MediaTek je i dalje globalni lider na tržištu procesora pametnih telefona s 38% udjela, navodi u svojem kvartalnom izvješću za drugo tromjesečje 2021. godine Counterpointa. Serija Dimensity 700 dominirala je 5G pametnim telefonima, a Helio P35 i G80 u LTE segmentu, odnosno pametnim telefonima koji podržavaju 4G+ mreže.

Qualcomm je na drugom mjestu s 32% globalnog udjela, zahvaljujući procesorima za 5G pametne telefone u srednjem cjenovnom segmentu.  Apple je zauzeo treće mjesto zahvaljujući rastu prodaje iPhonea 12. UNISOC je na četvrtom mjestu jer je ostvario veće isporuke za LTE pametne telefone.

-- tekst se nastavlja nakon oglasa --

 

Globalno tržište procesora za pametne telefone (Q1 2020. – Q2 2021.

brendQ1 2020Q2 2020Q3 2020Q4 2020Q1 2021Q2 2021
MediaTek24%25%31%32%35%38%
Qualcomm31%28%29%28%29%32%
Apple14%13%12%19%17%15%
Samsung14%13%12%10%9%7%
Unisoc (Spreadtrum)5%5%4%4%5%5%
HiSilicon (Huawei)12%16%12%7%5%3%

tablica i graf izvor: Counterpoint

Podijeli:

 

 

Vezane objave