Bivši bankar Morgan Stanleya preuzima financije u X-u i xAI-ju

Anthony Armstrong će, između ostalog, biti odgovoran za vraćanje financijske stabilnosti poslovanja nakon odlaska oglašivača.

Mreža srijeda, 8. listopada 2025. u 06:15
📷 Julian (Unsplash)
Julian (Unsplash)

Elon Musk imenovao je Anthonyja Armstronga, bivšeg bankara Morgan Stanleyja koji ga je savjetovao o akviziciji X-a, novim glavnim financijskim direktorom tvrtke xAI. Armstrong će voditi financijske operacije za xAI i platformu društvenih medija X. Zamijenit će na toj poziciji Mikea Liberatorea, koji je ranije napustio startup za umjetnu inteligenciju nakon sukoba s članovima Muskovog užeg kruga oko korporativne strukture i agresivnih financijskih ciljeva.

Armstrong će također biti odgovoran za vraćanje poslovanja društvenih medija u financijsku stabilnost nakon odlaska oglašivača, do kojeg je došlo nakon što je Musk ublažio standarde moderiranja sadržaja. Kao globalni voditelj spajanja i akvizicija za tehnološke tvrtke Morgan Stanley, bio je u timu kojeg je Musk angažirao za upravljanje kupnjom Twittera.

Armstrong i Musk su tijekom akvizicije razvili blizak odnos. Ranije ove godine, Armstrong je pomogao Musku u nadgledanju Ureda za upravljanje osobljem tijekom njegovog mandata u Washingtonu u Ministarstvu za učinkovitost vlade. Navodno je xAI u pregovorima o novoj rundi financiranja koja bi tvrtku mogla procijeniti na otprilike 200 milijardi američkih dolara, iako investitori kažu kako dogovor još nije finaliziran.

U srpnju je ostavku dala glavna izvršna direktorica X-a Linda Yaccarino, a tijekom ljeta su Liberatore i glavni savjetnik Robert Keele također otišli. Financijski direktor Mahmoud Reza Banki otišao je s te pozicije nakon manje od godinu dana.