Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.725
|
čitano: 4.893.238
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ja igram s kontrolerom još od PS3 i Black Opsa 2 :D

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
robiKc kaže...

Imam frku. Sin je do jučer imao Hrvatski Ps5+ Extreme (on je family manager). Pošto HR PS store nije imao nikakve popuste za Ps+, imao sam i ja napravljen profil na toj istoj konzoli ali je profil prijavljen u Švicarskoj (živimo u Švicarskoj). Malo prije sam uzeo preko svog švicarskog profila ps5+ Extreme, pod User and accounts/other/Console sharing and offline Play stavio na enable. Kada odem na switch user i prebacim se na sinov profil igrice koje su skinute preko ps+ storea su zaključane.

 

Molim pomoć kako ovo riješiti?

 

Da li je problem da ja posto sad imam ps+ moram biti family manager?

 

Cudno zvuci jer ces instalirat iste igre ali vjerojatno ih sad moras skinuti sa svog profila jer on svoje ne moze igrat zato sto mu je istekla preplata.

4 godine
offline
Re: Sony PlayStation 5

Riješio 

6 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
robiKc kaže...

Imam frku. Sin je do jučer imao Hrvatski Ps5+ Extreme (on je family manager). Pošto HR PS store nije imao nikakve popuste za Ps+, imao sam i ja napravljen profil na toj istoj konzoli ali je profil prijavljen u Švicarskoj (živimo u Švicarskoj). Malo prije sam uzeo preko svog švicarskog profila ps5+ Extreme, pod User and accounts/other/Console sharing and offline Play stavio na enable. Kada odem na switch user i prebacim se na sinov profil igrice koje su skinute preko ps+ storea su zaključane.

 

Molim pomoć kako ovo riješiti?

 

Da li je problem da ja posto sad imam ps+ moram biti family manager?

 

 

Ps+ benefiti se dijele ako se ukljuci na ostale accounte na istoj konzoli, dakle same igre, online igranje itd... Buduci da je njemu ps+ istekao igre iz ps+ library su mu zakljucane dok ne obnovi ps+ pretplatu, za taj racun. To sto ste uzeli ps+ na drugom, svom racunu znaci da mozete dijeliti igre iz tog a ne sinovog racuna sa ostalim racunima na konzoli ako svoj racun postavite kao primarni na konzoli i ukljucite dijeljenje. Kako ste tek uzeli ps+ na svom racunu, rekao bih da nemate te ps+ igre koje je sin dodavao mjesecno sa ps+ usluge, mozete dodavati samo slijedece dok su ponudjene, svaki mjesec se mijenjaju. Ono sto mozete dijeliti  sa sinom i drugim racunima konzole su ps+ extreme library igre, ako svoj racun postavite kao primarni.

Zanima me kako ste uspjeli ubaciti sinov i svoj racun u isti family, mislio sam da se to ne moze ako su racuni otvoreni u razlicitim regijama. 

 

Ps family manager je za upravljanje clanovima obitelji, sredstvima placanja, pravima clanova obitelji na kupovanje igara tj. placanja, roditeljska zastita itd...

https://www.playstation.com/en-hr/support/account/playstation-family-account-set-up/

 

5 godina
offline
Sony PlayStation 5

Jel ima netko kakav dobar link za PS5 NVME 1tb - 2tb za okačit?
Što je best buy trenutno kod nas?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
FrostyHR kaže...

Jel ima netko kakav dobar link za PS5 NVME 1tb - 2tb za okačit?
Što je best buy trenutno kod nas?

 https://eu.crucial.com/ssd/p5-plus/ct1000p5pssd5

https://eu.crucial.com/ssd/p5-plus/ct2000p5pssd5

Kreirati prvo korisnicki racun, dodati adresu za isporuku i onda pod svojim racunom ubaciti u kosaricu i zakaciti svoju adresu. Isporuka besplatna. Tek u zadnjem koraku ce obracunati nas PDV pa ce konacna cijena biti za euro do dva veca nego na stavljenim linkovima.

 

Ima ssdova i s boljim performansama ali i nesto vecom cijenom. Npr WD_BLACK  SN850X 2tb model bez heatsinka (s heatsinkom nije toliko snizenje) 

 https://amzn.eu/d/dNpKgSQ

Za njega bi trebalo jos kupiti i heatsink, npr. BeQuiet MC1 sto jos dize cijenu a i slanje se placa.

https://amzn.eu/d/iqTOhCs

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.11.2023 13:40 (Maat).
2 godine
offline
Sony PlayStation 5

Što bi preporučili za ps5? Monitor ili tv?

 

S obzirom da mi kroz par dana stiže ps5, planiram kupiti novi monitor ili tv, u cjenovnom rangu do 300e.

 

Nisam neki zahtjevan gamer, samo singleplayer igram pa mi refresh rate nije bitan.

 

E sad, da li ići na 2k/4k 32" monitor ili na 43" 4k tv?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ovisi jel više voliš igrati na malo ekranu ili velikom. Jel igraš iz fotelje/trosjeda ili si za stolom? 

 

Ja osobno volim igrati na velikom ekranu, stoga je moj odabir tv. 

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Maat kaže...
FrostyHR kaže...

Jel ima netko kakav dobar link za PS5 NVME 1tb - 2tb za okačit?
Što je best buy trenutno kod nas?

 https://eu.crucial.com/ssd/p5-plus/ct1000p5pssd5

https://eu.crucial.com/ssd/p5-plus/ct2000p5pssd5

Kreirati prvo korisnicki racun, dodati adresu za isporuku i onda pod svojim racunom ubaciti u kosaricu i zakaciti svoju adresu. Isporuka besplatna. Tek u zadnjem koraku ce obracunati nas PDV pa ce konacna cijena biti za euro do dva veca nego na stavljenim linkovima.

 

Ima ssdova i s boljim performansama ali i nesto vecom cijenom. Npr WD_BLACK  SN850X 2tb model bez heatsinka (s heatsinkom nije toliko snizenje) 

 https://amzn.eu/d/dNpKgSQ

Za njega bi trebalo jos kupiti i heatsink, npr. BeQuiet MC1 sto jos dize cijenu a i slanje se placa.

https://amzn.eu/d/iqTOhCs

 

Pitam se koliko je bitan heatsink zapravo? Pa neće valjda thermal trottle-at toliko? Obicno su stvari toplije u write-u, ne u read-u. Jel vozi tko bez hladnjaka nvme na plejki i kak se ponaša? 

15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
FrostyHR kaže...

Pitam se koliko je bitan heatsink zapravo? Pa neće valjda thermal trottle-at toliko? Obicno su stvari toplije u write-u, ne u read-u. Jel vozi tko bez hladnjaka nvme na plejki i kak se ponaša? 

 

Bit će sve ok i bez heatsinka. Nećeš skužiti apsolutno nikakvu razliku i da se throttlea, i da se ne throttlea.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
3 godine
offline
Sony PlayStation 5

 

Pozdrav svima,

Imam par pitanja, nadam se da ću uspijete pojasniti. Do sad sam cijeli život bio na PC-u.

Naime imam ps4 i sad planiram sinu uzeti ps5 🙂

1. Da li je moguće imati iste igre na obje konzole (pod uvjetom da su i za 4 i 5, kupio 1.11. COD MWIII)

2. Konkretno novi COD, da li je moguće igrati na 2 ekrana, 2 konzole istu igru instaliranu na obje konzole ili da kupim sad ovaj ps5 u kompletu sa COD mwIII?

3. Recimo želimo igrati i Fortnite na 2 ekrana, znači da mi nije splitScr.. na što moram paziti?

Nešto se dogodilo i ne da mi više u holu da dodam drugi kontroler ( logiram se sa drugim kontrolerom na njegov acc, ali mi u igri ne da da stisnem trokut i dodam drugog igraca)

4. Da li je moguće i kako na ps4 igrati  COD mwIII mp splitscr, ALi da on igra kontrolerom a ja mišem i tipkovnicom? ( kad god sam probao namjestiti u glavnim postavkama - jedan AIM (mis/kontroler) ne radi ovisno što je namjesteno prije ulaska u igru.

 

 

..ps5 bi uzeo svakako zbog brzine  i da ne moramo blejati u pola ekrana..znači uvijek bi bili na istoj mreži.. 

Hvala unaprijed na odgovorima.

 

Zabrinuti otac 😉

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.11.2023 21:11 (IceManVk).
 
0 0 hvala 0
11 mjeseci
offline
Sony PlayStation 5

U Sancti je ps5 dualsense trenutno 50€, a u HT aplikaciji imate kod za 20% na gaming pribor, pa onda dode na 40€.

 
1 0 hvala 0
5 godina
online
Sony PlayStation 5

Imam pitanje.

Gledam sad na Cruical-u P5 Plus i u košarici mi piše disk od 1TB makar sam stavio od 2 i cijena je za 2TB?

Za Hrvatsku je 2TB 98,31e?

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.11.2023 22:42 (MasterYX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MasterYX kaže...

Imam pitanje.

Gledam sad na Cruical-u P5 Plus i u košarici mi piše disk od 1TB makar sam stavio od 2 i cijena je za 2TB?

 Znači nisam jedini?

6 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
MasterYX kaže...

Imam pitanje.

Gledam sad na Cruical-u P5 Plus i u košarici mi piše disk od 1TB makar sam stavio od 2 i cijena je za 2TB?

Za Hrvatsku je 2TB 98,31e?

 

U zadnjem koraku jos i pdv doda, prije placanja. Nazalost i meni isti problem s 2tb diskom s heatsinkom. Bez heatsinka se ne dogadja. Ali SKU oznaka je dobra, bar na mobilnoj stranici, moguce je greska samo u opisu?  Prijavite podrsci mogu li rijesiti. Meni ne treba, otkazujem narudzbu samo sam isao provjeriti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.11.2023 1:39 (Maat).
8 godina
offline
Sony PlayStation 5
Maat kaže...
MasterYX kaže...

Imam pitanje.

Gledam sad na Cruical-u P5 Plus i u košarici mi piše disk od 1TB makar sam stavio od 2 i cijena je za 2TB?

Za Hrvatsku je 2TB 98,31e?

 

U zadnjem koraku jos i pdv doda, prije placanja. Nazalost i meni isti problem s 2tb diskom s heatsinkom. Bez heatsinka se ne dogadja. Ali SKU oznaka je dobra, bar na mobilnoj stranici, moguce je greska samo u opisu?  Prijavite podrsci mogu li rijesiti. Meni ne treba, otkazujem narudjbu samo sam isao provjeriti.

 Mislim da sam u još nekoj temi vidio da je netko imao isti problem, ali ne mogu trenutno pronaći. Dodam link ako pronađem u međuvremenu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.11.2023 1:04 (mata94).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Kakve su razlike Slim i obicnog modela PS5?

 

Bolje uzeti Slim varijantu za prvu kupnju?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
pc_fan005 kaže...

Kakve su razlike Slim i obicnog modela PS5?

 

Bolje uzeti Slim varijantu za prvu kupnju?

 

Slim ima odvojivi disk drive, pa ako si kupio digital i predomislio se, možeš kasnije kupiti posebno blu-ray drive i dodati ga. Meni osobno je slim neusporedivo ružniji od launch modela, a ima i famoznu ružnu nožicu za horizontalno postavljanje. Ako hoćeš stalak, moraš ga kupiti posebno.

 

Postoje i neke izmjene u arhitekturi unutra, ali zaista ništa čime bi se itko trebao zamarati. Osnovni model radi savršeno. Možeš kupiti bilo koji i radit će jednako.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.11.2023 16:10 (Q-Tip).
6 godina
online
Re: Sony PlayStation 5

Pretpostavljam da si htio reci da se Blu ray citac moze dodati u slim model,  ne hard disk...ugradnja dodatnog ssd je moguca u sve modele

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.11.2023 11:06 (Maat).
15 godina
online
Sony PlayStation 5

Postoji optički i magnetski disk drive ak ćemo picajzlirati.

Baš SSD i NVMe nisu disk drive, jer nije rotirajući disk u igri :-)

Tak da generalno gledano nije krivo rekao.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

slim ima i onih famoznih cca 150gb vise mjesta, pa je sad okruglo 1tb disk. Ostalo je sve isto kao na c chasiji, a i b su na 7nm procesu i imaju vece maticne, c chasis je na 6nm i ima manju maticnu kakvu ima i ovaj slim novi. Proizvodni proces nije donio napredak u performansama, samo manje zagrijavanje. C isto ima i manji hladnjak na osnovu toga. Slim isto. Btw Sony ne zove novu konzolu slim sluzbeno, nego d chasis.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

Postoji optički i magnetski disk drive ak ćemo picajzlirati.

Baš SSD i NVMe nisu disk drive, jer nije rotirajući disk u igri :-)

Tak da generalno gledano nije krivo rekao.

 

Mozda sam ja nesto krivo shvatio ali referirao sam se na ovo za 'hard disk' i digitalnu konzolu ispod te odvojivi disk drive sto se sasvim sigurno odnosi na bluray citac. Zna se tocno sto je hard disk a to nije bluray citac. Znaci 'disk drive' je ispravan ali nejasan termin ali 'hard disk' potpuno pogresan. Nikad nitko nije opticki drive nazvao hard diskom. A za ssd sam nevezano ali mozda nepotrebno dodao da bude jasno da se u svim modelima moze dodati.

Q-Tip kaze..

Slim ima odvojivi disk drive, pa ako si kupio digital i predomislio se, možeš kasnije kupiti posebno hard disk i dodati ga.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.11.2023 13:25 (Maat).
6 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
FrostyHR kaže...

Pitam se koliko je bitan heatsink zapravo? Pa neće valjda thermal trottle-at toliko? Obicno su stvari toplije u write-u, ne u read-u. Jel vozi tko bez hladnjaka nvme na plejki i kak se ponaša? 

 

Bit će sve ok i bez heatsinka. Nećeš skužiti apsolutno nikakvu razliku i da se throttlea, i da se ne throttlea.

 Kad vec picajzliram cisto da sugeriram i da mozda ovo nije najbolje podrucje za stedjeti 10ak eura. Throttleanje nije ono sto bi trebalo nekoga brinuti, vise povecani temperaturni stres ako nema dodatnog hladnjaka. Throttleanje je zastitni mehanizam da smanji pregrijavanje, no dugorocno to nije dobro i utjece na zivotni vijek ssda. To je glavni razlog za preporuku za hladnjak, da se smanji vjerojatnost kvara .

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.11.2023 13:31 (Maat).
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Maat kaže...
Bitanga kaže...

Postoji optički i magnetski disk drive ak ćemo picajzlirati.

Baš SSD i NVMe nisu disk drive, jer nije rotirajući disk u igri :-)

Tak da generalno gledano nije krivo rekao.

 

Mozda sam ja nesto krivo shvatio ali referirao sam se na ovo za 'hard disk' i digitalnu konzolu ispod te odvojivi disk drive sto se sasvim sigurno odnosi na bluray citac. Zna se tocno sto je hard disk a to nije bluray citac. Znaci 'disk drive' je ispravan ali nejasan termin ali 'hard disk' potpuno pogresan. Nikad nitko nije opticki drive nazvao hard diskom. A za ssd sam nevezano ali mozda nepotrebno dodao da bude jasno da se u svim modelima moze dodati.

Q-Tip kaze..

Slim ima odvojivi disk drive, pa ako si kupio digital i predomislio se, možeš kasnije kupiti posebno hard disk i dodati ga.

 

 

 

 

Istina, to hard disk nisam vidio, tu si u pravu :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Maat kaže...

 Kad vec picajzliram cisto da sugeriram i da mozda ovo nije najbolje podrucje za stedjeti 10ak eura. Throttleanje nije ono sto bi trebalo nekoga brinuti, vise povecani temperaturni stres ako nema dodatnog hladnjaka. Throttleanje je zastitni mehanizam da smanji pregrijavanje, no dugorocno to nije dobro i utjece na zivotni vijek ssda. To je glavni razlog za preporuku za hladnjak, da se smanji vjerojatnost kvara .

 

Slažem se, naravno, ali ako imaš dobar deal bez hladnjaka ja bih kupio, pa taman i da crkne za 3-4-5-6 godina. Onda ćeš već moći kupiti neki od 5 TB.

Vjerojatno će trajati puno duže od samog PS5, jer gaming nije nimalo zahtjevan za nvme.

 

https://www.tomshardware.com/features/ps5-ssd-upgrade-temperature-testing/3

Temperature su malo više, ali ništa zabrinjavajuće za elektroniku. Throttlea se tek na 88°C. Čitanje nije toliko kritično, a zapisivanje je najviše radi downloadanja igara, no s obzirom na download speed teško da će mu to potrošiti i 10% bandwidtha.

 

No da, bolje je kupiti nešto sa hladnjakom nego bez. Ali i bez uglavnom se neće ništa dogoditi niti ćeš primjetiti razliku.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Maat kaže...

Pretpostavljam da si htio reci da se Blu ray citac moze dodati u slim model,  ne hard disk...ugradnja dodatnog ssd je moguca u sve modele

 

Ma jasno, mislim jedno, pišem drugo. Hvala na ispravci. Nisam se naspavao. 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pozdrav. Pokušavam kupiti godinu PS plus extra pretplate na Indijskom storeu, no kod odabira mi ne nudi popust za Black friday. Itko kakve ideje zašto?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
FrostyHR kaže...

Jel ima netko kakav dobar link za PS5 NVME 1tb - 2tb za okačit?
Što je best buy trenutno kod nas?

 Ja ga uzeo nedano i zaista je vrhunski. Samsung 980 Pro

5 godina
offline
Sony PlayStation 5

Heads up! Provjeri firmware da ti nije stari (3B2QGXA7)! Mogao bi ti brzo otić pa-pa!
Nekad je Samsung SSD bio sinonim za kvalitetu, ali u doba SATA. U zadnje vrijeme su u slobodnom padu po tom pitanju i muljaju di god stignu, pa ih izbjegavam a i nisu jeftini.

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
ivankr kaže...

Pozdrav. Pokušavam kupiti godinu PS plus extra pretplate na Indijskom storeu, no kod odabira mi ne nudi popust za Black friday. Itko kakve ideje zašto?

 Izgleda da nema više popusta na pretplatu. Probao sam par regija promjenit, ne nudi ni meni više. Al recimo God of War Ragnarok u Indiji je na popustu još uvijek do 28.12. Tak da... pitaj boga

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice