Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.124
|
čitano: 11.085.689
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ajimerej kaže...
@Posmatrač ti su sada u rangu sa honor 90, tj. ista klasa (@tomislav10 onaj što je cijena 369 eura). U tarifi mi dva člana imaju već dvije godine honor 50 i oduševljeni su i dalje, sad mogu uzeti nove mobitele ali uopće nam ne trebaju kad su spomenuti honori 50 kao novi. a jedan član uzeo honor magic 6 pro sam vrh. Nevjerojatno nešto u detalje, recimo dok pričaš s nekim na mob. on uopće ne čuje nikakvu buku, glasove što god se kod tebe zbivalo, koliko dobro filtrira buku.
Jedino se ja još ne dam, furam 6 godina starog huawei mate 20 pro.

Kad smo kod Honora kojeg ovdje mnogi hejtaju, kod mene u kući Honor 70 i Honor 50, a odnedavno koristim Magic6 Pro. Prije toga Magic5 Pro i Magic 4 Pro. Paralelno sam koristio i Xiaomi 13, S23, Huawei P50 Pro, S21 FE....Trenutno mi Honor najviše odgovara. Nisu bez mana, primjerice spora softverska podrška, slaba haptika sustava, nema dupli tap za zaključavanje, dugi pritisak na ikonu aplikacije ne daje nikakav info, klasični widget je sad kartica, bezveze...Ima tu još sitnica koje moraju doraditi.

Ali opet s obzirom da mi je osim iPhonea kojeg ne želim koristiti sve drugo dostupno, Honor mi trenutno najviše odgovara. Huawei bi mi bio broj 1 da nemaju ovu nevolju s Googleom, ali koliko vidim Pura 70 rješava i taj problem. 

 

Uglavnom nije mi dosadno 

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

@vepar

 

Generalno gledajuci, jel valja taj Honor M6P?

 

Recenzije diljem neta su nahvalili tu kameru.

 

Mislav Busic na yt u recenziji je samo hvalospjeve sipao na racun Honor M6P. Jel to sve preuvelicavanje ili je ipak istina?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zvonac kaže...

@vepar

 

Generalno gledajuci, jel valja taj Honor M6P?

 

Recenzije diljem neta su nahvalili tu kameru.

 

Mislav Busic na yt u recenziji je samo hvalospjeve sipao na racun Honor M6P. Jel to sve preuvelicavanje ili je ipak istina?

Iskreno ne znam. Honor je marketinški vrlo jak i u tim recenzijama sigurno ima pretjerivanja. Meni se kamere najviše sviđaju zbog brzih scena koje odrađuje jako dobro. Stabilizacija videa je odlična i naravno noćne fotke. Nisam foto entuzijast kao neki forumaši i zadovoljan sam generalno. U usporedbi s Magic5 Pro nije ogroman skok, ali ima pomaka. Jako mi se sviđa brzina okidanja, bitno kad nešto moram na brzak uhvatiti.

5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ajimerej kaže...
@Posmatrač ti su sada u rangu sa honor 90, tj. ista klasa (@tomislav10 onaj što je cijena 369 eura). U tarifi mi dva člana imaju već dvije godine honor 50 i oduševljeni su i dalje, sad mogu uzeti nove mobitele ali uopće nam ne trebaju kad su spomenuti honori 50 kao novi. a jedan član uzeo honor magic 6 pro, a uređaj je sam vrh. Nevjerojatno nešto u detalje, recimo dok pričaš s nekim na mob. on uopće ne čuje nikakvu buku, glasove što god se kod tebe zbivalo, koliko dobro filtrira buku.
Jedino se ja još ne dam, furam 6 godina starog huawei mate 20 pro, ali kad zastari ili crkne uzimam honora. Ne da je honor bolji nego zato što novi huawei ima google 3.14zdarije.

 Honor 50 je u stvari nova 10. Bukvalno identicni uredjaji

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Honor 50 i Nova 9 su blizanci osim u glavnoj kameri.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Što bi vi uzeli za nekih cca. 350€? Znači, od kamera se traži nekakva prosječnost, bolje da je nešt jači procesor nego kamere. Naravno, gledam prvenstveno na ove kineze, ali može nešto i od samsunga. Dal' je bolje uzeti nešto starije, ali iz one gornje klase, ili nešto skroz novo ali iz mid-rangea?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Imam mogućnost dobiti dobre cijene za navedene mobitele pa me zanima u kojem smjeru ići. Cijeli život Windows + Android, imao sam Macbook Pro ove godine i prodao ga jer mi je sustav katastrofa, pa se bojim da mi ne bi i mobilna verzija bila isto tako. Doduše, mobitel drastično manje koristim i za ništa bitno u odnosu na računalo pa mi možda to i ne bi bio problem, ali moram probati da bih znao nažalost. Ako bih išao testirati 15 Pro mi je savršen mobitel, čak mi je 13 mini još bolja opcija zbog veličine, ali to je 2,5g star model i mislim da je 500€ preskupo za njega, kada bi bio ispod 400 onda bih uzeo bez razmišljanja njega vjerojatno, ali eto, nije. Razgovaramo isključivo o novim mobitelima kupljenim u trgovini, ne rabljenim.

 

S23 mi je po pitanju Andrioda idealna kombinacija zbog veličine i Snapdragona. S24 mi se manje sviđa jer je veći od S23 i jer ima Exynos, koji je lošiji od SD na S23.

 

Međutim, nisam heavy user i pitanje hoću li ikad osjetiti to što je EX lošiji, a opet za 100€ imam novi model.

 

Ili pregristi i probati 15 Pro pa ako mi se nakon 3 mj ne svidi prodati ga i onda uzeti S23/4.

 

Drugo ništa ne dolazi u obzir jer nema apsolutne šanse da kupim mobitel višlji od 147mm što je S24.

 

Molim mišljenja i razmišljanja jer više ni sam ne znam što bih.

14 S23 500€
1 S24 600€
0 13 mini 500€
6 15 pro 850€
http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Hacker002 kaže...

Imam mogućnost dobiti dobre cijene za navedene mobitele pa me zanima u kojem smjeru ići. Cijeli život Windows + Android, imao sam Macbook Pro ove godine i prodao ga jer mi je sustav katastrofa, pa se bojim da mi ne bi i mobilna verzija bila isto tako. Doduše, mobitel drastično manje koristim i za ništa bitno u odnosu na računalo pa mi možda to i ne bi bio problem, ali moram probati da bih znao nažalost. Ako bih išao testirati 15 Pro mi je savršen mobitel, čak mi je 13 mini još bolja opcija zbog veličine, ali to je 2,5g star model i mislim da je 500€ preskupo za njega, kada bi bio ispod 400 onda bih uzeo bez razmišljanja njega vjerojatno, ali eto, nije. Razgovaramo isključivo o novim mobitelima kupljenim u trgovini, ne rabljenim.

 

S23 mi je po pitanju Andrioda idealna kombinacija zbog veličine i Snapdragona. S24 mi se manje sviđa jer je veći od S23 i jer ima Exynos, koji je lošiji od SD na S23.

 

Međutim, nisam heavy user i pitanje hoću li ikad osjetiti to što je EX lošiji, a opet za 100€ imam novi model.

 

Ili pregristi i probati 15 Pro pa ako mi se nakon 3 mj ne svidi prodati ga i onda uzeti S23/4.

 

Drugo ništa ne dolazi u obzir jer nema apsolutne šanse da kupim mobitel višlji od 147mm što je S24.

 

Molim mišljenja i razmišljanja jer više ni sam ne znam što bih.

 Odgovor ti je vrlo jednostavan. Nisi heavy user i da li ti iphone donosi ista sto nemas na s23 a pogotovo da to vrijedi 350 EUR....

Ja licno sam mozda i heavy user ali mi bilo koji iphone ne donosi apsolutno nista sto nema vise nego duplo jeftiniji android. OSim rezultata u sintetickim testovima sto nema sanse da primijetis u normalnom koristenju (isprobano na dva iphone 15 pro i honor 70 koji sad imam) i imagea ;) A za image sam prestar da bi mi to bilo bitno.... U mojim godinama me cak sramota dati toliko para za mobitel....

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
CVET2 kaže...

Što bi vi uzeli za nekih cca. 350€? Znači, od kamera se traži nekakva prosječnost, bolje da je nešt jači procesor nego kamere. Naravno, gledam prvenstveno na ove kineze, ali može nešto i od samsunga. Dal' je bolje uzeti nešto starije, ali iz one gornje klase, ili nešto skroz novo ali iz mid-rangea?

Preporuka za Nord 3. Odlična cijena i procesor koji u ovoj cijeni dominira + raskošnih 16/256 memorije.

 

https://www.mobileshop.eu/hr/oneplus/mobiteli/nord-3-5g-dual-sim-256gb-16gb-ram-zeleni/

 

 

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ekipa,

 

Svašta lijepoga izlazi od flagshipa po pitanju kamera al ne želim se zaletjeti pa bi uzeo nešto prijelazno a i što će mi poslužiti kao backup za video snimanje govora/evenata...

 

Gledao sam S21FE koji se na na njušci nađe za 200tinjak eura zapakiran ali zbog manjka 3.5mm ulaza i microSD utora koji su dosta bitni posebno šta S21FE ima samo 128gb pa prilikom dužih snimki je problem...

 

Pa me zanimalo, ima li nešto u tom cjenovnom rangu da ima 3.5mm i microSD ulaz a da je kamera na razini Samsunga ili čak i višoj?

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Poco f6 koji je izašao danas

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Poco f6 koji je izašao danas

5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Chriss kaže...

Ekipa,

 

Svašta lijepoga izlazi od flagshipa po pitanju kamera al ne želim se zaletjeti pa bi uzeo nešto prijelazno a i što će mi poslužiti kao backup za video snimanje govora/evenata...

 

Gledao sam S21FE koji se na na njušci nađe za 200tinjak eura zapakiran ali zbog manjka 3.5mm ulaza i microSD utora koji su dosta bitni posebno šta S21FE ima samo 128gb pa prilikom dužih snimki je problem...

 

Pa me zanimalo, ima li nešto u tom cjenovnom rangu da ima 3.5mm i microSD ulaz a da je kamera na razini Samsunga ili čak i višoj?

 

Hvala.

 3,5mm je izlaz a ne ulaz ;) 

Kupi usb stick pa kopiraj na njega sa moba. Barem je to danas lako naci. Ja imam stick sa USB c i a i super korisna stvar....

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ako prikačiš mikrofon onda je i ulaz😀
Sve da i imam,otkud mi
5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ZdravkoZ kaže...
Ako prikačiš mikrofon onda je i ulaz😀

 zezas ili stvarno? Prvu put cujem za to ;)

 

5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pozdrav, htio sam kupiti novi telefon pa mi treba vasa pomoc
Dvoumim se izmedju S23 Ultra i Xiaomi 14? Normalno koristenje, nista prezahtjevno. Kamera mi je mozda najveci prioritet.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Probao oba. 

Kamera i sw Samsung.

Veličina xiaomi. 

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ne razumijem tu pomamu za kamerama. Imam te pametne mobitele godinama, a najveći doseg mi je korištenje kamere da nabrzaka "kopiram " neki dokument zbog bitnih podataka.

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ne razumim ni ja irski ples pa ne kenjam protiv njega.

 

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Posmatrač kaže...
Chriss kaže...

Ekipa,

 

Svašta lijepoga izlazi od flagshipa po pitanju kamera al ne želim se zaletjeti pa bi uzeo nešto prijelazno a i što će mi poslužiti kao backup za video snimanje govora/evenata...

 

Gledao sam S21FE koji se na na njušci nađe za 200tinjak eura zapakiran ali zbog manjka 3.5mm ulaza i microSD utora koji su dosta bitni posebno šta S21FE ima samo 128gb pa prilikom dužih snimki je problem...

 

Pa me zanimalo, ima li nešto u tom cjenovnom rangu da ima 3.5mm i microSD ulaz a da je kamera na razini Samsunga ili čak i višoj?

 

Hvala.

 3,5mm je izlaz a ne ulaz ;) 

Kupi usb stick pa kopiraj na njega sa moba. Barem je to danas lako naci. Ja imam stick sa USB c i a i super korisna stvar....

 

Imam taj otg al ima svakakvih situacija i ne bude uvijek pri ruci a i na microSD mogu izravno snimati npr. iako to izbjegavam kad ne moram.

 

Manjak 3.5mm je isto nekad problem jer onda ide adapter za mikrofon na USB type C kojemu je blokiran put držačem trenutnog gimbala a i da nije tako, dolazi do problema kad ustreba dopuniti bateriju tokom snimanja a imamo samo jednu rupu, jel... i tako... :)

 

Neću umrijeti bez te dvije stvari al znače.

2 godine
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Chriss kaže...
Posmatrač kaže...
Chriss kaže...

Ekipa,

 

Svašta lijepoga izlazi od flagshipa po pitanju kamera al ne želim se zaletjeti pa bi uzeo nešto prijelazno a i što će mi poslužiti kao backup za video snimanje govora/evenata...

 

Gledao sam S21FE koji se na na njušci nađe za 200tinjak eura zapakiran ali zbog manjka 3.5mm ulaza i microSD utora koji su dosta bitni posebno šta S21FE ima samo 128gb pa prilikom dužih snimki je problem...

 

Pa me zanimalo, ima li nešto u tom cjenovnom rangu da ima 3.5mm i microSD ulaz a da je kamera na razini Samsunga ili čak i višoj?

 

Hvala.

 3,5mm je izlaz a ne ulaz ;) 

Kupi usb stick pa kopiraj na njega sa moba. Barem je to danas lako naci. Ja imam stick sa USB c i a i super korisna stvar....

 

Imam taj otg al ima svakakvih situacija i ne bude uvijek pri ruci a i na microSD mogu izravno snimati npr. iako to izbjegavam kad ne moram.

 

Manjak 3.5mm je isto nekad problem jer onda ide adapter za mikrofon na USB type C kojemu je blokiran put držačem trenutnog gimbala a i da nije tako, dolazi do problema kad ustreba dopuniti bateriju tokom snimanja a imamo samo jednu rupu, jel... i tako... :)

 

Neću umrijeti bez te dvije stvari al znače.

 Bolje uzmi adapter 2 u 1, audio i ulaz za punjač,  jer ako tražiš 3.5 mm jack na mobu dosta se sužava ponuda mobitela. A sa adapterom riješiš sve šta treba i imaš veču ponudu a možda i bolju ponudu mobitela.

 

https://www.aliexpress.com/w/wholesale-usb-c-splitter-audio-charging.html?spm=a2g0o.productlist.search.0

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.5.2024 12:45 (OnTime).
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Inače su ti dupli ulazi no name krš pa onda i zvuk pati.

 

Al opet, smeta gimbalu...

 

Znam, puno tražim al šta ću :)

 

 

Btw. Taman mi iskočio popust na ovu Xperiju 1 V al cijena mi se čini predobra da bi tu bila čista posla...

Izgleda da je nekakav otključani uređaj.

 

Sony Xperia 1 V Black without Simlock, without Branding https://amzn.eu/d/ez82umf

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.5.2024 14:09 (Chriss).
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ako ti se ucini nesta sumljivo na Amazonu pogledaj ko prodaje... Najsigurnije je ako je sam Amazon... Al ima jako puno privatnika koji su ok... A ima i ovakvih prevara... Ugl nece ti pare uzet nego ce ti doc mail da je otkazana narudzba iz nekog glupog razloga... Valjda ne zele rec da ima prevara na Amazonu... Mozes se onda natezat s njima na customer suport ali uvijek imaju odgovor da oni ne mogu nista jer su to privatni prodavaci, osim da oni kontaktiraju njih, bla bla bla... Ugl nista od onog da ti moraju dat po cijeni koja je jer nije direkt od Amazona...
VenAtoR#2231
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Da, zapravo je cijena sama po sebi bila sumnjiva kad mi je došla obavijest za pad cijene, pa to da prodavač a ni pošiljatelj nije Amazon, pa naglašavanje da je otključan za sve operatere i na kraju se kao proizvođač navodi "o2-Aktion" :)

 

Očito prodaju otključane uređaje koji su bili vezani za pretplatu odnosno samog operatera.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice