. Super. 

 

Amazon.it potpuno druga prica. Isti masazer narucen s njihove stranice, isti dan dobio mail i datum isporuke. Shipping placen 10 EUR, a cijena uredjaja 129 eur.

 

Da sam mogao naci takav slican masazer u hr, kupio bih ga tu i nebi se ovoliko gnjavio. Jedini slican model prodaje Emmezeta za 269 eur, a to mi se nije isplatilo. A mozda ni ovo nije bilo vrijedno zivaca. Bas razocaran u Amazon.de

 isto mi se dogodilo sa google pixelom 7 pro i to jos dok nije bio free delivery, nema datuma isporuke bit ce za par dana, javim se opet kaze ipak oni nemaju na .de to jest na njemackih skladistima da ce povuc iz drugih zemalja, cekam 15 dana opet nista kao nemogu to provuc da otkazem narudzbu i narucim ponovno, na kraju sam otkazao i vise nisam ni narucio

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
7 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
MUĆAK kaže...

13.5.2024 napravio sam narudžbu sa 3 artikla ukupno 69,20 € sa predviđenim datumom dostave 28.5. nešto duže nego ranije kad bi  Amazon.de ako ima na svom skladištu robu poslao u roku od 2 do 3 dana nego je problem uvijek bio HP u V.Gorici gdje bi ležalo danima , ali ovaj put artikli su išli iz Amazon u Slovačkoj , Italija 2 skladišta da bi pošiljka stigla sinoć u Zagreb i jutros 23.5. dobijem obavijest da me pošiljka čeka u poštanskim uredu u Crikvenici za manje od 24 h a htio sam izabrati paketomat ali sam se zaje... . pa kliknuo na p.ured .

 

Odem ja oko 18 h po pošiljku  u poštu donesla ova djelatnica malo deblju kuvertu sa artiklima  potpišem i stavim kuvertu u vrećicu izlazim iz pošte i slučajno jedna ručka od vrećice mi ispadne iz šake i vrećica se otvori imam što vidjeti ono što nisam vidio na šalteru kad sam preuzimao kuvertu na lijevoj strani nedostaje i poderano 5 cm i odljepljeno  ja odmah se vratim na šalter kad ova me gleda i pita što nešto nije u redu ja kažem evo nije kuverta je odljepljivana i poderana  ja pred njom odlijepim ostatak izvadim van artikle sumnja je bila opravdana nedostaje  USB C kabel 120 W 1,5 m druga dva su  unutra  i tri papirića za svaki artikl ali nema kabela a papirić za njega je unutra . 

Ja njoj kažem da je netko izvadio i ukrao artikl  moram napraviti prigovor ona meni da sam ja izašao van i tek onda vidio da je otvoreno a ja njoj i što onda ja sam  sam izašao van par koraka iz pošte  izvadio kabel i vratio se natrag pa gdje je kabel nisam ga valjda zabio sebi u guzi... .

Ova mi napiše tel.broj za prigovor i mail  da ona tu ne može ništa .

 

Evo dolje sam napravio fotke da vidite kako izgleda kuverta a moj dojam je da je kabel izvađen ....

 

1.u Zagrebu

2. dostavljač do poštanskog ureda 

3. dijelatnik koji je u pošti zaprimio pošiljku od dostavljača 

 

 

Kabel sigurno nije nestao na putu od Slovačke do Zagreba , cijena kabela je 16 € i sva sreća da nije ukradena Samsung kartica sa USB adapterom koja je sada 60 € , i što sada učiniti sa HP sigurno neću ništa riješiti dali pisati reklamaciju Amazonu i poslati im mailom ove fotke da vide sa kakvim sve kriminalcima surađuju  iako oni direktno nisu ništa krivi za ovo .

 

Nikada mi se ovo nije dogodilo sa bilo kojom dostavom  a imao sam puno pošiljki od domaćih i stranih trgovina .

 

 

Napisao sam prigovor putem maila  korisničkoj službi poslao im fotke a oni u roku od 8 sati odlučili mi vratiti novac u cijelosti za cca

5 do 10 dana iako sam ja tražio da mi pošalju isti takav kabel umjesto povrata  novca da ne moram ponovo naručivati ali oni to ne mogu napraviti jer oni nisu prodavatelj tog artikla nego netko drugi .

 

Brzo i fer , nadam se . 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2024 20:05 (MUĆAK).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice