U novoj rundi financiranja xAI prikupio 20 mlrd. USD
Prikupljena sredstva koristit će za nastavak širenja svojih podatkovnih centara i Grokovih modela.
xAI, tvrtka koja stoji iza robota za brbljanje Groka i platforme X, prikupila je 20 milijardi američkih dolara u rundi financiranja serije E. U objavi na blogu naveli su kako će među investitorima biti Valor Equity Partners, Fidelity, Qatar Investment Authority i drugi, uključujući Nvidiju i Cisco kao "strateške investitore". Nije otkriveno hoće li ta ulaganja doći u obliku vlasničkog kapitala ili duga.
xAI tvrdi kako ima oko 600 milijuna aktivnih korisnika X-a i Groka mjesečno. Prikupljena sredstva koristit će za nastavak širenja svojih podatkovnih centara i Grokovih modela.
Nedavno su korisnici X-a zatražili od Groka stvaranje seksualiziranih deepfakeova stvarnih ljudi, uključujući djecu. Nije ih odbio ili preusmjerio, već je udovoljio njihovom zahtjevu. xAI je trenutno pod istragom međunarodnih vlasti u Europskoj uniji, Ujedinjenom Kraljevstvu, Indiji, Maleziji i Francuskoj.