Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.743
|
čitano: 5.668.155
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Inače jedan je da je jučer AMD proslavio 55. rođendan.

 

Eto želim im još toliko, još dobrih proizvoda i da budu konkurentni ostalim proizvođačima kako bi mi mali imali donekle normalne cijene proizvoda.

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

@Boris Grozni daj nekakav primjer, koju si zadnju AMD grafu posjedovao, kakve i probleme imao i sl. ?

Ja sam isto na Nvidia grafama zadnjih godina i jako sam zadovoljan, ali AMD je cjenovno dosta primamljiv, pa me čisto interesira.

Obzirom da stalno tvrdiš isto, pretpostavljam da si nešto zadnjih generacija i koristio, a ne samo čitao po netu ?

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2024 13:43 (zabranjeniples).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
zabranjeniples kaže...

@Boris Grozni daj nekakav primjer, koju si zadnju AMD grafu posjedovao, kakve i probleme imao i sl. ?

Ja sam isto na Nvidia grafama zadnjih godina i jako sam zadovoljan, ali AMD je cjenovno dosta primamljiv, pa me čisto interesira.

Obzirom da stalno tvrdiš isto, pretpostavljam da si nešto zadnjih generacija i koristio, a ne samo čitao po netu ?

 Rx6600xt, nadam se zadnji Amd proizvod ikada problema je bilo more s tom grafom nema smisla nabrajati ima u temama, sve je to vec videno na Amd samo je iz serije u seriju vise manje copy paste

22 mjeseca
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Boris grozni kaže...
zabranjeniples kaže...

@Boris Grozni daj nekakav primjer, koju si zadnju AMD grafu posjedovao, kakve i probleme imao i sl. ?

Ja sam isto na Nvidia grafama zadnjih godina i jako sam zadovoljan, ali AMD je cjenovno dosta primamljiv, pa me čisto interesira.

Obzirom da stalno tvrdiš isto, pretpostavljam da si nešto zadnjih generacija i koristio, a ne samo čitao po netu ?

 Rx6600xt, nadam se zadnji Amd proizvod ikada problema je bilo more s tom grafom nema smisla nabrajati ima u temama, sve je to vec videno na Amd samo je iz serije u seriju vise manje copy paste

Imao sam toliko problema s Nvidia driverima u zadnje 2 do 3 godine da bih mogao knjigu napisati, i to je bio razlog zašto sam prešao na Apple. Ako je Nvidia ono najbolje što x86 Windows svijet može ponuditi, onda nemam što tu više kupovati

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2024 14:26 (Trilogija).
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Boris grozni kaže...
zabranjeniples kaže...

@Boris Grozni daj nekakav primjer, koju si zadnju AMD grafu posjedovao, kakve i probleme imao i sl. ?

Ja sam isto na Nvidia grafama zadnjih godina i jako sam zadovoljan, ali AMD je cjenovno dosta primamljiv, pa me čisto interesira.

Obzirom da stalno tvrdiš isto, pretpostavljam da si nešto zadnjih generacija i koristio, a ne samo čitao po netu ?

 Rx6600xt, nadam se zadnji Amd proizvod ikada problema je bilo more s tom grafom nema smisla nabrajati ima u temama, sve je to vec videno na Amd samo je iz serije u seriju vise manje copy paste

Kao i uvijek, sve dobro argumentirano. Ne znam šta tu nije jasno nakon ovog odgovora

16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Eto ja mogu reci jednu ili dvije sada nakon cca 2 tjedna na 7900xt

Dal sam imao problema da jesam.

 

Naime imam HP omen tipkovnicu i njihov software koji radi probleme u kombinaciji s AMD driverima.

Naime kada sam pokrenuo bilo koju igru sve je bilo super no cim sam izasao iz igre van, HP omen je onemogucio grafičku karticu, dakle nisam više mogao igrati ništa.. Nije pomoglo apsolutno ništa dok nisam našao u nekom kutku neta da HP Omen sw ima problem s AMD Adrenalinom i driverima itd...

 

Mislim meni je to napravilo iduci problem - Ne mogu imati RGB na tipkovnici :). U međuvremenu su izašli novi Adrenalin driveri ali meni se neda više probavati instalirati HP Omen SW...

 

 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2024 15:03 (toxic).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

tako ti je to kad ideš uštedit 50eu na radeonu

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
3 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dery kaže...

tako ti je to kad ideš uštedit 50eu na radeonu

 

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dery kaže...

tako ti je to kad ideš uštedit 50eu na radeonu

 700 eura sam je platio.

Bnet: mNik987#2148
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
toxic kaže...
dery kaže...

tako ti je to kad ideš uštedit 50eu na radeonu

 700 eura sam je platio.

Lucky you. Preplatio si 200eu 

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dery kaže...
toxic kaže...
dery kaže...

tako ti je to kad ideš uštedit 50eu na radeonu

 700 eura sam je platio.

Lucky you. Preplatio si 200eu 

 

Hajde barem ne mora kresat postavke na kartici od 800-900€ da ne zafali resursa 

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dery kaže...
toxic kaže...
dery kaže...

tako ti je to kad ideš uštedit 50eu na radeonu

 700 eura sam je platio.

Lucky you. Preplatio si 200eu 

Mislim da znam razlog zasto vise ne posjecujem ovaj forum.

Sretno.

Bnet: mNik987#2148
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
toxic kaže...

Mislim da znam razlog zasto vise ne posjecujem ovaj forum.

Sretno.

 nisi ih valjda ozbiljno shvatio?

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Boris grozni kaže...
R3nchi kaže...
Znaci da 7900xt vs 4070ti u praksi zelena puno manje grije

Dok je Hrvata AMD je siguran..
https://www.pcgamesn.com/amd/radeon-gpu-sales-nosedived

 Siguran? propali su ko Grčka

 

 

eo jos malo o AMDu . 

GPU divizija.. Hmmmm ko zna...

 Al dok rade dobre proc  il bar al pari s intelom sigurni su... 

 

MasterOfDisaster  Ja ne znam di si ti pohvato da se ja npr radujem.. dA amd lose posluje??

Ovo je vise u sklopu rasprave nvidija je smece i 12gb rama je malo..

Vidim da po prodaji radeona ... 

Ja kolko znam obicna ti je al pari s 7900xt-. A tu je vec puno normalnija potrosnja ti.. Al ok mozda grijesim.

Al opet akko tebi dlss i rt nista ne znace (iskreno jos nisam  probo dlss jer smatram da mi na 1440p ne treba) meni tako nista ne znaci sve iznad 60+ fps, al mi itekako znaci dal ce me ubijat vrucina od jebb peci za pizzu u kucistu aka radeon grafa...

Nista ako propadne radeon uvjek vam arc grafe ostaju..

 

 

p.s eo ima i o msi 

 

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2024 22:11 (R3nchi).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
toxic kaže...
dery kaže...
toxic kaže...
dery kaže...

tako ti je to kad ideš uštedit 50eu na radeonu

 700 eura sam je platio.

Lucky you. Preplatio si 200eu 

Mislim da znam razlog zasto vise ne posjecujem ovaj forum.

Sretno.

 Ne moraš odustati od foruma, samo blokiraj pojedince i gotovo. Ne može se s njima drugačije. 🤖

8 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

amd i nvidia se vec duze vrijeme uopce ne "natjecu", stovise, podijelili su trziste i svaki cilja na drugacije kupce.

 

amd-u su primarna ciljana skupina igraci, gejmeri, koji igraju "igrice", i njima nude graficke s relativno realnim rasponom cijena.

 

nvidia s druge strane cilja na kupce dubljeg djepa, koji imaju, ili se barem tjese da imaju, potrebe za raznim featuresima i piydarijama. a malo se i igraju.

 

4090 je sasvim dobra kartica za igranje, bas kao i vrh amd ponude, i tko tu trazi neke razlike stvarno nema pametnijeg posla......

 

ali, 4090 je i vrhunski radni konj, a to je ono gdje amd ne konkurira uspjesno, za sada. ai, llm, dlm, sve su to ficeri 21 stoljeca, a tu se bilo koja rtx kartica pokazuje boljom od amd-a, cak ako nazivno ima slabije performanse, i unatoc tome sto je "losija u igrama".

 

cuda cores, tensor cores, dsll, fg, rt, hdz,sdp, dp, itekako upotrebljive stvari i u igrama, opet nesto na sto se jos ceka da amd adekvatno odgovori, eventualno smisli nesto bolje...

 

i to je ta razlika, zato je nvidia skuplja, i zato je dugorocno bolja investicija ukoliko netko zeli jos nesto "malo vise" od graficke a ne samo da vrti igre......

 

naravno, malo supacki od nvidie, smisli tehnologiju, forsiraj je, i masno naplacuj, ali eto.....

 

nekada davno, kod pokretanja vecine igara, vrtio se simpatican logo - nvidia, the way it's meant to be played".

 

danas je to ipak amd za igre. rade, cjenovno su pristupacnije i bolje rasporedjene, za svakoga ponesto, kupi, ubodi i igraj.....

 

za sve ostalo, tu je nvidia :)

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2024 6:06 (Damir22).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
R3nchi kaže...
Boris grozni kaže...
R3nchi kaže...
Znaci da 7900xt vs 4070ti u praksi zelena puno manje grije

Dok je Hrvata AMD je siguran..
https://www.pcgamesn.com/amd/radeon-gpu-sales-nosedived

 Siguran? propali su ko Grčka

 

 

eo jos malo o AMDu . 

GPU divizija.. Hmmmm ko zna...

 Al dok rade dobre proc  il bar al pari s intelom sigurni su... 

 

MasterOfDisaster  Ja ne znam di si ti pohvato da se ja npr radujem.. dA amd lose posluje??

Ovo je vise u sklopu rasprave nvidija je smece i 12gb rama je malo..

Vidim da po prodaji radeona ... 

Ja kolko znam obicna ti je al pari s 7900xt-. A tu je vec puno normalnija potrosnja ti.. Al ok mozda grijesim.

Al opet akko tebi dlss i rt nista ne znace (iskreno jos nisam  probo dlss jer smatram da mi na 1440p ne treba) meni tako nista ne znaci sve iznad 60+ fps, al mi itekako znaci dal ce me ubijat vrucina od jebb peci za pizzu u kucistu aka radeon grafa...

Nista ako propadne radeon uvjek vam arc grafe ostaju..

 

 

p.s eo ima i o msi 

 

Prvo, vidjelo se da si postao poruku sa podsmjehom, drugo sada si postao da odlazi MSI od AMD-a i opet si duboko u duši sretan. Priznaj sebi, nama ne moraš.

Nadalje, prestani više se vezat uz priču 12GB rama o kojoj više nitko ne priča već par stranica, lupaš utaman.

Nadalje opet si u krivu jer RTX 4070TI nema šta raditi i uspoređivati sa sa RX 7900XT, nego RTX 4070TI SUPER. Kao što bi trebao znati AMD kartice dobro stare za razliku od Nvidia kartica. Sa svakim novim driver-om AMD kartica radi bolje i tako je oduvijek.

Evo par linkova da ne bi bilo da opet napamet pričam.

 

 

 

A što se tiče temperatura, one su često manje na RX 7900XT nego na RTX 4070Ti SUPER, imaš u drugom videu gdje se lijepo vidi, tako da opet lupaš napamet.

 

Sve u svemu hrpa netočnih podataka od tvoje strane, ali glavno da si ti meni rekao

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pratim sve manje, ali koliko sam pratio, nova AMD serija grafičkih kartica cilja samo nižu i srednju klasu....tak da nvidijaši ni nemaju više nikakvu konkurenciju tamo gdje se mjeri dužina _urca.

Nadam se da će nvidija još dignut cijene 

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Dok je takvih budala koji to priželjkuju i plačaju budu, ne brini

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ne brinem, vjerujem u nvidju da može još oštrije :D

Također vjerujem u fanove da žele platiti koliko god ovi traže :D :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2024 8:56 (forumaš).
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Cuj 4090 je debelo van klase Amd. Što bi vi za te perfomanse dali kikiriki?
Ta kartica na 4k daje sumanutih 60% veci framerate od 4070ti. Ionako vecina igra na 1080p ostali nek placaju😁
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ne brinite da je Radeon bolji znali bi oni to naplatit. Neće nas niti oni mazit ako nekim slučajem budu bolji kroz par generacija. Jbg sad je tako kako je Nvidija koliko god stavi sve proda dok Radeon i sa nižom cijenom nema baš neke prodajne rezultate.
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Boris grozni kaže...
Cuj 4090 je debelo van klase Amd. Što bi vi za te perfomanse dali kikiriki?
Ta kartica na 4k daje sumanutih 60% veci framerate od 4070ti. Ionako vecina igra na 1080p ostali nek placaju😁

 Ne, ali barem da ne izgaraju tak puno :D :D

 

 

 

3 godine
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Who cares, imaš garanciju ili kupis provjereni model koji nema taj problem gdje se šparalo!

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Boris grozni kaže...

Who cares, imaš garanciju ili kupis provjereni model koji nema taj problem gdje se šparalo!

Vidio bi ja tebe da ti crkne RTX 4090 (grafa od preko 2.000€) radi loše kvalitete, pa čekaš popravak mjesec dana ili više. Ali, imaš pravo pošto je to Nvidia nema nerviranja i ljutnje, da je AMD bilo bi pas mater nesposobni.

Nevjerojatni ste   

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pogotovo ako izgori prvi dan nakon isteka garancije...ali nije greda 2000 eura pa po novu :D :D

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MasterOfDisaster kaže...
R3nchi kaže...
Boris grozni kaže...
R3nchi kaže...
Znaci da 7900xt vs 4070ti u praksi zelena puno manje grije

Dok je Hrvata AMD je siguran..
https://www.pcgamesn.com/amd/radeon-gpu-sales-nosedived

 Siguran? propali su ko Grčka

 

 

eo jos malo o AMDu . 

GPU divizija.. Hmmmm ko zna...

 Al dok rade dobre proc  il bar al pari s intelom sigurni su... 

 

MasterOfDisaster  Ja ne znam di si ti pohvato da se ja npr radujem.. dA amd lose posluje??

Ovo je vise u sklopu rasprave nvidija je smece i 12gb rama je malo..

Vidim da po prodaji radeona ... 

Ja kolko znam obicna ti je al pari s 7900xt-. A tu je vec puno normalnija potrosnja ti.. Al ok mozda grijesim.

Al opet akko tebi dlss i rt nista ne znace (iskreno jos nisam  probo dlss jer smatram da mi na 1440p ne treba) meni tako nista ne znaci sve iznad 60+ fps, al mi itekako znaci dal ce me ubijat vrucina od jebb peci za pizzu u kucistu aka radeon grafa...

Nista ako propadne radeon uvjek vam arc grafe ostaju..

 

 

p.s eo ima i o msi 

 

Prvo, vidjelo se da si postao poruku sa podsmjehom, drugo sada si postao da odlazi MSI od AMD-a i opet si duboko u duši sretan. Priznaj sebi, nama ne moraš.

Nadalje, prestani više se vezat uz priču 12GB rama o kojoj više nitko ne priča već par stranica, lupaš utaman.

Nadalje opet si u krivu jer RTX 4070TI nema šta raditi i uspoređivati sa sa RX 7900XT, nego RTX 4070TI SUPER. Kao što bi trebao znati AMD kartice dobro stare za razliku od Nvidia kartica. Sa svakim novim driver-om AMD kartica radi bolje i tako je oduvijek.

Evo par linkova da ne bi bilo da opet napamet pričam.

 

 

 

A što se tiče temperatura, one su često manje na RX 7900XT nego na RTX 4070Ti SUPER, imaš u drugom videu gdje se lijepo vidi, tako da opet lupaš napamet.

 

Sve u svemu hrpa netočnih podataka od tvoje strane, ali glavno da si ti meni rekao

 

 

Naravno da  sam poslo s podsmjehom.. 

A to je upuceno vama fanboyevima AMD..  Tako dobra uber kul firma GPU da ih "CEO SVET" kupuje...

Il to samo neki fanboy balkanci furaju tu pricu??  Neda mi se 2123321342x pisat kako  sam imo mozda 1:1 intel vs amd proceve ( a mozda cak i vise amd )

te da su mi grafe bile 90% ATi /Amd..A prva grafa mi je bila voodo 1 grafa.. Od tada sve grafe su bile ati , sve do 2016g i prve geforce 1060 6gb.. KOja je vozila pun qurac.. Mislim da sam ju cca 3g imo..

A polovnu ju ubo..  ti ako masturbiras na +10/20 fps (koje me bas zanima dal vidis bez fps brojaca) dok ti se yaya iovako znoje od silne topline koja tvoja ljubljena 7900xt izbacuje,kudos to you... ja imam vise od 16g i nisam djevac pa me ne vesele znojna yaya dok gejmam..

Mogu mislit srece sad kad uiprzi 30c a ti za kompom saunas.. 

I jos jedna stvar. Koji je to uber ,Model koji ti imas 7900xt? koliko vidim u de asrock je 770e.. A sve ispod toga je upitno..

ja sam htio dat nakon 7900xt AMD jos jednu priliku, al kad sam vido da izbacuju rebrandirane 6xxx serije i govnjivom potrosnjom..Jebb te se vi i vas GPU odjel.. 

 

p.S. I ovo o MSI pa da oni su sigurno debili sto maltene odustaju od amd grafa isto ko sto EVGa nakon rastanka s koznatim nije ni pomisljala prec na amd.. 

Al valjda tu neki BUG forum doktori znaju bolje od njih..

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2024 9:58 (R3nchi).
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Tipčno za Balkanca je Golf ili eventualno Pasat s za sina BMW...sve ostalo je manje tipično 😂

Moj PC  
2 1 hvala 0
2 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
forumaš kaže...

Tipčno za Balkanca je Golf ili eventualno Pasat s za sina BMW...sve ostalo je manje tipično 😂

 Ispadaš smiješan, Golf, Passat i Bmw nemaju nikakve veze s balkanom, jednostavno su statistički u svijetu bili ili najprodavaniji u svojoj klasi ili najpoželjniji, no evo malo za promjenu možeš reći da je to sad Toyota!
https://www.jutarnji.hr/autoklub/aktualno/golfa-nema-nigdje-a-toyota-caruje-ovo-su-bili-najprodavaniji-auti-na-svijetu-2022-godine-15335798

8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
toxic kaže...

Eto ja mogu reci jednu ili dvije sada nakon cca 2 tjedna na 7900xt

Dal sam imao problema da jesam.

 

Naime imam HP omen tipkovnicu i njihov software koji radi probleme u kombinaciji s AMD driverima.

Naime kada sam pokrenuo bilo koju igru sve je bilo super no cim sam izasao iz igre van, HP omen je onemogucio grafičku karticu, dakle nisam više mogao igrati ništa.. Nije pomoglo apsolutno ništa dok nisam našao u nekom kutku neta da HP Omen sw ima problem s AMD Adrenalinom i driverima itd...

 

Mislim meni je to napravilo iduci problem - Ne mogu imati RGB na tipkovnici :). U međuvremenu su izašli novi Adrenalin driveri ali meni se neda više probavati instalirati HP Omen SW...

 

 

Ovo smrdi na MPO 99%.

 

forumaš kaže...

Ne brinem, vjerujem u nvidju da može još oštrije :D

Također vjerujem u fanove da žele platiti kolko god ovi traže :D :D

Baš i ne, 38% pad YoY (odnosno u odnosu na isti kvartal prošle godine, YoY bude još i više), očito ljudi počeli pazit na svaki cent...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2024 10:18 (fer-de-lance).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice